Skoči na vsebino

Izjava o prepovedi ugotavljanja PCT

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
268 odgovorov v temi
Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 737
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

....
LP Tristan01

Se popolnoma strinjam z zapisanim.
Vendar tudi mene bolj ali manj zanima enako kot avtorja (pa ne zaradi iskanja krivi). Razumem, če je razglašeno izredno stanje (epidemija/pandemija), da takrat določeni odloki veljajo za zmanjševanje širjenja virusa. Kaj pa v času, ko ni razglašeno izredno stanje?
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 883
  • Avtomobil: star Bmw

Meh, greš pa v hofer/lidl... če nocjo tvojga denarja, tut prav... js sm cel vikend pil & jedel okrog pa ni noben nc vprasal, guzve ni blo, takoj postrezen, vsi veseli da se je sploh kdo narisal... :)

Ne vem, če bo od danes, ko je odlok, ravno tako.
Zjutraj na kavi ni bilo niti tistih 4ih taszarih ki so 20 let sedeli za isto mizo. Gostilna prazna. Zunaj na parkirišču pa so pili kavo iz kavarne neki delavci. Dobro so nas naučili.
Matic, ni straha da bi se kdo bunil. Imamo vsi preveč radi svoj denar.
In če malo pomislim, je enako kot pri prvi epidemiji. Samo nijanse so drugačne, bi danes rekel pokojni Balašević

Urejal antasi, 15.09.2021, 06:47.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 742
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Vem, da se marsikdo ne bo strinjal, ampak škoda energije. Boj z mlini na veter. Protest pred vhodom z varnostnikom je brezveze, ker ima popoldne on isti problem, ko gre na petrol tankat. Vsi smo v istem zosu. Do glavnih akterjev pa itak ne moreš.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in magic man uporabnikom je všeč to sporočilo

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 249

Meni  je iz mojega vidika tudi vseeno, ker nekako živim že itak tako da praktično nobeni odlok nima vpliva na moje delo in življenje (hvala bogu), samo tu pišem iz radovednosti in pa mogoče zaradi tistih, na katere odloki bolj negativno vplivajo. Tu mislim predvsem finančne posledice, izguba dohodka ipd.

In čeprav, kot je napisano po eni strani zajebavanje varnostnikov in študentov (in tudi policajev), ki bojo skenirali QR kodice na vhodih nima smisla, se mi pa to zdi veliko bolj učinkovito kot pa vožnja s kolesom po Ljubljani. Če ta teden vsak dan 1000 ljudi začne težit PCT kontrolerjem, in dobi policija 1000 klicev, a ni to veliko boljše kot pa klasičen protest?

Samo, jaz ne bom šel "slep" v to, če ne razumem zadeve toliko, da se znajdem pred policaji in varnostniki in poznam vse odloke/zakone itd. na katere se lahko sklicujem oziroma se sklicuje za izjava. Če ne se mi bojo samo smejali v glavo in ne bom dosegel nič drugega kot porabil čas vsem vpletenim.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Jerry uporabnikom je všeč to sporočilo

Simon
Simon

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 568

Je, ampak se vedno v privat lasti, kjer lastnik lahko postavi pravila kakor mu paše.

Sigurno ne more diskriminirati LGBTIQ in s tem je vezano tudi vprašanje o PCT, sploh ker ni z zakonom podprto. 

Prikaži več možnosti

nejči
nejči

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 692

Red na varovanem območju določa lastnik sam (podjetje ali zasebnik), za vstop oz gibanju na varovanem območju moramo spoštovati zahtevane pogoje v nasprotnem primeru ti lahko varnostnik prepreči vstop oz prosi da zapustiš varovano območje.

Ob neupoštevanje, lahko varnostnik ukrepe stopnjuje ...če vstrajate do konca pride policija , kazen mislim da je slabih 500 eur za neupoštevanje ukrepa varnostnika..

Kakšne pogoje za vstop si bo določil lastnik je pa  njegova osebna odločitev.

PS. lahko se zmisli tudi da v rdeči majici vstop ni možen ali pa z kapo..

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 414
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Fantje bom napisal še eno prigodo izpred nekaj mesecev, ki lepo pokaže današnji odnos ljudi in njihovo odgovornost do družbe. 

Na začetku poletja sem se vračal domov iz službe. Peljem iz Gorenjske proti LJ obroču. Takoj ko pripeljem iz šentviškega tunela zavoham da nekaj gori. nekaj 100m kasneje dohitim kombi na katerem je gorel karton in lesena embalaža (tega je bilo za približno pol kesona), plamen pa se je dvigal slab meter iz tovornega prostora. Takoj sem ga prehitel in voznika ustavil in mu pomagal zmetati goreč tovor v obcestni jarek... Preden sem kombi ustavil, ga je pred mano prehitelo vsaj 25 do 30 vozil kjer ni nihče nič ukrepal, čeprav je bila med Brdom in Podutikom stoječa kolona, ki se je vlekla globoko na severno obvoznico.

Teh 25-30 voznikov, ki niso ukrepali predstavlja tipične anticepilce, in njihovo reakcij Vsak misli le na svojo rit in pravice. Če bi kombi pripeljal do stoječe kolone, bi v zastoju sigurno zagorel na polno in pomoči nebi bilo. Še več, ker bi zagorel v gneči vozil bi z njim vred zelo verjetno pogorelo še kakšno drugo vozilo... Tako pa sem zadevo ustavil preden bi se kaj takega zgodilo. Seveda je obstajala realna možnost, da pogori tudi kombi, saj ne jaz ne voznik kombija nisva imela gasilnega aparata in le zaradi spleta okoliščin sva pravočasno zbrcala goreč tovor z vozila. Vseeno pa bi bilo bolje da zgori kombi na odstavnem pasu, kot pa v zastoju. 

Ta situacija lepo opiše miiselnost večine in njihovo ravnanje... Nihče ne vidi dlje od svoje riti, pa tudi če bo zato šel svet k vragu. Še več, takrat ko se pojavijo redki s kakršno koli reštivijo jih raje zatrejo zaradi svojega ega. Ko bomo enkrat tole razčistili pri sebi, ne bo potrebe po temah kot je ta.

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 901

Kaj si mislim o ukrepih, bom pusil stat. Ampak, glede nakupovalnega centra bo to težko šlo skozi, konec koncu, potem bi lahko spodbijal tudi pravila, da ne smeš noter z rolerji, na kolesu in s sladoledom...

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 912
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Red na varovanem območju določa lastnik sam (podjetje ali zasebnik), za vstop oz gibanju na varovanem območju moramo spoštovati zahtevane pogoje v nasprotnem primeru ti lahko varnostnik prepreči vstop oz prosi da zapustiš varovano območje.

Ob neupoštevanje, lahko varnostnik ukrepe stopnjuje ...če vstrajate do konca pride policija , kazen mislim da je slabih 500 eur za neupoštevanje ukrepa varnostnika..

Kakšne pogoje za vstop si bo določil lastnik je pa  njegova osebna odločitev.

PS. lahko se zmisli tudi da v rdeči majici vstop ni možen ali pa z kapo..

Točno tako, sem že nagnal folk iz trgovine ker so začeli nekaj z jebem ti mater pa tak naprej. Mrš ven....joj oprosti nisem tak mislo itd. Ljudje mislijo da ti lahko rečej kar hočejo ker bo pri tebi penzl za 5€ kupil.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • _T_O_M_O_ je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Moraliziranje o strukturi družbi mi je sicer ultra zanimivo in ja, velikokrat razmišljam kako na tankem ledu stoji vse skupaj, da ni anarhija in strelanje vsepovprek, da imaš elektriko in ti luč sveti, in iz pipe teče voda, da so ceste urejenje ipd. Družba stoji na tem da se je 95% ljudi odločilo igrati po pravilih, ostalih 5% je pa socializiranih zaradi straha pred drugimi.

Ampak kot rečeno ne v tej temi in me res zanima če se bo našel kak pravnik, ki zna tole vse razložit oz. primer iz prakse.

Urejal Maticb, 15.09.2021, 07:55.

Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 615
  • Avtomobil: Božje vozilo

Ne, mislil sem to,da pač v večini primerov je cilj uporabiti storitev, ne pa vlačiti se po sodišču ne? Ker varnostnik ti lahko fizično prepreči vhod, torej je vseeno kako prav imaš ti, in katera Evropska uredba je na tvoji strani, če ne dobim WC papirja iz Spara tisti dan mi ne pomaga to da zmagam na sodišču čez pol leta.

:ok

Nisem proti cepljenju, ampak to je pa šlo čez vse meje zdravega okusa :frown

S tem so dosegli ravno nasprotno, da sem pa sedaj totalno proti cepljenju in vsem njihovim represivnim ukrepom.

Redno nosim masko, razkužujem si roke non stop , umivam še bolj, dolgo časa je to zadostovalo proti  širjenju corone,

naenkrat pa super corona ratala , proti kateri to ni več uspešno in je treba vse precepit podolgem in počez.

Vsajo leto imam možnost da se dam cepit proti gripi pa se ne grem in jo ne fašem, pred leti sem se dal samo enkrat in zbolel na polno. :frown

Urejal magic man, 15.09.2021, 08:50.

Prikaži več možnosti
    • penny3 je všeč

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 615
  • Avtomobil: Božje vozilo

Moraliziranje o strukturi družbi mi je sicer ultra zanimivo in ja, velikokrat razmišljam kako na tankem ledu stoji vse skupaj, da ni anarhija in strelanje vsepovprek, da imaš elektriko in ti luč sveti, in iz pipe teče voda, da so ceste urejenje ipd. Družba stoji na tem da se je 95% ljudi odločilo igrati po pravilih, ostalih 5% je pa socializiranih zaradi straha pred drugimi.

Ampak kot rečeno ne v tej temi in me res zanima če se bo našel kak pravnik, ki zna tole vse razložit oz. primer iz prakse.

Ja bilo bi dobro, da še kakšen uporabnik iz tega foha pokomentira zadevo :ok

Urejal magic man, 15.09.2021, 08:51.

Prikaži več možnosti

Srebro
Srebro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 755

The greatest bullshit pie to the face is even pondering whether other grown men have authority over you.

Unless you see yourself as the boss and the justice system, health, education as all your staff then you've not understood the message of Christ.

Any public servant is your staff. Act accordingly, boss!

Kamera in posnetek je novo orožje, ono ne laže. V vsakem javnem prostoru lahko vse snemaš kar tvoje oko vidi.

Urejal Srebro, 15.09.2021, 08:58.

Permaculture thinking is “revolution disguised as gardening.”Nature is free shit, mulch shit.•*•Stop humanity*•* Crime Pays But Botany Doesn't

If you look the right way, you can see that the world is a garden.

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 640
  • Avtomobil: F10 3.0d

Čunga lunga spletna stran, narejena v pol ure s teksti vred.

Seveda takšni obrazci ne bojo nič veljali, a to je to še en pamflet od OPS? oni so napovedali že za letošnji februar prevzem oblasti s strani vojske, marca letos naj bi sledila razlastitev vseh državljanov in odpis dolgov vsem državljanom in prenos družbe na UTD, maja letos naj bi bilo obvezno cepljenje za vse in kdor se ne bi želel, bi bil premeščen v neka taborišča. 

Po tem stavku je jasna tudi kredibilnost takšnih obrazcev.

Slovenski članek na temo:

https://zazdravodruz...e-kakrsno-koli/

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Čunga lunga spletna stran, narejena v pol ure s teksti vred.

Seveda takšni obrazci ne bojo nič veljali, a to je to še en pamflet od OPS? oni so napovedali že za letošnji februar prevzem oblasti s strani vojske, marca letos naj bi sledila razlastitev vseh državljanov in odpis dolgov vsem državljanom in prenos družbe na UTD, maja letos naj bi bilo obvezno cepljenje za vse in kdor se ne bi želel, bi bil premeščen v neka taborišča. 

Po tem stavku je jasna tudi kredibilnost takšnih obrazcev.

Slovenski članek na temo:

https://zazdravodruz...e-kakrsno-koli/

Vzel sem ta članek zaradi prevoda, drugače imaš direktno povezavo:

https://pace.coe.int...iles/29004/html

ne poznam strani in je ne spremljam, prišel sem preko googla na tačlanek direktno :ok

7.3 with respect to ensuring a high vaccine uptake:

7.3.1 ensure that citizens are informed that the vaccination is not mandatory and that no one is under political, social or other pressure to be vaccinated if they do not wish to do so;
7.3.2 ensure that no one is discriminated against for not having been vaccinated, due to possible health risks or not wanting to be vaccinated;

Prikaži več možnosti

Srebro
Srebro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 755

Še ena hubba bubba stran. Narejena v eni uri.

https://www.cepimose...alno/pogoj-pct/

Do 12. septembra 2021 se šteje, da oseba izpolnjuje pogoj PCT, če predloži dokazilo, da je od prejema prvega odmerka cepiva Vaxzevria (COVID-19 Vaccine) proizvajalca AstraZeneca ali cepiva Covishield proizvajalca Serum Institute of India/AstraZeneca minilo najmanj 21 dni.

V tej temi se pa išče Bazooka spletna stran.

Urejal Srebro, 15.09.2021, 09:15.

Permaculture thinking is “revolution disguised as gardening.”Nature is free shit, mulch shit.•*•Stop humanity*•* Crime Pays But Botany Doesn't

If you look the right way, you can see that the world is a garden.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 742
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Upor se vrši na napačni strani. Stranke same imajo malo možnosti. Mislim, da bi bilo veliko bolj učinkovito, če bi npr.vodstvo petrola reklo, na naših servisih ne bo preverjanja, pol naj se pa jebejo. Stranke same ne morejo nič. Ali pa City park. Naj lastniki odprejo vrata za vse. Če bi vsi tako naredili, bi uspeli. 100 Janezov pred vhodom, ki se repenčijo, pa so brez možnosti, jih razženejo v 15 minutah...
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 713
  • Avtomobil: hitro kolo

Vzel sem ta članek zaradi prevoda, drugače imaš direktno povezavo:

https://pace.coe.int...iles/29004/html

ne poznam strani in je ne spremljam, prišel sem preko googla na tačlanek direktno :ok

Svet Evrope nima nobenih pristojnosti, niti nobene posebne vloge v EU.

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 937
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Fantje bom napisal še eno prigodo izpred nekaj mesecev, ki lepo pokaže današnji odnos ljudi in njihovo odgovornost do družbe. 

Na začetku poletja sem se vračal domov iz službe. Peljem iz Gorenjske proti LJ obroču. Takoj ko pripeljem iz šentviškega tunela zavoham da nekaj gori. nekaj 100m kasneje dohitim kombi na katerem je gorel karton in lesena embalaža (tega je bilo za približno pol kesona), plamen pa se je dvigal slab meter iz tovornega prostora. Takoj sem ga prehitel in voznika ustavil in mu pomagal zmetati goreč tovor v obcestni jarek... Preden sem kombi ustavil, ga je pred mano prehitelo vsaj 25 do 30 vozil kjer ni nihče nič ukrepal, čeprav je bila med Brdom in Podutikom stoječa kolona, ki se je vlekla globoko na severno obvoznico.

Teh 25-30 voznikov, ki niso ukrepali predstavlja tipične anticepilce, in njihovo reakcij Vsak misli le na svojo rit in pravice. Če bi kombi pripeljal do stoječe kolone, bi v zastoju sigurno zagorel na polno in pomoči nebi bilo. Še več, ker bi zagorel v gneči vozil bi z njim vred zelo verjetno pogorelo še kakšno drugo vozilo... Tako pa sem zadevo ustavil preden bi se kaj takega zgodilo. Seveda je obstajala realna možnost, da pogori tudi kombi, saj ne jaz ne voznik kombija nisva imela gasilnega aparata in le zaradi spleta okoliščin sva pravočasno zbrcala goreč tovor z vozila. Vseeno pa bi bilo bolje da zgori kombi na odstavnem pasu, kot pa v zastoju. 

Ta situacija lepo opiše miiselnost večine in njihovo ravnanje... Nihče ne vidi dlje od svoje riti, pa tudi če bo zato šel svet k vragu. Še več, takrat ko se pojavijo redki s kakršno koli reštivijo jih raje zatrejo zaradi svojega ega. Ko bomo enkrat tole razčistili pri sebi, ne bo potrebe po temah kot je ta.

LP Tristan01

Jaz bi pa tistim 25im rekel tipični cepilci. Brez pretuhtat možne posledice so naredili najbolj enostavno, da so šli brez sitnosti dalje po svoje. Cepljenje z neznanim zvarkom, zato da lahko grejo na dopust in na kafe.... Za svojo rit a.k.a. ugodnosti, če jih po cepljenju slučajno stisne, to je manj pomembno od gostilne.
Prikaži več možnosti
    • stone, Iztok Z., mitja155 in 9 ostalim je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Svet Evrope nima nobenih pristojnosti, niti nobene posebne vloge v EU.

No saj v bistvu je vseeno, ker ta zadeva ni pomembne ko se gre za idejo "izjave o prepovedi", ker je pogoj PCT, ne pa P :)

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.