Skoči na vsebino

Odvzem tablic v Avstriji zaradi predelav

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
424 odgovorov v temi
airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 957
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Verjetno ste tudi zasledili da so imeli en dan ponoči meet v Planici in je ogromno avtov iz Avstrije prišlo k nam noret.

Ko pa so skoki pri 20 stopinjah pa namečejo kemije da ostane sneg pa nikome ništa :) Krave pa pol jogurt lončke serjejo :)

Pripete slike za predogled

• planica.PNG
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in WhiteTiger uporabnikom je všeč to sporočilo

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 920

No ja, vseeno je razlika med tem kar se pojavlja na WS in pa tem, kar je bilo takrat v SLO ;)

Rich kids s sponzorusami v buticnih hotelih + lamboti, porscheji in AMG/RS/M divizijo  vs. Mobisux-Ekipa z doma tunanimi mx3, swift gti, uno turbo, compacti ipd. ;)

Jaz nisem mislil na zborovanja, ampak na te masovne akcije izrednih tehničnih pregledov.

Ker točno na ta način je naša policija pregnala našo tuning sceno v dražje in bolj legalne vode, oziroma vsaj izven večjih mest. Do takrat ni nikogar skrbelo vozit s športnim filtrom, od takrat dalje je pa treba vsako malenkost homologirat.

Tista scena je imela med drugim tudi neonke na podvozju, pa nitro vbrizg je bil popularen. Nisem z nitrom videl vozit nikogar že vsaj 10 let.

Prikaži več možnosti

WhiteTiger
WhiteTiger
  • Uporabnik
  • Sporočil: 75
  • Avtomobil: E30 318is +4 ostale E30

Jaz nisem mislil na zborovanja, ampak na te masovne akcije izrednih tehničnih pregledov.

Ker točno na ta način je naša policija pregnala našo tuning sceno v dražje in bolj legalne vode, oziroma vsaj izven večjih mest. Do takrat ni nikogar skrbelo vozit s športnim filtrom, od takrat dalje je pa treba vsako malenkost homologirat.

Tista scena je imela med drugim tudi neonke na podvozju, pa nitro vbrizg je bil popularen. Nisem z nitrom videl vozit nikogar že vsaj 10 let.

Nisem toliko star ampak mislim da se ni scena samo zaradi policajev spremenila.

So pa takšne predelave izven mode že več kot 10 let.

Tudi avti na zrak, spuščeni do tal so bili waw na začetku. Zdaj pa ni več nevemkaj.

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 735
  • Avtomobil: UFO

"smo s kolesi odšli pogledat kaj se dogaja"

haha, svetniki so imeli ekspedicijo

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, powerslide, timej98 in 2 ostalim je všeč

WhiteTiger
WhiteTiger
  • Uporabnik

"smo s kolesi odšli pogledat kaj se dogaja"

haha, svetniki so imeli ekspedicijo

Če bereš komentarje po fbju jokaš :laugh

Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 735
  • Avtomobil: UFO

Problem je ker bo to svetništvo eskaliralo kot vedno.. sedaj so kolesarji enotni in delujejo proti uničevalcem okolja, potem ko bojo vsi na kolesih se bojo začeli deliti na tiste ki žrejo naravno hrano in tiste ki žrejo industrijsko.. kdor bo med vožnjo prdel bo hujši onesnaževalec od tistega brez vetrov. :-D

The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • jonzi1488 in WhiteTiger uporabnikom je všeč to sporočilo

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 415
  • Avtomobil: BMW

Če bereš komentarje po fbju jokaš :laugh

Lahko daš kakšen komentar? :)

Prikaži več možnosti

Cuore Sportivo
Cuore Sportivo

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 861
  • Avtomobil: reno

Ko pa so skoki pri 20 stopinjah pa namečejo kemije da ostane sneg pa nikome ništa :) Krave pa pol jogurt lončke serjejo :)

Ta propagandni zmazek je na naslovnici Gorenjskega Glasa... Pa sem ga zato bral, ker je bil nevtralen... Nič več.
Alfa Romeo - Cuore Sportivo per sempre
Prikaži več možnosti

PocesnkII
PocesnkII

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 410
  • Avtomobil: MB w463 po domače G

Ufff časov ko smo tja še hodili z golfi mk3 in je bil mk4 šele v prihodu ne bo več. Nočno dogajanje je bilo veliko bolj divje.... Kazen si dobu edino če si pijan ležal na cesti. Gumi gumi itak na vseke par metrov,... To so bili še časi ko je bil GTI treffen res zbirališče GTI specijalk in ne ostale sodrge. Prav pogrešam te čase. Da so zadaj kar se tunnig scene tiče bom tko reku, ko smo mi dajali še od jugecev felge na rob na enkice, so oni že veselu tunali razne vr6 turbo, ali pa ottinger mk1, da o raznih vr6 v enkicah ne govorim, z prihodom mk4 gti ja in 1.8t motorja, se je itak to tlačilo v vse možne samokolnice
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in WhiteTiger uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 62 377
  • Avtomobil: sivo povprečje

Jest sem bil prvič mislim da leta 2000, par let zatem so me ustavili policisti zaradi prehitre vožnje ... v stock Nissan Micri. :laugh Sem lovil kolega pred mano ker nisem vedel kam gremo. Ko sem to razložil policaju se me je usmilil ker je videl da sem zarad njega zgubljen. :ok2 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

akibu
akibu
  • Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: e46 330i swap, s80 2.4

Evo, dodam še mojo izkušnjo iz letošnjega obiska Wsee-ja. Ravno zaradi straha pred policaji smo šli v dveh "stock" avtih, e39 Touring in Volvo s60. Prijatelja z Volvotom, ki je vozil prvi, so namerili 57kmh v coni 30, mi v e39 pa smo uspeli zmanjšat hitrost. Kazen za hitrost je bila 35 €, kar se mi zdi res izjemno malo, je mogoče dal v žep?  :crazy

Opravili so tud pregled avta: 

- 18" feltne, še ne homologirane, nas je spustil samo s TUV certifikatom, češ da v Sloveniji imamo 14 dni za homologirat in nismo še uspeli vpisat v homologacijo

- Ker je vse drugo štimalo, so preverili še motorni prostor za kako puščanje olja. Pregledali so res vse, tudi turbino, ki se nahaja za motorjem, baje so kar strogi za te stvari in je takoj odvzem tablic. Volvo je bil suh in je štimalo vse. Hvala bogu, da niso pregledali e39, ker tam je pa druga zgodba.  :laugh

Je sicer en prijatelj govoril nemško in je mogoče to pomagalo, da so nas spustili kar lepo skozi, ampak vseeno sem dobil občutek, da so prijazni in se da z njimi marsikaj zmenit, če le nisi tudi ti nesramen do njih,

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Evo, dodam še mojo izkušnjo iz letošnjega obiska Wsee-ja. Ravno zaradi straha pred policaji smo šli v dveh "stock" avtih, e39 Touring in Volvo s60. Prijatelja z Volvotom, ki je vozil prvi, so namerili 57kmh v coni 30, mi v e39 pa smo uspeli zmanjšat hitrost. Kazen za hitrost je bila 35 €, kar se mi zdi res izjemno malo, je mogoče dal v žep?  :crazy

Opravili so tud pregled avta: 

- 18" feltne, še ne homologirane, nas je spustil samo s TUV certifikatom, češ da v Sloveniji imamo 14 dni za homologirat in nismo še uspeli vpisat v homologacijo

- Ker je vse drugo štimalo, so preverili še motorni prostor za kako puščanje olja. Pregledali so res vse, tudi turbino, ki se nahaja za motorjem, baje so kar strogi za te stvari in je takoj odvzem tablic. Volvo je bil suh in je štimalo vse. Hvala bogu, da niso pregledali e39, ker tam je pa druga zgodba.  :laugh

Je sicer en prijatelj govoril nemško in je mogoče to pomagalo, da so nas spustili kar lepo skozi, ampak vseeno sem dobil občutek, da so prijazni in se da z njimi marsikaj zmenit, če le nisi tudi ti nesramen do njih,

Tudi moje izkušnje s policijo v AT so podobne. Kazni so v primerjavi z našimi pogosto smešno nizke, ker ljudje razumejo njen namen (pri nas pa samo ko močno boli denarnica). Kar pa se ostale komunikacije s policijo tiče, moram priznati, da so bili vedno korektni in prijazni, pa naj je bila kontrola na cesti, ali pa sem potreboval njihovo pomoč ko sem se izgubil. 

Sicer tekoče govorim nemško, ampak kolikorr sem opazil jezik ni ključna ovira. Dokler se obnašaš kulturno in korektno se tudi oni potrudijo in najdejo način za komunikacijo. 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in zaxxon uporabnikom je všeč to sporočilo

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 943
  • Avtomobil: 330 xi

Dobro jih je to cepivo prijelo.
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 920

To je prav WTF.
A potem z ogledalom in svetilko gledajo? Bi jih rad videl spodaj lesti in karter gledat. Sploh ker eni avti imajo zaščito, ne vidiš ničesar, ne od spodaj, ne iz strani.

Meni se zdijo naši bolj "premišljeni". Odvlečejo te na izrednega pa si ti potem sam jebi tam.

Prikaži več možnosti
    • WhiteTiger je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 957
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Avstrijci imajo mobilni tehnični :)

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 189

Moraš pa že zelo izstopat iz povprečja da te preverijo.
Prikaži več možnosti

akibu
akibu
  • Uporabnik
  • Sporočil: 24
  • Avtomobil: e46 330i swap, s80 2.4

To je prav WTF.
A potem z ogledalom in svetilko gledajo? Bi jih rad videl spodaj lesti in karter gledat. Sploh ker eni avti imajo zaščito, ne vidiš ničesar, ne od spodaj, ne iz strani.

Meni se zdijo naši bolj "premišljeni". Odvlečejo te na izrednega pa si ti potem sam jebi tam.

Pri Volvotu je to lahko pogledal, ker je motor dokaj mali v velikem motornem prostoru, brez okrasnih plastik. Ne vem kako bi se vedel pri drugem avtu, ki ima en kup okrasnih plastik. 

Urejal akibu, 24.05.2022, 10:43.

Prikaži več možnosti

WhiteTiger
WhiteTiger
  • Uporabnik

To je prav WTF.

Da, nam je s svetilko gledal okoli motorja, turbino in downpipe, na strani legel in gledal auspuh.

Potem so nam pa merili glasnost izpuha z napravo.

Porscheja gt3 so gledali več kot pol ure, sprednji lip in stranske aerodinamične dodatke...

Scirocco na zraku tudi ostal brez ker ni moral normalno zavijati na najnižji točki,...

Ti pregleda kar hoče. Eni se pač spoznajo bolj eni manj.

Od nas ni nobeden znal nemško, na srečo je bil policaj ok. Še slikal nas je ko smo dajali katalizator nazaj gor
:-D

Naslednjič gremo raje s kombijem...

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 420
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

To je prav WTF.

V AT ti z lahkoto naredijo izrednega tehničnega marsikje. Poleg mobilnih enot imajo na vseh večjih odsekih AC tudi posebna počivališča in delavnice primerne za tak poseg. Brez težav preizkusijo tudi kamione. 

GTI Treffen je največje takšno srečanje v regiji... Za sabo je potegnilo tudi neprijetne stvari in Avstrijci znajo biti bolj papežki od papeža ko ni treba in temu primeren je odziv... Je pa tale odziv podoben kot če bi šel v Laško na Pivo in cvetje potem pa se čudil ko ti v CE na železniški postaji dajo pihat preden se odpelejš s parkinga... 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

WhiteTiger
WhiteTiger
  • Uporabnik

Moraš pa že zelo izstopat iz povprečja da te preverijo.

Ni res, izbirali so naključno oz. usmerjeno v tujce.

Golf 6 GTD original, gledali vzmetenje, izpuh,... ko ne dobijo drugega ti merijo profil na gumi.

Za nami je prišel še golf 6 facelift? GTI, original in isto merili vse.

Ta dva so seveda spustili naprej.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.