Skoči na vsebino

Prevoz palete iz tujine v SLO, rabim pomoč

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
136 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 31 906
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... a še rabiš?

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

tii
tii

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 172

Vprašaj DB Schenker  

Ob nakupu gum dobite še avto!
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 060
  • Avtomobil: E91 LCI

Potem je cena tiste moje DHL ponudbe kar na mestu, edino uvozit ne gre, ker nimam številke uvoznika. 

Proforma invoice je praktično samo račun. Jaz sem še preden sem imel sklenjene pogodbe pošiljal preko packagesenderja in sem mu parkrat samo izpolnil proforma invoice, podpisal kot fizična oseba, pa je šlo normalno skozi. Bistvo je, da oni vedo vrednost in v najslabšem primeru paket še carinijo.

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 263
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Dobro ste me in so me nasrali z to PROFORMA INVOICE.

PROFORMA INVOICE (gifts etc....) lahko zabrišeš samo v smeti,ker je neuporabna.

Za izvoz iz UK rabiš COMMERCIAL INVOICE.

COMMERCIAL INVOICE EXPLAINED

If the International shipment you’re sending is going to a country outside of the UK and contains items of a commercial value, you’ll need to provide a commercial invoice. The commercial invoice is a customs declaration document supplied by the shipper which allows your parcel to pass through borders between countries. The commercial invoice contains information about the shipment such as a description of the items, the value and information about the shipper. If you are sending a gift or personal belongings, a 'pro forma invoice', rather than a commercial invoice will be needed.

With DHL Parcel UK completing the paperwork is simple. Our booking engine will collect all the information required and complete the shipping documents for you. Invoices are supplied ready for printing alongside your labels at the end of the booking process.

It’s important that you complete the DHL Parcel UK booking form accurately, as any mistakes will flow through to your commercial invoice and may lead to a delay and / or seizure of your parcel.

See below for further details of how to complete a commercial invoice correctly.

Urejal blackberet, 18.01.2022, 14:44.

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 009
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

No ta cena, ki je gor omenjena je čisti nateg...

Še rabiš?

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

A ti je že uspelo pripeljat?

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

A ti je že uspelo pripeljat?

Ne še.
Vceraj bi morali pobrat pa.se je zataknilo z PROFORMA INVOICE. Danes pobira se enkrat z COMMERCIAL INVOICE,pa da vidim ali bo uspelo.

Potem je se dolga pot ter kaj se bo zgodilo na carini,meji itd.

Cena sploh ne igra vec vloge.

V igri je DHL z katerimi sem nonstop v kontaktu in na telefonu sploh si ne predstavljam da bi mi to rihtal kdo privat ali nepoznan.... ce bi mi peljal kaksen privatnik z recimo kamionom bi se ustavilo na meji zaradi PROFORMA INVOICE,to bi bila sele pizdarija,penali,....raje sploh ne razmisljam...

Ze sedaj dokler ne dobim palete do vrat sem pesimisticen.

Urejal blackberet, 19.01.2022, 12:41.

Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik

DHL je zakon. Ko bojo papirji urejeni, bo tovor čez noč v Sloveniji. Jaz ko pošiljam manjše pakete do 1kg v US mi je prav zanimivo gledat kako potuje paket. Rekord imajo 32 ur (Door to door), normalno je pa tam nekje do 72 ur. 

Edino carinjenje v Indiji že traja en teden, pa sem redno v kontaktu pa niti ne vem zakaj ne gre naprej. 

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... problem je paleta in velik tovor
...meni iz anglije vedno brez težav oripeljejo od 1-3 škatle 72x41x45...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Paleta včeraj na podlagi COMMERCIAL INVOICE končno prevzeta.

In danes tudi že vrnjena nazaj pošiljatelju.

Medtem ko so vračali paleto so mi tudi že poslali za izpolniti carinski obrazec,katerega sem lepo izpolnil(žarek upanja da pa mogoče le ne bo šla pošiljka nazaj).

Kar se tiče tracking pošiljke prej in bolj točno kažejo online TRACKING NUMBERji kot pa sam DHL.

Razlog zavrnitve: Potrebujejo nek obrazec/certifikat ,da ni v motorju/menjalniku nobenih tekočin. (Šofer kateri je pripeljal nazaj pravi da prvič sliši za kaj takega)

Potem se tukaj vprašam kako pa avto pripelješ/prepelješ?

antidepressanti-pobochnie-effekti-otzivi

4-Meditation-Techniques-that-Can-Improve

Urejal blackberet, 21.01.2022, 14:01.

Prikaži več možnosti
    • Warden je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Do sedaj sem se telefončkal,poizvedoval,popravljal, dopolnjeval,izpolnjeval dokumente.................
V ponedeljek pobirajo potem pa vidim kako in kaj se bo zgodilo....
031219025426.jpg?width=1280

Urejal blackberet, 21.01.2022, 17:48.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 031
  • Avtomobil: sivo povprečje

Dober si da ne popi*diš.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

Shebo
Shebo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 583

To te Britanci jebejo v glavo. Kako hudiča lahko kot fizična oseba izdaš commercial invoice? Ne moreš. Lahko izdaš proforma invoice, lahko imaš pogodbo o nakupu, lahko imaš tudi izjavo o vrednosti skupaj z bančnim nakazilom. Drugače so pa vsi podatki na proforma invoice enaki kot na commercial invoice. S tem, da commercial invoice lahko izda podjetje ne pa fizična oseba. Vsaj tako je v razvitem EU. Pri teh zahojenih Britancih je pa tako kot je. Rešili so se EU, sedaj pa toplo vodo odkrivajo. :napaka

I cannot see, I cannot pee, I cannot chew, I cannot screw, My memory shrinks, my hearing stinks, No sense of smell, I look like hell! My body's drooping, got trouble pooping. The golden years have come at last... THE GOLDEN YEARS CAN KISS MY ASS!
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... ma angleži sploh ne komplicirajo, samo povoda jim ne smeš dati.... vsaka roba pride v Slo brez problema

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Dober si da ne popi*diš.

Vsak dan odkar to urejam, anglež pa isto.

To te Britanci jebejo v glavo. Kako hudiča lahko kot fizična oseba izdaš commercial invoice? Ne moreš. Lahko izdaš proforma invoice, lahko imaš pogodbo o nakupu, lahko imaš tudi izjavo o vrednosti skupaj z bančnim nakazilom. Drugače so pa vsi podatki na proforma invoice enaki kot na commercial invoice. S tem, da commercial invoice lahko izda podjetje ne pa fizična oseba. Vsaj tako je v razvitem EU. Pri teh zahojenih Britancih je pa tako kot je. Rešili so se EU, sedaj pa toplo vodo odkrivajo. :napaka

Nevem kdo koga j.... ,pravila so pravila carina je carina in meja je meja,mislite da so neumni in jih boš golfal, vse je tako kot mora biti vendar če rabijo tak in tak papir ga moraš imeti,zrihtati.

Lahko smo vsi pametni ,ko se pošilja/prejema pakete v kartonastih škatlah ,ko pride do palete z tako vsebino se igrice končajo.
PROFORMA/COMMERCIAL INVOICE lahko smo tukaj pametni kaj je kaj vendar v praksi to očitno ne pije vode. In COMMERCIAL INVOICE ne pomeni ,da je to samo za podjetja.

Kot vidiš če ni COMMERCIAL ti palete tudi poberejo ne.

Naj bo tukaj pameten in deli nasvete tisti kateri je v času Brexita uvozil motor/menjalnik.

Z razlogom nima noben privat prevoznik jajc naložiti take palete na kamion kaj šele ,da bi kot fizična oseba na prikolici hotel prepeljati to čez mejo. 
Z DHLom imam vsaj nek približen nadzor kaj se dogaja,lahko nekam pokličem,lahko kaj poskusim urediti.

Razvadila nas je EU z enostavnim IMPORTom/EXPORTom,kar je izven EU je očitno veselica. 
Pred Brexitom sem uvažal karkoli brez problema, pakete še sedaj in gre vse lepo gladko.

Na podlagi potrebnih izpolnjenih papirjev mi je zadeva praktično jasna , vendar dokler ne bo tega tukaj bom totalno pesimističen.

. .
Podajamo si papirje preko emailov,kličemo je to ok ni ok popravi,dodaj itd parkrat danes sem že preklical NEW ORDER ter naredil spet novega samo zato ker ni bilo enega stavka na tovornem listu itd.

Kar se tega tiče moram reči ,da se vsi kamor kličem trudijo pomagati ter so odzivni,vedno nekaj v vsakem oddelku novega izvem in ptoem tudi dodam/popravim.

Sedaj naj bi bilo to to,dokler ne bo anglež popizdil in me nekam poslal.

Hay!

... ma angleži sploh ne komplicirajo, samo povoda jim ne smeš dati.... vsaka roba pride v Slo brez problema

lp

joda

In kakšen je povod za mojo zadevo? Ti bi rešil kako?

Urejal blackberet, 21.01.2022, 19:29.

Prikaži več možnosti
    • Warden in Underdog uporabnikom je všeč to sporočilo

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... definitivno bi jo rešil, ampak bi verjetno trajalo nekaj časa, ker bi doličil zgornjo mejo koliko želim plačati za transport....

* če se laptop polomi v nedeljo ob 23h in je v ponedeljek ob 18h že v Ljubljani

* in če je treba najti nekoga, ki ga ne poznaš niti ga nisi nikoli videl ali slišal, da pride na točno določeni dan ob točno določeni uri v določeno sobo (+max. 15 minut, drugače vse propade) spakira stvari v 3 velike kartonaste škatle, to odpelje k sebi domov in naslednji dan vse to dostavi neznanemu prevozniku šleperja, ki ga ne pozna ob točno določeni uri na parkingu ob obvoznici in ta oreviznik potem z osebnim avtom to dostavi meni na dom.... tako, da verjemi, da bi definitivno spravil paleto do sebe...

lp

joda

Urejal joda, 22.01.2022, 00:06.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 240
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Dej joda ne bluzi

Urejal wini, 22.01.2022, 08:06.

Prikaži več možnosti
    • anita_a je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... razloži svojo glupo izjavo

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

wini
wini
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 240
  • Avtomobil: bmw 328i f30

Nic konkretnega nisi napisal da bj bilo blackberetu karkoli v pomoc. In prenosnik ni motor na paleti. Ne posplosuj, ker vec kot ocitno si napisal sam glupo izjavo.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... napisal sem, da če sem rešil to kar je napisano, da bi potem rešil tudi paleto, kar je bistveno lažje kot to, kar sem opisal... kako pa kaj ste mu pa itak pametni že svetovali, pa je bilo še slabše...in takšna stvar se praviloma ne pošilja od prodajalca do tebe kot kupca...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.