Skoči na vsebino

P: Nov set Bilstein B14 za F3x in F2x

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
20 odgovorov v temi
etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 092
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

Pozdravljeni,

Ker sem dobil 2 kompleta in vec kot enega ne morem zmontirat na moj avto prodam nov zapakiran Bilstein B14 set gewind nastavljiv po visini za f3x in f2x. V osnovi je namenjen za rwd vozila. Amortizerji niso za vozila z EDC opremo. Garancija eno leto. Cena 900€ + ddv.

Btw zadeva funkcionira vrhunsko vsaj na f30.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

kaj sedaj a se nebi nihče rad vozil kvalitetno?

Prikaži več možnosti

LEO37
LEO37

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 304
  • Lokacija: Niti ne v pudgurju in tudi ne v Beli krajini... hmm
  • Avtomobil: Vsi stari

... zdej so dopusti, nato je treba nabavit vse za šolo... potem so zimske gume na vrsti... nato počak, da bo božičnica... pol so bli prazniki... obiski, darila, pa tako.

Eh... podvozja rihtajo tretji in četrti lastniki... trenutno so ti avti še pri prvemu ali drugemu lastniku :laugh

F7P 704+A20DTH+M50B20+M54B22+M57D25+N53B30 = 32 cyl = 1053 PS  :burnout 

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Razumem ;) :)

je pa dejstvo da se razne eibach in h&r vzmeti ne morejo primerjati v kvaliteti delovanja... Sem imel sam eibach prokit vzmeti in @wini eibach sportline in oba lahko potrdiva da je zadeva kot dan in noc. Predvsem sedaj dela vzmetenje kot mora. Da blaži in ne odbija naza oz poskakuje vse skupajj...

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 911
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Razumem ;) :)

je pa dejstvo da se razne eibach in h&r vzmeti ne morejo primerjati v kvaliteti delovanja... Sem imel sam eibach prokit vzmeti in @wini eibach sportline in oba lahko potrdiva da je zadeva kot dan in noc. Predvsem sedaj dela vzmetenje kot mora. Da blaži in ne odbija naza oz poskakuje vse skupajj...

Logično da ne, te vzmeti samo malenkost izboljšajo lego in izgled, predvsem izgled.. Pa še to pod pogojem da amortizerji v top stanju. Jaz sem na e92 šel v nabavo novih vseh 4 bilstein B4 s kataloškimi za športno podvozje in dodal eibach prokit. Zadeva je na koncu prišla preko 500-600€, pa nič posebnega da bi opravičilo to vsoto. Pač peljal se je dobro, ne pa boljše da bi zdaj lahko nekaj hvalil. 

Na f30 bi jih dal, samo nima smisla, avto je 320i, 4 valjnik.. Ni to neka specifika na katero bi bilo vredno zabijat € na nadgradnjah, itak me pa lahko jutri pikne da prodam vse skupaj. 

Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

ne podcenjuj N20 motorja...

drugače pa ja gre tudi na 125i 135i 140i itd... tako da zbira kam vse to gre je velika... Sam še ta prav pilot more bit 

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 162

Tole B14 podvozje je kar next level ;) me je wini zapeljal par km, res presenetljivo dobro pobira slabo cesto
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 917
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Nima on že b48? Ne vem zakaj nebi melo smisla dat gewind na 320i :)
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

ne. n20 ima

Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 563
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Logično da ne, te vzmeti samo malenkost izboljšajo lego in izgled, predvsem izgled.. Pa še to pod pogojem da amortizerji v top stanju. Jaz sem na e92 šel v nabavo novih vseh 4 bilstein B4 s kataloškimi za športno podvozje in dodal eibach prokit. Zadeva je na koncu prišla preko 500-600€, pa nič posebnega da bi opravičilo to vsoto. Pač peljal se je dobro, ne pa boljše da bi zdaj lahko nekaj hvalil. 

Na f30 bi jih dal, samo nima smisla, avto je 320i, 4 valjnik.. Ni to neka specifika na katero bi bilo vredno zabijat € na nadgradnjah, itak me pa lahko jutri pikne da prodam vse skupaj. 

Cak, pa nisi na nekih 280+ hp-jih ti? Potem bi tole podvozje sedlo kot ata na mamo ;)

Jaz imam Eibach Pro-Kit  na mojem, z adaptivnimi amortizerji. Zadeva je boljsa kot stock, ne toliko trsa ampak se cuti vseeno. Sem bil mnenja kako se super duper pelje napram Skodilaku. Dobi sodilak KW-je gor, pa se mi zdi da je BMW "little bouncy ball" . Ni to primerjave. Letos bom pomjem ostal na tem podvozju, pa ce se avta ne navelicam dobi naslednje leto KW-je gor...

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • wini je všeč

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 441
  • Avtomobil: F20 LCI

Sori sam B4 ne moreš primerjat z tem, pa govorit da ni nič posebnega. Eno je OE replacement eno je pa konkretn upgrade.

Prikaži več možnosti
    • Fleko je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Sori sam B4 ne moreš primerjat z tem, pa govorit da ni nič posebnega. Eno je OE replacement eno je pa konkretn upgrade.

Saj to je bil moj namen, zato sem napisal kaj dobiš za 600€.. Tule pa za dobrih 400€ več vrhunsko zadevo.

Ja moj je dynotu pokazal 279.8hp in 479Nm.. Ampak to koristim tu pa tam, večina na Ac. Nima to duše, pomankanje dveh valjev.
Prikaži več možnosti

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 563
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Se dobima pa da sprobamo kako nima duse, pa ce 2 valja vec res prineseta tisti x-faktor :ok2

Ne vem, moj vlece v normalnem prometu od 1300rpm dalje, brez potrebe po prestavljanju navzdol. Sicer ne prakticiram low rpm acc. ampak za voljo debate...

@etore, se bomo zmenili za to voznjo po Jadranki?

Urejal MajoR, 21.07.2021, 10:54.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Bomo šli ja ;) sam da dobim gume ker sem na dratih se od grobnika. pač te dobave so katastrofa sedaj. BTW te B14 sem čakal pol leta. Sedaj pa pride 1 set prevec in se ne da vrnit kregat se pa ne mislim... 

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 499

Popolnoma nobene logike ni v tem kar pises!!!

Menjava fedrov doprinese izkljucno samo na izgledu in popolnoma nic na voznih lastnostih, zmansa seveda body roll, ampak vse skupaj pa precej poslabsajo. Po menjavi fedrov amortizer ne dela vec kot bi moral, in tukaj je pika, ni vec debate!!! Zgleda pa precej bolje, to je pa res! Z resno voznjo pa to nima popolnoma nic.

Ce pa zelis razlago pa povej, ali pa po googlaj...

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj to je bil moj namen, zato sem napisal kaj dobiš za 600€.. Tule pa za dobrih 400€ več vrhunsko zadevo.

Popolnoma nobene logike ni v tem kar pises!!!

Menjava fedrov doprinese izkljucno samo na izgledu in popolnoma nic na voznih lastnostih, zmansa seveda body roll, ampak vse skupaj pa precej poslabsajo. Po menjavi fedrov amortizer ne dela vec kot bi moral, in tukaj je pika, ni vec debate!!! Zgleda pa precej bolje, to je pa res! Z resno voznjo pa to nima popolnoma nic.

Ce pa zelis razlago pa povej, ali pa po googlaj...

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

Prehitro in narobe prebal, se opravicejm...;)

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

jelo46
jelo46

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 599
  • Avtomobil: F31 330d, MCS R53 JCW

Lahko potrdim zgoraj napisano, sam sem na Minija montiral B14+H&R stabilizatorja...razlika je kot noč in dan, pa res super delajo ti bilsteini, avto je nižji in bolj čvrst ampak požira neravnine zelo smooth...imam pa na ta račun problem s polosovinami, ki mi zaradi drugačne pozicije sedaj tresejo ob pospeševanju. Ampak bomo tudi to rešili(upam)...

Prikaži več možnosti

Underdog
Underdog
  • Uporabnik

Lahko potrdim zgoraj napisano, sam sem na Minija montiral B14+H&R stabilizatorja...razlika je kot noč in dan, pa res super delajo ti bilsteini, avto je nižji in bolj čvrst ampak požira neravnine zelo smooth...imam pa na ta račun problem s polosovinami, ki mi zaradi drugačne pozicije sedaj tresejo ob pospeševanju. Ampak bomo tudi to rešili(upam)...

Problem bos imel se dodaten, NUJNO zmontiraj tiste stoperje, prodaja jih Kavs Motorsport...da ti ne bodo polosovine ven padle. Ne tako redek pojav, predvsem pazi v hardih. Stabi pa spredaj (ne vem ali si ga menjal spredaj ali zadaj) ne vem ce je ok, ga probaj odklopit, se bo peljal boljse, zadaj pa je super pridobitev. Recimo GP ga spredaj ze v originalu nima, vse ostale izvedenke pa, predvsem je bolje pbrez ce je podvozje trse...

Probaj, pa bos povedal, mogoce pa ti bo odgovorjalo tako kot je (kot napisano zgoraj, je govora o prednjem stabiju)

P.S. Se opravicujem za smetenje teme...

Urejal Underdog, 21.07.2021, 16:27.

Prikaži več možnosti
    • wini je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik

Vse ok. Kar klepetajte.
Prikaži več možnosti
    • wini je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.