Skoči na vsebino

2007 E61 530xd

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
75 odgovorov v temi
dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 813
  • Avtomobil: E61 530xd

Evo tole je pa moj avto. Objavlam temo bolj kot evidenco kaj vse bom naredu na avtu pa da ko se ga naveličam da se lažje proda :ok2

Je pa 02/2007 Serija 5 Touring 530xd avtomatik, prva registracija 12.28.2007, kupljen v Sloveniji. Sem četrti lastnik, prevoženih ima trenutno 315,000km. Pred mano je bla barvana sprednja havba in pa obe vrati na voznikovi strani, ostalo je pa še v prvi barvi :)

https://avtolog.si/s...NP71030CZ26574/

Od omembe vredne opreme pa ima adaptivni xenon (prižiganje in ugašanje dolgih luči), komfortne ogrevane sedeže (komplet vse električno in memory), head up display, šibedah. Ostalo je pa bolj kot ne standard oprema za tak avto :-D

Nekih pametnih slik nimam, ker je trenutno zarad snega usran ko prasica.

IMG_7686.jpg IMG_7771.jpg IMG_7829.jpg IMG_7831.jpg

Vtisi po prvih 14dneh odkar ga mam so super. Pelaš se kot gospod, potegne odlično, 4x4 je bomba, sedeži so res vrhunski (škoda edino da niso še hlajeni), poraba je čist solidna glede na moj stil vožnje (10L/100km, sem pričakoval več) in ko podreš zice postane garsonjera. Se je že sprobu prtlažnik ko sem mogu 2m late vozit :laugh

Pripombe letijo predvsem temu, da ma avto katastrofa odlagalne površine. Jebote, ker ima CCC nimam niti kam telefona odložit. Plus da nima niti enga cup holderja; ima pa kadilski paket. Očitno je prvi lastnik mel strict no drinks policy v avtu, za pljuge pa ni blo panike, si kr pržgite :crazy Pa zvočniki so katastrofa, neverjetno da je na seriji 5 lahko tako slabo ozvočenje, pa čeprav je standard. Sem na Ibizi mel boljše zvočnike pa so tut bli original prvovgradnja. Aja pa vprašanje, za montažo cupholderjev morem menjat komplet armaturko, al gre mogoče tist del posebi menjat?

Plani za bližnjo prihodnost:

- pri Kitehniku bo preventivno menjana ketna, vsi filtri in olje (tut v difu, because fuck it why not pri tej kilometrini), servis menjalnika in servis VTGja. Plus če še najde kako malenkost, ki bi jo blo treba menjat, pa tut če preventivno

- spomladi bom dal sanirat rjo na vratih prtlažnika

IMG_7725.jpg

- menjat morem šipco voznikovega ogledala, ker se je razlilo (že imam doma novo)

- zamenju bom amortizerje havbe, ker zdej ko je mrzlo ne držijo več havbe gor. Ko se otopli je vredu, sam bom vseeno da ne bo vžgalo Miha po glavi :laugh

- zamenju bom zadnje luči za LCI model. Sprednje me niti ne motijo, zadnje ga pa res fejst postarajo

- naročen imam Android headunit z CarPlayom in rikverc kamero

- z odprto pregrado za šibedah (ne spomnem se izraza) je na avtocesti konkretno glasn, sploh v tunelih. Sem prebral celo Pankijevo temo in sem vidu, da je menjal gumo od novejšega modela, ki je debelejša. Če slučajno kdo ve kataloško al pa mi jo lah zrihta mi naj prosim piše, to bom definitivno zamenju

- upgrade ozvočenja

Trenutne napake na avtu:

- prtlažnik morš loputnat da se zapre, ključavnica mu ne "pomaga" da bi lahko lepo zapru

- na zadnjo šipo ne šprica voda (se niti ne sliši motorčka), brisalec in vse ostalo dela

Si morem vzet čas pa preverit varovalke in napeljavo, sam zadne čase nimam sploh cajta. Mogoč med prazniki ko bom fraj. Če pa ma kdo že izkušnjo z tem bi pa prosu za mnenje.

Aja pa pridobit morm dvojnik homologacije, ker jo je prejšnji lastnik zgubu in homologirat temne šipe. Mamo koga, ki bi mi zrihtu potrdilo o vgradnji? :)

To je to, več sproti ko bo kaj za pokazat al pa napisat.

LP!

Urejal dnjehen, 16.12.2021, 12:17.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Jerry, m4tj4z in 4 ostalim je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 483
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Veliko varnih kilometrov ti želim.

Hahaha si me nasmejal z amortizerji pokrova motorja :-D  Pazi na Miheja ja :laugh

Kataloška za tesnilo panorame je 54107430946.

Prikaži več možnosti
    • dnjehen je všeč

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik

Super, hvala!

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 981
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Oh ja... rja na zadnjih vratih in poškodovani kabelčki na pregibu strehe in vrat. BMW se res nič ne nauči z leti. :napaka

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 939
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Desetletji. :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Davidf1 je všeč

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik

2 minute dela kasneje… en hiter before and after :)

Pripete slike za predogled

• DFA631C8-C33D-496F-BE27-370A2F0668FC.jpeg
  • EC07745B-84F9-4E84-A35F-3842A38444EE.jpeg
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 981
  • Avtomobil: E39 530dTA, E39 540i ///M

Čak, to si ga menjal, ali čistil?

Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 640
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

Itaq, da menjal.....še dobro da nimaš samozatemnitvenih...cena obupna

Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik

Čak, to si ga menjal, ali čistil?

Menjal, ta je bil čist razlit.

Itaq, da menjal.....še dobro da nimaš samozatemnitvenih...cena obupna

Ja res, že ta original je drag ko pes :-D
Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik

Je bil čist, pa čeprav glih 3 minute :laugh

IMG-7959.jpg

Doma že mam nov motorček (pumpo) za čiščenje zadne šipe, rabim en sončen vikend pa bom zamenju.

Pa na spisek planov za bližnjo prihodnost sem dodal poliranje :ok2

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 676
  • Avtomobil: B8

Samo da ne bomo spremljali razpad sistema vol.2, glede na to da imas isto kombinacijo (E61, 3.0xd, panorama) kot nesrecni @Danijel :-D Ne vem, kaj bi si mislil glede porabe sicer, 10l zveni veliko, a je vseeno 2-3l manj kot primerljiv bencinar.

Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik

To pa daj temo da vidim, ne poznam primera :-D

10L se men ne zdi velik za to krajše drajsanje. Ko sma šla z mojo ta vikend na gorenjsko, je pa bla poraba 8,5L/100km. Avtocesta 150 tempomat, pa jajcanje po bohinju pa kranjski gori. Men se ne zdi, da bi fejst žru, lah pa še kdo drug z takim avtom napiše :)
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 965

Samo da ne bomo spremljali razpad sistema vol.2, glede na to da imas isto kombinacijo (E61, 3.0xd, panorama) kot nesrecni @Danijel :-D Ne vem, kaj bi si mislil glede porabe sicer, 10l zveni veliko, a je vseeno 2-3l manj kot primerljiv bencinar.

Sem imel bencinarja, 530xi E60 LCI, pa sem z njim prevozil v 4 letih 37269km in porabil 4065l bencina. Povprečna poraba 10,91litra , s tem , da je dve zime vsako jutro laufal 10minut na mestu (sem imel remote start ker nisem imel webasta, da ni bilo potrebe po drsanju ledu iz stekel) in se vozil z njo 2km v službo in nazaj. Jaz ne vem če lahko dobiš 4x4 avto z bencinskim motorjem in 272KM ki manj porabi....

Prikaži več možnosti
    • sash, zok in Kljajic47 uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 939
  • Avtomobil: Rdeča raketa

To pa daj temo da vidim, ne poznam primera :-D

https://www.bmwslo.c...razpad-sistema/

Težava je bila pa nekaj, kar smo mu že v štartu rekli da bi bilo bolje da bi naredil tako kot je treba. Ampak izkušnje pa so. :-D
Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • dnjehen je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 483
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Sem imel bencinarja, 530xi E60 LCI, pa sem z njim prevozil v 4 letih 37269km in porabil 4065l bencina. Povprečna poraba 10,91litra , s tem , da je dve zime vsako jutro laufal 10minut na mestu (sem imel remote start ker nisem imel webasta, da ni bilo potrebe po drsanju ledu iz stekel) in se vozil z njo 2km v službo in nazaj. Jaz ne vem če lahko dobiš 4x4 avto z bencinskim motorjem in 272KM ki manj porabi....

Jaz imam pod 10l pri normalni kombinirani vožnji, pa imam 100 pa nekaj konjev več ;)  Mislim da je pri vseh novejših bencinarjih poraba manjša, glede na konjske moči. 

Urejal panki_86, 22.12.2021, 19:31.

Prikaži več možnosti

Boris-84
Boris-84

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 676
  • Avtomobil: B8

@MIHOLD, cisto verjamem, ciljal sem sicer na starejsi motor, torej N52, ta je bil znatno bolj zejen, a obenem tudi precej manj obcutljiv (injektorji pri N53)  :)

Urejal Boris-84, 22.12.2021, 19:54.

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 76 461
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Piezo injektorji. Jaz jih še vedno sovražim, ampak nekaj jim je pa treba priznat, poraba je z njimi naravnost smešna  :ok

IF YOU LIKE MY COMMENT PRESS THE SUBSCRIBE BUTTON BELOW! THANK YOU! MUCHAS GRAZIAS! SALAMAT! 謝謝你! ขอขอบคุณ! اشكرك! :priklon

Prikaži več možnosti
    • zok je všeč

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 589
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

Jaz imam z N53 porabo okoli 8.7L/100km kar se mi zdi smešno za 3.0 bencinarja, ker mi je skoraj toliko porabil prej 1.9M43 v 316i.
Je pa 90% Avtocesta (pa kar težka noga :D).
Xdrive doda na porabi očitno kak liter.
@MIHOLD z N53 motorji se tudi kaj ukvarjaš ali imaš samo dizle čez? Bi imel eno vprašanje :)
Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik

Eh ne bo razpad sistema #2 ker bom dal vse preventivno zrihtat :-D Sem že zmenjen z Mihom, predračun je plačan čakam sam da pride iz dopusta pa mi pove datum. Pa tut napisu sem mu da naj zamenja karkoli misli da je pametno preventivno + vse napake ki jih najde. Sproti ga bom pa itak sam rihtu, pač tisto kar bom lah. Najbolj me fuka to da nimam garaže in pol morm čakat na lepe dneve preden kaj rihtam :laugh

Nič ne sovražim bolj kot stalno neko fukanje pa rihtanje avta, bom takoj nazačetku dal na avto mal več dnarja pa bo zrihtan. Jebiga avto bo počasi star 15 pa ko sem ga kupu sem vedu da kljub temu da je zelo lepo ohranjen in porihtan (prejšnji lastnik je bil mehanik) je treba bit pripravlen.

Drgače pa... Kupljeno imam že pumpico za vodo za zadno šipo, naročene imam amortizerje havbe, zadnje LED luči LCI in pa še neke malenkosti, da ga mal osvežim (pride drug tedn). Učeri sem dobu THOR Flasherja (obd WiFI adapter) tako da mi zdej dela spet BimmerLink in BimmerCode. Majo pa tudi dll za standard BMW tools, tako da bi mogu delat tut INPA, Tool32, NCSExpert, WinkFP. Se bom juter spravu sprobat pa poročam :) Za F serijo imam pa še od prej Veepeak OBDCheck BLE+ Bluetooth. Če bi kdo kdaj kaj od tega rabu mi naj napiše pa se boma že nekak dobla :)

Prikaži več možnosti

Kljajic47
Kljajic47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 438
  • Avtomobil: E60 530ix

Imam 530xi automat N52. Prevozil sem okoli 8000km in imam recimo ljubljana-velenje porabo 11L voznja okoli 150km/h. Izrecno mestna voznja s kombinacijo hriba pridem na okoli 17L, relacijska okoli 90km/h pa okoli 9L. Se mi zdi malo, glede na kombinacijo avtomat-3.0benz-xdrive.

Ima pa stari 520i e60 m54 ročni. Po mestu ima 3L manj, na relaciji pa enako :)...

Sem imel še 530dA 2003 e60, poraba velenje-lj 7,5L, po mestu pa 13L.

Vse to računano na roke, napolnem tank in po koncu voznje spet poln tank :)...

Urejal Kljajic47, 22.12.2021, 21:27.

Prikaži več možnosti
    • Dejc535d je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.