Skoči na vsebino

Volitve 2022

* * * * * 2 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
3872 odgovorov v temi
anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 313
  • Avtomobil: hitro kolo

Dobro si tole napisal.

Sploh me preseneča, da se jajo še ni opogumil za kandidaturo za predsednika države. Verjetno njegov prestolonaslednik še ni goden. :)
Prikaži več možnosti

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 880
  • Avtomobil: Šved 2x

Dobro si tole napisal.

Sploh me preseneča, da se jajo še ni opogumil za kandidaturo za predsednika države. Verjetno njegov prestolonaslednik še ni goden. :)

Zanj premalo pooblastil pri tej funkciji in nima možnosti, da bi on kot kandidat prejel 50,001% glasov direktno od ljudstva :)

In rust we trust :-D
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 907
  • Avtomobil: Z4

Jaz se bom seveda udelezil vseh prihajajocih volitev, kot to veleva drzavljanska dolznost, nagibam se v levo, vendar ne Levica, bolj konzervativno opcijo.

Hecno mi je vedno po volitvah, ko se pricne gordnjanje in jamranje tipo "glej kaj ste izvolili" in to seveda komentirajo tisti, ki ne hodijo na volitve.

Ej, to me pa tok razpisdi, pa pejd hudica pol na volitve, da ne bomo vsega mi krivi, ki SMO se jih udelezili. Prelaganje odgovornosti na druge, da ima potem alibi za nezadovoljstvo, temu se rece primer dvolicnostii.

Potem kot argument pa> "jah in kaj bi spremenil moj glas", no ko je takih Janezov 100.000, verjetno bi, je res? Je pa kdaj ze odlocal tudi zgolj 1 glas! 

Prikaži več možnosti
    • F30LCI je všeč

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 617

Juhej, obeta se nam supervolilno leto. Glasovali bomo za novo sestavo državnega zbora in končno izbirali novega predsednika. Pahor, adijo!

Bodo tudi občinske volitve…

Prikaži več možnosti

INIESTA
INIESTA

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 720
  • Avtomobil: wardburg

Kar se mene tiče, je stvar jasna. Glede na trenutno situacijo je wannabe diktator tipa JJ najslabša opcija (čeprav mi ni niti malo žal da sem ga na prejšnjih volitvah volil, razloge za to sem pojasnil že v drugi temi), treba je volit nekoga ki je taka presrana reva, da ni večje. Razlog je preprost, vlada bo definitivno poskušala prisilit celotno populacijo Slovencev da se cepi, torej rabimo nekoga ki se bo zaradi groženj usral v hlače in odnehal s to norostjo, dobesedno in po kratkem postopku. Šarec bi bil recimo idealen, je en tak tipičen posrane ki si pomojem še na WC ponoči ne upa če crkne žarnica, njega bom volil. Razen če ne bo kandidiral v isti stranki kot tista jalova kurba katere ime sem pozabil, ker zadnje čase res ne spremljam politike, nje seveda ne bom pomagal ustoličit niti pod razno, si raje 10 injekcij zabijem direktno v čelo.

Jerry kar se cepljenja tiče tudi če bo na oblasti serpentinšek ne bo nič drugače ker to vse prihaja od zunaj.Zakaj pa mislš da se noben iz opozicije ne razburja proti cepljenju.Zato ker vedo če bodo na oblasti oni bodo isto težil za cepljenje.Denar dela čudeže.Sam intervju od Jelinčiča poglej kako je ploščo obrnu.Ko to vidš ne moreš verjet da je res.
Nekoč je nek svetovni politik izjavil,če bi volitve res kaj spremenile bi bile prepovedane
Vsi ampak čisto vsi delajo sam za svoj žep in čisto nič drugega.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in -DIN- uporabnikom je všeč to sporočilo

bmwejaš
bmwejaš

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 151

Jaz se bom seveda udelezil vseh prihajajocih volitev, kot to veleva drzavljanska dolznost, nagibam se v levo, vendar ne Levica, bolj konzervativno opcijo.

Hecno mi je vedno po volitvah, ko se pricne gordnjanje in jamranje tipo "glej kaj ste izvolili" in to seveda komentirajo tisti, ki ne hodijo na volitve.

Ej, to me pa tok razpisdi, pa pejd hudica pol na volitve, da ne bomo vsega mi krivi, ki SMO se jih udelezili. Prelaganje odgovornosti na druge, da ima potem alibi za nezadovoljstvo, temu se rece primer dvolicnostii.

Potem kot argument pa> "jah in kaj bi spremenil moj glas", no ko je takih Janezov 100.000, verjetno bi, je res? Je pa kdaj ze odlocal tudi zgolj 1 glas! 

@Zelenc zakaj se nagibaš v levo? Samo zato da ni JJ na oblasti ali je kakšen drugi argument? Ker zadnjih 12 let vladanja levih vlad ne daje nekih argumentov za takšne odločitve ali pač? Je mogoče razlog covid oz. z njim povezani ukrepi? Če misliš da bi bilo z levo vlado na oblasti kaj drugače potem se prosim zbudi iz sanj (pa brez zamere). Ne glede nato kdor bi bil na oblasti bi bilo glede tega isto ali še hujše. Teden/dva nazaj so voditelji G20 rekli da je treba do sredine 2022 precepiti 70% svetovnega prebivalstva in temu bo treba slediti ne glede nato kdo je/bo na oblasti. Ker tako kot je že nekdo pred mano omenil smo premali, da bi si lahko privoščili svoje razmišlanje glede tega. Enostavno bi nas izolirali in potem bi bili gospodarsko pokopani posledice pa vemo ali pa si lahko mislimo kakšne bi bile. Rekel si tudi da nebi volil Levico. Ampak z izbiro stranke tipa SD, LMŠ, SAB si avtomatsko povezan z radikalno levico. Nobene leve vlade nebo brez teh štirih strank skupaj pa še to je vprašanje, če jim bo šlo skozi. V koalicijsko pogodbo se bodo morale vključevati tudi radikalne metode Levice drugače koalicijska pogodba nebo sestavljena oz podpisana. To je ta problem pri nas. Ne glede nato, če si lev ali desen vedno se morajo stranke nekim stvarem, ki so jih obljubljali pred volitvami odpovedati. Sklepanje kompromisov, da si pri koritu. Drug problem pri nas je tudi ta, da ni važno kdo je na oblasti opozicija nikoli ne sodeluje z koalicijo. Če smo vsaj malce odprti in razgledani vemo, da vladanje ni vedno lahko in ljudem povšečno. In tle je potem idealna prilika za opozicijo, da govori ljudem všečne stvari in si z populističnimi izjavami kopuje glasove. Lep primer je sedanji odziv na nakup transportnega letala, ki ga hočeš/nočeš vsaka suverena država potrebuje. To se je lepo pokazalo v zadnjih dveh letih, ko so nam mogle druge države posojati svoja letala, da smo si lahko leta 2020/2021!!! pripeljali nujne medicinske pripomočke in ostalo, ker so nekateri mesec dni pred odstopom podarili 2 miljona mask in izpraznili skladišča za državne rezerve. In tle je nastala idealna prilika za KUL, da so začeli govoriti kaj vse bi se lahko za ta denar naredilo. Ampak, če razmišljaš z svojo glavo ne medijsko potem se zaveš da v zadnjih 12 letih, ko so bile na oblasti leve stranke niso zgradili niti ene nove bolnišnice, niti enega doma za ostarele, slovensko vojsko sezuli rastrgali in spravili na kolena,.. Namesto vsega tega, ko sedaj tako lepo opevajo so denar rajši talali nevladnim organizacijam, ki dejansko država in državljani nimamo nič od njih. Pa lep nedeljski dan  :ok 

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Izključen
  • Sporočil: 77 574
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Jerry kar se cepljenja tiče tudi če bo na oblasti serpentinšek ne bo nič drugače ker to vse prihaja od zunaj.Zakaj pa mislš da se noben iz opozicije ne razburja proti cepljenju.Zato ker vedo če bodo na oblasti oni bodo isto težil za cepljenje.Denar dela čudeže.Sam intervju od Jelinčiča poglej kako je ploščo obrnu.Ko to vidš ne moreš verjet da je res.
Nekoč je nek svetovni politik izjavil,če bi volitve res kaj spremenile bi bile prepovedane
Vsi ampak čisto vsi delajo sam za svoj žep in čisto nič drugega.

Vem jaz to zelo dobro. Itak da bo pod vsako vlado popolnoma isto sranje, zato pa pravim da mora na oblast prit nekdo, ki bo kar se da posran in se bo uklonil volji oziroma pritiskom ljudstva, ko se bo zgodila ulica. Razumeš?  :) Največjo rit moramo izvolit na položaj, kar pa sploh ne bo težko, ker je izbira ogromna :hihi  :ok

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

slonček_
slonček_
  • Izključen
  • Sporočil: 519
  • Avtomobil: Mardi Lampret intl.

volil bomo tistga, ki bo proti PCT!!!

Prikaži več možnosti
    • filipo je všeč

Jerry
Jerry
  • Izključen

Itak.

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti

INIESTA
INIESTA

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pol ne boš nobenga.Žal.Samo poglej kaj se dogaja po Evropi.
Kdor kol pride na oblast bo isto.Preveč je denarja v igri.Jerry glih to bi bil problem če pride na oblast en brez jajc,ker bo samo kimu vsemu kar nam iz bruslja dirigirajo.Nas tko nikjer noben nič ne vpraša ker nas noben ne jebe.Ulica se pa zgodi kdor kol je na oblasti.Sam mi smo narod k vsi govorijo “ja sej bi blo lahko še slabše”in prave ulice nikol ne bo.In če bi nam vlada rekla da če bomo drek požrl in se bomo pozdravl bi 60% folka tko nardil

Urejal INIESTA, 21.11.2021, 11:07.

Prikaži več možnosti
    • -DIN- je všeč

Jerry
Jerry
  • Izključen

Sam mi smo narod k vsi govorijo “ja sej bi blo lahko še slabše”in prave ulice nikol ne bo.

Z ostalim kar si napisal se strinjam, s tem pa niti slučajno. Slovencu res lahko dolgo časa delaš kar hočeš, mu serješ na glavo, dobesedno in bo vse prenesel, ampak ko mu enkrat odnese pokrovko na piskru je pa fertik, takrat ti tudi atomsko zaklonišče več ne reši. To je v zgodovini izkusil že marsikdo in tudi naša vlada bo, če bo enkrat prišlo tako daleč. Ne se hecat s tem. Saj politiki to dobro vejo, zato so si pa v trenutku premislili ko so hoteli sprejet tisti zakon in je folk malo sklofutal in popljuval poslance, so zelo dobro razumeli opozorilo  :ok

Prikaži več možnosti

bmwejaš
bmwejaš

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 151

Pol ne boš nobenga.Žal.Samo poglej kaj se dogaja po Evropi.
Kdor kol pride na oblast bo isto.Preveč je denarja v igri.Jerry glih to bi bil problem če pride na oblast en brez jajc,ker bo samo kimu vsemu kar nam iz bruslja dirigirajo.Nas tko nikjer noben nič ne vpraša ker nas noben ne jebe.Ulica se pa zgodi kdor kol je na oblasti.Sam mi smo narod k vsi govorijo “ja sej bi blo lahko še slabše”in prave ulice nikol ne bo.In če bi nam vlada rekla da če bomo drek požrl in se bomo pozdravl bi 60% folka tko nardil

Bo bo. Ker jim je važn sam to da so proti PCT. Ni važn ostali program niti celotno ozadje takšne politike. In trenutno se takšnim ponuja ena ˝nova˝ opcija. Ampak tako kot sem prej rekel. Bilo kdo bo hotel vladat bo moral sestavit vlado z strankami, ki imajo svoje programe. Tako da vprašanje, če bi lahka pol neka taka nova stranka trajblala svoje predvolilne oblube. V celoti ziher ne to je dejstvo! In kdor verjame, da bi si lahko en Zoran-2 upiral G20 (oz. še širše) potem mu žal ni pomoči in tudi nam ostalim ne.

Prikaži več možnosti

TribesMan
TribesMan

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 795
  • Avtomobil: F31 320d

Se bojim da bo na naslednjih volitvah z veliko prednostjo zmagal JJ.

Ne bom presenečen če bo pobral 40%...

Razlogi so sledeči:

- levice pri nas ni, razen tistega klovna Meseca

- leva sredina je zgubljena kot že dolgo ne, tudi kak nov obraz mislim da jim ne pomaga

- prave sredine tako ali tako nimamo

- desna sredina je zaljubljena v Janeza

- medtem pa Janes lepo hara po inštitucijah in kuje plan za naslednje volitve

Rezultat bo da bo večina sredinsko orientiranih volilcev ostala doma, ali pa kvečjemu glasovala proti Janezu, kar je že v naprej izgubljena bitka.

Janezovi podaniki bodo seveda zvesti, kot so že zgodovinsko vedno bili.

In pri <50% volilni udeležbi ne bo težko dobit 40%...

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, MIHOLD in tinydiamond uporabnikom je všeč to sporočilo

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 121
  • Avtomobil: F31

žal ne bo nič drugače, sam nianse se bodo spreminjale... če bi želeli kaj konkretno spremenit, bi morali imeti tekoče volitve, pa vse izpeljano na 100% transparenten način (blockchain)... volilo bi se tako da daš svoj glas nekomu, ga pa lahko kadarkoli 24/7 odvzameš in daš drugemu... bi se zadeve hitro arbitrirale... upam da bomo toliko pametni in ''digitalizacije'' ne bomo sprejeli brez tega...

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Izključen

žal ne bo nič drugače, sam nianse se bodo spreminjale... če bi želeli kaj konkretno spremenit, bi morali imeti tekoče volitve, pa vse izpeljano na 100% transparenten način (blockchain)... volilo bi se tako da daš svoj glas nekomu, ga pa lahko kadarkoli 24/7 odvzameš in daš drugemu... bi se zadeve hitro arbitrirale...

Se načeloma strinjam ampak ni potrebe po kompliciranju, dovolj bi bilo samo spremenit proporcionalni volilni sistem v večinskega, to bi rešilo naš večni problem.

Urejal Jerry, 21.11.2021, 11:51.

Prikaži več možnosti

INIESTA
INIESTA

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Z ostalim kar si napisal se strinjam, s tem pa niti slučajno. Slovencu res lahko dolgo časa delaš kar hočeš, mu serješ na glavo, dobesedno in bo vse prenesel, ampak ko mu enkrat odnese pokrovko na piskru je pa fertik, takrat ti tudi atomsko zaklonišče več ne reši. To je v zgodovini izkusil že marsikdo in tudi naša vlada bo, če bo enkrat prišlo tako daleč. Ne se hecat s tem. Saj politiki to dobro vejo, zato so si pa v trenutku premislili ko so hoteli sprejet tisti zakon in je folk malo sklofutal in popljuval poslance, so zelo dobro razumeli opozorilo :ok

Ne vem no kle nisva glih na istem bregu.
Niso nas džabe poimenoval dunajski kočijaši ali pa da smo bli prej mozak Jugoslavije zdj smo pa šupak Evrope.
Ne vem kdaj se je narod dvignu.Nas dobesedno noben jebe.čez zgodovino so nam pobral velik ozemlja,vsako tožbo zgubimo(teran,piranski zaliv,še mal pa bo šla kranjska klobasa mogoče je že pa nisem zasledil)mi pa skoz za vsako stvar pišemo ene depeše ki si drugi rit z njimi brišejo.Hrvat pride v Evropo in reče mi ne jebemo arbitraže i nikome ništa.Nas pa skoz neki jebejo.Pa to k si omenil da so mal popluval pa ozmerjal politike to so vse oni lepo nastavl da so ali bodo sprejel zakon da če jih boš zdj kaj preveč žalil greš lepo v arest al boš pa fajn plaču
Kar dam pa Janezu prav je pa to k je zadnjič reku delegaciji iz Evrope” pa kdo ste vi”.Na nizozemskem ubijejo sred mesta novinarja pa ko da se ni nič zgodil pridejo pa takoj k nam k mamo kao nasilje nad novinarji in podobno.Pa to mu dam prav ds je reku da se meje za migrante zaprejo.

Urejal INIESTA, 21.11.2021, 12:08.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 161
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Kar se mene tiče, je stvar jasna. Glede na trenutno situacijo je wannabe diktator tipa JJ najslabša opcija (čeprav mi ni niti malo žal da sem ga na prejšnjih volitvah volil, razloge za to sem pojasnil že v drugi temi), treba je volit nekoga ki je taka presrana reva, da ni večje. Razlog je preprost, vlada bo definitivno poskušala prisilit celotno populacijo Slovencev da se cepi, torej rabimo nekoga ki se bo zaradi groženj usral v hlače in odnehal s to norostjo, dobesedno in po kratkem postopku. Šarec bi bil recimo idealen, je en tak tipičen posrane ki si pomojem še na WC ponoči ne upa če crkne žarnica, njega bom volil. Razen če ne bo kandidiral v isti stranki kot tista jalova kurba katere ime sem pozabil, ker zadnje čase res ne spremljam politike, nje seveda ne bom pomagal ustoličit niti pod razno, si raje 10 injekcij zabijem direktno v čelo. 

Šarec ni sposoben biti čoban. Kaj šele kaj drugega. Če ga nebi Kučan šlepal bi sedaj delal pri mizarju pomoje. Pa še to bi pometal po delavnici.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • Jerry je všeč

Марщал
Марщал

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 218
  • Avtomobil: rižota

Se načeloma strinjam ampak ni potrebe po kompliciranju, dovolj bi bilo samo spremenit proporcionalni volilni sistem v večinskega, to bi rešilo naš večni problem.

Na kakšen način bi rešilo? Potem se samo prestavijo razlike med frakcije znotraj stranke. Izbiro maš enako omejeno, na koncu na 2 - 3 stranke, in potem izbiraš s kjero se najbolj strinjaš. Jaz ne vidim, da bi države z večinskim volilnim sistemom imele na splošno toliko boljšo politiko od proporcionalnih.  V praksi pri nas zna biti, da bi začeli voditi lokalni šerifi, ker pri večinskem se delijo mandati po volilnih enotah. 

žal ne bo nič drugače, sam nianse se bodo spreminjale... če bi želeli kaj konkretno spremenit, bi morali imeti tekoče volitve, pa vse izpeljano na 100% transparenten način (blockchain)... volilo bi se tako da daš svoj glas nekomu, ga pa lahko kadarkoli 24/7 odvzameš in daš drugemu... bi se zadeve hitro arbitrirale... upam da bomo toliko pametni in ''digitalizacije'' ne bomo sprejeli brez tega...

Jaz mislim, da je bolje preiti na čimveč neposrednega odločanja preko referendumov, kar ta tehnologija omogoča. Dotatne stroške pa nadoknaditi z rezanjem proračuna DZ, ki bi postal manj pomemben. 

Drugače pa, mislim da je najbolje, da noben po volitvah ne sestavi vlade. Glede na to, da večinoma sprejemajo samo škodljive stvari, je bolje, da ne morejo nič sprejeti. 

Prikaži več možnosti
    • bimmer 5, filipo in Compact-3 uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32 089
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... mene bi pa najbolj razveselila kakšna pijana lovska družina...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • mitja155 je všeč

Jerry
Jerry
  • Izključen

Ne vem no kle nisva glih na istem bregu.
Niso nas džabe poimenoval dunajski kočijaši ali pa da smo bli prej mozak Jugoslavije zdj smo pa šupak Evrope.
Ne vem kdaj se je narod dvignu.Nas dobesedno noben jebe.čez zgodovino so nam pobral velik ozemlja,vsako tožbo zgubimo(teran,piranski zaliv,še mal pa bo šla kranjska klobasa mogoče je že pa nisem zasledil)mi pa skoz za vsako stvar pišemo ene depeše ki si drugi rit z njimi brišejo.Hrvat pride v Evropo in reče mi ne jebemo arbitraže i nikome ništa.Nas pa skoz neki jebejo.Pa to k si omenil da so mal popluval pa ozmerjal politike to so vse oni lepo nastavl da so ali bodo sprejel zakon da če jih boš zdj kaj preveč žalil greš lepo v arest al boš pa fajn plaču
Kar dam pa Janezu prav je pa to k je zadnjič reku delegaciji iz Evrope” pa kdo ste vi”.Na nizozemskem ubijejo sred mesta novinarja pa ko da se ni nič zgodil pridejo pa takoj k nam k mamo kao nasilje nad novinarji in podobno.Pa to mu dam prav ds je reku da se meje za migrante zaprejo.

O, pa še kako smo se Slovenci dvignili. Prvič med vojno proti fašistom. Drugič, kdo se je prvi osamosvojil in razbil Jugoslavijo? JNA smo tako nagnali ven, da še vedeli niso kaj se dogaja. Če misliš da je to normalno in da ni nič posebnega, poglej poskus Katalonije, da se loči od Španije. Imamo svojo samostojno državo, kar je za tako majhen narod velik dosežek. Sodišča so druga stvar, to je pač kuhinja, jebi ga. Tisti zakon ki ga omenjaš, da se ne bo smelo žalit politikov, kolikor vem ni uspel prit niti do branja. In glede delegacije dam Janezu tudi jaz prav. Kar se tiče svobode jo pa poskusi vzet Slovencu, boš videl kaj se bo zgodilo.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.