Skoči na vsebino

Vaše izkušnje in mnenja o novejših Volvotih

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
58 odgovorov v temi
najs
najs

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 222
  • Avtomobil: F30 316D

Jaz nebi upal kupiti D5.
Vem za dva XC90 z D5, ki sta zaribala.
Eden pri 25.000km, drugi pa pri 60.000km
Tudi na servisu sem dobil informacijo, da so ogromno motorjev zamenjali še v sklopu garancije.

Jaz sem se zanimal za S90 in mi je prodajalec rabljenih močno odsvetoval Volvotove dizle zadnjih modelov ker je baje res ogromno reklamacij Oz. Naj bi šel motor v k...
Zdj katere motorje (kode) je mislil ne vem me pa čudi, da je v tej temi predstavljeni kot da so OK.
Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 713
  • Avtomobil: F10 3.0d

Aktualni modeli so zunaj zelo lepi, notranjost me pa vedno znova mine. Enostavno ni to to. Drug fail je zame (ne)izbira motorjev. So pa res lepi za pogledat na cesti, občasno zapeljem xc90 in edino kar mi je znotraj še všeč so odlični sedeži
Prikaži več možnosti

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: Šved 2x

Volvo ima čisto drug sklop kupcev oziroma lastnikov. Lasti si ga tisti, ki da na varnost, udobje, sigurnost, uporabnost in mu je všeč skandinavska minimalističnost.

In rust we trust :-D
Prikaži več možnosti
    • MIHOLD in Maandro uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 031
  • Avtomobil: sivo povprečje

Meni ima pa Volvo šele v zadnjih generacijah v redu notranjosti, prej je bilo pa vse skup da bogpomagaj.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

BMWMaN
BMWMaN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 743
  • Avtomobil: Volvo

Notranjost novih je ena najlepsih. Meni ke bo poratno do leta 98...
Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 010

Eno vprašanje, a ima še kak proizvajalc start stop sistem tako izpeljan kot Volvo? Avto mi je začel po minuti, ko je ugasnjen, javljati da je nizka napetost akumulatorja, in da bo izklopil infotaiment sistem. Prav tako ne dela več start stop sistem (Itak sm ga sam skoz izklaplju ker mi je dosadan in butast sistem). Grem pogledat kater akumulator rabim, brskam še malo dlje po netu, in ugotovim da ima kurbež 2 akumulatorja, glavnega in pomožnega zaradi start stop sistema.

Zdj je treba pomert kater je začel slabet,ampak bi prej reku da glavni, ker tamal piči poki samo pomaga pri zagonu start stop sistema, če pa pade napetost glavnega accu pod določeno vrednost, itak sam varnostno izklopi start stop.

20220112_125844.jpg

20220113_162903.jpg
Prikaži več možnosti

daikini
daikini

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 878
  • Avtomobil: Šved 2x

Eno vprašanje, a ima še kak proizvajalc start stop sistem tako izpeljan kot Volvo? Avto mi je začel po minuti, ko je ugasnjen, javljati da je nizka napetost akumulatorja, in da bo izklopil infotaiment sistem. Prav tako ne dela več start stop sistem (Itak sm ga sam skoz izklaplju ker mi je dosadan in butast sistem). Grem pogledat kater akumulator rabim, brskam še malo dlje po netu, in ugotovim da ima kurbež 2 akumulatorja, glavnega in pomožnega zaradi start stop sistema.

Zdj je treba pomert kater je začel slabet,ampak bi prej reku da glavni, ker tamal piči poki samo pomaga pri zagonu start stop sistema, če pa pade napetost glavnega accu pod določeno vrednost, itak sam varnostno izklopi start stop.

attachicon.gif20220112_125844.jpg

attachicon.gif20220113_162903.jpg

Mercedes ima tudi 2 akumolatorja (glavnega ter manjšega za pomoč pri zagonu). Dva akumolatorja sta zato, da pri zagonu motorja (start/stop sistema) ne pade napetost na napeljavi, ker to ni dobro za krmilnike. 

Če boš menjal akumolator pri Volvotu ti svetujem, da vzameš original.

In rust we trust :-D
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 004
  • Avtomobil: /

Jaz sem se zanimal za S90 in mi je prodajalec rabljenih močno odsvetoval Volvotove dizle zadnjih modelov ker je baje res ogromno reklamacij Oz. Naj bi šel motor v k...
Zdj katere motorje (kode) je mislil ne vem me pa čudi, da je v tej temi predstavljeni kot da so OK.

Od novejših dizlov so imeli letniki 2015-2016 poporodne težave in kar nekaj vpoklicev. Js ne poznam nikogar, ki bi mu motor v celoti šel v kurac, niti nisem dobil informacije o takšnih pogostih primerih ne na Kmagu ne na Trgoavtu v Kopru. Je pa tudi pri nas odletela neka cev za zrak in še dva dodatna vpoklica. Nikjer nismo zaradi tega ostali, pa tudi naslednjih 150 jurjev je šel brez vseh težav. So pa to potem z 2017 uredili. Pa poznam še nekaj lastnikov XC90, nihče se nič ne pritožuje. Celo dva povratnika, ki sta 2015 kasneje menjala s faceliftom.

Kupci so pa drugačni - udobje, varnost, minimalizem, izoliranost od okolja, zvočniki.. Tak family car, pa čist nevpadljiv. Če se pripelješ z X5, te vsi gledajo, Volvota nihče. Pelješ se "under the radar" zelo dobro. Ni čudno, da se tako prodajajo.

Men je bil celi interier vrhunski, sploh vmesnik. Brez nekih animacij in živih barv, veliki knofi, zelo preprost za uporabo pa do vseh funkcij si prišel z enim klikom, brez podmenijev. Od touchscreenov, eden najlažjih vmesnikov.

Urejal neicheq, 13.01.2022, 18:14.

Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik

Mercedes ima tudi 2 akumolatorja (glavnega ter manjšega za pomoč pri zagonu). Dva akumolatorja sta zato, da pri zagonu motorja (start/stop sistema) ne pade napetost na napeljavi, ker to ni dobro za krmilnike. 

Če boš menjal akumolator pri Volvotu ti svetujem, da vzameš original.

Bom videl kakšna je cena originalnega, pravijo da naj bi ravno originalni bili malo "crap".

Alternativa bi bila ta, malce več zagonske moči (kokr sm gledu po spletu bi avtomatik moral imeti 760A zagonske moči, moj ima 720).

https://www.euroton....h-p-716015.aspx

Z nekaj popusta bi tale lahko bil malce čez 140€ če še starega tam pustim, kar je dobra cena. Pa dvomim da je varta tako slaba da bi delala težave Volvu?

Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik

Situacija je taka, v mirovanju (ugasnjen avto) je glavni accu na 12,5V, pomožni je bil na 13,53V. Se pravi več ali manj vse in spec. Start stop še vedno ne dela, ko grem v E-drive meni, piše da polni accu ali pa je prenizka temperatura baterije. Je pa nekaj čudno...med delovanjem avta fila accu na 15V točno. A ni to malce visoko polnjenje za glavni akumulator? 

Urejal primitivnež, 14.01.2022, 15:49.

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 165

Akumulator imaš izračunano slab glede na meritve IBS senzorja (Intelligent Battery Sensor).

To v praksi pomeni, da je tak akumulator realno za kakšen starejši avto še vedno dober, za tvojega volvota žal ne več.

Zamenjati ga pa moreš za enakega AGM - tisti kateri si dal link absolutno ni(dovolj) ustrezen

Ko ga zamenjaš, je potrebno z VIDO(ali drugo ustrezno diagnostično opremo) tudi registrirati v ECU zamenjavo z novim.

Akumulatorji, ki ustrezajo zahtevam in so enakovredni originalu so recimo:

Varta 70Ah AGM kat.št. 570901076D852

Exide 70Ah AGM  kat.št. EK700

Bosch 70Ah AGM  kat.št. 0 092 S5A 080

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

andrej777
andrej777

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 532
  • Avtomobil: e30 320i, e90 320d xDrive

Meni je na e90, 320d svetila lučka za accu 14-15 mesecev. Vse ok samo start-stop ni delal. Torej še boljše. :) Nato je ob mrazu začel malo stokrat in sem ga menjal. Starega pa pospravil v garažo. Še skoraj leto kasneje mi enkrat ni vžgala e30. Ker je bil accu pri roki vzamem kable in e30 vžge zahec. Je bil še kako leto ali dve doma za rezervo za zagon kakšnega motorja ali ATVja potem je šel pa na odpad.

:ok BMW F800S AC SCHNITZER:ok
:metalc:metalc:okBMW e30 1985 320i MTech1:ok:metalc:metalc
e90 320d xDrive Objavljena slika

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 25 676

Eni moji stranki je ribnil d5 motor po 2.5 letih, glih iz garancije ven. Je moral na lastne stroske menjat komplet masino. Ne vem ce je edini primer.
Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik

Akumulator imaš izračunano slab glede na meritve IBS senzorja (Intelligent Battery Sensor).
To v praksi pomeni, da je tak akumulator realno za kakšen starejši avto še vedno dober, za tvojega volvota žal ne več.

Zamenjati ga pa moreš za enakega AGM - tisti kateri si dal link absolutno ni(dovolj) ustrezen

Ko ga zamenjaš, je potrebno z VIDO(ali drugo ustrezno diagnostično opremo) tudi registrirati v ECU zamenjavo z novim.

Akumulatorji, ki ustrezajo zahtevam in so enakovredni originalu so recimo:

Varta 70Ah AGM kat.št. 570901076D852

Exide 70Ah AGM  kat.št. EK700

Bosch 70Ah AGM  kat.št. 0 092 S5A 080

Hvala za odgovor. Sem klical tudi mehanika kaj naj dam notri, ker kokr berem user manual bi moral biti fabrško AGM notri, pa ni, je EFB. Zdj a je avto pršu s tem accu iz tovarne ne vem, je pa reku mehanik naj dam istega notri kot je sedaj. Pravi, da če ima pomožno baterijo, kar ta ima, da je njegovim določenim strankam čez pol leta začel javljati da napetost ni ok, po tem ko so EFB zamenjali za AGM.

Tako da mi ni nič več jasno, se mi pa kolca po starejših avtih ko ni blo potrebno toliko kompliciranja glede enega usranega akumulatorja. Pri starejšem S60 smo use uredil v 5 minutah, seveda pa nima start stop krame ker je 2004 letnik.
Prikaži več možnosti

najs
najs

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 222
  • Avtomobil: F30 316D

No ja 3je primeri da je  šel motor pri tako ''ne-pogosti'' znamki so kar slab znak.

Sam sem našel samo to ko sem se zanimal, toliko o malenkostnih porodih težavah:

https://www.youtube....h?v=8yJoHgwiwio

Drugače pa ko so prišli novi modeli ven so mi bili zelo všeč, sedaj vedno manj pa ne vem zakaj.

Prikaži več možnosti

bendeho
bendeho

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 638

a je že kaj znanega okoli 2014-2016 letnikov, kaj je bolj zanesljivo od dizlov z okoli 100-110 kw, novejši 4 valjnik, 1969 ccm ali starejši 5 valjnik 1984 ccm?
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 004
  • Avtomobil: /

No ja 3je primeri da je  šel motor pri tako ''ne-pogosti'' znamki so kar slab znak.

Sam sem našel samo to ko sem se zanimal, toliko o malenkostnih porodih težavah:

https://www.youtube....h?v=8yJoHgwiwio

Drugače pa ko so prišli novi modeli ven so mi bili zelo všeč, sedaj vedno manj pa ne vem zakaj.

Ne pogosti znamki? XC90 se proda enako kot X5 in GLE, XC60 pa tako kot X3 in GLC. Volvo je zelo uspešen brand, ki se prodaja v stotisočih cifrih v EU. Po lestvicah zanesljivosti je primerljiv s kakšnim Mercedesom.

a je že kaj znanega okoli 2014-2016 letnikov, kaj je bolj zanesljivo od dizlov z okoli 100-110 kw, novejši 4 valjnik, 1969 ccm ali starejši 5 valjnik 1984 ccm?

Preberi zgoraj, sem napisal. So neproblematični, kar je bilo težav, je bilo odpravljeno z odpoklici - pa še to le z biturbo modeli v XC90. 2.0 4-valjniki v V40/60 so izjemno neproblematični.

Razlika med 4 in 5 valjnikom je sicer tudi v menjalniku. Kolikor vem, je petvaljnik v V60 imel 6-stopenjski menjalnik, s 4-valjnikom je dobil pa 8-stopenjskega.

Urejal neicheq, 08.04.2022, 11:04.

Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik

Nisem zihr da imajo vsi Drive-e motorji 8 stopenjski menjalnik. Moj je Drive-e mašina, 2016 letnik (res da bencinar), pa ima še vedno 6 stopenjski Aisin menjalnik. Lahko pa da je pri dizlih drugače.

Prikaži več možnosti

Grilzz
Grilzz

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 015
  • Avtomobil: Alfa romeo 75

Z S60 CC 2017 letnik D3 z 8 stopenjskim avtomatikom imam sedaj 111k km brez ene težave. Da sedaj potrkam tok, tok, tok.

Mapiran je pa na 220KM in 420Nm.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.