Skoči na vsebino

Adaptive LED F31 2016

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
39 odgovorov v temi
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 178
  • Avtomobil: B58 & Rade Končar

Za vase nevem, moj ma matricne, torej prilagaja snop nasproti vozecim, reze vn avtomobile ki so pred mano ali tiste ki prihajajo nasproti in 90% vozim z dolgimi

Nimaš, tvoj uporablja podobno tehnologijo kot adaptivne xenon. Torej ima projektor ki se zna sukati in ugašati. V osnovi imaš torej v enem žarometu, ne vem max 4 velike ledice?? Pri matičnih pa jih imaš cel k.. se pa tam nič ne suče ampak se samo prižiga kot v koordinatnem sistemu.

https://youtu.be/cIruP5GfN-s?t=11

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 223
  • Avtomobil: 523i

No rezultat je isti, samo manj natancen, s tem da je pri rezanju avtomobilov led v f31 ki jo imam zdej bistveno boljsi in natancnejsi kot pri bixenonu ki sem ga imel.
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 226
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Nimaš, tvoj uporablja podobno tehnologijo kot adaptivne xenon. Torej ima projektor ki se zna sukati in ugašati. V osnovi imaš torej v enem žarometu, ne vem max 4 velike ledice?? Pri matičnih pa jih imaš cel k.. se pa tam nič ne suče ampak se samo prižiga kot v koordinatnem sistemu.

https://youtu.be/cIruP5GfN-s?t=11

Bottom line je matrica bolj zanesljiva na dolgi rok. BMW adaptivni žarometi imajo kup gibljivih delov, ki se bodo z leti razmigali in postali nenatančni, medtem ko pri fiksni matrici v najslabšem primeru lahko odpove katera od ledic... 

Mi je pa delovanje adaptivnega žarometa v BMW bolj všeč, saj se leča obrača in dejansko poskrbi da je v temi le tisto kar mora biti, premikanje pa je vsaj pri Xenonu zvezno in gladko. Medtem ko zasnova matrike pomeni, da so neosvetljene površine večje, še posebej ko je govora o prehodu iz enega polja v drugo...

Audi deluje kot žaromet na nogometnem stadionu, kjer imamo na stebru kup luči, kjer vsaka osvetljuje svoj del igrišča, medtem ko pri BMW deluje žaromet po principu reflektorja v gledališču, ki sledi gibanju igralcev na odru. 

LP Tristan01

Urejal tristan01, 03.12.2021, 09:57.

Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Bottom line je matrica bolj zanesljiva na dolgi rok. BMW adaptivni žarometi imajo kup gibljivih delov, ki se bodo z leti razmigali in postali nenatančni, medtem ko pri fiksni matrici v najslabšem primeru lahko odpove katera od ledic... 

Mi je pa delovanje adaptivnega žarometa v BMW bolj všeč, saj se leča obrača in dejansko poskrbi da je v temi le tisto kar mora biti, premikanje pa je vsaj pri Xenonu zvezno in gladko. Medtem ko zasnova matrike pomeni, da so neosvetljene površine večje, še posebej ko je govora o prehodu iz enega polja v drugo...

Audi deluje kot žaromet na nogometnem stadionu, kjer imamo na stebru kup luči, kjer vsaka osvetljuje svoj del igrišča, medtem ko pri BMW deluje žaromet po principu reflektorja v gledališču, ki sledi gibanju igralcev na odru. 

LP Tristan01

Tako je, meni je tudi bolj všeč adaptivni led kjer je sečenje tekoče. Pri matričnem me pa moti tisto tk,tk,tk prižiganje polj. 

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 231
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Za vase nevem, moj ma matricne, torej prilagaja snop nasproti vozecim, reze vn avtomobile ki so pred mano ali tiste ki prihajajo nasproti in 90% vozim z dolgimi

BMW 3 serija je dobila matrične žaromete komaj z G serijo, pa še to moreš imeti Laser žaromete.

Pri G20 so trije tipi žarometov:

- Osnovni Bi-LED (kratke in dolge luči v LED tehnologiji

- Adaptivne BI-LED (kratke in dolge v LED tehnologiji, pa svetloba sledi ovinku)

- Laser luči (kratke in dolge v LED matrix tehnologiji + dodaten laser, ki poveča moč dolgih luči, samodejno zasenčenje, sledenje ovinku in dodatne stranske LED za osvetlitev okolice)

Pri osnovnih in adaptivnih si lahko doplačaš asistenta za dolge luči, pri Laserskih pa je že v osnovi vključen.

Vsi 3je žarometi so na videz različni, še posebej pri dnevnih lučeh. Osnovni imajo eno črtico kot dnevne luči, adaptivni imajo malo zaobljeno črtico, Laserji pa imajo zaobljeno črto do zgornjega roba žarometa. Pri laserjih tudi v sredini žarometa sveti modro.

Urejal panki_86, 03.12.2021, 10:20.

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 613
  • Avtomobil: Sort of a BMW

A je možno zamenjat bixenon na led? Ali finančno nima smisla?

Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 517

BMW 3 serija je dobila matrične žaromete komaj z G serijo, pa še to moreš imeti Laser žaromete.

- Adaptivne BI-LED (kratke in dolge v LED tehnologiji, pa svetloba sledi ovinku)
- Laser luči (kratke in dolge v LED matrix tehnologiji + dodaten laser, ki poveča moč dolgih luči, samodejno zasenčenje, sledenje ovinku in dodatne stranske LED za osvetlitev okolice)

Pri osnovnih in adaptivnih si lahko doplačaš asistenta za dolge luči, pri Laserskih pa je že v osnovi vključen.
Vsi 3je žarometi so na videz različni, še posebej pri dnevnih lučeh. Osnovni imajo eno črtico kot dnevne luči, adaptivni imajo malo zaobljeno črtico, Laserji pa imajo zaobljeno črto do zgornjega roba žarometa. Pri laserjih tudi v sredini žarometa sveti modro.

Pozabil si se na to da 1 in 2 tip zarometa imata samo eno lečo aktivno druga je tam za okras..
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 830
  • Avtomobil: BMW

Kako je pa pri 5 oziroma 7?

Enako ali kaj izboljšano?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 231
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Pozabil si se na to da 1 in 2 tip zarometa imata samo eno lečo aktivno druga je tam za okras..

Ups to pa sem res pozabil ;) 

Kako je pa pri 5 oziroma 7?

Enako ali kaj izboljšano?

To pa ne bi vedel. BMW vse Laser žaromete oglašuje da imajo enako dolgi snop, tak da je po moje to omejeno pri vseh modelih. Za ostale pa pri 5 in 7 res nisem gledal. 

Prikaži več možnosti

chuckiBMW
chuckiBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 218
  • Avtomobil: modra rja

A je možno zamenjat bixenon na led? Ali finančno nima smisla?

xenon je boljse, kot led

Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

xenon je boljse, kot led

Resno?

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 613
  • Avtomobil: Sort of a BMW

V svetilnosti sigurno ne, je pri hiši Mercedes z adaptivnimi lučmi, pa je nora razlika napram xenonu.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Led je boljsi pri bmw, sem imel oboje v istem modelu avtomobila.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

xenon je boljse, kot led

Zdaj če gledamo s strani okvar in možnosti popravila vs. zamenjavi celotnega žarometa pri LED je to res. Ostalo pa je svetlobna leta zadaj. 

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

To mors dans tko al tko met zavarovano
Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: F45 218d

Pa kaj crkujejo ti LED žarometi, kakšni so potem stroški?

Hm, če mi nekaj osvetljuje ovinke med vožnjo, imam potem adaptive LED? :confused

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 560
  • Avtomobil: F31 320d, 1290 SDGT

Pa kaj crkujejo ti LED žarometi, kakšni so potem stroški?

Hm, če mi nekaj osvetljuje ovinke med vožnjo, imam potem adaptive LED? :confused

Če na luči piše adaptiv led potem imaš drugače pa ne. V ovinek se lahko vžiga tudi samo meglenka.

Lp, Samo
Prikaži več možnosti

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik

Cena enega led zarometa je od 720 eur do 2880 eur za kos.

popravlja se načeloma ne.

Prikaži več možnosti

Benady
Benady

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 724
  • Avtomobil: F45 218d

Če na luči piše adaptiv led potem imaš drugače pa ne. V ovinek se lahko vžiga tudi samo meglenka.

Lp, Samo

Hm, meglenke so navadne, ne LED

VIN decoder mi napiše

5A4 Led Headlights W.extended Features

Led-scheinwerfer M.erweiterten Umfa

EDIT: vidim da so to navadne LED + cornering light, niso adaptivne

Urejal Benady, 04.12.2021, 20:16.

Prikaži več možnosti

ales123
ales123
  • Uporabnik
  • Sporočil: 5

V teh hladnejših in mokrih dneh opažam kondenz znotraj luči. Je to nekaj, kar bi me moralo skrbeti?

To je prva zima s tem avtom, prej sem imel adaptive xenon (ni bil bmw), pa nisem nikoli opazil nobene kondenzacije znotraj luči.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.