Skoči na vsebino

E46 tezave z lucko akumulatorja

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
Edi_MB
Edi_MB
  • Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: BMW E46 318d

Zdravo

Zanima me, če je že kdo imel takšen primer, ali pa mogoče ve, kaj bi lahko bilo narobe

Od začetka mi je lučka akumulatorja utripnila ob pospeševanju pri večjih obratih, sedaj se je dogajalo občasno, da se je prižgala lučka za cca 10sek. in nato vgasnila (voznja na AC z tempomatom), občasno tudi kak teden do dva brez, da bi lučka utripnila ali gorela, danes pa pri vožnji po AC gorela nenehno, dokler nisem izklopil ventilacije. Če sem jo vklopil nazaj, je takoj začela goreti lučka in ni vgasnila, ko sem spet izklopil vent. je nehala goreti, tudi po pol ure vožnje enako.
Ko sem šel iz AC dol in peljal počasi ali pa je bil avto v prostem teku, sem lahko prižgal ventilacijo in se lučka ni prižgala.

Je kriv alternator, akumulator, ali kaj drugega?

Hvala za pomoč

LP
Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 462
  • Avtomobil: Z4

Lučka običajno pomeni težavo z alternatorjem (da ne polni dovolj in bo verjetno v kratkem izpraznil akumulator ter bo neizbežen postanek ob cesti). Lahko je le kakšen "kratek stik", predlagam obisk avtoelektričarja, da se ne zgodi kakšna neprijetnost med vožnjo, ker z elektriko ni heca.

Prikaži več možnosti

bvogri
bvogri

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 318
  • Avtomobil: E34 540i 6st. ročni

V skritem meniju lahko spremljaš napetost, pa najprej tukaj spremljaj kaj se dogaja.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 75 281
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Najverjetneje je zanič alternator, to naj preveri mehanik. Pazi da ne ostaneš kje na cesti, če bo alternator nehal polnit lahko do konca izprazniš akumulator in ga s tem uničiš.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

Taucher
Taucher

Licence for sale

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 302

Malce se poigraj okoli tega, daj kleme dol iz akumulatorja, pa malce preglej ležišča, spucaj očisti in obriši (če je potrebno), potem odklopi alternator morda je "zaspal", ga ponovno priklopi nazaj, priklopi na polnilec akumulator da se aku v celoti napolni do konca. Lahko greš tudi do koga da ti izmeri aku ali je zanič ali še dober. Potem pa spremljaš kako se bo lučka prižigala. V kolikor se bo še vedno pojavljala, potem pač alternator ne polni in je dober da greš do kakega majstra, da ga odpre in pregleda, morda bo za zriihtat krtačke ali kaj drugega da bo delal bp.  S tem pa da ti občasno gor in ugaša, pa bo po vsej verjetnosti alternator za obnovit ali zamenjat z drugim (novim).

Urejal Taucher, 14.10.2021, 10:17.

Freude am Fahren - sigpic1625_4.gif AC Schnitzer und Porsche 4S triber

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 22 931
  • Avtomobil: BMW x

Treba bo zamenjat krtačke alternatorja - najbolje kar skupaj z reglerjem.

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

Edi_MB
Edi_MB
  • Uporabnik
  • Sporočil: 15
  • Avtomobil: BMW E46 318d

Kam priporočate, da bi lahko šel v MB ali okolici, pa da delajo malo dlje, saj pred 16:30 nikakor ne morem zaradi službe.

Hvala
Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 997
  • Avtomobil: e61 525DT

@alfainbmw oz. Kitehnik
Prikaži več možnosti
    • dragan klep je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.