Skoči na vsebino

Hišne klimatske naprave

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
243 odgovorov v temi
greee
greee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 019
  • Avtomobil: francuska sportska kola

Glede na to, da delaš v trgovini veš kako gre ta zadeva... Stranka išče rešitev za svoj problem. Prvi stik je telefonski, če tu ne prepričaš druge možnosti ni več. Če prepričaš po telefonu je treba dati od sebe vsaj oceno posla, da kupec oceni ali je zadeva finančno v okviru zastavljenih ciljev. Ogled na terenu in je šele tretja faza nakupa.

Zakaj bi na ogled vabil vse po spisku, če je najprej treba ločiti zrnje od plevela... 

LP Tristan01

Trgovino prejšnjega delodajalca sem zapustil 2008.Po telefonu boš težko ločil zrno od plevela, najhitreje je z priporočilom.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 768
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Trgovino prejšnjega delodajalca sem zapustil 2008.Po telefonu boš težko ločil zrno od plevela, najhitreje je z priporočilom.

Seveda so priporočila dober vir, ki pa je lahko zelo dvorezen... Veliko ljudi bo pohvalilo monterja, ker je lepo pospravil za sabo in ob montaži ni uničil pol hiše, spregleda pa podrobnosti kot npr. kako je zvezal elektriko, ali je sistem vakumiral preden je spustil plin...

Veliko se da izvedeti tudi po telefonu, če znaš vprašati prave stvari. Večina monterjev ima težave že z dolžino povezave med zunanjo in notranjo enoto ter kdaj je treba v sistem dodajati plin... Že s takimi vprašanji ki so v vsakem tehničnem listu poloviš večino "strokovnjakov"... 

LP Tristan01 

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 201
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Pravkar so mi montirali Mitsubishi klimo 3,5kW o drugih znamkah niti nisem razmišljal.....sedaj si mislim da bi mogel to montirat že zdavnaj, posebno ker se ogrevamo na el. radiatorje in bo sedaj teoretično poraba el. 2/3 nižja :)....da ne omenjam poleti ko se bo dalo spati ahhhhhh

Vglavnem priporočili so mi podjetje in poleti so bili čist zasedeni,...sem se zmenil s šefom,  ki se je sept. oglasil na ogled in vse premeril ter svetoval postavitve, preboje, odtoke elektriko,   skratka zelo profesionalno in zaupanja vredno da se v živo pomeniš s človekom. Recimo tako kot si jaz zamislil se sploh ni dalo montirati oz bi rabil zunaj dvigalo notri pa miljon cevi ter še preboj bi bil viden,...No-GO...

Ko so prišli montirat so prišli trije in v dveh urah je bilo zmontirano, si sploh ne predstavljam da bi to delal eden wtf?! Najcenejša cena take klime v trgovini je točno 600 eur  mene je komplet z montažo prišlo 740 eur. (če kdo rabi kontakt ga dobi na pm)

Kar se pa cene montaže tiče sem pa tudi tuhtal to in ono a na koncu koncev če nabaviš klimo+montažo je 9,5% davek namesto 22%,..torej če kupiš klimo posebej si naredil že minus.

Kera mitsu 3.5kw klima je 600€? Za ta denar ne more bit drugega kot kitajsko dračje. A mitsu tudi na kitajskem dela po novem klime?
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 883
  • Avtomobil: VW Passat CC

Kera mitsu 3.5kw klima je 600€? Za ta denar ne more bit drugega kot kitajsko dračje. A mitsu tudi na kitajskem dela po novem klime?

https://www.enaa.com...va-mitsubishi-1

serviser pravi da je najmanj oz sploh ni problematična....

Urejal Zmago, 15.10.2021, 13:23.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 511
  • Avtomobil: LPP Urbana

Pravkar so mi montirali Mitsubishi klimo 3,5kW o drugih znamkah niti nisem razmišljal.....sedaj si mislim da bi mogel to montirat že zdavnaj, posebno ker se ogrevamo na el. radiatorje in bo sedaj teoretično poraba el. 2/3 nižja :)....da ne omenjam poleti ko se bo dalo spati ahhhhhh

Vglavnem priporočili so mi podjetje in poleti so bili čist zasedeni,...sem se zmenil s šefom,  ki se je sept. oglasil na ogled in vse premeril ter svetoval postavitve, preboje, odtoke elektriko,   skratka zelo profesionalno in zaupanja vredno da se v živo pomeniš s človekom. Recimo tako kot si jaz zamislil se sploh ni dalo montirati oz bi rabil zunaj dvigalo notri pa miljon cevi ter še preboj bi bil viden,...No-GO...

Ko so prišli montirat so prišli trije in v dveh urah je bilo zmontirano, si sploh ne predstavljam da bi to delal eden wtf?! Najcenejša cena take klime v trgovini je točno 600 eur  mene je komplet z montažo prišlo 740 eur. (če kdo rabi kontakt ga dobi na pm)

Kar se pa cene montaže tiče sem pa tudi tuhtal to in ono a na koncu koncev če nabaviš klimo+montažo je 9,5% davek namesto 22%,..torej če kupiš klimo posebej si naredil že minus.

Kako si si racunal porabo elektrike glede na radiatorje ter klimo? Lahko izracun prosim napises :-)

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 215

saj načeloma imaš za vsako napravo podatek kakšen je izkoristek in takoj vidiš pri čemu si :D

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 230
  • Avtomobil: BMW x

Kako si si racunal porabo elektrike glede na radiatorje ter klimo? Lahko izracun prosim napises :-)

Odgovor je preprost ... COP imajo klime v povprečju 3x boljši kot pri el. radiatorju - torej bo imel samo 1/3 prejšnje porabe za isto ogrevanje.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

greee
greee

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 019
  • Avtomobil: francuska sportska kola

Seveda so priporočila dober vir, ki pa je lahko zelo dvorezen... Veliko ljudi bo pohvalilo monterja, ker je lepo pospravil za sabo in ob montaži ni uničil pol hiše, spregleda pa podrobnosti kot npr. kako je zvezal elektriko, ali je sistem vakumiral preden je spustil plin...

Veliko se da izvedeti tudi po telefonu, če znaš vprašati prave stvari. Večina monterjev ima težave že z dolžino povezave med zunanjo in notranjo enoto ter kdaj je treba v sistem dodajati plin... Že s takimi vprašanji ki so v vsakem tehničnem listu poloviš večino "strokovnjakov"... 

LP Tristan01 

Potem bi verjetno zaupal ekipi elektricarjev in klimarjev z 10-20 letnimi izkusnjami na obeh podrocjih :ok2

Prikaži več možnosti

mihado
mihado

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 023
  • Avtomobil: Citroen C4 Grand Picasso

https://www.enaa.com...va-mitsubishi-1

serviser pravi da je najmanj oz sploh ni problematična....

Točno to klimo imam tudi sam. Za ta denar je sigurno najboljši nakup. Jaz sem jo montiral julija letos, in me je super hladila, zdaj me pa lepo greje.
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 768
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Potem bi verjetno zaupal ekipi elektricarjev in klimarjev z 10-20 letnimi izkusnjami na obeh podrocjih :ok2

Dodaj še kako dobro referenco in si na pravi poti :)

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo dober scroll kompresor je 500€, tko da me res zanima vsebina te klime.
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma ne more bit micka 600 eur, kaj vam je ljudje! Dobra micka je od 1000 eur naprej. :rofl

Enako kot pri avtomobilih:
- bmw kosta 60.000 eur
- octavia kosta 35.000 eur

Oba te pripeljeta na cilj, oba imata airbag, gretje, hlajenje, radio, navi ( ok, bmw mogoce nima ker je to dodatna oprema), itd itd razlika je v detaljih obdelave, dodelave… isto sranje drugo pakovanje :)

Urejal bancnik, 16.10.2021, 07:22.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

mihado
mihado

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 023
  • Avtomobil: Citroen C4 Grand Picasso

Seveda stane tudi 1000 ali več. Sam nevem zakaj bi deval tolko za njo, če opravla isto funkcijo kot ta za 600. Dražja ima pač malo več funkcij in tajmerjev in nevem kaj, ampak v osnovi pa hladi in greje enako kot ta.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni v tem fora, funkcije nimajo veze. Drage klime majo not kvaliteten kompresor, vse cevi so iz bakra, ventili so kvalitetni priznanih proizvajalcev, rateani na 100k preklopov in podobno. Poceni klime majo ene kitajske kompresorje, cevi so iz nekega čudnega plehovja in podobno.

Sicer v primeru mitsuja verjamem, da je klima za 600e boljša od čangšlang za podobno ceno sam s tem da mitsu s to klimo damping dela. Kvalitetna klima ne obstaja za 600€ razn v primeru da en heavyweight kot je mitsu dela damping cen.

Urejal voith, 16.10.2021, 09:10.

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 248
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Moj monter je reku da je micka za 600€ kitajska in da raje da kako drugo kitajsko, kot pa micko.

Jst sem v prejsnjih 2 letih vzel 2 micke, ena za 1250€, druga za 1600€. Nobena nima nekih naprednih zadev ala wifi ipd, so pa obe najbolj ucinkovite v svojem razredu, sploh pri gretju.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej to je. Folk gleda pri klimi če ma wifi, kakšne komponente so v inverterju pa kakšn drobovje je not je pa vseen. Dokler ne shodi.

Jaz sem si svojo zmontiral par tednov nazaj, neki nordic panasonic 3.5kw, greje in hladi do -20c.

8m cevi sem rabil in je v emporju tadebela 10€, ta tanka pa 5€ po metru plus ddv. 146€ samo cevi..

Urejal voith, 16.10.2021, 10:44.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ce mi klima za 350-400 eur zdrzi 5 let in ce crkne jo odmontiram in kupim novo :) ravno 5 let ima garancije :)

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 622
  • Avtomobil: BMW

Meni je montirala oseba, ki se s klimami ukvarja profesionalno ali drugace povedano montira klime na vecjih ind. objektih. Te male ‘ribice’ kot sem jaz ne dela, je pa meni oz. bratu naredil uslugo in zmontiral ker se poznata ;)

Je pa zanimivo, da so vsi, ki so prisli pogledat hiso tumpali kako potrebujejo dvigalko ipd, ta je z lestvijo vse uredil, kako? Ker ve kak dela.

Bakrene cevi, daljsi nosilci zaradi prihodnje instalacije fasade, razne sponke, profili za zaprtje teh cevi, izolacija ipd… skratka all inclusive.

Po 5 letih tudi ce crkne ker toliko imam garancije, jo odmontiram in novo nabavim :)

Ce sosedu brenka ze kar nekaj let brez tezav potem enako pricakujem tudi jaz.

Hocem povedat, da so sposobni ljudje tudi dosegljivi za veliko nizji denar kot se nekateri cenijo. Seveda, vsak ima svojo ceno a ce od te odstopas za 50-100% se bom vprasal zakaj je temu tako.

Da ne omenjam vodovodarjev ali elektricarjev… razlike kot dan in noc v ceni, nekateri pac mislijo, da so stranke naivne, nepoucene in jih ti strizejo kakor jim zapase.

Da mi pa hoce privatnik za isto klimo, isto dolzino montaze zaracunat 150 eur vec kot bi me to prislo v trgovini ( klima plus montaza) je pa vsaj za mene ciganija.

Smo ljudje, ki hočemo brezpogojno vse v nulo piko, ker se nimamo časa kasneje redno z problemi ukvarjati in to tudi plačamo, in ste ljudje, ki iščete, samo, da je poceni, pa naj stane kakor koli.   Žal ti Bančnik si verjetno zelo premožen, sam pa nisem tako zelo bogat, da bi lahko poceni kupoval.    To je nekako v stilu angleškega pregovora, ki pa še kako drži !

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 783
  • Avtomobil: creative technologie

Dodaj še kako dobro referenco in si na pravi poti :)
LP Tristan01

Pri meni je montiral...vsakega jst ne spustim k sebi domov :-D.

Urejal Veljo, 16.10.2021, 18:03.

Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 451
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530d

Ce mi klima za 350-400 eur zdrzi 5 let in ce crkne jo odmontiram in kupim novo :) ravno 5 let ima garancije :)

Sej ponavadi zdržijo ampak včasih nehajo lih ta teden ko je 35 zunaj, pa takrat nobenega klimasa ne dobis iz danes na jutri ampak šele ko mine vročinski val. Takrat ljudje norijo. Klima je zato da brezhibno dela točno takrat ko so ekstremne temperature zunaj, v prehodnih obdobjih vsaka dela.
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.