Skoči na vsebino

G30 vetrobransko steklo

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
19 odgovorov v temi
korenje
korenje

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 48
  • Avtomobil: BMW 530i G30

A kdo ve koliko stane original prednje steklo in kje najbolje zamenjajo, brez da ti uničijo pol notranjosti...?

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 303
  • Avtomobil: BMW

Najbolje, na uradnem servisu, cene, pa nihče ne bo vedel napamet, ker je teh stekel ene 20 modelov različnih, pa vprašanje je še, kako z senzorji na steklu......

Sam vem, da bi se izognil, neoriginal steklu in monterjem z Verovškove, kjer za dvojno ceno neoriginal stekel, dobiš navadno škartirano steklo, če sam plačuješ, pa neoriginal, vendar ne od teh, ki jih omenjam......

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 719
  • Avtomobil: v srcu e39

A kdo ve koliko stane original prednje steklo in kje najbolje zamenjajo, brez da ti uničijo pol notranjosti...?

Sej pa mas zavarovano verjetno, poglej ce mas dodano se to, da se popravlja vozilo z original nadomestnimi deli, pa je to to gasa na pooblascenca. Selmar v mb je koliko sem slisal vredu zrihtal, je pa res to par let nazaj

Urejal timej98, 17.06.2021, 20:11.

Prikaži več možnosti

korenje
korenje

Začetnik

• Uporabnik

To mi je jasno da neoriginal ni ok. Je imel že en problem z head-up displayem. Pa tiste kamere in senzor za dež pride že gor zalepljen?

Avto sem kupil z že čipiranim steklom. V glavnem ful velik je pikic, ki jih prej ni bilo. Je možno da je bilo steklo popravljeno (zalito s kakšnim epoksijem?) in da so se zdej te pikice prikazale?

Ima pa avto kakšnih 20-30 pikic na steklu. Ni mi pa jasno kako je prednji pokrov in blatnik brez praske in pikic...

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 303
  • Avtomobil: BMW

Stekla so mehka in ja, ko "uočiš" te pikice, se ti še ponoči v spanju prikazujejo......

Ko boš pozabil, na njih jih več ne boš opazil, morda bi sam razmišljal, raje to popraviti, to bi pa dal delati na Verovškovo, kot pa menjati, ker ja lahko nastane veliko novih težav po menjavi.........  

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 719
  • Avtomobil: v srcu e39

Avto sem kupil z že čipiranim? steklom. V glavnem ful velik je pikic, ki jih prej ni bilo. Je možno da je bilo steklo popravljeno (zalito s kakšnim epoksijem?)

//Mozno da je kdo delal kako keramiko?

Ima pa avto kakšnih 20-30 pikic na steklu. Ni mi pa jasno kako je prednji pokrov in blatnik brez praske in pikic...

//Strihan sprednji konec?

Prikaži več možnosti

damci
damci

Navi guru

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 380
  • Avtomobil: BMW F11 530dA Luxury Ind.

Jaz sem na moji F11 moral menjat kaksen mesec in pol nazaj. Ko sem na Selmarju vprasal koliko te pride vetrobransko steklo, je rekel skoraj 1500€, je pa z HUD
@Jerry: Tako da ti se kar do Miholda zapelji in upaj, da bo imel čas... ker je čakalna vrsta nanj daljša kot pri kurbi, ki daje zastonj.
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 491

Jaz sem na moji F11 moral menjat kaksen mesec in pol nazaj. Ko sem na Selmarju vprasal koliko te pride vetrobransko steklo, je rekel skoraj 1500€, je pa z HUD

Pri selmarju so sanjači in imajo svoje tarife. Za F10 lci sprednja pride med 400 in 600eur odvisno od opreme.

Prikaži več možnosti

mstipic
mstipic

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 318

Dokler ne poči pusti na miru, dobro očisti in ignoriraj pikice. Ko enkrat menjaš se velikokrat zgodi da ni več isto. Js sem menjal ene 5x šipo na BWMjih, od tega 3x ni blo Ok - simetrija vgradnje, šumenje na AC, odstopanje tesnil... Dokler je prvogradnja je najboljš.

Prikaži več možnosti

Bmwe46mb
Bmwe46mb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 566
  • Avtomobil: E91 320d xd

Pri selmarju so sanjači in imajo svoje tarife. Za F10 lci sprednja pride med 400 in 600eur odvisno od opreme.

Mogoce made in Kina…za e91 2009 je 900€..
Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 450
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Evo cena originala za e60... Odvisno tudi od opreme ampak tam do 400€ so. Edino če imaš lane assist, HUD, comfort glazing (vse troje skupaj) potem je okoli 900€.

Pripete slike za predogled

• Screenshot_20210618-095653_Chrome.jpg
Prikaži več možnosti

Colt
Colt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 491

Mogoce made in Kina…za e91 2009 je 900€..

Če ti preplačuješ še ne pomeni da so to realne cene. 

Original kat. št. 51317333835  v priponki imaš ceno.
Navadna (51317333830) pa je dobrih 300eur.

• f10.jpg
Prikaži več možnosti

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 733
  • Avtomobil: G31

Za Carglass nimam pripomb glede notranjosti, edino pazi da vzameš originalno steklo, še posebej če imaš head-up display.

Običajno je treba malo počakati, ker originalov nimajo na zalogi... uradni servis tudi ponavadi nima delov.

Če imaš hud, asistence s kamero, ipd naredijo tudi kalibracijo.

Prikaži več možnosti

Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik
  • Sporočil: 414

Jaz sem bil z menjavo vetrobranskega stekla na moji petici pri Selmarju v Slovenski Bistrici zelo zadovoljen. Avto sem zjutraj ob 8h pripeljal, kot smo bili predhodno dogovorjeni in odpeljal domov ob 16h. Lahko ti dam kontakt od Matica, ki je glavni tam - zelo sposobna in ustrežljiva oseba, dal mi je tudi nadomestni avto, ki mi po polici ni pripadal. Do zdaj so mi ga tudi po vrnitvi vedno lepo oprali, same pohvale.

Menjal sem jo predvsem zaradi tega, ker so me motila razpokana in preperela tesnila okoli stekla, bilo je pa tudi kar nekaj pikic od kamenčkov.. menjavo je častila zavarovalnica, račun je bil preko 1000€ - Selmar pač, kaj češ.. najdem račun in prilepim sliko.  :)

Brez problemov z šumenjem ali nedelovanjem asistenčnih sistemov, iskreno pa mislim, da bo za G30 kar dražja od moje.

Dejan

Urejal Dejc535d, 18.06.2021, 20:06.

Freude am Fahren  :bmw :mznak

Prikaži več možnosti

korenje
korenje

Začetnik

• Uporabnik

Bom počakal potem da steklo poči tako kot je nekdo že predlagal.

So pa eni rekli, da če ima steklo že pikice, da lahko zavaruješ in potem ko poči zavarovalnica krije... malo čudno. verjetno je tako zavarovanje kar drago bi rekel...

Urejal korenje, 18.06.2021, 20:59.

Prikaži več možnosti

Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik

Jaz imam na polici narejeno tako, da imam zavarovana vsa stekla, škodni primer se lahko zgodi 3x na leto in stane mislim da slabih 100€ na leto.

Na Selmarju sem samo izpolnil obrazec od zavarovalnice in dopisal, da me te pikice motijo in ovirajo pogled na cesto, kar zame in za druge udeležence predstavlja nevarnost, oni pa so steklo slikali in jim poslali vse skupaj na mail. Naslednji dan je bila zamenjava odobrena.

Urejal Dejc535d, 18.06.2021, 21:04.

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 006
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

Malo fantazirate. Stekla stanejo na vseh pooblascenih enako in je lahko razlika med najcenejso varianto in nakdrazjo za isti.model avta z razlicno opremo tudi za 50%. V povprecjunje pa steklo cca 750€. Potem pride se gel za senzor in pa vrhnja okrasna letvica... na kratko cca 1000€.

Ce gre pa zadeva na zavarovalnico pa v vecini primerov to sploh ni vazno ker vecina nima.odbitne fransize za stekla in tudi cena za zavarovalnice je ista kjer koli v sloveniji. Namrec zavarovalnice imajo pogodbe imajo normative in imajo dogovorjene rabate in vedo do centa kaksne so cene posameznih delov.

Drugace pa stekla oz licarijo/kleparijo delamo tudi mi. Stekla so dobavliva pa takoj. Org seveda...
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • MG in Bmwe46mb uporabnikom je všeč to sporočilo

mw
mw

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 125
  • Avtomobil: BMW G30 530 d xdrive

Jaz sem na mojem G30 menjal vetrobransko dva meseca nazaj pri Selmarju MB. Vse je bilo ok, nobenih težav, račun cca 1.200 eur, plačala zavarovalnica.

Prikaži več možnosti
    • etore je všeč

Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik

Evo, obljuba dela dolg, prilagam sliki z cenami za mojo E60;

Za G30 bi pomoje moralo biti veliko dražje, če pa ni, pa toliko bolje za lastnike omenjene serije (ne morem verjet, da to lastniki tako dragih avtomobilov ne zavarujete..). :)

• Screenshot_20210628-180154_Messenger.jpg
  • Screenshot_20210628-180232_Messenger.jpg

Urejal Dejc535d, 28.06.2021, 17:11.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 846
  • Avtomobil: /

Če se kaj splača zavarovati, je to to. Js sem na V40 menjal steklo z el. grelcem noter..šajba nekaj čez jurja, skupaj z menjavo 1500. Bolana cena, pokril zavarovanje za dve leti naprej samo s to menjavo.

Prikaži več možnosti
    • Dejc535d je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.