Skoči na vsebino

Notranja temperatura F20

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
5 odgovorov v temi
mistral1
mistral1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 531
  • Avtomobil: Fxx

Zdravo,

pojavlja se mi težava pri vzdrževanju notranje temperature na F20 LCI.

Npr. nastavim temperaturo na 21 stopinj, klima ni vključena. 

Ko se vozim počasneje, npr. po mestu piha toplo / vroče, celo prevroče. Ko pridem na avtocesto začne pihati iz rež hladnejši zrak. potem moram povečati temp da je zopet toplo. 

Kakšna rešitev za to, nastavitev?

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 937
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Si pa frajer. Zunaj pripeka, ti pa z izklopljeno klimo čakaš, da ti bo pihalo iz rež hladno? Pa kaj po tvojem ohladi tisti zrak, če je klima izklopljena? Nič ti ga ne ohladi, notri dobiš zunanji zrak, ki ga po možnosti še motor malce segreje, to dobiš. Itak da piha vroče :napaka

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

mistral1
mistral1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 531
  • Avtomobil: Fxx

Si pa frajer. Zunaj pripeka, ti pa z izklopljeno klimo čakaš, da ti bo pihalo iz rež hladno? Pa kaj po tvojem ohladi tisti zrak, če je klima izklopljena? Nič ti ga ne ohladi, notri dobiš zunanji zrak, ki ga po možnosti še motor malce segreje, to dobiš. Itak da piha vroče :napaka

Ne razumem, da se na forumu  prikazuje ljudi ki sprašujejo kot nevedneže? Nisem spraševal zakaj ne piha hladno, nikjer nisem napisal da pripeka zunaj? Imam težavo in sprašujem če se je kdo s tem že srečal.

Namreč sprašujem zakaj temperatura ni enakomerna pri različni hitrost vožnje. Avto je že segret na delavno temperaturo!

Zunaj je bilo 14 stopinj, sredi noči. Želim da mi piha enakomerna temperatura zraka. Pri meni se dogaja sledeče. Če se peljem po mestu, počasneje je zrak mrzel, ko pridem na avtocesto začne pihati topel zrak. 

Urejal mistral1, 21.07.2021, 10:38.

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 773
  • Avtomobil: v srcu e39

Ne razumem, da se na forumu  prikazuje ljudi ki sprašujejo kot nevedneže? Nisem spraševal zakaj ne piha hladno, nikjer nisem napisal da pripeka zunaj? Imam težavo in sprašujem če se je kdo s tem že srečal.

Namreč sprašujem zakaj temperatura ni enakomerna pri različni hitrost vožnje. Avto je že segret na delavno temperaturo!

Zunaj je bilo 14 stopinj, sredi noči. Želim da mi piha enakomerna temperatura zraka. Pri meni se dogaja sledeče. Če se peljem po mestu, počasneje je zrak mrzel, ko pridem na avtocesto začne pihati topel zrak.

Pa saj avtomatska klima mora delat tak? Ti nastavis zeljeno temperaturo in avto to korigara do do le-te pride, ce je prehladno v avtu piha toplo ko je vroce pa mrzlo… ko pride do zeljene temperature pa pac mlacno bolj piha tolko da je svez zrak v avtu?

Ce ti pa pri pocasni voznji oz stanju v koloni ne hladi vec dobro pa lahko da mas zapacan kondenazot (hladilnik klime whatever), ali pa ti ventilator ne dela in ne uspe shladit plina, ko pa hitro vozis pa pac piha preko
Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 890
  • Avtomobil: Sort of a BMW

V prvem postu si napisal, da ti v mestu piha toplo, na avtocesti pa mrzlo, v drugem postu pa glih obratno. Kot so ti že napisali, avto samo korigira temperaturo, enkrat bo dogreval, drugič pa ohlajal, odvisno od notranje temperature.

Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 937
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Ja potem pa drugič že v štartu napiši točno pojasnjeno sporočilo, ne nekaj na pol.

Da je različna temperatura, je tudi logično, v kolikor drži tvoja razlaga iz prvega posta, ne iz tega citiranega. Na AC piha hladneje, ker je motorni prostor zaradi hitre vožnje bolje prezračen in s tem ohlajen. Zajem zraka sicer ni iz motornega prostora samega, je pa zelo blizu in vročina pač vpliva nanj.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.