Skoči na vsebino

Camber roke za E85

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 335
  • Avtomobil: Z4

Pozdravljeni!

Na zadnji osi pri Z4 mi maksimalni tovarnisko nastavljivi, 3_stopinjski naklon "camberja" ne zadosca in mi se vedno ob poskokih podrgne guma v blatnik. (Predmeja in njene okoliske ceste so bile zverinski test tega poskakovanja pretekli wikend).

Iz tega razloga nameravam zdaj kupiti "camber arms", ki kot vidim pasejo tudi na E36 in E46.

Me zanima, ce se je kdo ze ukvarjal s to zadevo, kje kupiti, da bo material kvaliteten, hkrati pa cena ne bo na fertig zlatarska? Vase izkusnje po vgradnji in na koliko stopinj ste kasneje nastavili ter na katerem vozilu?

Za lazjo predstavo, kupujem nekaj v tem smislu, kot je na spodnji povezavi:

https://www.ebay.com...iQAAOSw5NVgv0Cy

P.S. druga platisca, z visjim ET ne pridejo v postev, ker mi te original BBS res sanjsko ustrezajo. :)

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 187
  • Avtomobil: E46 320i

Definitivno ne kupit tega klumpa na linku. Pa kaki camber bos pol nastavil... 5 stopinj? :rofl
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 648
  • Avtomobil: 330 xi

https://www.hardrace...r-kit-8768.html

Če čs še kej popusta mi napiš pa ti dam cifro.
Kle se res ne splača šparat.
Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 187
  • Avtomobil: E46 320i

https://www.hardrace...r-kit-8768.html

Če čs še kej popusta mi napiš pa ti dam cifro.
Kle se res ne splača šparat.

Po kvaliteti ziher boljše za nastavljat pa isti drek, ne vem točno kak je na z4 ampak na e46 je na levi strani napoti izpuh in ne prideš zraven da bi zategnil matico. Idealne so takšne kjer je na sredini roke za nastavljat ampak so ponavadi (in ravno iz tega razloga) zelo drage

Naprimer

zz03528-10a.jpg

https://www.gravityp...e46-z3-z4-95-06

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Definitivno ne kupit tega klumpa na linku. Pa kaki camber bos pol nastavil... 5 stopinj? :rofl

Povezavo sem prilepil, da gremo v pravi smeri, da se ve kaj sploh rabim oz. nameravam kupit. :)

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 908
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

Ma kako pa bo avto sploh vozen z vec kot 3 stopinjami nagiba zadaj... to more bit obupno ze sedaj...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • naliM, rokomah in airmike uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 73 723
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Ma kako pa bo avto sploh vozen z vec kot 3 stopinjami nagiba zadaj... to more bit obupno ze sedaj...

Kaj bi mu pa ti svetoval, se da to kako drugače rešit s temi platišči? 

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Dvignit avto ali nekaj naredit na et-ju
Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 648
  • Avtomobil: 330 xi

Če je tako v praksi pol verjetno res bolje kaj takega kot je predlagal airmike čeprav sej to enmu plačaš da se stem zajebava.
Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 051

kok pa ti sploh drgne, kok mm recimo ap bi rabil pridobit? ker tole s kamberji bo po mojem totalno zgrešeno glede vožnje, gume ti bo poboiralo abnormalno po notranji strani do polovice, guma tudi ne bo lepo nalegala na cestno površino skratka za moje pojmeprej več minusov kot plusov.

da bi pa dal te felge malce naležne površine pobrat postružit, ali da ti croma enostavno obroče odreže in malce skrajša? zakaj pa ne pogledaš če bi malce blatnik povalčkal ali pa poširin na kratki dolžini? ne vem če že vztrajaš na teh felgah in dim. premisli kok placa sploh rabiš (5mm ali 2 cm?) da ni smiselno raje malce blatnike za cm dva poširit, se gor navari prebrusi prekita pobarva pa je. odločitev pa tvoja, ali ap če dvignes avto da ne bo toliko nihanja višine avta da bi ti udarjalo...

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

eleksis
eleksis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 419

1. trše fedre in blatnik povaljčkat ali 2. postružit feltno, da zmanjšaš et

Urejal eleksis, 10.06.2021, 07:56.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 591
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Struženje platišča je samo minimalna korekcija, ne moreš odstružiti kar 10mm. 

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

kok pa ti sploh drgne, kok mm recimo ap bi rabil pridobit? ker tole s kamberji bo po mojem totalno zgrešeno glede vožnje, gume ti bo poboiralo abnormalno po notranji strani do polovice, guma tudi ne bo lepo nalegala na cestno površino skratka za moje pojmeprej več minusov kot plusov.

da bi pa dal te felge malce naležne površine pobrat postružit, ali da ti croma enostavno obroče odreže in malce skrajša? zakaj pa ne pogledaš če bi malce blatnik povalčkal ali pa poširin na kratki dolžini? ne vem če že vztrajaš na teh felgah in dim. premisli kok placa sploh rabiš (5mm ali 2 cm?) da ni smiselno raje malce blatnike za cm dva poširit, se gor navari prebrusi prekita pobarva pa je. odločitev pa tvoja, ali ap če dvignes avto da ne bo toliko nihanja višine avta da bi ti udarjalo...

5mm bi dejansko popolnoma spremenilo situacijo, ker zdajle gumo glih "poljubi" :)

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

5mm bi dejansko popolnoma spremenilo situacijo, ker zdajle gumo glih "poljubi" :)

5 mm se bi dalo komot rešiti, malce felgo, malce povalčkat pleh... sicer pa da bi dal še trše fedre (ne vem če pametno), saj bo pol vožnja nemogoča nabijanje, da boš čutil vsak kamenček in jamico, neravnino, ker zajc je že v osnovi nizko narejen, kratka medosna, nizek presek gum,... tko da premisli kaj in kako. kot pa rečeno da boš nekaj rešil, boš lahko drugo plat abnormalno poslabšal. Je pa tud to res da vsakomur zase in vsak naj dela kar in kakor njemu paše. :ok  

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Pomojem je za pobrat sredino feltne ene 3mm potem se it peljat da vidiš kako je in po potrebi zvaljčkat blatnike...

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Pomojem je za pobrat sredino feltne ene 3mm potem se it peljat da vidiš kako je in po potrebi zvaljčkat blatnike...

Hvala za nasvet, tole se mi zdi precej realen scenarij :)

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik

je pa tako, kakor sem gledal tvoje slike če bi bil jaz na tehničnem te ni bi spustil preko pa brez zamere, saj po slikah sodeč zadaj se mi zdi da je linija boka bolj ven kot pa sam rob felge in gume in posledično k mas zadaj spuščenega drajsa.. razen ce slike delajo krivico :)

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

V homologacijskem kartoncku imam vpisano predmetno dimenzijo, tako da ni bilo tezav. Fitness verzija Z4 :)

Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 366
  • Avtomobil: :(

je pa tako, kakor sem gledal tvoje slike če bi bil jaz na tehničnem te ni bi spustil preko pa brez zamere, saj po slikah sodeč zadaj se mi zdi da je linija boka bolj ven kot pa sam rob felge in gume in posledično k mas zadaj spuščenega drajsa.. razen ce slike delajo krivico :)

Tako. Homologacijski kartonček ja ali ne. Kolesa ne smejo gledati izpod blatnika.

Plus da ne govorimo o tem da s kričečo barvo platišč, temnenimi lučmi in v kombinaciji z morebitno bolj dinamično vožnjo prav kličeš na veliko da si modri na račun teh štrlečih koles "sposodijo" tvoje tablice.

Če so mus te feltne potem se poširi boke in ne podira geometrije, če se hočeš z avtom vozit. Če pa je samo show car potem pa daš enmu zavarit 10cm daljšo roko pa je potem to to.

2012-296163-extreme-negative-oni-camber-

Urejal HiM, 10.06.2021, 21:12.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik

Desus tempo voznje je moj nacin, tako da upostevam hitrostne omejitve, prometne znake in verjel ali ne, spustim kaksnega s stranske ceste, ustavljam pescem na prehodih, spostujem kolesarje, itd. :)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.