Skoči na vsebino

Vaše izkušnje in mnenja o novejših Volvotih

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
54 odgovorov v temi
MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 965

Živjo,

hvala za izčrpno primerjavo. Se tudi sam bolj k V70 nagibam. Predvsem zaradi Memory sedežev (ki so pri V70 bolj pogoti), kar je skor pogoj, ker sva dva voznika različne višine in mi res mori vsakič vse nastavljati.

Kako je pa z avtomatičnimi menjalniki pri Volvotu? Sam sem gledal ročne, zaradi morebitnih težav in okvar.

Me veseli, da ti ga je uspelo najti, ker zadnje čase ni nič pametnega na anetu, skoraj vsi z 250k +

Avtomatiki delajo BP, če so od začetka servisirani redno. Menjava olja na vsake 60-80kkm obvezno.

Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 257
  • Avtomobil: BMW

Pa še par malenkosti : 

a) zadnji rolo v prtljažniku pri Volvu V70 je malček bolj štoraste sorte kot pri BMWju,

b) Volvo ima ogrevani tudi zadnji stranski šipi v prtljažniku - pač doplačilna oprema

c) Nima dual/sync nastavitve dvoconske klimatske naprave - je potrebno obe strani nastavljati posebej - če se ne uporablja AUTO

d) Ozvočenje je krepko boljše kot pri BMWju - meni se zdi boljše kot BMWjevo Hi-FI.

e) Malček čudni so opremski paketi pri Volvu V70 - recimo veliko vozil nima PDC spredaj oziroma usnje brez gretja ( četudi prihajajo iz severa ). 

f) Hlajenje/ogrevanje zadaj ima izvedeno preko B stebričkov in ne centralne konzole.

Bi pa poudaril, da so šle cene v zadnjih parih mesecih za 1.5k EUR do 2,5k EUR gor za Volvo V70.

Prikaži več možnosti
    • MIHOLD je všeč

DamoE30
DamoE30

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 752
  • Avtomobil: Volvo V70-D5, `10

@Mihold, kako se pa obnesejo bencinarji v Volvotih? Za naslednji avto gledam V90 T5 ali T6. Je T5 dovolj za občasno dinamično vožnjo v V90? Kako je pa z zanesljivostjo teh motorjev?

E30 325i---race car :3gears
Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 965

Osebo premalo poznam VEP, da bi lahko podal mnenje na podlagi izkušenj. Kolikor imam pa insajderskih volvo informacij, VEP bencinarji delajo BP, tudi naviti T6.

Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 827

Ko sem jaz klical svojega Volvo mehanika, sem ga vprašal kako je bencin vs diesel, in je rekel da bencinarja lahko praktično kateregakoli, pri dizlih pa da lahko prihaja do deformacij plastičnega kolektorja (sicer so vpoklici za to) in posledično vžig motorja, tako da sem na koncu pristal na T4, 190 konjski bencinar s 6 stopenjskim Aisin menjalnikom. Zaenkrat zadovoljen, poraba cca 7,7L na 100 km bolj kot ne mestne vožnje, edino kar mi dvigne tlak je da avto nima šibke za meriti olje.

Samo elektronska opcija je. Tako da napram starem S60 ne morem pogledati nivo olja v mašini, niti nivo servo olja, ker je seveda že električni. Zaenkrat ima šele 41K (2016 letnik) tako da o neki zanesljivosti ne morem še govoriti, je pa liter olja 0-20W pregrešno drag napram 5W-40 ki ga je koristil stari Volvo. Ampak če tak olje hoče, bo tak olje dubu. Samo kolebam ali naj olje menjam na 10K ali na 15K. Bom pa videl če kj "papa" to redko olje, zaenkrat v 4K km od servisa ni še pojamral da treba karkoli dodati.

Prikaži več možnosti

M Kompakt
M Kompakt

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 360
  • Avtomobil: Ruzak

https://m.mobile.de/...7a1a171&type=ad

Ce bi kupoval Volvota, bi vzel samo tega. No morda se XC?

Urejal M Kompakt, 03.01.2022, 18:32.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 257
  • Avtomobil: BMW

Res dobro opremljen.

Prikaži več možnosti

Ch4ng3
Ch4ng3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 507

Sam ze eno leto vozim V90 D5, takrat sem izbiral med le-tem in 530d, vozil oba in dinamika je res malo v prid BMWja, velika vecina ostalih zadev ravno obratno. Predvsem value for money. Ze osnovni V90 je izredno dobro opremljen, vsi pridejo s pilot assist, potem se pa dodas par malenkosti in je to res idealen avto za dolge poti. Ce bi se enkrat izbiral bi se odlocil enako.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 42 736
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Ko sem jaz klical svojega Volvo mehanika, sem ga vprašal kako je bencin vs diesel, in je rekel da bencinarja lahko praktično kateregakoli, pri dizlih pa da lahko prihaja do deformacij plastičnega kolektorja (sicer so vpoklici za to) in posledično vžig motorja, tako da sem na koncu pristal na T4, 190 konjski bencinar s 6 stopenjskim Aisin menjalnikom. Zaenkrat zadovoljen, poraba cca 7,7L na 100 km bolj kot ne mestne vožnje, edino kar mi dvigne tlak je da avto nima šibke za meriti olje.

Samo elektronska opcija je. Tako da napram starem S60 ne morem pogledati nivo olja v mašini, niti nivo servo olja, ker je seveda že električni. Zaenkrat ima šele 41K (2016 letnik) tako da o neki zanesljivosti ne morem še govoriti, je pa liter olja 0-20W pregrešno drag napram 5W-40 ki ga je koristil stari Volvo. Ampak če tak olje hoče, bo tak olje dubu. Samo kolebam ali naj olje menjam na 10K ali na 15K. Bom pa videl če kj "papa" to redko olje, zaenkrat v 4K km od servisa ni še pojamral da treba karkoli dodati.

Kateri model imaš to?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

bimmer 5
bimmer 5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 908
  • Avtomobil: Bmw 528ia,Volvo XC60 D3

Pozdrav,

lani marca kupil Volvo XC60 FWD D3, model Polar+

( Delano za Nizozemsko tržišče) :ok2

( Upokojenski avto  :-D )

Dejanska oprema Summum, + dvojni xenon, webasto, sončna streha..

kljuka, zatamnjene šipe..

Osebno, najbolj so mi všeč memorijski sici pa sončna streha...

Zdej vidim, kaj mi je v življenju manjkalo :ok2

Naredili do sedaj 8.100 km, na dolge fure pije med 5,8 do 7,00

Povprečje lastništva cca 7.6 lit/100km

Sem zelo, zelo zadovoljen da sem ga kupil...sicer sem

imel opcijo HONDO CRV ali BMW X1...

Avto je ob nakupu imel  cca 82000 km letnik Feb 2017...

Odličen v vožnji, lega in občutek super...

Moti me, obračalni radij :fight ....ma to so ga totalno zaj... :fight

Baje nov model XC60 ima krajši...

Za naša mestna parkirišča, kjer se drenja 1000 vozil je vsak cm dragocen.. :confused

Sicer kot mulo na potepu po Skandinaviji, sem se vozil z 244 ter v Franciji

z 262 C....

V familiji zet vozi XC90, njegov oče XC60, tako da odločitev ni bila težka :laugh

Za nekašen bolj realen vtis, rabim še nekaj 10k kilometrov pa vsaj

par let lastništva :blabla, pa da me zdravje služi.. 

Bimmer 5 :cool

Stairway to heaven!
Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 827

Kateri model imaš to?

2016 letnik S60.

Prikaži več možnosti

matogato
matogato

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 201

A pri F11, če imaš električne sedeže lahko spraviš nastavitev sedeža v Idrive profil, ali rabiš tudi Memory funkcijo?

Prikaži več možnosti

julius
julius

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 475
  • Avtomobil: Superb

A sem mogoče kaj spregledal (tovorna registracija?) ali je to čisto običajen, nov, osebni avto: https://suchen.mobil...f6-016d0d74c95f?

lp, julius
Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 842

Verjetno ima pregrado oz. mrežo med zadnjimi sedeži in prtljažnikom, da ima uradno fizično ločen prtljažni prostor, tako se lahko potem registrira kot tovorno vozilo...
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 939
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pri nas je mislim da pleh namesto zadnjega okna obvezen. Da ne bo negativnega presenečenja potem na homologacijah.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

bojan.u
bojan.u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 640
  • Avtomobil: BMW 5 GT 535d

A niste pisali, da z motorji ni težav...https://www.avto.net...play=Volvo XC90

Prikaži več možnosti

bimmer 5
bimmer 5

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 908
  • Avtomobil: Bmw 528ia,Volvo XC60 D3

A niste pisali, da z motorji ni težav...https://www.avto.net...play=Volvo XC90

Spoštovani Bojan, kaj naj bi bila relevantnost Vaše trditve?

Bimmer 5 :cool

Stairway to heaven!
Prikaži več možnosti
    • bojan.u je všeč

Stupo
Stupo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 450
  • Avtomobil: BMW E65

Jaz nebi upal kupiti D5.
Vem za dva XC90 z D5, ki sta zaribala.
Eden pri 25.000km, drugi pa pri 60.000km
Tudi na servisu sem dobil informacijo, da so ogromno motorjev zamenjali še v sklopu garancije.
Prikaži več možnosti

Maandro
Maandro

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 135

Jaz nebi upal kupiti D5.
Vem za dva XC90 z D5, ki sta zaribala.
Eden pri 25.000km, drugi pa pri 60.000km
Tudi na servisu sem dobil informacijo, da so ogromno motorjev zamenjali še v sklopu garancije.

Če že Volvo potem bencinarja ali pa da je vsaj v Volvo select. Ko gre motor pač krije garancija, power pulse cevi se zelo pogostokrat menjajo.

So pa modeli kot so XC90 in V90 zelo zelo udobni.
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 710
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Mogoče kdo ve, zakaj imajo tile stari Volvoti tako zlatarsko ceno. V70 je vsaj 2k-3k dražji od primerljivega f11?!?!

Zakaj? Zato, ker je F11 “cefursko” zanimiv, pa ne vzet to nacionalno, ampak kot state of mind in se jih neprimerno vec uvozi iz tujine kot V70, ob vecjem stevilu uvoza je vec zgonjenih zavrtenih gajb na trgu in vec konkurence pri preprodajalcih.

Za Volvota se pa ze po defaultu ve, da so generalno manj zlorabljeni tako pri lastnikih, kot dealrejih in lazje najdes boljsi, bolj zaupanja vreden avto,  kot pri BMW ali Audi in se precej manj jih je na trgu kot omenjenih dveh.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.