Skoči na vsebino

2002 E39 525i

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
23 odgovorov v temi
DD-B
DD-B

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 816
  • Avtomobil: štirje krogci

Da bomo spet imeli kost za glodanje. V delo je šel e39 525 ki sem ga kakšno leto nazaj kupil od uporabnika @airmike. (https://www.bmwslo.c...5i/?hl=air mike)

Avto je zgledal soliden, saj takrat :) od vsega mi je bila pa najbolj všeč barva - zelena petrolej.

Ker nisem imel časa sem ga spravil v garažo pod ponjavo do lanskega decembra, ko je šel na komplet makeover. Ker se je vedelo, da so pragovi zelo slabi,smo začeli sanacijo tam. Kasneje se je izkazalo da bo treba popraviti vse od od pragov do vrat. Tukaj mi pomaga @jerry z res veliko zbirko rezervnih delov.

Ker bo avto bil delan kot fun car bo kar nekaj sprememb

- komplet prenova zavor in podvozja

- komplet barvanje zunaj z original barvo

- platišča style 5

- obnova motorja z dodatkom turbine

- menjava izpušnega sistema

Bo pa popolnoma stock zunanjost brez raznih M paketov, prevelikih platišč itd. Poznavalcu bodo padli v oči mogoče edino diski. Lepo se bo podal  kot nekakšna protiutež  Etronu GT.

Sicer imam še nekje očetovo E39,ta se restavrira v popolnoma drugačnem stilu. (100 % originalnost) in bo  bolj za kakšene vikend vožnje.

Mogoče ima kdo kakšen nasvet ?

Pripete slike za predogled

• 4.jpg
  • 3.jpg
  • 1.jpg
  • 2.jpg
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Jerry, Bavaria fan in 10 ostalim je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 710
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Lepo so me nasrali z "popravilom" pragov :) pomojem sploh niso nič naredili samo body prek stare rje pa pobarvali. Maš kaj več slik od pragov? Izgleda kot da so kaj delali sploh?

Plani se odlično slišijo :)
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 304
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

Kot da bi gledal stare opelice  :evillaugh ...malo pleha,malo žice evo nove E39-ice  :-D .....sicer pa lepo da se lotiš zadeve kot je treba,bravo  :ok

Če bi se vsak zase brigal,bi imel za celo življenje dela :evillaugh  ....pa itak mora bit najmanj 3.0 , 6 zyl.... :skrbast

Prikaži več možnosti
    • bvogri, Zelenc in dnjehen uporabnikom je všeč to sporočilo

simcc
simcc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 214
  • Avtomobil: 335

lepo da se še kdo spravi avto rihtat kot se spodobi! A e30 cabrio še imaš? Kaj boš z dvema e39 :)

Prikaži več možnosti

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 816
  • Avtomobil: Z4

Ej tole bo pa zanimivo spremljat potek projekta. BBS s poliranim robom bi mu verjetno dobro pristajale :)

Prikaži več možnosti

DD-B
DD-B

BMW fanatik

• Uporabnik

Res je, da bi tako stanje pričakoval od kakšnega Fiata, Opla itd. Ampak kar je kar je in avto se bo obnovil. Kakšnega profita tukaj ni, gre bolj za hoby.

Bo pa končni produkt nekako takole izgledal (mogoče kakšen cm nižji)

Pripete slike za predogled

• ste1.jpeg
  • ste2.jpeg
Prikaži več možnosti
    • Svetnik je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 453
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Ne vem, a res ni več nobene bolj zdrave e39 na voljo, da se take trhlene rihtajo? Je res že vse rja požrla? Pismo, 20 let pa spet ni taka cifra, da tako premium vozilo že razpade. Na cestah je cel kup 20 let starih avtov nižjega cenovnega razreda pa niso tako pregniti kot tele e39...
Mislim, sramota za BMW. Lastniku pa svaka čast za voljo pri rihtanju.
Prikaži več možnosti

Kljajic47
Kljajic47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 486
  • Avtomobil: E60 530ix

Ne vem, a res ni več nobene bolj zdrave e39 na voljo, da se take trhlene rihtajo? Je res že vse rja požrla? Pismo, 20 let pa spet ni taka cifra, da tako premium vozilo že razpade. Na cestah je cel kup 20 let starih avtov nižjega cenovnega razreda pa niso tako pregniti kot tele e39...
Mislim, sramota za BMW. Lastniku pa svaka čast za voljo pri rihtanju.

Mercedes w210 po moje "vodi" v tem maratonu rjavenja  :laugh  :laugh zlata leta RJE  :ok

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 531
  • Avtomobil: UFO

Kar je na sliki videt sploh ni panike, ko ti enkrat začne blato metat v prtljažnik in kolo odpade je panika :)

https://m.youtube.co...KDD9tmw&t=1021s

Jaz tega spremljam, taki projekti so zakomplicirani ker manjka več slojev karoserije. Če je en kos praga pregnit na parih cm res ni problem.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Svetnik je všeč

DD-B
DD-B

BMW fanatik

• Uporabnik

Plan je bil dobiti eno nekje na sredi po kvaliteti. Tudi če bi dobil brez rje, bi se podiralo da se vidi kaj je spodaj. Tukaj bo vsaj narejeno v nulo in sanirano še za naslednje 50 let.

Je bilo nekaj ostalih še v igri a so bile vse v dolgočasni sivi barvi.

Prikaži več možnosti
    • Svetnik je všeč

fergazer
fergazer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 225

Res prelepa barva, zelo zelo paše obliki e39  :ok

Kakšen je pa konkreten plan za motor, najprej 3.0 in potem še turbo? 

Prikaži več možnosti

sssimon
sssimon

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 309
  • Avtomobil: Sort of a BMW

Torej bo avto bolj za na dirkališče?

Prikaži več možnosti

DD-B
DD-B

BMW fanatik

• Uporabnik

Avto bo dobil turbino (ali dve), nekako ciljamo okoli 300-350KM. Kar bo pač optimalno. Naj bi ostal noter 2,5 motor. Če bom dobil kakšnega dobrega 3,0 bi premislil tudi o njem.

Avto ne bo za na dirkališče. Rad imam če avto potegne oz. še bolj če se konkretno ustavi.

Prikaži več možnosti
    • m4tj4z je všeč

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 531
  • Avtomobil: UFO

Kdo ti bo pa sestavil motor, turbine ecu in to?
Ker to je nekje na nivoju kloniranja Jezusa Kristusa (enako zahtevno)
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Saj verjetno tudi marsikdo ki prodaja e39 "kao" brez rje niti sami ne vedo da je lahko spodaj gnilo....to je pač tako pri starih avtih..je kar nekaj izkušenj glede rjavine in tudi varjante prodajalcev " ni videt da bi bilo gnilo" so se na koncu izkazale da je še kako gnilo...se pa da seveda tudi na hitro zelo lepo zakamuflirat vsakršno rjo...najbolj smešne so pa itak une varjante ko se pelje "na jug" porihtat kleparijo pa ličarijo vse komplet za par sto eurov  :-D  

@DD-B a delaš tudi sam kleparijo ali vse plačaš?...koliko pa bo prišla kleparija na koncu če ni skrivnost?..okvirno?..hvala  :ok

Urejal Svetnik, 17.01.2022, 20:37.

Če bi se vsak zase brigal,bi imel za celo življenje dela :evillaugh  ....pa itak mora bit najmanj 3.0 , 6 zyl.... :skrbast

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 710
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Saj verjetno tudi marsikdo ki prodaja e39 "kao" brez rje niti sami ne vedo da je lahko spodaj gnilo....

Če to leti na mene ki sem mu ta avto prodal, potem v tem primeru ne drži.
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma ne, ne leti nate  :ok ...saj si v svoji temi slikal da se pojavlja rjavina  :)

Prikaži več možnosti

DD-B
DD-B

BMW fanatik

• Uporabnik

Če to leti na mene ki sem mu ta avto prodal, potem v tem primeru ne drži.

airmike mi je prodal pošteno vozilo. Videl sem koliko je rje, ampak me to ni motilo. Kot sem povedal raje vzamem avto za katerega vem koliko ima rje in koliko dela me čaka, kot pa da dobim ''brehibno'' vozilo in so problemi skriti. Pri modelu kot je E39 je res bolje začeti od začetka in narediti bolje kot original in imaš za dolgo mir.

@svetnik ne delam sam. Imam zaupanja vrednega mehanika in ličarja ki mi delata. Ne delam računice po posameznih delih. Nekako ko pridemo do 10k se vsedemo in naredimo plan naprej. Realno bo cena na koncu nekje 15k.

Prikaži več možnosti
    • Jerry, Svetnik in airmike uporabnikom je všeč to sporočilo

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 007

Plan je bil dobiti eno nekje na sredi po kvaliteti. Tudi če bi dobil brez rje, bi se podiralo da se vidi kaj je spodaj. Tukaj bo vsaj narejeno v nulo in sanirano še za naslednje 50 let.

Je bilo nekaj ostalih še v igri a so bile vse v dolgočasni sivi barvi.

Če se nisi zmotil in ponesreči dodal 0, potem so to pobožne želje. Če tovarniško zaščiten pleh ni zdržal 20 let, kako bo prešvasan zdržal 2,5x toliko? :-D Lahko uporabiš weld-trough primer, špricaš z voskom, pa bo še vedno rjavo po par letih.

Me prav zanima, če bo tole realizirano (turbo).

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 23 687
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Turbo projekt bi pa res prosil detaljno opisan, če me kdaj prime kaj podobnega, da imam informacije :ok2 :ok

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.