Skoči na vsebino

2015 530d, priporočen servis po nakupu vozila

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
88 odgovorov v temi
Dejc535d
Dejc535d
  • Uporabnik
  • Sporočil: 994
  • Avtomobil: 740d Xdrive Individual

Drugače pa, kar se zaščite tiče laka (če se malo zaplava s temo), mene trenutno najbolj mika keramična zaščita v spreyu - ki je neka vmesna faza med keramično zaščito (ki je razmeroma zahtevna za nanašat) in ostalimi produkti (voski, sealenti, detailerji), kjer imaš SiO2 v spreyu in zadevo našpricaš, pobrišeš in je to to - nudi zaščito od pol leta do enega leta. Hitro, enostavno in učinkovito.

Gledem osebno kar za tem produktom:

https://www.operi-av...etailer-5l.html

ki je pakiranje tega:

https://www.operi-av...iler-500ml.html

Se moramo najti ene trije (sodelavec je že za), da se vzame 5 l, in dobi vsak cca. 1.7 litra za cca. 20 EUR, kar mora bit za 10 let dost  :-D .

To je navaden quick detailer nepriznanega proizvajalca, ki kvecjemu nudi zascito kaksen teden ali dva.. malo si mimo usekal. :)

Tole nabavi pa bo zadeva ornk nareta, platisca si ze izjemno lepo pripravil; https://www.operi-av...e=1638641825625. Ni nic tezkega in nimas kaj za narobe naredit, ce je le predpriprava odlicna.

Jaz sem na moji sedmici zamenjal ze kar nekaj stvari preventivno, drugi teden je pa se na vrsti generalka motorja (ketna, lagerji, visokotlacna, oljna pumpa in ostale ''malenkosti'') in ne bo vse skupaj 5000€, tako, da si malo skalkuliraj cene delov in dela. Se kar cudim kaksne vsote ljudje placujete mehanikom, res.

Ce kdo rabi kontakt strokovnjaka za BMW-je na Stajerskem, ki je eden redkih vreden zaupanja, mu ga rade volje posredujem.

Vse pohvale za skrbno vzdrzevanje F10.  :ok

Urejal Dejc535d, 04.12.2021, 19:26.

Freude am Fahren  :bmw :mznak

Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 033
  • Avtomobil: VW

Bolano kaj vse je za zamenjat. Je kr dobr prebrat vsake tolk kaksno tako temo, da ostanemo na svedu :) stroskovno je smeh proti temu.
Prikaži več možnosti
    • Dejc535d je všeč

Xandrej
Xandrej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 296

Jaz sem imel c5 3.0 v 6 pa c6 2.7 hdi pa xsaro vts, pa c5 by carlsson (edini v slo)… pa z vsemi temi avti skupaj nisem imel 2000 € steoškov majkemi. Pa se vecina jih je bilo na hidravliki ki ful crkuje baje. Pa vsi razen c6 (ni imel usnja) so imeli vso možno opremo kaj se je dalo pri avtu naročit…
Prikaži več možnosti

DusanR
DusanR
  • Uporabnik
  • Sporočil: 30

Xandrej...pa menda boš napisal s koliko km si jih kupil, koliko stare, koliko km si z njim naredil kako je bilo s 4 kolesnim pogonom, avtomatskim menjalnikom..majke mi - če že primerjaš avtomobile v enakem cenovnem razredu torej Xsaro s 5.ko.

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 364
  • Avtomobil: Ruzak

Nekateri očitno ne razumete pomena besede - preventiva.

Večino kupcev, bi samo ključ obračalo in se vozilo še nadaljnih 30-40k in ga prodalo brez vlaganja. Naslednji, ki bi pa tak avto kupil pri 200k bi pa rekel, kak skret je BMW. Sej to je že poznano a ne?

Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 410
  • Avtomobil: F11 Msport

Večino kupcev, bi samo ključ obračalo in se vozilo še nadaljnih 30-40k in ga prodalo brez vlaganja. Naslednji, ki bi pa tak avto kupil pri 200k bi pa rekel, kak skret je BMW. Sej to je že poznano a ne?

Saj glede na to, da bi pri 200k pa bilo treba dati 8k v avto je bmw skret ja. Vozim ze sestega bmw-ja, ker mi pac sede voznja in vizualno so mi vsecni avti, kvaliteta pa pri F in G serijah ne, da ni vec primerljiva z drugimi znankami, pod nivojem je ze vse skupaj. Sosedi vzamejo vsaka 3-4 leta novega bmw-ja, dejansko vozijo serije 6, serije 7, imeli so tudi nekaj novih M vozil itd, pa je soseda rekla, da se ji na novi G30 540i kar neke lucke prizigajo in da je avto vsakih par mesecev na servisu, ter, da je edini bmw, ki je zdrzal 4 leta brez izrednih popravil bila 640d.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 659
  • Avtomobil: OOOO

jst razumem samo eno, da sosed z zelo lepo voznjo, vecino po AC, kot prvi lastnik pri svoji F11 facelift 535xd od 150kkm dalje kasira ko zmesan za redno vzdrzevanje in vsaka okvara (VGT, mehovi zadaj, ventilator, spredaj skripanje, ... ) je nekaj kar se za ta avto ve in bi moral lastnik sprejeti kot normalno. Pac meni se ne zdi normalno, da je treba v redno vzdrzevanje po izteku garancije vloziti v avto letno vsako leto toliko, kot bi ga stala razlika v lizingu za novega. in seveda zato pri naslednjem tega vec ne bo pocel. glede na to, da mu ni se nic izrednega ali kot bi rekli tukaj na forumu nepricakovanega crknilo, se je servisiranja nazrl. ce je vam normalno vzdrzevat tako avte, da so brezhibni potem razumem. Ocitno sem imel do sedaj sreco :) pa sem ze menjaval ketne, visokotlacne in se kaj, ampak konkretne vlozke sem delal po 200k oz 250k ne pa pri 150-160k. 

Prikaži več možnosti
    • acx je všeč

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 364
  • Avtomobil: Ruzak

Saj glede na to, da bi pri 200k pa bilo treba dati 8k v avto je bmw skret ja. Vozim ze sestega bmw-ja, ker mi pac sede voznja in vizualno so mi vsecni avti, kvaliteta pa pri F in G serijah ne, da ni vec primerljiva z drugimi znankami, pod nivojem je ze vse skupaj. Sosedi vzamejo vsaka 3-4 leta novega bmw-ja, dejansko vozijo serije 6, serije 7, imeli so tudi nekaj novih M vozil itd, pa je soseda rekla, da se ji na novi G30 540i kar neke lucke prizigajo in da je avto vsakih par mesecev na servisu, ter, da je edini bmw, ki je zdrzal 4 leta brez izrednih popravil bila 640d.

Zakaj 8K? Pri 200 narediš nujno in greš naprej. Veriga in ostalo ni nujno, jo izmeriš in gas naprej. Tako je tudi z drugimi stvarmi. Če želiš biti picajzl, tudi pri novem ganz novem naletiš na napake, okvare "še" ne.

Pri enemu ima ležaj luft, pa zamenja, pri drugem že tuli, pa pravi da je ok. Tako je z milijon drugimi stvarmi. Za ene ni ok, za druge je ok, za tretje kot novo...

Jaz imam četrti BMW (316i, 520i, 535d in 535d), pa ne vem, če sem v vse štiri v 15-ih letih vložil več kot 5k za popravila? Močno dvomim. Pa so šli avti iz mojih rok kot iz škatlice.

Prikaži več možnosti
    • 330i in Donki kong uporabnikom je všeč to sporočilo

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 410
  • Avtomobil: F11 Msport

Zakaj 8K? Pri 200 narediš nujno in greš naprej. Veriga in ostalo ni nujno, jo izmeriš in gas naprej. Tako je tudi z drugimi stvarmi. Če želiš biti picajzl, tudi pri novem ganz novem naletiš na napake, okvare "še" ne.
Pri enemu ima ležaj luft, pa zamenja, pri drugem že tuli, pa pravi da je ok. Tako je z milijon drugimi stvarmi. Za ene ni ok, za druge je ok, za tretje kot novo...

Jaz imam četrti BMW (316i, 520i, 535d in 535d), pa ne vem, če sem v vse štiri v 15-ih letih vložil več kot 5k za popravila? Močno dvomim. Pa so šli avti iz mojih rok kot iz škatlice.

Govorim o preventivnem vzdrzevanju za katerega se je ob nakupu vozila odlocil tudi forumas, ki je odprl to temo. Drzi pa tudi dejstvo, da se podobne okvari kot pri E serijah, pri F serijah zacnejo vsaj 100.000km prej.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.