Skoči na vsebino

Nova mobilna aplikacija Listek

* - - - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
30 odgovorov v temi
sysop600
sysop600
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8

Pozdravljeni,

s kolegico sva si zamislila in dizajnirala novo mobilno aplikacijo z imenom Listek, ki je namenjena vsakodnevnemu pisanju nakupovalnega listka, pregledovanju aktualnih kuponov in katalogov, ter shranjevanju kartic zvestobe. Zaenkrat je še v testni fazi, ker jo še vedno dopolnjujemo in popravljamo. Je pa sicer že na voljo na Google Play in Apple Store, če bi jo želel kdo preiskusiti. Vsako mnenje in predlogi nam bi prav prišli za nadaljne izboljšave. Spodaj pa še link, kjer je mogoče prenesti in malo bolj podroben opis funkcij. Hvala.

App Store: https://apple.co/3loVnjI
Google Play: https://bit.ly/31j4jzC

Funkcije aplikacije:
- ustvarjanje nakupovalnih seznamov po trgovinah
- pod seznami prikazana pripadajoča kartica zvestobe in kuponi
- deljenje nakupovalnih listkov s prijatelji ali družinskimi člani
- možnost shranjevanja priljubljenih izdelkov v "Mojo shrambo"
- vsi tedenski katalogi trgovcev
- aktualni kuponi trgovcev prikazani po dnevih za teden dni naprej
- "Samo zame" - prikaz ponudbe glede na tvoje interese

Prikaži več možnosti
    • peropapero, bmw_soul in arijan90 uporabnikom je všeč to sporočilo

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 377
  • Avtomobil: bmw

Super,nasa ze ma to ;)
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 730
  • Avtomobil: BMW

Si se registriral, samo za reklamo ???   Hvala imamo že take aplikacije !

Prikaži več možnosti

urban
urban

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 861
  • Avtomobil: A6 COMPETITION

Kaj vse prenese BMW forum...
Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 954
  • Avtomobil: hitro kolo

Bolje to kot temi o covidu.

Sicer pa uporabljam Google Keep, če mi kdo zagotovi, da je to boljši app, ga potegnem dol. Pri Keepu cenim, da ni nasran.

Prikaži več možnosti

sysop600
sysop600
  • Uporabnik

Si se registriral, samo za reklamo ??? Hvala imamo že take aplikacije !

Ne, registriral sem se 6.4.2021, ker sem pozabil prejsnji username. :D

Urejal sysop600, 05.01.2022, 23:04.

Prikaži več možnosti

sysop600
sysop600
  • Uporabnik

Bolje to kot temi o covidu.

Sicer pa uporabljam Google Keep, če mi kdo zagotovi, da je to boljši app, ga potegnem dol. Pri Keepu cenim, da ni nasran.

Prenesi in testiraj ;) Namen je bil ustvariti kar se da simpl seznam, za najhitrejše dodajanje izdelkov. Ko vneseš kartico zvestobe in narediš recimo listek za Špar, imaš takoj pod tem listkom potem prikazano kartico in ta dan veljavne kupone. Tako, da v trgovini sploh ne rabiš zamenjati screena. Poleg tega imaš na enem mestu po dnevih zbrane vse kupone in jih lahko pregledaš vnaprej.

Prikaži več možnosti
    • perobmw, Jerch_ in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 969
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Zakaj pa aplikacija potrebuje dostop do fotoaparata?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 243

Da lahko dodas kartice noter.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

e-masteR-39
e-masteR-39

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 585
  • Avtomobil: Kappa 2.0 20V Turbo

Si napisal mnenja dobrodošla, moje mnenje: če si pozabil geslo za že narjen profil na tem forumu pol mamo 2 problema. 1 Da ti nimaš problema stem da nekaj opustiš in greš na novo in 1 Da pozabljaš. Odvrne od investiranja časa v app

Dostop do kamere pa je za dolgi rok, če rata popularno, z dovoljenjem udiraš v privat podatke in stem služiš..

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

Dostop do kamere ti ne omogoca nic dostopa do podatkov.

Uporablja se pa za skeniranje crtne kode na karticah, da ne rabis na roke vnasat stevilk. Ce te pa skrbi dovoljenje za kamere, bodo pa mogoce dodali moznost rocnega vnosa stevilk iz crtne kode, da ti ustvari sliko, da lahko uporabljas v trgovini, namesto fizicne kartice.

Enako delujejo druge aplikacije - Stocard recimo.

Drugace pohvale za app. Koncno aplikacija ki zdruzuje kataloge v enem appu. Sam sem imel enako idejo in sem nato izvedel od vasega mentorja, da je tole ze v nastajanju, tako da sem se odlocil pocakat na izid.

Prikaži več možnosti

sysop600
sysop600
  • Uporabnik

Si napisal mnenja dobrodošla, moje mnenje: če si pozabil geslo za že narjen profil na tem forumu pol mamo 2 problema. 1 Da ti nimaš problema stem da nekaj opustiš in greš na novo in 1 Da pozabljaš. Odvrne od investiranja časa v app

Dostop do kamere pa je za dolgi rok, če rata popularno, z dovoljenjem udiraš v privat podatke in stem služiš..

Dostop do kamere je zaradi kartic. Lahko pa vneseš tudi ročno. Ne vem kakšne podatke bi lahko z njo pridobivali.

Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 384
  • Avtomobil: F31

ta app bi rabil še kar precej dodelave... najprej je problem da ko vnašam artikle v listek, moram artikel potrdit s tipko enter na tipkovnici oz. ''kon.'' da sploh deluje... sem rabil kar nekaj časa da sem ugotovil pa nisem tehnološko nepismen... tu bi morali narediti bolj hiter in user friendly način - da potrdi vnos takoj ko se dotakneš neke točke na zaslonu...

če kliknem na ikonico vozička+ mi da prazen screen, kjer ni nobene možnosti vnosa, zgoraj pa izbira; možnost it nazaj (vrne nazaj brez nič naredit) ali možnost potrdi (isto vrne nazaj) a ne naredi nič...

nakupovalni listek so vrstice teksta; zelo neprivlačno in neprijazno če imaš dolg spisek nakupov -> dost bolj privlačen UI ima npr. bring, predvsem ker so ikonice oz. grafični prikaz izdelka zraven (kolikor pač ugane), v bistvu že sam zaradi tega ne bi šel iz bringa na listek... 

Urejal filipo, 07.01.2022, 01:21.

Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 392
  • Avtomobil: Golf VII TSI DSG

Meni je pa ful fajn na prvo uč. Ali bo tudi verzija za Huawei? Da vidim če lahko z mojo deliva seznam...

Prikaži več možnosti

sysop600
sysop600
  • Uporabnik

ta app bi rabil še kar precej dodelave... najprej je problem da ko vnašam artikle v listek, moram artikel potrdit s tipko enter na tipkovnici oz. ''kon.'' da sploh deluje... sem rabil kar nekaj časa da sem ugotovil pa nisem tehnološko nepismen... tu bi morali narediti bolj hiter in user friendly način - da potrdi vnos takoj ko se dotakneš neke točke na zaslonu...

če kliknem na ikonico vozička+ mi da prazen screen, kjer ni nobene možnosti vnosa, zgoraj pa izbira; možnost it nazaj (vrne nazaj brez nič naredit) ali možnost potrdi (isto vrne nazaj) a ne naredi nič...

nakupovalni listek so vrstice teksta; zelo neprivlačno in neprijazno če imaš dolg spisek nakupov -> dost bolj privlačen UI ima npr. bring, predvsem ker so ikonice oz. grafični prikaz izdelka zraven (kolikor pač ugane), v bistvu že sam zaradi tega ne bi šel iz bringa na listek... 

Hitrejšega dodajanja izdelkov, kot s klikom na enter ni. Sedaj napišeš izdelek, klikneš enter in že pišeš nov izdelek. Če boš kliknil nekam na stran, ti bo tipkovnico zaprlo, potem boš moral klikniti v novo vrstico in šele nato lahko začel pisati. Imaš boljši predlog?

Ikona voziček+ je namenjena hitremu dodajanju izdelkov iz "moje shrambe". To pomeni izdelkov, ki si jih vnesel pod priljubljene. Iz tega seznama jih potem samo poklikaš in ti jih vrže na listek, da jih ne rabiš vedno znova pisati. Prazen je seveda, ker nisi shranil še nobenega izdelka.

Lahko bi dodali zraven ikonce, vendar je vse neko ugibanje in mislim, da bi naredile več zmede kot koristi.

Meni je pa ful fajn na prvo uč. Ali bo tudi verzija za Huawei? Da vidim če lahko z mojo deliva seznam...

Pošlji mail na info@listekapp.com in ti pošljemo .apk. Dela tudi na Huaweiu, vendar ni na storu.

Prikaži več možnosti

5rG
5rG

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 392
  • Avtomobil: Golf VII TSI DSG

Tnx, sem poslal.

Še user-experience ideja: tu vidim da je koncept v osnovi narejen tako, da najprej izbereš ime listka in v kateri trgovini boš kupoval. Mogoče bi bilo bolje da bi lahko znotraj enega listka imel npr:

Lidl:

- mleko

- sir

Spar:

- čokolada

- slama

...

Torej, ponavadi kupci ne gremo samo v eno trgovino ampak en nakupovalni listek vsebuje več trgovin, kjer v vsaki kupimo določeni izdelek. Meni osebno bi tak listek kot je primer bolj ustrezal, vem pa da sem lahko pač jaz tak. Bonus takega listka bi bil potem še, da recimo če v Lidlu ne dobiš sira, ga lahko prestaviš na drugo, recimo pod Spar.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in anita_a uporabnikom je všeč to sporočilo

višnja
višnja

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 772
  • Avtomobil: G31

Za mene osebno taka aplikacija nima velike uporabne vrednosti.

Če pa bi dodali geolokacijo in cene, pa se vse spremeni.

Najprej moj scenarij uporabe:

S partnerico kupujeva na določene dneve v nekaj velikih supermarketih. Vsak kupuje zase in za skupno rabo, vendar je precej artiklov "ženskih", drugi pa so "moški", ali pa imava enostavno različne preference. Vsak dobro ve za svoje artikle, kje so v trgovini, ne pa tako dobro za artikle, ki jih kupuje drugi.

Zgodi se, da partnerica ne more v trgovino, ali pa je logistično bolj enostavno če vse nakupe opravim sam. V tem primeru mi pošlje sms "listek". To predvidevam da vaša aplikacija omogoča. Takrat se moj čas v trgovini zelo podaljša, saj ogromno časa zapravim, ko iščem njene artikle. Nekaterih enostavno ne najdem, ali pa ni točno prava blagovna znamka ali količina / oblika pakiranja.

Jaz bi rabil listek, ki bi bil nadgrajen z geolokacijo produkta v trgovini. Problem ni enostaven, in se ga da lotiti z različnih koncev. Še najbolj enostavno bi bilo, če bi uspeli za projekt pridobiti lastnike supermarketov, in to funkcijo vključili v njihovo fidelity card / aplikacijo. S tem bi imeli dostop do prejšnjih nakupov, ter do mikrolokacije v trgovini. Tako bi se listek generiral enostavno iz produktov, ki so bili kupljeni že v preteklosti, in za te bi ti app ponudil vodenje do police. Najbolje kot augumented reality (dodajanje oznak na sliki kamere), lahko pa tudi kot enostavno vodenje ala google maps.

Druga varianta pa bi bila brez sodelovanja trgovine, vendar bi potrebovali močnega zagonskega partnerja. Morda bi se za kakšen pilotni projekt celo dalo koga prepričati. S pomočjo veliko denarja in AI bi naredili "street view" nakupovalnih polic, z avtomatskim prepoznavanjem produktov in beleženjem lokacije. Snemanje tehnološko ni tako zahtevno, ena 3d robotska kamera z inteligenco na nivoju roombe bi to bila sposobna narediti. Google to že ima za street view v conah za pešce. Težje bi bilo dobiti dovoljenje za to. Stroški updatanja tudi niso zamemarljivi. Je pa res, da večina prisebnih upravljavcev trgovin uporablja sistem pozicioniranja artiklov, ki je za podobne kvadrature in oblike povsem enak.

Če bi to naredili neodvisno, se odpirajo velike možnosti prihrankov za kupce, in s tem večje možnosti za monetizacijo aplikacije.

Včasih uporabljam mrhovinarsko strategijo nakupovanja, del produktov v akciji kupim v eni trgovini drugi del pa v drugi, na koncu imam vse kar rabim. To je mogoče, kadar akcije dela trgovina in ne proizvajalec; saj proizvajalec potem nudi enake akcije v vseh trgovinah. V nakupovalno aplikacijo bi lahko vnesel, da greš zaporedno v dve trgovini, aplikacija pa bi ti potem svetovala, v kateri se bolj splača kupiti posamezni artikel.

Še tretji način pa bi bil nekakšen crowdsouricing, nekako prepričati ljudi da sami slikajo police in te slike delijo z vami. Te slike bi potem obdeal AI in vključil v vašo bazo produktov, lokacij in cen. Morda bi lahko vsakemu uporabniku plačali nekaj centov za vsako sliko trgovinske police z geolokacijo. Na ta način bi pridelali kakšnih sto miljonov evrov izgube in potem podjetje prodali za miljardo evrov.

Prikaži več možnosti

arijan90
arijan90

Začetnik

• Uporabnik

Kaj pa ko se spremeni lokacija izdelka? Potem moras vse se enkrat skenirat.

Imam kolega ki je v sodelovanju z vecjim trgovskim centrom v Sloveniji razvija sistem, ki te pripelje tocno do izdelka na polici ki ga isces. Pravi da je na centimetre natancno. Ampak od prototipa naprej, se vec ni razvijalo. Ne vem pa tocno razlog zakaj se je ustavilo.

Vem da je razvil sistem, ki te od tvojega parkirnega mesta v trgovskem centru, navigira do trgovine ki jo isces in tudi znotraj trgovskega centra. To sedaj implementirajo.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 60 969
  • Avtomobil: Rdeča raketa

Pa še nekaj: lastnikom supermarketov ni v interesu da ti stvar iz prve najdeš. Zakaj pa misliš da vsake toliko spremenijo layout in artikle premaknejo? Zato da se ti spet iščeš in sproti še 10 artiklov, po katere nisi prišel, nabaviš.

Psihologija prodaje, to majo dodelano v nulo. Tako kot izbiro glasbe v štacuni, barvno temperaturo luči na vsakem oddelku ter zrak v trgovini.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 730
  • Avtomobil: BMW

Nobeden , še ni ponudil, vsaj za najbolj tipičnih recimo 5000 izdelkov, da bi šlo po EAN kodi, da ti izbereš, kaj želiš kupiti, potem ti pa aplikacija reče, šel boš v 3 trgovine, v Šparu kupiš tolelel, v Hoferju v četrtek, ko je akcija tole in v Mercatoriju tole, skupaj 55 izdelkov.   To bi bila nora dodana uporabna vrednost in ljudje bi za tak app plačevali, posebej upokojenci, ker ja poznam v lastni družini idn drugje in penziči se samo o tem pogovarjajo o cenah, pa koliko kdo plača za Eon, koliko za GSM, kje je pocen nakup ta salama........

Sam sicer ne funkcioniram tako, ker je žena nabavni, pa vseeno, to bi bil res preboj, je pa res, da je težko cene spremljati, ker se dnevno spreminjajo, morda vsaj take trgovine, ki so na netu in je možno spletno naročilo, ker ja zastonj dobava je navadno že od 60 eur, za neko družino, se pa kar rabi in je potem vseeno, če naročiš pri dveh ali treh....

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.