Skoči na vsebino

3.0d - menjava ventilatorjev

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
6 odgovorov v temi
denkmit
denkmit
  • Uporabnik
  • Sporočil: 6

Pozdravljeni,

Je kdo na 3.0d že odstranil mehanski puller fan ter električni pusher fan ter oba nadomestil z električnim puller fanom? Zanima me, kateri točno paše namesto mehanskega za hladilnik, po možnosti če ima kdo naprodaj. Nekaj takega kot so to naredili tukaj: https://www.e46fanat...an-swap.849735/

Hvala!

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 284
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Pri R6 bencinarju samo menjaš za električnega in priklopis na obstoječ konektor od AC ventilatorja. Sem tako naredil na 328i.

Kako je z dizli pa ne vem ampak se mi zdi dokaj brez smisla ker se tako ne vrtijo prav visoko pa še navor ga komot poganja :)

Urejal bvogri, 25.08.2021, 19:37.

Prikaži več možnosti

denkmit
denkmit
  • Uporabnik

Pri R6 bencinarju samo menjaš za električnega in priklopis na obstoječ konektor od AC ventilatorja. Sem tako naredil na 328i.

Kako je z dizli pa ne vem ampak se mi zdi dokaj brez smisla ker se tako ne vrtijo prav visoko pa še navor ga komot poganja :)

Se mi zdi kot da bi moral pasat... Saj ne sprašujem zaradi drugega ampak je visko že precej proti koncu, pa sem razmišljal v tej smeri :)

Prikaži več možnosti

Coti
Coti

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 552
  • Avtomobil: BMW E46 318Ci, E39 525dT

Visko te pride par 10€, ventilator pa par 100€... V razmislek :)

Prikaži več možnosti

denkmit
denkmit
  • Uporabnik

Visko te pride par 10€, ventilator pa par 100€... V razmislek :)

Visko je tudi blizu 100e. Ventilator bi pa vzel rabljen, tako da je cena tam tam.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 284
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

Rabljeni ventilatorji so riziko...

Sicer pa če ga imaš sprobaj ali gre samo tako da odstraniš visko in ventilator klime spredaj pa priključiš električnega. Temperaturo pa spremljaš pod testom 7.0 v skritem meniju.Pri R6 bencinarju gre brez problema.

Urejal bvogri, 27.08.2021, 09:21.

Prikaži več možnosti

denkmit
denkmit
  • Uporabnik

Rabljeni ventilatorji so riziko...

Sicer pa če ga imaš sprobaj ali gre samo tako da odstraniš visko in ventilator klime spredaj pa priključiš električnega. Temperaturo pa spremljaš pod testom 7.0 v skritem meniju.Pri R6 bencinarju gre brez problema.

Tako sem imel v mislih ja, da bi vzel električnega od tistega e46, ki ima samo 1 (električni) ventilator. Naj bi na mestu še bolj brez problema hladilo.

Mislim da bom vzel električnega in odstranil visko+klima... Se mi nekako bolj dopade :-D

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.