Skoči na vsebino

Kako kupiti (relativno) dobro E46?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
27 odgovorov v temi
mattej
mattej

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7
  • Avtomobil: 4x4

Zdravo,

E46 mi je bil vedno en izmed jako lepih avtov. Kot mulcu seveda nedosegljiva.

Leta minevajo in pojavi se potreba po drugem avtu.

Na moje začudenje je avto.net sedaj povn E46 za cene od jurja naprej! Mulc v meni je navdušen!

Torej, želja je dobit lepo ohranjenega, in ker so to avtomobili stari tudi že preko 20let, ga eventuelno pripeljati do naziva starodobnika. Popravila seveda bodo, bi se pa vseeno rad izognil resnim stroškom.

Sem si skoraj enkrat lastil enega 5erja, to je pa vse kar vem o bmw. A imam sploh kakšne šanse da dobim kaj normalnega?

Načeloma imam osnovna mehanična znanja, kar spodoben OBD reader, sam dvomim da bom srečal podobne težave kot pri japonskih terencih...

Nasveti?

Prikaži več možnosti

mattej
mattej

Začetnik

• Uporabnik

Pa en primer iz a.net: https://www.avto.net... serija 3: 320i

Barve so vse lepe, ciljam nek na 320 model, limuzino.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 077

Največji problem E46 je verjetno rja, če je še ni, bo pa kmalu :laugh

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

mattej
mattej

Začetnik

• Uporabnik

Standardna mesta al kje še posebej radi rjavijo?

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 487
  • Avtomobil: BMW e39 528i & e32 735i

Ta ki si jo prilepil pa res ni biser. V glavnem moj nasvet pa naj se vsi užigajo kot hočejo od Trojan naprej ne glej.

Če hočeš lep, dober avto, ki je obenem tudi opremljen boš moral malo več odkartat. Ko enkrat rihtaš tak avto,da je res mehansko in kleparsko v nulo in vidiš da te pride 6k€ zelo na hitro. Pol se ne morejo brezhibni prodajti za 2-3k.

Če že kupuješ glej 328i, 330i ali pa najmanj 323i.

Ko greš gledat avto, je najbolje pogledati na dvigalu za rjo. Zadaj pri pragovih pride, pri dvižnih točkah, če ti prodajalec dovoli naj se sname plastične pokrove pragov, ker tam zadaj je skoraj ziher. Dobro preglej hladilni sistem, hladilniki se radi povesijo, poglej ekspanzijsko saj tudi te so rade počile.

Načeloma ti 323i in 328i nebi smele rabit olja za 330i je pa poraba kar pogosta.

Tako na kratko, pa veliko sreče pri nakupu :)

Bog se vozi v e39 :skrbast

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 065

Znala bi se prodati ta 328i. Avto v je tehnično in vizuelno v stanju primerljiv starosti 3-5 let.

Aja, cena bi bila severno od 5k.

Pripete slike za predogled

• FB2071CC-A2CC-4A2B-9D38-D706CA96679A.jpeg
  • 0A4797E3-26EA-4DC3-A656-8FA0AB712789.jpeg

Urejal RobertH, 19.07.2021, 05:51.

Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

Sam je pa lepa ni kej, da bi mel zdaj 5+k€ viška bi šla najverjetneje z mano domov.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 270
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Kaj je narobe s tisto 320i?

Drugače pa @RobertH 328i zgleda res lepo ohranjena. Koliko ima to prevoženih?

Urejal bvogri, 19.07.2021, 06:54.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 449
  • Avtomobil: LEPO

Težko  :ok2

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 621
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Sam je pa lepa ni kej, da bi mel zdaj 5+k€ viška bi šla najverjetneje z mano domov.

Sam je na Štajerskem veš.. podjebavam..

Mogoče @E39-530D pozna iz naših krajev eno lepo mislim da celo metalik zeleno fl e46 320i, noter dec s slamnikom na glavi, avto pa kot nov, na original 16 platiščih, spucan v nulo, 300% OE, res vau za pogledat. Sem stal za njim v križišču, še lak je v top stanju.. Ga pa stric tudi pohodi, šipco dol, no še jaz sem dal šipo dol v moji 320i da sem poslušal njegovega šestaka..  :crazy

Urejal Bavarec fan, 19.07.2021, 06:58.

Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 541
  • Avtomobil: Fußwagen

Avtorju predlagam da ne posluša nasvetov kot so "ne kupuj prek trojan". Po tej logiki recimo E46 od ALFAinBMW ni za kupit, ali pa od MajoR E39ke itd.... Da ne začnem kaj vse sem že jaz doživel na "oni strani" ko sem šel avte gledat...

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

kristijan123
kristijan123

Začetnik

• Uporabnik

No saj ne da ne trefiš. Jas sem recimo svojo prvo e39 kupil v Muti pri Dravogradu. Od takrat dalje sem šel pa pogledat kar nekaj vozil v tisti konec in razen za dele ni šlo nič z menoj domov. Sem dobil občutek, da si popolnoma drugače razlagamo pojme kot so odličen, brez rje, notranjost malo slabša in tako. Drugače ste fantje in dekleta iz tistih koncev prav fajn :)

Pa naj dodam, da je razlika ali kupuješ od kredibilnih forumašev ali pa od enega x majstra.

Urejal kristijan123, 19.07.2021, 07:30.

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik

Koliko ima to prevoženih?

Nekaj nad 200.000 km.

Ni pa ne ene, ne z druge strani Trojan. Je nemška.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 270
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Nekaj nad 200.000 km.

Ni pa ne ene, ne z druge strani Trojan. Je nemška.

Je avto v Slo oz. tvoj ali je še v DE?
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 282
  • Avtomobil: creative technologie

Onkraj Trojan je iz obeh strani Trojan. Na eni strani skačejo žabe, na drugi pa ženske.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 621
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

No saj ne da ne trefiš. Jas sem recimo svojo prvo e39 kupil v Muti pri Dravogradu. Od takrat dalje sem šel pa pogledat kar nekaj vozil v tisti konec in razen za dele ni šlo nič z menoj domov. Sem dobil občutek, da si popolnoma drugače razlagamo pojme kot so odličen, brez rje, notranjost malo slabša in tako. Drugače ste fantje in dekleta iz tistih koncev prav fajn :)

Žal sem jaz tole 2x doživel v mestu MB, pa nakladanja zraven da mi je bilo slabo.. Pa enih 15 let nazaj sem šel v Domžale s kombijem po enega Runner-ja (skuter), opis prodajalca je bil da je podrsan, potreben barvanja in to je to.. Pridem v Domžale, skuter brez plastik, brez rezevoarja, ne vžge, na kurblu brez kompresije, rečem ej zadeva je brez plastik, mi prinese v treh škatlah plastike ki so izgledale kot da si olupil trdo kuhano jajce ki ti je pred tem padlo po tleh.. Je rekel stari ni problema za 5 minut ti ga sestavim..  :crazy  :cool

Glej jaz sem tako ko prodajam, če pride nekdo od daleč mu detaljlno poslikam stvari ki me motijo na avtomobilu in do zdaj je bilo vedno, ej stari na fokah je ful slabše izgledal.. :napaka

Avtoju teme pa, primerki 320i 323i bi znali bit lepi oz. manj zlorabljeni. Moj nasvet je pfl,  M52xxtu motor, tu drugega kot za raztezno posodo in tesnila na pokrovu ventilov ne rabiš skrbet. Ajde tudi tam pri ohišju oljnega filtra radi solzijo, pa če je bil kateri pregret je tesnilo glave na udaru. Bi ti pa zelo svetoval, preglej rjo, sploh robove vrat, pločevine nad plastičnim pragom, pločevine med zadnjo havbo in obijačem, potem vrata kuferama..Pa obvezno pregled podvozja na dvigalu, vpetje zadnje mostu, pločevine pod-pri plastičnem pragu.. Vse se da nekako popravit, rja je pa zahrbtna kot hudič, prej ali slej nazaj ven udari.. Sploh ti robovi vrat.. 

Pa nasvet tale bordo rdeča je top, pa še senzor za dež ima, xenon.. se vidi da je Nemška..  Jaz osebno bi gledal da ima šiber-odpreš, šest ognjev in ročni menjalnik..  :ok

Prikaži več možnosti

tadejMB
tadejMB

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 225

Konec meseca gre v prodajo E46 318i FL 2003, 103kw(140KM) 224k km - metalik srebrna, bolj kot ne osnovna oprema z avtomatsko klimo, vse na njej deluje.

Avtomobil imam v  lasti cca 2 leti, redno servisiran. Gor je letna vinjeta 2021. Kar se rje tiče je samo na sprednjem desnem blatniku, ker nisem takoj posaniral. Avtomobil ni nov, je pa za moje pojme lepo ohranjen.

Če koga zanima prosim ZS.

Urejal tadejMB, 19.07.2021, 08:28.

Prikaži več možnosti

mattej
mattej

Začetnik

• Uporabnik

Hvala lepa vsem za komentarje, sicer nisem domač pri bemflih, sem pa skoz roke dal kar lepo nekaj rabljenih japoncev, tako da so mi definicije ohranjenosti in izjeme ki potrjujejo pravila dobro znane :)
Zato grem pa najprej na forum, da me ne farbajo potem na ogledu pa prodajajo da so ravno menjal zobat jermen (na avtu s ketno...)

Nagibam se k zgodnejšim modelom z nekim srednjim paketom opreme. Že tako so avti polni nekih senzorjev, da bi jih imel še za rikverc in dež, pa vse ostalo... ma ni potrebe. Luči so tudi dovolj dobre navadne, mašina obvezno M52.

Kaj pa notranjost? Sta leder in tekstil obe enako dobri? Mogoče celo bež?
Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik

Je avto v Slo oz. tvoj ali je še v DE?

Avto je v Kranju. Ni pa moj. To da je prišel sem, sem pa v večji meri "kriv" jaz  :evil

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 541
  • Avtomobil: Fußwagen

Hvala lepa vsem za komentarje, sicer nisem domač pri bemflih, sem pa skoz roke dal kar lepo nekaj rabljenih japoncev, tako da so mi definicije ohranjenosti in izjeme ki potrjujejo pravila dobro znane :)
Zato grem pa najprej na forum, da me ne farbajo potem na ogledu pa prodajajo da so ravno menjal zobat jermen (na avtu s ketno...)

Nagibam se k zgodnejšim modelom z nekim srednjim paketom opreme. Že tako so avti polni nekih senzorjev, da bi jih imel še za rikverc in dež, pa vse ostalo... ma ni potrebe. Luči so tudi dovolj dobre navadne, mašina obvezno M52.

Kaj pa notranjost? Sta leder in tekstil obe enako dobri? Mogoče celo bež?

Če najdeš dobrega z M54 se tud splača vzet, ni taki bavbav kot hočejo tu predstavit. Pod pogojem da je dober seveda.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.