Skoči na vsebino

P: 2008 Lexus IS 220d

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
29 odgovorov v temi
Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 229
  • Avtomobil: e39 520i

Znamka: Lexus 
Model: IS220d
Letnik 1. registracije: 2008
Dejanski letnik vozila (leto izdelave): 2008

Barva vozila: perla bela
Tip menjalnika: rocni, 6 stopenjski
Moč motorja: 177hp (stage 1, 195hp)
Kilometri: 170.000

Realnost kilometrov: DA

Oprema vozila (seznam): 

- xenon, adaptivne in automatske luči

- meglenke

- senzor za dež

- parkirni senzorji spredaj in zadaj

- vzvratna kamera

- zadnji električni rolo

- električna ogrevana ogledala

- usnjeni sedeži z hlajenjem in ogrevanjem

- električni memorijski sedeži (voznikov in sovoznikov)

- keyless entry and go

- automatska nastavitev volana v shranjeno pozicijo ob kontaktu 

- Mark Levinson ozvočenje

- touch screen 

- dvoconska klima

- ogrevanje brisalcev

- ...

Splošna brezhibnost vozila (bi danes opravil tehnični pregled?): DA

Tehnične napake vozila:  NI

Vizualne napake vozila: Praskice na zadnjem odbijaču, po želji kupca se lahko dogovorimo, da se pri meni to zrihta pred prevzemom

Pretekla omembe vredna popravila: 

- odstranitev dpf filtra in egrja, ter narejen "soft tuning"

- mali servis z vsemi filtri

- grelne svečke ngk

Zraven vozila dam original 17 colske feltne z letnimi gumami plus original 17 colske feltne z zimskimi gumami.

Cena: okoli 8000e ali pa menjava za e39 525d ali 530d plus doplačilo. 

Kontakt: zs ali na osebno številko navedeno v avtonet oglasu

Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 805
  • Avtomobil: 523i

Sem tazga kar nekaj prevozil. Res top avto in zrihtana glavna hiba - dpf. Proti e90 je tole drug svet, vsaj meni je bil
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti

Natuzzi
Natuzzi

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 133

A ni glavna hiba tesnilo glave? Ko sem se jaz zanimal so mi rekli da se ne da odpraviti (menjaš, pa se čez nekaj časa spet pojavi, morš menjavat kot pri bmwju ketno:)

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 680
  • Avtomobil: B8

Sem tazga kar nekaj prevozil. Res top avto in zrihtana glavna hiba - dpf. Proti e90 je tole drug svet, vsaj meni je bil

V kaksnem smislu drug svet?

Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 547

Okno v svet glede udobja in voznje proti E90 seriji.
Imajo hibo da jim zmanjkuje hladilna tekocina, baje kar pogosta napaka.
Sicer se da vozit normalno, le dolivat je treba po potrebi.

Cena je pa glede na primerjavo z avto.net ponudbo zelo optimisticna...
Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 000
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Škoda, ker ni karavanske različice več pri teh letnikih. Bi ga že imel :mljask  srečno prodajo.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • Aldo je všeč

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 842

Cena: okoli 8000e ali pa menjava za e39 525d ali 530d plus doplačilo. 
Kontakt: zs ali na osebno številko navedeno v avtonet oglasu

Koliko doplačaš za e39ko?  :ok2

Prikaži več možnosti
    • magic man, penny3 in Aldo uporabnikom je všeč to sporočilo

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 000
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Koliko doplačaš za e39ko?  :ok2

Za moje pojme greh menjat za e39. Lexus je Lexus :cool

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

V kaksnem smislu drug svet?

Materiali, zvocna zatesnjenost, kompaktnost avtomobila. Je notranjost azijska, ipak je avto ze v letih, samo ko se mal poglobis v izdelavo, detajle, res vrhunski voz.
Meni je deloval vsaj klaso visje od bmwja. Pa sem mel nekaj bmwjev...
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik

Materiali so nekateri iz Avensisa, sploh sredinska konzola. Sedezi takisto zgledajo da so iz Avensisa. Ne vem no, meni se ne zdi ravno taka dramaticna razlika. Glede kopmaktnosti je pomoje prej odvisno od stanja avtomobila.

Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik

Ja dejansko je pri teh motorjih problem v tesnilu glave vendar je to na internetu vse skup malo prenapihnjeno in je manjši problem kot veriga pri bmwjih in n motorjih. Pa tudi če je treba menjat je ceneje kot zrihtati verigo na bmwju. Drugače mojemu nikoli ni zmanjkovalo hladilne pa tudi narejen je bil test in je brez problemov. 

Glede udobja je tako, da je res top za vozit in z strani udobja je to povsem drugi svet v primerjavi z kakšno e90ko. Ko se usedeš v bmwja z usnjem in imaš pod sabo tiste trde neudobne zice, ki te nič ne držijo ob straneh, potem se usedeš v tega z temi sedeži dojameš, da je to drug sve ja. Glede armature ja pa tako, nekaj gumbov ima iz avensisa vendar z to opremo in navigacijo je tega veliko manj kot če nima navigacije potem je res avensis centralna konzola. Ima pa avto tudi 14 zvočnikov, ki neverjetno dobr zvenijo. Še nisem slišal tako dobrega ozvočenja v tej klasi vozila.

Glede cene pa je optimistična, seveda tudi ni zadnja. Se prodajajo ene tudi po 3k ampak niti ena na anetu nima takšne opreme kot jo ima moj, nima tako malo kilometrov, ki so povsem realni, pa tudi očuvana ni niti ena tako lepo. 

Se mi pa tudi ne mudi z prodajo, če se ne bo prodala za denar, ki si ga želim in iskreno to ni 8k, to je bolj nastavljeno le zato, da se znebim švercerjev z ponudbami za 2k. No vglavnem če se ne bo prodal se bom pa jaz vozil okoli in užival v udobju.

Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 795

Ja dejansko je pri teh motorjih problem v tesnilu glave vendar je to na internetu vse skup malo prenapihnjeno in je manjši problem kot veriga pri bmwjih in n motorjih. Pa tudi če je treba menjat je ceneje kot zrihtati verigo na bmwju. Drugače mojemu nikoli ni zmanjkovalo hladilne pa tudi narejen je bil test in je brez problemov. 

Glede udobja je tako, da je res top za vozit in z strani udobja je to povsem drugi svet v primerjavi z kakšno e90ko. Ko se usedeš v bmwja z usnjem in imaš pod sabo tiste trde neudobne zice, ki te nič ne držijo ob straneh, potem se usedeš v tega z temi sedeži dojameš, da je to drug sve ja. Glede armature ja pa tako, nekaj gumbov ima iz avensisa vendar z to opremo in navigacijo je tega veliko manj kot če nima navigacije potem je res avensis centralna konzola. Ima pa avto tudi 14 zvočnikov, ki neverjetno dobr zvenijo. Še nisem slišal tako dobrega ozvočenja v tej klasi vozila.

Glede cene pa je optimistična, seveda tudi ni zadnja. Se prodajajo ene tudi po 3k ampak niti ena na anetu nima takšne opreme kot jo ima moj, nima tako malo kilometrov, ki so povsem realni, pa tudi očuvana ni niti ena tako lepo. 

Se mi pa tudi ne mudi z prodajo, če se ne bo prodala za denar, ki si ga želim in iskreno to ni 8k, to je bolj nastavljeno le zato, da se znebim švercerjev z ponudbami za 2k. No vglavnem če se ne bo prodal se bom pa jaz vozil okoli in užival v udobju.

Še kar nekaj časa boš užival, pri takšnem oglasu tudi tisti, ki je resen, ne bo poklical.

Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik

Še kar nekaj časa boš užival, pri takšnem oglasu tudi tisti, ki je resen, ne bo poklical.

Tudi prav.

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 722
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Je pa res naložena z opremo.

Prikaži več možnosti

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik

Materiali so nekateri iz Avensisa, sploh sredinska konzola. Sedezi takisto zgledajo da so iz Avensisa. Ne vem no, meni se ne zdi ravno taka dramaticna razlika. Glede kopmaktnosti je pomoje prej odvisno od stanja avtomobila.

Ce bos mel kdaj priliko si pejt pogledat kakega lepega pa ti bo hitro jasno...
Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik

Tako kot je Miholl napisal, če se še nisi vozil se je fajn zapeljati in preuzkusiti. Pa to prihaja od velika bmw fanatika, edino zato tudi prodajam.

Mi je pa danes na ac kamenček poškodoval šipo tako, da gre ta ali naslednji teden na menjavo ventrobranskega.
Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne trdim da je slab avto, dalec od tega. Tudi meni je vsec, pa na raznih testiranjih je pozel dobre ocene. Ampak pretiravanja v smislu drug svet so pac to kar so - pretirana. Glede sedezev v E90 - osnovni so res slabi, zato so pa sportni toliko boljsi in prilagodljivi, po vasih besedah drug svet napram sedezem iz Avensisa, ki so v osnovi drugace cisto spodobni. Kar se zvocne zatesnjenosti tice pa cisto verjamem, E90 pac ni tih avto, preverjeno.

Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 410
  • Avtomobil: F11 Msport

Sem imel 2008 is250 sport (2.5 bencinar) nalozenega z vso opremo razen hlajenja sedezev. Avto ki sem ga slucajno kupil poskodovanega in si ga licarsko uredil pred nekaj leti. Dejansko zelo podoben avto e92 325i msport paket, podvozje pri tem is sport modelu se malenkost natancnejse, kjer sem sel z e92 180, sem sel tudi z lexusom brez problema, edino avtomat je dokaj pocasen in motor je za 208 konjev zaspan. Ker sem pristas bmw-jev sem ga kasneje zamenjal za F11. Maceha ima is220d z resnicno vso mozno opremo in je super varcen avto, le menjalnik bi jaz osebno pograjal, prestave dolge v 3 krasne, 6 prestava je komaj kdaj uporabna, prav zaradi tega si diesel modela ne bi nikoli vzel.
Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik

Glede menjalnika se strinjam z tabo, prestave so predolge ja in tudi meni se je zdela šesta skoraj neuporabna. No sej pred čipiranjem je tudi bila, zdaj po čipiranju kjer je mapa motorja veliko bolj zglajena in ni tistega padca v navoru med 1500 do 2000 obratov je veliko bolje.

Prikaži več možnosti

MG
MG

• Globalni moderator
  • Sporočil: 2 928
  • Avtomobil: E39 530iA

Moja je imela Avensisa s tem motorjem in je res kar pišete. Odličen motor po karateristikah za tiste čase, vendar z nekaterimi (manjšimi) hibami.

Ni najbolj varčen, ima pa zato tovornjaški navor in zame res lep dieselski zvok (za 4-valjni motor). Priporočil bi ga predvsem ljubiteljem dieselov in udobja, ki delajo veliko avtocestnih km. 

Tudi sem sem opazil, da je 6-prestava uporabna/priporočljiva samo od 130km/h dalje. Ne glede na to, da ima tovornjaški navor, se je motor preveč mučil in dušil v tej prestavi pri nižjih hitrostih. Posledično pa je to zahtevalo čiščenje EGR-ja vsake 10t km. Ko naštudiraš čiščenje EGR-ja gre hitro in je to cca 30min dela, ampak če delaš veliko kilometrov je postala tole kar nepotrebna dodatna skrb.

Po eni strani ti privoščim, da ga obdržiš. Po drugi, pa bo tudi OK če se najde kak ljubitelj, ki bo znal uživati s to makino.  :ok

Prikaži več možnosti
    • Aldo je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.