Skoči na vsebino

Izjava o prepovedi ugotavljanja PCT

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
304 odgovorov v temi
tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 444
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Jaz bi pa tistim 25im rekel tipični cepilci. Brez pretuhtat možne posledice so naredili najbolj enostavno, da so šli brez sitnosti dalje po svoje. Cepljenje z neznanim zvarkom, zato da lahko grejo na dopust in na kafe.... Za svojo rit a.k.a. ugodnosti, če jih po cepljenju slučajno stisne, to je manj pomembno od gostilne.

Jasno sva na nasprotnih bregovih. Kar je čisto OK. Sam sem preprosto vprašam, ali je cepljenje večje ali manjše zlo od Covid. Kaj prinese Covid smo v zadnjem letu in pol videli na Kitajskem (kolikor je pač pricurljalo do nas) in smo videli pri naših sosedih kako se razširi epidemija. Mrtvih ni bilo malo. 

Dobili smo cepivo za katero ne vemo ali deluje kot se pričakuje, prav tako pa vemo, da prinaša pozitivne učinke. Statistika hudo obolelih gre krepko v škodo necepljenih. In ko dam to dvoje na tehtnico je zame odločitev jasna. Raje se cepim s cepivom, ki mi poveča možnosti preživetja, kot pa tulim v luno o nekih pravicah, ki mi dva metra pod zemljo ne koristijo. 

Če prevedemo v avtomobilistični jezik to dilemo je tako kot bi se sedaj kregala ali je varnostni pas ali čelada na motorju smiselna ali ne.. Pogosto ne, ker so hitrosti prevelike, vseeno pa sta varnostni pas in čelada že rešila nekaj življenj in sta obvezna v prometu. 

LP Tristan01

Urejal tristan01, 15.09.2021, 09:33.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 263

Jasno sva na nasprotnih bregovih. Kar je čisto OK. Sam sem preprosto vprašam, ali je cepljenje večje ali manjše zlo od Covid. Kaj prinese Covid smo v zadnjem letu in pol videli na Kitajskem (kolikor je pač pricurljalo do nas) in smo videli pri naših sosedih kako se razširi epidemija. Mrtvih ni bilo malo. 

Dobili smo cepivo za katero ne vemo ali deluje kot se pričakuje, prav tako pa vemo, da prinaša pozitivne učinke. Statistika hudo obolelih gre krepko v škodo necepljenih. In ko dam to dvoje na tehtnico je zame odločitev jasna. Raje se cepim s cepivom, ki mi poveča možnosti preživetja, kot pa tulim v luno o nekih pravicah, ki mi dva metra pod zemljo ne koristijo. 

Če prevedemo v avtomobilistični jezik to dilemo je tako kot bi se sedaj kregala ali je varnostni pas ali čelada na motorju smiselna ali ne.. Pogosto ne, ker so hitrosti prevelike, vseeno pa sta varnostni pas in čelada že rešila nekaj življenj in sta obvezna v prometu. 

LP Tristan01

To nima nobene veze z napisanim, imate temo o cepljenju. Debatiramo legalnost odlokov in te izjave.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Srebro
Srebro

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 756

Seveda boš cepil živinorejo po ekoloških standardih ali industrijskih. Seveda nočeš biti brez pravic in dolžnosti do ostalih cepljenih. Ker si ti potem kriv, da je virus prišel na cepljeno živino in moraš pri obeh potem vse pobit in razkužit.

Nič pa ne naredijo da bi imele te živali čelade ali varnostne pasove in urejeno cestno površino z dovolj sence v hudih pripekah.

Velika vročina te lahko uniči da nič ne slišiš/oglušiš. Kje so še vse ostale skrbi.

Permaculture thinking is “revolution disguised as gardening.”Nature is free shit, mulch shit.•*•Stop humanity*•* Crime Pays But Botany Doesn't

If you look the right way, you can see that the world is a garden.     SoiL LIFE matters    

Prikaži več možnosti

fantastic five
fantastic five

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 726

[quote name="tristan01" post="3304746" timestamp="1631694564"]Jasno sva na nasprotnih bregovih. Kar je čisto OK. Sam sem preprosto vprašam, ali je cepljenje večje ali manjše zlo od Covid. Kaj prinese Covid smo v zadnjem letu in pol videli na Kitajskem (kolikor je pač pricurljalo do nas) in smo videli pri naših sosedih kako se razširi epidemija. Mrtvih ni bilo malo. 

Ne morem verjet z čem vse primerjate varnost cepiva.
Pa dobr a čelada ali varnosni pas puščata kakšne posledice, a mata kakšne stranske učinke?
A proizvajalec čelad oziroma varnosnih pasov izda certifikat oziroma po domače rečeno ali stoji za svojim izdelkom in garantira da je 100%varen za uporabo?
Primerjat obvezno nošenje čelade oziroma uporabe varnostnega pasu in cepljenja proti Covidu..mislim fak.. daleč smo prišli... in mogoče je tudi prav da se vsaj polovica debilnega folka eutanizira (in to po svoji volji )in bo mogoče takrat svet lepši..
Prikaži več možnosti
    • hammanM5 je všeč

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 431
  • Avtomobil: 2Fast4You

Mater ste sitni, glede cepljenja imate svojo temo, tukaj se debatira samo o PCT odloku in možnosti obhoda le tega...

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 557
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Dokler se ne testira vse potencialnih prenašalcev, torej tudi C, je vse skupaj bull-shit direkt u rit. Več bo cepljenih, več bo okuženih, več okuženih, bolj polne bolnišnice, respiratorji,... :ok Je pa pozitivno to, da se proda več cepiva, bolnišnice polne dela, torej koronski dodati se talajo še naprej, proda se več zdravil,... samo komu že to prav pride?

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z., magic man, fantastic five in 3 ostalim je všeč

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

Ste že povedali, danes je zbor v LJ na to temo, se lahko zdaj držite teme?

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 619
  • Avtomobil: Božje vozilo

Fantje Breclja za glavnega, koliko let že on tvega glavo ko javno opozarja na korupcijo v zdravstvu in kako se kradejo desetine milijonov, pa nikome ništa, :frown .Jst ne vem a kolesarjev to ne moti, da bi šli malo pred parlament?

Dobro je zadnjič povedal v korupciji ni levi desni ampak obojni, delajo zelo dober biznis zase mi pa plačujemo davek za to umetno ustvarjenimi vrstami ... :ok

Urejal magic man, 15.09.2021, 10:12.

Prikaži več možnosti
    • stone, veloce, Iztok Z. in 4 ostalim je všeč

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 647
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Dokler se ne testira vse potencialnih prenašalcev, torej tudi C, je vse skupaj bull-shit direkt u rit. Več bo cepljenih, več bo okuženih, več okuženih, bolj polne bolnišnice, respiratorji,... :ok Je pa pozitivno to, da se proda več cepiva, bolnišnice polne dela, torej koronski dodati se talajo še naprej, proda se več zdravil,... samo komu že to prav pride?

Dokler se ne testira v labu na vzorcih krvi in prebolelost potrdi s testom protiteles, je vse drek!

Jst takoj sam placam test na protitelesa vsak teden ce je treba, kot pa da se testiram s HAT sranjem za dzabe!

Fantje Breclja za glavnega, koliko let že on tvega glavo ko javno opozarja na korupcijo v zdravstvu in kako se kradejo desetine milijonov, pa nikome ništa,

jst ne vem a kolesarjev to ne moti, da bi šli malo pred parlament.

Dobro je zadnjič povedal v korupciji ni levi desni ampak obojni, delajo zelo dober biznis zase mi pa plačujemo davek za to umetno ustvarjenimi vrstami ... :ok

:ok

Urejal Compact-3, 15.09.2021, 10:12.

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

Mater ste sitni, glede cepljenja imate svojo temo, tukaj se debatira samo o PCT odloku in možnosti obhoda le tega...

Že to je narobe, ker se zopet skuša za vsako ceno zaobiti kakršne koli ukrepe zoper to bolezen. Težava naše družbe in miselnosti... Vedno skušamo zaobiti nekaj. Eni nebi plačevali davkov, drugi bi delali na črno, tretji bi dilali bel prah, četrti bi vozili po svoje... 

Razpad družbe na kratko - vse pa vodi le še v večjo anarhijo in medsebojno nestrpnost. Vsi posebni, drugačni in izjeme za katere ne veljajo pravila... 

LP Tristan01

Urejal tristan01, 15.09.2021, 10:24.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Moj primer iz Nemčije glede 3G

Hodim v jezikovno šolo, učitelj mi reče, se Vam opravičujem ampak moram Vas vprašati o 3G? Mu pokažem, on meni, 20s dela in grema naprej.

Berem pa zaj odzive iz Slo da že hoče bit vsak ustavni pravnik pa težit kelnerju z ustavo itd....

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Že to je narobe, ker se zopet skuša za vsako ceno zaobiti kakršne koli ukrepe zoper to bolezen. Težava naše družbe in miselnosti... Vedno skušamo zaobiti nekaj. Eni nebi plačevali davkov, drugi bi delali na črno, tretji bi dilali bel prah, četrti bi vozili po svoje... 

Razpad družbe na kratko - vse pa vodi le še v večjo anarhijo in medsebojno nestrpnost. Vsi posebni, drugačni in izjeme za katere ne veljajo pravila... 

LP Tristan01

To ni res, nosim masko in se razkužujem, tudi  po gostilnah in barih ne hodim, v zadnjem letu sem bil 3x na pijači. Cepil se ne bom, ker je v moji starostni skupini (kateri sem bližje 24 kot pa 29) umrlo vsega skupaj od začetka korone 4 oseb (in vsi 4je so verjetno bili na naslovnicah), torej imam večjo možnost da me zbije avtobus na poti do trgovine kot pa Covid. Imeli smo ga tudi že v družini in sem ga verjetno prebolel asimptomatsko.

Se torej ne strinjam z nesmiselnimi ukrepi (ampak jih bom vseeno upošteval, čeprav hočem proti nijm protestirati), se bom pa testiral vsak teden za službo, ker se mi to zdi smiseln ukrep (nočem širiti potencialne okužbe med sodelavci - zato se bom boljše počutil po testiranju). Torej to ni enako kot to da se recimo ne bi strinjal z omejitvijo hitrosti, ker omejitev hitrosti je uzakonjena.

Sploh pa to ni utaja davkov.... če je ta izjava bazirana na dejanskih izjavah, potem so ukrepi nelegalni in padejo na sodišču, kar pomeni da je vse skupaj ustrahovanje. Torej NI zaobitev, ampak preprosto neupoštevanje odlokov, ki jih ni treba upoštevati.

Tako kot nekateri vedo, da imajo pravici biti tiho in se ne pogovarjati z policajem, da dane kazni NI TREBA pdopisati, tako večina verjetno misli da so vse to dolžni delati.

Zato sem odprl to temo.

Urejal Maticb, 15.09.2021, 10:33.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Boris-84 uporabnikom je všeč to sporočilo

Srebro
Srebro

BMW fanatik

• Uporabnik

Proti državi se dela samo takrat, ko je možnost dobička. Obhod je lahko samo okoli parlamenta. 

Sej ne moreš nič, ker se iz dneva v dan spreminjajo situacije. Predno karkoli spišeš, moraš že zavreči ker je nekaj novega itn. 

Za obhod uporabe maske smo že slišali, da obstaja ampak si mora druga oseba vzeti čas za pravi učinek.  

Razpad družbe je že to, da se uničuje planet za poceni živila in surovine. Ko pa vemo, da za pravilni razvoj družbe je zdrava hrana in zdrava narava.

Nekateri se ti smejijo, ko hočeš jesti več zelenjave drugi so pogumni ker jedo več mesa. In to je originalen razpad družbe. In zakaj zaobiti prehranjevanje z zelenjavo, ko vodi v samo pravo smer in zakaj zaobiti meso ker vodi v slabo smer. Vemo pa kje je resnica in država se je otepa z vegi ideologijo in injekcijami b12.

Ko mesojedci jedo meso brez kančka življenja v zaporih.

Razpad družbe je tudi to, da si vsi lažejo in nosijo maske pri obnašanju, ko so pijani pa pride resnica na plano ali zadeti od ostalih drog dobiš tudi rezultat. 

Človeška manipulacija je number 1 law of order.

Če to zrihtaš, bodo cepljeni vsi.

Urejal Srebro, 15.09.2021, 10:42.

Permaculture thinking is “revolution disguised as gardening.”Nature is free shit, mulch shit.•*•Stop humanity*•* Crime Pays But Botany Doesn't

If you look the right way, you can see that the world is a garden.     SoiL LIFE matters    

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 948
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

ti rabiš svoj planet.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Fleko in E39-530d uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik

To ni res, nosim masko in se razkužujem, tudi  po gostilnah in barih ne hodim, v zadnjem letu sem bil 3x na pijači. Cepil se ne bom, ker je v moji starostni skupini (kateri sem bližje 24 kot pa 29) umrlo vsega skupaj od začetka korone 4 oseb (in vsi 4je so verjetno bili na naslovnicah), torej imam večjo možnost da me zbije avtobus na poti do trgovine kot pa Covid. Imeli smo ga tudi že v družini in sem ga verjetno prebolel asimptomatsko.

Se torej ne strinjam z nesmiselnimi ukrepi (ampak jih bom vseeno upošteval, čeprav hočem proti nijm protestirati), se bom pa testiral vsak teden za službo, ker se mi to zdi smiseln ukrep (nočem širiti potencialne okužbe med sodelavci - zato se bom boljše počutil po testiranju). Torej to ni enako kot to da se recimo ne bi strinjal z omejitvijo hitrosti, ker omejitev hitrosti je uzakonjena.

Sploh pa to ni utaja davkov.... če je ta izjava bazirana na dejanskih izjavah, potem so ukrepi nelegalni in padejo na sodišču, kar pomeni da je vse skupaj ustrahovanje. Torej NI zaobitev, ampak preprosto neupoštevanje odlokov, ki jih ni treba upoštevati.

Tako kot nekateri vedo, da imajo pravici biti tiho in se ne pogovarjati z policajem, da dane kazni NI TREBA pdopisati, tako večina verjetno misli da so vse to dolžni delati.

Zato sem odprl to temo.

V tem primeru si postavil napačno vprašanje. Če so ukrepi nezakoniti se moramo vprašati kako jih narediti zakonite. Katero podlago rabimo da bodo zakoniti?

Tvoj namen je ovreči nezakonite ukrepe, super, ampak naredil si le polovici dela. Ukrepi so nujni, da se zagotovi red in ostanemo zdravi. Kaj bomo naredili ko ukrepi padejo? Takrat rabimo ukrepati in sprejeti zakonite ukrepe, ki zdržijo pravno presojo in so učinkoviti Tu pa se zaplete... Vsi samo iščete kaj je nezakonito in kaj mora pasti, da bo več prostora za take in drugačne kvazi pravne ekspertize v lastno korist...

Tega ni ne pri opoziciji ne med ljudstvom...

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

Srebro
Srebro

BMW fanatik

• Uporabnik

ti rabiš svoj planet.

Tunnel vision is the best. Speeeeed!! 

Ko bi tako dobesedno vzel politiko :D:D

Treba je bit modern, nov planet se že pripravlja. Začnimo vse umetno jest in čipirat mozak, da bremza slabosti, le tega.

Urejal Srebro, 15.09.2021, 11:21.

Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 452
  • Avtomobil: F20 LCI

Fantje, vse je že blo razloženo s strani Zagovornika načela enakosti Republike Slovenije. Vse ostalo je samo nabijanje v tri krasne.

http://www.zagovorni...i-stvar-izbire/

Ker pa vem da vas večina ne bo šla prebrat...

"Diskriminacija pomeni nekoga obravnavati slabše zaradi njegovih osebnih okoliščin, ki si jih ni izbral sam. Take osebne okoliščine so spol, barva kože, narodnost, starost, invalidnost in podobno."

"Zagovornik je tako v sklopu proučevanja trditev sindikata o diskriminaciji necepljenih delavcev tehtal, ali bi lahko (ne)cepljenost prepoznali kot osebno okoliščino, ki je prirojena ali pridobljena in je vezana na identiteto posameznika, ta pa je ne bi mogel zlahka spremeniti.

Presodil je, da biti ali ne biti cepljen ni taka osebna okoliščina. Cepljenje namreč ni kot spol, starost, barva kože in druge osebne okoliščine, ki si jih človek ne izbere sam oziroma jih težko spremeni, ampak je stvar osebne izbire posameznika. Že nekaj mesecev je brezplačno na voljo vsem prebivalcem, starejšim od 12 let. Vsak se lahko odloči, ali se bo cepil ali ne."

"Zagovornik je v oceni, ki je objavljena na spletni strani organa, dodal, da bi (ne)cepljenost lahko šteli za osebno okoliščino v obdobju, ko je bilo cepivo na voljo samo izbranim družbenim skupinam."

"V zaključnem delu ocene diskriminatornosti predpisov, katerih vsebini je oporekal sindikat, je Zagovornik pojasnil še, da različne zahteve glede izpolnjevanja pogoja PCT v različnih sektorjih gospodarstva ne morejo biti diskriminacija, saj tudi to, v kateri gospodarski panogi je posameznik zaposlen, ni osebna okoliščina po Zakonu o varstvu pred diskriminacijo. Tako kot cepljenje je namreč tudi zaposlitev posameznika odvisna od njegove izbire in jo je mogoče spreminjati. Presojanje, kako pogosto se je treba testirati v določenem sektorju, pa je v domeni medicinske stroke."

"Pogoj PCT tako po oceni Zagovornika ne predstavlja diskriminacije, saj so dobrine in storitve, do katerih je možno dostopati le ob izpolnjevanju tega pogoja, dostopne ne le cepljenim osebam in prebolevnikom, ampak tudi ostalim osebam, če le predložijo negativni test na covid-19."

Sepravi, rečmo primer: ko hočeš na plaži v market in te varnostnik noter ne spusti, ker si v kopalkah to ni diskriminatorno - zato ker si se za to odloču sam in imaš nad svojo odločitvijo vpliv.

In tudi če delaš v panogi, kjer je PCT pogoj, to ni diskriminatorno ker "tako kot cepljenje je namreč tudi zaposlitev posameznika odvisna od njegove izbire in jo je mogoče spreminjati".

Pogoj PCT je za vse, ki ga ne izpolnjujete krivičen, ni pa diskriminatoren. In krivičnost ni diskriminacija in nima nobene pravne podlage.

Za vse ostale informacije pa je treba prebrat še:
OCENA DISKRIMINATORNOSTI Odloka o začasnih omejitvah ponujanja in prodajanja blaga in storitev potrošnikom v Republiki Sloveniji in Uredbe o izvajanju presejalnih programov za zgodnje odkrivanje okužb z virusom SARS-CoV-2 (38. člen ZVarD) http://www.zagovorni...a-in-Uredbe.pdf

Prikaži več možnosti
    • TribesMan in Maticb uporabnikom je všeč to sporočilo

bullit
bullit

BMW fanatik

• Uporabnik

Če mene vprašate in pogoj mora biti, bi upoštevanje le tega prepustil inšpektorjem. Torej če te inšpektor dobi v gostilni, bencinskem servisu, ... Brez PCT pogojev potem pač dobiš kazen ti. Ne pa ena kelnarca na minimalcu, in si niti sodnih stroškov ne more privoščiti, kaj šele zalagati za kazen do konca sodnega procesa. Ker v Sloveniji si vedno kriv, in je na tebi da dokažeš nedolžnost ( kar se Fursa tiče)

HUSTLER FOR LIFE!!!

Prikaži več možnosti
    • Jerry, fantastic five in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Zgoraj je razloženo glede diskriminacije, ampak ta izjava pride iz drugega vidika. Jaz prepovem vpogled v osebne podatke. Torej, rečem varnostniku da "imam vse", ne pustim mu pa vpogled v osebne podatke.

Naprej me mora ustavit inšpektor, ki z sodnim nalogom naredi vpogled v osebne podatke in mi izda kazen (ki baje pade na sodišču ker je odlok nezakonit)

Torej jaz mislim da še vedno nismo prišli do konca.

Prikaži več možnosti
    • MajoR, sema318is in fantastic five uporabnikom je všeč to sporočilo

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 574
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Ok, tole je interpretirano enostransko.

Da malo zaokrozimo vse skupaj...pravno gledano trenutno ne mores nic. Ce pa dobis kazen, je ne placas in se pritozis, ter dobis spor, ker uredba ni visja od zakona ali se motim?

Ali je ta uredba (pogoj PCT), kaj drugacna od nosenja maske ali gibanja med obcinami? Pravno gledano?

Ker kolko se meni zdi, ni neke razlike.

Dajte se enkrat poslusat pravnico Petek, kaj je povedala v tem prispevku:

In kolko sem jaz seznanjen, nov predlog zakona se ni sprejet, ustavno sodisce pa je odlocilo, da naj pocaka, da presodijo pravilnost ali nepravilnost v skladu z ustavo in ostalim.

@Maticb, se strinjam. En varnostnik, nima pristojnosti od tebe zahtevat vpogled v tvojo zdravstveno kartoteko. In xe te ne spusti noter v trgovino, ker mu ti nisi hotel tega pokazat, je to diskriminacija na zdravstveni osnovi.

Kje je razlika, da na vhodu zahtevajo pregled za hepatitis B,C ali pa tuberkulozo, ki se tudi lahko prenesejo z slino in/ali tekocinami?

Urejal MajoR, 15.09.2021, 11:49.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.