Skoči na vsebino

Zaroka ali kako ste zaprosili za roko svojo lepšo polovico

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
127 odgovorov v temi
damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 486
  • Avtomobil: new age e39

Nic ne dobi. Tako so nas naucili da mora bit in temu sledimo. Zelja je itak pri zenski po poroki, jaz sem imel pa dober zur. Nesmiselno glede na to koliko je stalo ampak ok.

Mene isto vprasanje matra, ne stekam... Kaj moski pridobi s poroko?

Urejal damirkos1, 26.09.2022, 06:57.

Prikaži več možnosti

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 622
  • Avtomobil: Ford S-Max

Kot da bi se nekdo prijavil na bmw forum zato, da bi folk prepričeval, da je to največji sekret od avta.

Saj zadnje čase zgleda, da je res.  :blackeye

Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 377

Zakaj bi sploh zaprosil. Res ne razumem, kaksna enostavna razlaga?

Kako pa bi se drugace sporazumel, kot da vprasas? Zarocni prstan je simbol, da si je nekdo zensko izbral in je rezervirana. Tako kot je porocni prstan simbol, da je zenska oddana.

Mene isto vprasanje matra, ne stekam... Kaj moski pridobi s poroko?

Nic, kvecjemu si na slabsem financno z razmerju do drzave. Po moje bolj izkusnja za zenske, ki si jo zelijo uresniciti.
Prikaži več možnosti

Tarik
Tarik

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 581
  • Avtomobil: E61 525D

Kako pa bi se drugace sporazumel, kot da vprasas? Zarocni prstan je simbol, da si je nekdo zensko izbral in je rezervirana. Tako kot je porocni prstan simbol, da je zenska oddana.

Nic, kvecjemu si na slabsem financno z razmerju do drzave. Po moje bolj izkusnja za zenske, ki si jo zelijo uresniciti.

Nič proti poroki vsakemu svoje..ampak kakšen simbol  :laugh  oddane pa ''rezervirane'' se najbolj pokajo okoli pa verjeli ali ne.. razen če ste eni tistih ki verjamejo ''moja pa že ne'' pa ne leti nate osebno nasplošno pravim..zato pa je toliko k**** okoli ker so vsi rezervirani pa oddani  :ok2

Prikaži več možnosti
    • perobmw in RRoman uporabnikom je všeč to sporočilo

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 377

Saj pravim, simbol. :)
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 456
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Zarocni prstan je simbol, da si je nekdo zensko izbral in je rezervirana.

Pri nas mogoče že, v Maleziji sem pa vseeno moral tastu dve kravi kupit, da sem jo lahko rezerviral. Tako da prstan ni vedno dovolj.

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 346
  • Avtomobil: sivo povprečje

Nej uganem: so ble krave cenejše kot prstan? :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • M power, tristan01 in RRoman uporabnikom je všeč to sporočilo

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 630
  • Avtomobil: LEPO

Predvsem bolj uporabne.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Jerry uporabnikom je všeč to sporočilo

Mr.Fritz
Mr.Fritz

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 622
  • Avtomobil: Ford S-Max

Pri nas mogoče že, v Maleziji sem pa vseeno moral tastu dve kravi kupit, da sem jo lahko rezerviral. Tako da prstan ni vedno dovolj.

Samo dve? Upam, da si jim vsaj govedo vagju kupil  :-D

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 072
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Jazt sem skril prstan v omaro pod cunje pa ga je najdla pol sem jo zasnubil pa pred omaro. Jebi ga, destiny.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • M power, RS6 in tristan01 uporabnikom je všeč to sporočilo

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 020
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Tole je bila blagovna menjava ne pa rezervacija...

Si pa danes do konca zapravil svoj forumskih sloves dilerja. :)

LP Tristan01
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd, Fleko in RRoman uporabnikom je všeč to sporočilo

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 309
  • Avtomobil: creative technologie

Krave si pa pri sosedu nabavil, s komer se je tast zmenil, naj bo 2x cena....e ti izkušeni prodajalec  :-D .

Prikaži več možnosti

M power
M power

Kakegae no nai

• Globalni moderator
  • Sporočil: 16 498
  • Avtomobil: 2016 F11 520d Xdrive

Jaz sem jo zaročil na najino 13. obletnico skupne poti, ki je 13-ega v mesecu in tudi poroka je bila potem na 13 dan v mesecu ... žal se ni dalo dobit še poročne ure za ob 13h... :laugh

Poroka je pa bila samo v družinskem krogu (25 ljudi), brez večjih ceremonij (2 uri pred obredom zbor pri nas doma, malo zakuske, debate, da se lažje počaka do poznega kosila, potem odhod via Brda (počasi, ker sem peljal še torto :laugh), v oštarijo oddam torto, potem obred, podšrajbamo papirje, montiramo prstane in je. Župan legenda še časti penino, potlej še malo debate, fotk in potem še slow kosilo v tamkajšnji gostilni, na koncu torta... potem še malo fotk in voila... končano. :)

Za lokacijo je bil pogoj, da je oštarija zraven, da se ne vozikamo sem pa tja... za klasično kompliciranje in bluzenje pa nisem ne jaz in ne moja, hvalabogu... spomladi sva bila na bratrančevi  klasik poroki, pa šem bil že na pol ceremonije krepan, kaj šele nevesta in ženin... :napaka

1986 E30 325iX > 1993 E36 318i > 1991 E36 325i > 2001 E46 330Xi T > 1999 E46 316i > 2001 E46 330Xi  > 2004 E46 330Xd T > 2016 F11 520d Xdrive

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 577
  • Avtomobil: star Bmw

Halo forumaši s komentarji.
Tud jerry je samo človek.
Seveda ste tukaj sami supermani, ker so vas ženske obletavale in prosile za poroko.
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 693
  • Avtomobil: BMW

Dandanes je moderno da se zaroči vsem na očeh. Bil ravno v Portorožu ko se je to zgodilo : https://maribor24.si...-svojo-izbranko

Nisem prav pristaš tega. 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Nej uganem: so ble krave cenejše kot prstan? :-D

Dražje, cca jurja eur sem dal za eno  :ok

Samo dve? Upam, da si jim vsaj govedo vagju kupil  :-D

Od tega je že 10 let, tako da se v resnici ne spomnim ali sta bili dve ali tri, spomnim se samo da zadnje nisem plačal, ker se na koncu nisva poročila  :ok2 V bistvu bi jo moral, pa nisem bil 100% da se bova vzela in sem tastu rekel da mu bom zadnji obrok dal ob naslednjem obisku... ki ga potem ni bilo in sem prihranil jurja  :laugh

Tole je bila blagovna menjava ne pa rezervacija...

Si pa danes do konca zapravil svoj forumskih sloves dilerja. :)

LP Tristan01

Zakaj že? 

Krave si pa pri sosedu nabavil, s komer se je tast zmenil, naj bo 2x cena....e ti izkušeni prodajalec  :-D .

V resnici ni bilo nobenih krav, plačal sem z gotovino. Običaj temelji na stari tradiciji, s tem da se je včasih res kupovalo živino, danes se pa to reši s kuverto. Edino valuta je ostala ista, enoti se pač reče krava  :laugh

Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 200
  • Avtomobil: e46, e60, f39, S1000R

Kaj pa pedporočna pogodba? :laugh

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 020
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Zakaj že? 

Ker je manjša razlika, ali daš prstan svoji izbranki in ji s tem sporočiš da želiš z njo preživeti ostanek življenja (ja vem pocukrano kot v filmih), ali pa očetu izbranke prineseš kuverti kot da da si ravno kupil traktor ali avtomobil.

Pa tradicija gor ali dol, v prvem primeru ima ženska pravico snubitev zavrniti in je v tem samostojna. V drugem primeru pa je samo predmet transakcije in o njeni usodi odloča glava družine.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ker je manjša razlika, ali daš prstan svoji izbranki in ji s tem sporočiš da želiš z njo preživeti ostanek življenja (ja vem pocukrano kot v filmih), ali pa očetu izbranke prineseš kuverti kot da da si ravno kupil traktor ali avtomobil.

Pa tradicija gor ali dol, v prvem primeru ima ženska pravico snubitev zavrniti in je v tem samostojna. V drugem primeru pa je samo predmet transakcije in o njeni usodi odloča glava družine.

LP Tristan01

OMG, saj sem že navajen da ti v 99% svojih postov usekaš popolnoma mimo, ampak tokrat si pa prekosil še samega sebe.

To kar si napisal bi veljalo v primeru, če bi njen oče najino poroko POGOJEVAL z denarnim nadomestilom, pa je seveda ni. Odločitev o tem je bila prepuščena meni, povedali so mi da je tam taka tradicija in me vprašali, če jo bom upošteval. Nihče me ni nikoli v nič silil in poroka ni bila pogojena z ničemer, odločitev je bila popolnoma svobodna. Ker sem se pripravljal na poroko v tuji državi, sem se odločil da bom njihovo tradicijo spoštoval. Pozanimal sem se o višini zneska in ker nisem bil na tesnem z denarjem, mi ga ni bilo problem plačat. V primeru da bi bil reven, bi se izpogajal za nižjo vsoto oziroma nebi prispeval ničesar. Ta običaj ni prisoten samo v Maleziji, pač pa še marsikje drugje v Aziji in znani so primeri, ko so tujci (vem za en tak primer na Tajskem) izposlovali poroko brez tovrstne odpravnine, kljub temu da je to v nasprotju z njihovo tradicijo. S tem ni nobenih problemov. Seveda pa se ne spodobi goljufat in lagat da nisi sposoben plačat, saj je to zelo slaba popotnica v zakon. Zato se velika večina snubcev odloči za plačilo, tistim ki tega ne zmorejo je pa pač oproščeno. Nobene prisile ni tukaj, oziroma vsaj v mojem primeru je ni bilo in tudi na splošno sem dobil občutek da so tam družine veliko bolj urejene kot pri nas. Kot smo pri tebi že navajeni ti te stvari niso jasne, zato mešaš avtoriteto in prisilo - prvo še zdaleč NI enako drugemu, niti slučajno.

Prikaži več možnosti

bmwatvfen
bmwatvfen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 146
  • Avtomobil: e60, Yamaha Kodiak 450

Kaj pa pedporočna pogodba? :laugh

mislm, da ni težk ocent a je to potrebna zadeva al ne  :laugh  če sam vi plačujete vse 110% pa ste polni k uni v Dubaju, poj vsekakor svetujem :-D

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.