Skoči na vsebino

Hišne klimatske naprave

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
243 odgovorov v temi
m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 876
  • Avtomobil: bel traktore

Bomo že nekaj sčarali. Sam ne rabim klime, ker sem v kletnih prostorih. Vidim pa, da mati več dobro ne prenaša vrocine, zato sem šel v nakup v najbolj nepremirnem času....

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 410

Če kupuješ klimo jo kupi pri večji firmi z montažo.. tam imajo pogodbenike in ne boš čakal do septembra. Lani sem kupil na E-mundia sredi poletja, in je bilo zrihtano mislim da v 2 tednih. Imaš kao doplačila ampak pač daš monterju še 20€ na roko pa je to-to (jaz sem imel višino + debelina zidu)

Še posebej pa budget 600€ se ti ne splača klicat privatnika..

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 511
  • Avtomobil: LPP Urbana

haha...probaj srečo :) 

danes kar so ga klical je bilo samo....gospod septembra šele...aja takoj bi vi, ja lahko pridem samo je 600 eur montaža + klima :D

600 eur z montazo ( 4 m instalacij) niti ni slaba cena pod pogojem, da se pogovarjamo o vsaj 3 kw klimatski napravi.
Meni je zadnjic en za klimo pravil: ti jo zmontiramo, potrebujemo se dvigalko - kosaro pa bla bla bla in pribije ceno 500 eur za montazo dveh klim. Sem se zahvalil in nasvidenje.

Klimo je treba pa montirat ‘pod’ okno :) zakaj bi on plezal pa kosaro naroceval pa mi ni jasno, no edino, ce je lene sorte pa se mu ne da hodit po stopnicah :ok2

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Montaža je ~250€ doplačila pri spletnih trgovinah mimovrste,  e-mundia, merkur itd....

https://www.emundia....verter-wifi-r32

598€ z montažo.

Kupujem stensko klimatsko napravo, ki naj bi pozimi tudi ogrevala. Imate kakšne predloge? Rabim za manjši prostor 15-35kvadratov. Nič fensi, glavno da "špila" Wifi je tudi zaželjen.

Hvala za predloge.

Malo pozabljate da človek sprašuje za 20 m^2..  Valda ne bo privatniku dal 600€za montažo...

Prikaži več možnosti

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 215

mah problem je, ker pač vsi začnemo klime kupovat ko je fajn vročinski val in potem so problemi z montažami...ker bi pač vsi na enkrat. 

jaz sem na primer prejšnji teden naročil tega win free od Samsunga (z montažo) na nakupovanje.net...klima prišla prejšni teden o montaži pa ne duha ne sluha...sem ji včeraj pisal mail če imajo kakšen informativni datum pa tud odgovora ni...

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 622
  • Avtomobil: BMW

mah problem je, ker pač vsi začnemo klime kupovat ko je fajn vročinski val in potem so problemi z montažami...ker bi pač vsi na enkrat. 

jaz sem na primer prejšnji teden naročil tega win free od Samsunga (z montažo) na nakupovanje.net...klima prišla prejšni teden o montaži pa ne duha ne sluha...sem ji včeraj pisal mail če imajo kakšen informativni datum pa tud odgovora ni...

Daj povej, kako naj bi to delalo brez pihanja, ali pihanje usmerja stran od oseb ali pa se shladi kot tekoči dušik in s tem hladi, brez izmenjave pa težko. 

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 230
  • Avtomobil: BMW x

Daj povej, kako naj bi to delalo brez pihanja, ali pihanje usmerja stran od oseb ali pa se shladi kot tekoči dušik in s tem hladi, brez izmenjave pa težko. 

To tudi mene zanima. Ko smo v veliki proizvodnji montirali močne klime, so se delavke začele pritoževat zaradi zdravstvenih težav zaradi premočnega hladnega toka zraka s stropa iz cevi z rešetkami ... 

Problem smo rešili z velikimi razpršilniki zračnega toka - bilo je drago in zapleteno, a smo uspeli razpršiti tok hladu in ohraniti hlajenje prostorov v zadovoljstvo vseh.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

To tudi mene zanima. Ko smo v veliki proizvodnji montirali močne klime, so se delavke začele pritoževat zaradi zdravstvenih težav zaradi premočnega hladnega toka zraka s stropa iz cevi z rešetkami ... 

Problem smo rešili z velikimi razpršilniki zračnega toka - bilo je drago in zapleteno, a smo uspeli razpršiti tok hladu in ohraniti hlajenje prostorov v zadovoljstvo vseh.

Deluje točno tako kot si napisal. Pogooglajta si videje na YT "Samsung windfree". Pa windfree je samo ena opcija, še vedno ima standardno "strong" pihanje če ga hočeš.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Deluje točno tako kot si napisal. Pogooglajta si videje na YT "Samsung windfree". Pa windfree je samo ena opcija, še vedno ima standardno "strong" pihanje če ga hočeš.

THX - se mi je zdelo, da je nekaj takega :)

Pred 30 leti, ko smo to reševali mi, še ni bilo YT :-D  pa smo naredili kar tako po svoje, da smo izdelali "sode" premera 2m in višine 3m, ki je imel stene in konca iz goste tkanine (kot filter kuh. nape), na vrhu pa je vanj prihajal mrzel zrak po polmetrski cevi iz centralnega voda klime. Proizvodna hala je bila velika 25 x 80m ...

Ti "sodasti razpršilci zraka" so viseli iz visokega stropa na vsakih 10m in so bili res učinkoviti, ker je potem mrzel zrak iz njih počasi padal dol zaradi termodinamike in ni bilo več ozkih mrzlih pasov zraka kot npr. v avtu, če rešetke zračnikov obrneš direkt vase ...

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 883
  • Avtomobil: VW Passat CC

Kolk močno klimo priporočate za 70m2 stanovanje s tem da bo v glavnem prostoru ki ima cca 30m2 potem je hodnik in iz hodnika vrata v 3 sobe? Stropi so visoki cca 3,2m.

Urejal Zmago, 30.06.2021, 07:04.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 425
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

3.5Kw bo verjetno dovolj... bi pa mogoče bila montaža v hodnik bolj optimalna, pa še zoprnega pihanja se izogneš v glavnem prostoru. Jaz imam v mansardi tako rešeno in je super tudi z navadno klimo.  Spodaj pa ni bilo druge, kot da se malce bolj stegnem in vzamem klimo, ki zaznava osebe in umika tok pihanja. Resnično si ne želiš občutka pihanja ledenega zraka...:)

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 719
  • Avtomobil: UFO

Jaz imam v hodniku nad vrati in piha po celem hodniku. Levo - desno so ostali prostori in lepo shladi/ogreje celo nadstropje brez pihanja. Da bi imel klimo v prostoru kjer si prisoten je zelo neugodno.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 876
  • Avtomobil: bel traktore

Klimo dobil danes, montaža pa naslednji teden. Vzel sem od mojstra iz Fužin, delal mi bo pa lokalni mojster, popoldanec. Cena montaže pod 200eur. Hvala vsem, poročam kako bom zadovoljen.

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti
    • nixx in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

bobo69
bobo69

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 474
  • Avtomobil: AR 156 V6

Ko jo pa kupuješ septembra tako kot jaz lansko leto jih pa ni.
Prikaži več možnosti
    • nixx je všeč

nixx
nixx

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 215

no sej potem pa bodi pameten....:)
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Ko jo pa kupuješ septembra tako kot jaz lansko leto jih pa ni.

Moraš imet pa smolo ... jaz sem jo pred leti kupil oktobra in jo sam zmontiral - se jih je dalo skoraj vedno dobiti in me zato čudi, da jo nisi dobil septembra.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 201
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Cena montaže pod 200eur. Hvala vsem, poročam kako bom zadovoljen.

Aja to je going rate za montažo?? Fak jaz sem pa zanč eno zmontiral pa sem mel slabo vest k sm 100€ vzel.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 616
  • Avtomobil: Z4

Aja to je going rate za montažo?? Fak jaz sem pa zanč eno zmontiral pa sem mel slabo vest k sm 100€ vzel.

Treba gledat ponudbo in primerjat s povprasevanjem, poprasevanja je ocitno v vrocih dneh ogromno, ponudbe pa verjetno "kurckej" :)

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisi drag ... imaš vakumiranje, manometre in pline ali po domače s fenom kot jaz ... :-D

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 201
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Mam vse edin plina ne ker sam nove montiram in nove majo vedno plin že notri.

Rabljene majo vse mogoče pline in da bi to vse na zalogo kupoval ni fore, nisem tolk v tem sam občasno kakšno zmontiram.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.