Skoči na vsebino

Hišne klimatske naprave

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
243 odgovorov v temi
bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 511
  • Avtomobil: LPP Urbana

Instalacija dveh klim, instalacije skupaj cca 32m ( cevi), 300 eur :ok2

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik
  • Sporočil: 875
  • Avtomobil: F01 740xd Individual

Daj povej, kako naj bi to delalo brez pihanja, ali pihanje usmerja stran od oseb ali pa se shladi kot tekoči dušik in s tem hladi, brez izmenjave pa težko. 

Jaz sem kupil WindFree Elite, sistem deluje tako, da zapre glavno loputo in piha čez tiste majhne luknjice (23.000 jih je ;) ). 

Jaz sem jo kupil pri Cateni; https://catena.si/ka...txcaawkneu-xeu/ in sem z njo prezadovoljen. Klimo se sama poveze na WiFi in jo lahko upravljas preko telefona dobesedno od kjer koli. Ima se veliko vec funkcij, ce te kaj zanima, mi lahko napises. Je pa vredna vsakega centa. :)

Urejal Dejc535d, 02.07.2021, 19:18.

Freude am Fahren  :bmw :mznak

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 782
  • Avtomobil: creative technologie

Mam vse edin plina ne ker sam nove montiram in nove majo vedno plin že notri.
Rabljene majo vse mogoče pline in da bi to vse na zalogo kupoval ni fore, nisem tolk v tem sam občasno kakšno zmontiram.

Se pravi vsako novo k zmontiraš ima enako plina pri tebi..pa al je 4m al pa 20m dolžine povezave? In to tudi pri R32. Zanimivo.

Urejal Veljo, 02.07.2021, 19:26.

Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 199
  • Avtomobil: BMW

Jaz sem kupil WindFree Elite, sistem deluje tako, da zapre glavno loputo in piha čez tiste majhne luknjice (23.000 jih je ;) ). 

Jaz sem jo kupil pri Cateni; https://catena.si/ka...txcaawkneu-xeu/ in sem z njo prezadovoljen. Klimo se sama poveze na WiFi in jo lahko upravljas preko telefona dobesedno od kjer koli. Ima se veliko vec funkcij, ce te kaj zanima, mi lahko napises. Je pa vredna vsakega centa. :)

So trije modeli. Avant, Comfort in Elite?

kakšna je razlika - poleg wifija.

Tudi Cop je različen.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 768
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Se pravi vsako novo k zmontiraš ima enako plina pri tebi..pa al je 4m al pa 20m dolžine povezave? Zanimivo.

Zato pa večina dela samo enostavne montaže. En preboj stene in do 4 ali 5 m cevi. Tolk je plina v klimi iz tovarne... Kdor zna pogledat v kataloge, najde tudi te podatke...
Ko je treba kaj več pa pol mojstrov odpove, pri ostalih pa gredo cene v nebo, kot da klimatizirano vesoljsko postajo.

V prihodnosti me čaka investicija v četverček... Bo zanimivo kaj bodo ustvarjali... Prvi izziv bo montirat cca. 8kw kompresor na fasado, da o napeljavi in odvajanju kondenza ne zgubljam besed.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik
  • Sporočil: 875
  • Avtomobil: F01 740xd Individual

So trije modeli. Avant, Comfort in Elite?

kakšna je razlika - poleg wifija.

Tudi Cop je različen.

Tako je. Razlika je v številu funkcij in energetski učinkovitosti. :)

Npr. Avant ima dodatni filter s trojno zascito, Comfort ga nima, Elite pa ima senzor zaznavanja gibanja, ki ga Comfort in Avant nimata.

Tukaj je lepo opisana s strani uradnega slovenskega dobavitelja; https://www.tratnjek...ree-Elite-3-5kW

Urejal Dejc535d, 02.07.2021, 19:55.

Freude am Fahren  :bmw :mznak

Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Zato pa večina dela samo enostavne montaže. En preboj stene in do 4 ali 5 m cevi. Tolk je plina v klimi iz tovarne... Kdor zna pogledat v kataloge, najde tudi te podatke...
Ko je treba kaj več pa pol mojstrov odpove, pri ostalih pa gredo cene v nebo, kot da klimatizirano vesoljsko postajo.
V prihodnosti me čaka investicija v četverček... Bo zanimivo kaj bodo ustvarjali... Prvi izziv bo montirat cca. 8kw kompresor na fasado, da o napeljavi in odvajanju kondenza ne zgubljam besed.
LP Tristan01

Cetvorcek na eno zunanjo napravo? Bo zanimivo ko zunanja enota odpove.

Meni je monter to gladko odsvetoval.

Opozorilo: Analiza, ki je zgoraj opisana je izkljucno mnenje avtorja in v nikakrsni smeri ni investicijski nasvet, ampak je namenjeno informiranju in izobrazevanju o delovanju posameznih pravnih subjektih na financnih trgih. Vsaka odlocitev o nakupu ali prodaji posameznega financnega instrumenta je v izkljucnu domeni lastnika/prodajalca ali kupca financnega instrumenta.

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 201
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Se pravi vsako novo k zmontiraš ima enako plina pri tebi..pa al je 4m al pa 20m dolžine povezave? In to tudi pri R32. Zanimivo.

Stari znam brat navodila točn vem kok metrov lahko in kolk ne (ker je napisan v 15 jezikih) in če je več mam enga k pride z vago in jeklenko.

Fora je da me stranke kličejo nazaj ker hočjo še kej novga ne ker je neki narobe.

Urejal voith, 02.07.2021, 20:08.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 782
  • Avtomobil: creative technologie

Stari znam brat navodila točn vem kok metrov lahko in kolk ne (ker je napisan v 15 jezikih) in če je več mam enga k pride z vago in jeklenko.
Fora je da me stranke kličejo nazaj ker hočjo še kej novga ne ker je neki narobe.

Stari, če je tko k si zdej napisal, ok, prej je bilo napisano posplošeno, zato me je začudilo. Je pa res, da 95% folka nima blage o tem, zato je tudi na trgu svega in svašta od monterjev.

Prikaži več možnosti
    • voith je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Cetvorcek na eno zunanjo napravo? Bo zanimivo ko zunanja enota odpove.
Meni je monter to gladko odsvetoval.

Ravno tako zanimivo, kot ko bo odletela toplotna črpalka... s to razliko da toplotna deluje 12 mesecev letno od tega 7-8 na polno, klima pa bo delala 2 meseca letno.

Hiša je dvojček in če bi tole želel reševati s klasičnimi klimami, bi imel na treh straneh hiše zunanje enote...

Me prav zanima kakšen razlog je navedel monter, ko ti je odsvetoval multisplit.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ravno tako zanimivo, kot ko bo odletela toplotna črpalka... s to razliko da toplotna deluje 12 mesecev letno od tega 7-8 na polno, klima pa bo delala 2 meseca letno.
Hiša je dvojček in če bi tole želel reševati s klasičnimi klimami, bi imel na treh straneh hiše zunanje enote...
LP Tristan01

Split sistem ti ne bo nikoli optimalno grel/hladil kot, ce bi vsaka notranja enota imela svojo zunanjo enoto.

Ena enota bo imela 22, druga 24, tretja 17, cetrta 19 stopinj, to pri split sistemu naj ne bi slo, bos imel nekaj vmes. Tako sta mi razlozila dva razlicna izvajalca, ki zadeve montirajo.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 622

LP Tristan01

Prava klima poleti 3-4 mesece hladi pa ene 6 ogreva !

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 622

Lepo, nikakor ni slaba, velik poznavalec in TOP monter, pa je le ni tako zelo pohvalil, je povedal za sistem, kot ste napisali, pravi deluje vse OK, dokler ne rabiš, več, kot ene 40% maksimalne moči, ko to rabiš  pa na ta sistem razbijanja zraka, in enostavno ne gre več, začne vroče biti....,   res pa je, pravi, da lahko potem preklopiš na močno pihanje in deluje, pravi, da v osnovi je enaka, kot ostale, gre bolj za marketinški trik, ker tudi ostale, ko delajo z malo močjo ne pihajo močno in znajo tudi pihanje usmerjati stran od ljudi. 

Je pa zelo dobro teste prebrati in vprašati poznavalce, ker zanimivo, določeni Mitsubishi modeli so TOP, žal pa se je določenim od istega podjetja zelo dobro izogniti, ker ja nekaj razvijajo, ni posrečeno, ja je treba tudi take modele potem spraviti v promet. 

Mimogrede, te smešno nizke cene montaž, ne morejo biti zagotovilo kvalitetne montaže, še manj, ko na koncu klima ni zvakumirana, ne pozabite, da lahko učinkovitost klime in poraba energije krepko tudi za 100 % pade ob slabi montaži ali pri ne zvakumirani klimi, tako, da ne glejte samo faktorjev, ker ti veljajo vedno ob optimalni dolžini inštalacije in top montaži. 

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 199

Windfree : ko začne delovati piha skozi glavno loputo in deluje kot ostale klime.

Ko pa vzdržuje oziroma če tako nastaviš pa piha skozi pore.

Ni pa klima enake kvalitete kot Mitsu ali Daikin, ker je tudi cenovno ugodnejša.

Nisem pa vedel, da je split sistem - recimo za dve notranji enoti problematičen. Pa ravno nekaj takšnega iščem. 

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 201
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Multi split z dvema notranjima enotama ni problematičen, vem za več inštalacij mitsu in toshiba, ki so stare 10+ let pa ni problemov nobenih.

Drgač men osebno so Panasonic najboljše klime. Ne vem za kaj ampak pri toshibi in mitsu mi manjka neke prefinjenosti, ki jo ima panasonic. Al mam pa samo tak občutek.:)
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Split sistem ti ne bo nikoli optimalno grel/hladil kot, ce bi vsaka notranja enota imela svojo zunanjo enoto.
Ena enota bo imela 22, druga 24, tretja 17, cetrta 19 stopinj, to pri split sistemu naj ne bi slo, bos imel nekaj vmes. Tako sta mi razlozila dva razlicna izvajalca, ki zadeve montirajo.

Tega se ne bom šel, tako kot se tega ne grem pozimi... Objekt mora imeti enotno temperaturo s čim manj odstopanji. Je pa taka situacija tipična za prostore kjer imamo klimo le v eni sobi...

Za Split sistem je ključno, da imaš inverterski kompresor, da se moč zunanje enote prilagaja potrebam notranjih enot - razpon moči je velik... Saj lahko dela le ena enota ali pa vse hkrati. Treba je tudi paziti da pri min porabi ne greš pod min moč ki jo da kompresor... Je nekaj stvari več na katere je treba paziti, ampak ni to noben bav bav. Konec koncev, imamo v poslovnih objektih sisteme, ki so za faktor 100 močnejši in delujejo na istem principu že desetletja. Je pa res, da tak sistem postavit terja mojstra z ustreznim znanjem in izkušnjami, kar večina monterjev ni.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

bancnik
bancnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je za ‘smesen’ denar montiral znanec, ki se s tem profesionalno ukvarja ( z montazami) predvsem na industrijskih objektih. To kar je meni montiral je za njega walk-in-the-park :)

No kakorkoli ugotovili smo, da je potrebno klimo se dofilat z cca 150g plina zaradi same dolzine :) kar bo storjeno v naslednjih dneh.

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 229
  • Avtomobil: BMW x

... Za Split sistem je ključno, da imaš inverterski kompresor, da se moč zunanje enote prilagaja potrebam notranjih enot - razpon moči je velik... Saj lahko dela le ena enota ali pa vse hkrati. Treba je tudi paziti da pri min porabi ne greš pod min moč ki jo da kompresor... Je nekaj stvari več na katere je treba paziti, ampak ni to noben bav bav. ...

Stari klima mački odsvetujejo multi split. Na do dve notranji enoti še sprejemajo, kar je več pa dostikrat nočejo niti montirat ...

Resni veliki split sistemi (npr. industrijski, hotelski, ipd.) pa imajo malo drugačno zasnovo in za medij po končnih instalacijah uporabljajo vodo.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Stari klima mački odsvetujejo multi split. Na do dve notranji enoti še sprejemajo, kar je več pa dostikrat nočejo niti montirat ...

Resni veliki split sistemi (npr. industrijski, hotelski, ipd.) pa imajo malo drugačno zasnovo in za medij po končnih instalacijah uporabljajo vodo.

Deloma imaš prav, voda se uporablja zato, ker se danes vedno več sistemov dela na podlagi toplotne črpalke in vrtine, kjer so temperature v sistemu nižje, pogosto okrog 10 stopinj. Razlog je v tem, da je na velike razdalje lažje in z manj izgubami pošiljati relativno hladno vodo kot plin pod tlakom.

Obstaja pa na trgu še vedno veliko kanalskih in stropnih enot, ki delujejo na podlagi plina... Ni redko, da so na tak način hlajeni prostori veliko nekaj 100 kvadratov.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

m4tj4z
m4tj4z

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 876
  • Avtomobil: bel traktore

@ voith, z materialom vred. Imam le klimo, ter nosilce za zunanjo enoto.

neJEZImo Save 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.