Skoči na vsebino

Kje smo kot družba?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
278 odgovorov v temi

Anketa: Ali je naša družba še rešljiva? (130 uporabnikov je oddalo svoj glas)

Smo že popolnoma odtavali kot družba?

1. Ne, saj vse špila! (5 glasov [3.85%] - Poglej)

Delež glasov: 3.85%

2. Ni panike, le malo prilagoditev je potrebno. (8 glasov [6.15%] - Poglej)

Delež glasov: 6.15%

3. Ja, smo kar zabluzili, a bomo stopili skupaj, ko bo hudo. (48 glasov [36.92%] - Poglej)

Delež glasov: 36.92%

4. Ne vidim rešitve. (24 glasov [18.46%] - Poglej)

Delež glasov: 18.46%

5. Beyond repair. (44 glasov [33.85%] - Poglej)

Delež glasov: 33.85%

6. Drugo, razložim v postu. (1 glasov [0.77%] - Poglej)

Delež glasov: 0.77%

Glasuj Gostje ne morejo glasovati
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 115
  • Avtomobil: F30 B48 & VW 3.0 TDI

Vsi na to Lendero skačete. Pa dobro ok, a Okorn je pa kej boljši? Človek je dobil pol milijona sredstev, da prek medijev plasira zgodbo, ki mu jo je napisal nekdo drug. Vidiš poanto obeh t.i. skrajnežev? Edina razlika je med njima, da Saška verjame v "sranje", pa to izraža kokr pa pač izraža. Ta drugi je pa plačan, da mora verjeti v nekaj, kar ne verjame pol ljudstva. Ni niti bistvo, da se omenja en ali drug...ljudje smo itak sprani iz strani medijev do konca. Ni več poti nazaj. Ti in tvoj primitivizem še 1000 let ne bo usahnil, pa lahko jutri vsa elita prizna, da je bil vse nateg. V obratni smeri bo malo težje, ker noben več ne more prepričati naroda, da je vse formalno pravilno in da je vse res, da nam servirajo prek medijev. Psihološka igra, lahko rečem kar film, ki mislim, da nima srečnega konca....

Lendero in Co skačejo in vpijejo ker nimajo zaslužka zaradi Covida, ukrepov, itd.. Okorn pa je naredil zgodbico ker je dobil zanjo lepo plačilo.. Zaključek so €€€€€€..

Šli samo v ku***.

Družinski prijatelji.. Imajo fitnes in športne dvorane v sklopu kompleksa je tudi lokal.

Imela je inšpekcijski nadzor, saj je bila podana prijava, da ne preverja PCT pogoja.

Torej, verjetno jo je prijavil eden izmed članov oziroma obiskovalcev. Človeška zloba ne pozna meja.

No to moreš tudi biti smrad od človeka, sploh za te prijave na splošno. To nisem nikoli kapiral, isto prijave črnih gradenj itd.. Pa kaj te kurac moti, brigaj se zase in ne škoduj namerno enemu navadnemu smrtniku.  :crazy

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 435
  • Avtomobil: Becikl

Kje je podatek da je okorn dobil 400k?

Dokler bo folk mislil da jih jebe sistem, ali pa 1%, ali elita itd....

Do takrat bo slo navzdol.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • andrej777 je všeč

Kaspar
Kaspar

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 548
  • Avtomobil: E39 R6i

Se mogoče spada v to temo kam smo padli kot družba  :napaka  :blackeye

https://maribor24.si...krivala-nicesar

Ko BMW-jev R6 in V10 zarohni, se vse naenkrat lepše zdi! (bencinski, se razume!)

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

andy
andy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 943
  • Avtomobil: 4X4 (dvogrba - delux )

Kot družba, smo na robu prepada (velja za EU, ZDA....), kmalu bomo padli notri, potem sledi reset. Prevladovati bodo začele tretje države...

Urejal andy, 05.10.2021, 09:28.

Dva minusa sta plus!

Prikaži več možnosti

MihaSpec
MihaSpec
  • Uporabnik
  • Sporočil: 810
  • Avtomobil: Corolla

Te stvari se vedno merijo v daljših časovnih obdobjih. Jaz upam da moji otroci ne bodo doživeli totalnega kolapsa, t. j. vojne. Nimam veliko upanja v to, a si vseeno želim.

Sedajle se mi ne da iskat, ampak na tistem seznamu obdobij vzpona in padca imperijev smo trenutno na predzadnji stopnji.

Potem se ne zavedaš, da trenutno že poteka psihološka vojna?

Za posledice psihičnega nasilja pa lahko pogledaš na google.
Nekateri v takih primerih delajo tudi samomore.

Misliš da imajo vsi denar za vsako tedensko testiranje da gredo lahko v trgovine? Ali na bencinsko črpalko?

To je vse psihično nasilje.
Prikaži več možnosti

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 395
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Potem se ne zavedaš, da trenutno že poteka psihološka vojna?

Za posledice psihičnega nasilja pa lahko pogledaš na google.
Nekateri v takih primerih delajo tudi samomore.

Misliš da imajo vsi denar za vsako tedensko testiranje da gredo lahko v trgovine? Ali na bencinsko črpalko?

To je vse psihično nasilje.

To izvajaš ti.

V trgovino in pumpo se gre legalno samo z masko. Pogooglaj

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 899
  • Avtomobil: BMW x

Kot družba smo razdvojeni, ker ne znamo stopit skupaj!

Dokler se bomo kregali benz vs dizel,  EV vs ICE,  vax vs antivax, itd. bomo kot družba še bolj razdvojeni/ranljivi in bolj nas bodo lahko ožemali, omejevali, prisiljevali ter zapirali ... elita se boji samo ENOTNEGA naroda.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 553
  • Avtomobil: B8

To izvajaš ti.

V trgovino in pumpo se gre legalno samo z masko. Pogooglaj

Nosenje maske ni niti znanstveno niti pravno podprto, tako da si to "legalnost" lahko prihranis za kaj drugega.

Kje je podatek da je okorn dobil 400k?

Dokler bo folk mislil da jih jebe sistem, ali pa 1%, ali elita itd....

Do takrat bo slo navzdol.

LOL in pol tak znanstvenik ne vidi "moderne demokraticne druzbene pogodbe", ki je ravno na prelomu tega da prestavi v visjo prestavo in nas vrne nazaj v obdobje srednjeveskega fevdalizma oz. se huje, ker je pojem zasebne lastnine takrat vseeno obstajal in si je kmet lahko lastil zemljo ter orodje za obdelovanje le-te!

Ti si dalec prevelik egocentrik in jokica, da bi bil sposoben kriticnega razmisljanja. Ravno taki, ki kar klicete po tem da vas gazi skorenj avtoritete, ste med vecjimi krivci za trenutno stanje v druzbi.

Prikaži več možnosti
    • Borut30 in sirius uporabnikom je všeč to sporočilo

Falko
Falko

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 574

@JERRY, pa še kako res je..

Aja pa še nekaj, demokracija je samo igra, je samo krinka za to, da ljudje verjamejo, da imajo dejansko oni vzvode oblasti v svojih rokah. V resnici je to laž oziroma iluzija

Dodal bi le, beseda demokracija je le zgolj "drugo" ime za nadzor ljudstva, sicer pa realno prevlada večine, ne glede kakšno ime ima..

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

janez79
janez79

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 395
  • Avtomobil: BMW E46 320dT

Nosenje maske ni niti znanstveno niti pravno podprto, tako da si to "legalnost" lahko prihranis za kaj drugega.

LOL in pol tak znanstvenik ne vidi "moderne demokraticne druzbene pogodbe", ki je ravno na prelomu tega da prestavi v visjo prestavo in nas vrne nazaj v obdobje srednjeveskega fevdalizma oz. se huje, ker je pojem zasebne lastnine takrat vseeno obstajal in si je kmet lahko lastil zemljo ter orodje za obdelovanje le-te!

Ti si dalec prevelik egocentrik in jokica, da bi bil sposoben kriticnega razmisljanja. Ravno taki, ki kar klicete po tem da vas gazi skorenj avtoritete, ste med vecjimi krivci za trenutno stanje v druzbi.

Ti si rekel da rabiš test. Če hočeš odgovor v smisli DA/NE, potem je odgovor NE. Podroben odgovor je NE+maska. Imaš možnost da greš brez testa, a rabiš masko. 

Človeku lahko razložiš samo toliko, kolikor dojame. Jaz čez ne grem :)

Prikaži več možnosti

lublancan22
lublancan22

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 558

Po mojem mnenju v kurcu.

Me ne moti toliko *prisilno* cepljenje, Jansa, vsi ostali politiki, ki so isti izrodki,.. 

Hujsi je ta novodobni liberalizem, 

Capture.png

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, andy, RobertH in 2 ostalim je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 313

Po mojem mnenju v kurcu.

Me ne moti toliko *prisilno* cepljenje, Jansa, vsi ostali politiki, ki so isti izrodki,.. 

Hujsi je ta novodobni liberalizem, 

To je samo nek čuden populizem, kjer velja tisto zgoraj omenjeno pravilo da je 5% najbolj glasnih.Drugače poznam gay/trans/les ljudi oziroma bi rekel da jih je večina proti takšnim zadevam in se jim zdi enako absurdno kot tebi in meni.

Je pa včasih čudno, ko kaj bereš ja, ker misliš da je večina tak, pa ni res, ker 90% ljudi dol visi za to in nič ne komentirajo ali napišejo v katerokoli smer.

Bolj smešno je v računalništvu, stari IDE diski so recimo imeli master/slave oznake, pa na GIT branchih je bila ponavadi osnova vedno "master" branch, zdaj je pa to preveč boleče za uboge črnce, ki imajo PTSD ko vidijo da piše "master" na zaslonu in so morali to odstranit, tako da zdaj piše "main" namesto "master"

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti
    • bvogri je všeč

rokxy
rokxy

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 004
  • Avtomobil: traktor

Jst pravim da smo FUBAR!

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 200

Kaj človeku ostane, ko se pripeti kaj hudega? Denar? Spomnite se 1929. Nepremičnine? Požar, plaz,… ali kakšne človeške žlehtnobe.. Predmetne in materialne dobrine gredo preden rečeš dobro jutro. 

Ostane nekaj, ker se goji v nekih delih delih po svetu… a tudi v Sloveniji še ni popolnoma izumrlo. V glavnem se najde na ruralnih območjih ali individualno v urbanih delih pri osebah, ki še niso izgubile stik s svojimi koreninami, ki v Sloveniji tako ali tako peljejo na vas. 
To je beseda, ki jo daš, beseda ki jo sprejmeš…. Pa ne glede kako jo je neugodno, neprijetno,… držati. Tako se vzpostavi spoštovanje. Torej, Beseda in Spoštovanje ima veliko vrednost in ta ostane tudi, ko si gol in bos. Tega se na da prikladno (ob priložnosti) obleči kot obleko, ker nekdo, ki ne živi na tak način je razkrinkan takoj.

Pa se zavedate za kaj dajte besedo? To je vaša beseda in vredni boste ravno toliko, kot vsebina, ki jo boste podajali. Če podajate laž, ste lažnjivci sami. Če z besedo zavestno delate škodo drugim, ste škodoželjni. Če z besedo spravljate v nesrečo druge, ste zlobni. In tisto kar je po mojem najbolj pogosto. Če sploh ne veste kaj kvasite, ste enostavno (naknadno brisano).

Razumem, da se ne da z besedami operirati na nivoju aksiomov. A svoje besede je potrebno stalno obstreljevati z dvomi, pomisleki,… in ko to res natreniraš lahko ugotoviš, da je velika verjetnost, da so zaključki pravi. Garancije pa ni, da se ne bo nekdo tudi po tej poti motil. Ko/če ugotoviš, da si se motil, pa je potrebno čez plehki osebni ponos in to vzeti kot stopnico, pa kateri si malo napredoval.

Disclaimer

Ta vsebina ni skladna s trendi (kmetija, bigsister, kretenske risanke, odnos politike do raje, odnos slehernika do slehernika …) in lahko povzroči precej neprespanih noči, grozo ob pogledu kje smo, … in je dejansko dilema med barvo tabletke https://youtu.be/X0G2yS752ew

Prikaži več možnosti
    • bimmer 5 je všeč

lublancan22
lublancan22

BMW fanatik

• Uporabnik

To je samo nek čuden populizem, kjer velja tisto zgoraj omenjeno pravilo da je 5% najbolj glasnih.Drugače poznam gay/trans/les ljudi oziroma bi rekel da jih je večina proti takšnim zadevam in se jim zdi enako absurdno kot tebi in meni.

Je pa včasih čudno, ko kaj bereš ja, ker misliš da je večina tak, pa ni res, ker 90% ljudi dol visi za to in nič ne komentirajo ali napišejo v katerokoli smer.

Bolj smešno je v računalništvu, stari IDE diski so recimo imeli master/slave oznake, pa na GIT branchih je bila ponavadi osnova vedno "master" branch, zdaj je pa to preveč boleče za uboge črnce, ki imajo PTSD ko vidijo da piše "master" na zaslonu in so morali to odstranit, tako da zdaj piše "main" namesto "master"

Se niti ne gre toliko proti pedrom LGTV+ in podobnim, verjamem kar si napisal glede njih.

Problem vidim v tem, ker se s tem posiljuje normalno mladino, ali povecini grde zenske, ki se grejo v zadnjem casu *equality*

Mi lahko kdo pove, kaj pomeni da je podjetje *pedrom* prijazno ?

Urejal lublancan22, 05.10.2021, 13:44.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 313

Se niti ne gre toliko proti pedrom LGTV+ in podobnim, verjamem kar si napisal glede njih.

Problem vidim v tem, ker se s tem posiljuje normalno mladino, ali povecini grde zenske, ki se grejo v zadnjem casu *equality*

Mi lahko kdo pove, kaj pomeni da je podjetje *pedrom* prijazno ?

Nič, ker je vsako normalno podjetje prijazno vsem, izpostavljajo se pa za internet pointse in da lahko napišejo na spletno stran da so "LGBTQFASD+ friendly".

Kaj sploh pomeni "head of equality", a to je tak kot "junior supply chain manager", ki zlaga jogurt na police v sparu?

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

lublancan22
lublancan22

BMW fanatik

• Uporabnik

V modernih multinacionalkah kot je Novartis, imas poleg obsluzbenih izobrazevanjih, kot so *finance, medsebojni odnosi*...

Moznost pogovarjanja iz izobrazevanja o LGTV problematikah, kjer se pogovarjas s somisljeniki, ki jih te teme zanimajo.

Head of equality pa daje head vsem prisotnim.

Po zelji tudi v cmar

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, primitivnež in jonzi1488 uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 552
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Bom podal zelo kratek odgovor. Ko bomo pri sebi razčistiti kaj so družbene norme in jih vsak pri sebi sprejeli kot "božje zapovedi" in dojeli, da so nad našimi osebnimi pravicami bomo spet funkcionirajo. Do takrat pa bomo drhal ki drvi v prepad, vmes pa se bori kdo bo sedel na čelu tega vlaka.

To bi se morali naučiti iz zgodovine.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti
    • RobertH, TribesMan in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

Eagle46
Eagle46

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 991
  • Avtomobil: ni moj:(

Grem v trgovino, lahko se napijem in najem za 2€, ali grem v restavracijo za 20€, ali 200€.

Danes lahko kupim letalsko karto in sem jutri na drugem koncu sveta, privat ali poslovno. Na izbiro imam celo nizkocenovno moznost:)

Imam izobrazbo ki sem si jo izbral in mi jo je placala drzava, lahko se prijavim za delovna mesta v 80% zahodnega (razvitega sveta).

Nekaj mi ne pase, svoj gnev lahko pisno (!) izrazim na forum, ali v comment section na internetu, ne bo nobenih posledic.

Grem na A1 in si na obroke vzamem najnovejsi IPhone, enak, ki ga ima moj slaven & bogat idol, ceprav nimam sluzbe ali sem na minimalcu.

Imam 19 colske gume na BMW-ju (zgolj 4 leta star, a aktualen model, ceprav je vreden 1/4 novega). Zraven bemtim cez drag leasing/kredit, ceprav mi je to sploh omogocilo, da vozim taksna kola) ki jih lahko kupim nove za 50 ali 350 €/kos.

Bemtim cez kapitalizem, a ta mi sploh omogoca udobno zivljenje - zaradi danasnjega udobja zivljenja v zahodnem svetu folk nikoli ne bo stopil skupaj in zabemtil, ker ve, da zivi v totalnem udobju.

...

Urejal Eagle46, 05.10.2021, 16:44.

:zmesanc P O R S C H E
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42 155
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Eni sam jočejo.......družba je v kurcu, sam to ni od včeraj. Živi in uživaj, dokler lahko.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Eagle46 in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.