Skoči na vsebino

Odvzem tablic v Avstriji zaradi predelav

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
424 odgovorov v temi
etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 059
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

dragi nebolozniki,

Slovenec v Avstriji s Slovenskim avtom je gost.

Kot gost v državi mora imeti izpraven avto, registriran in odobren iz strani Slovenskih tehničnih pregledov.

Gospoda Policaja zanima in sme zanimat samo ali so gume ustrezne (letni čas z dovolj profila) in da delajo vse luči. Ni res

Ta odgovor sem dobil pisno iz Avstrijskega ministrstva, ko sem jih naslovil zaradi scen na Wortherseeju in kavbojskega režima pobiranja tablic in pisanja kazni.

V kolikor pride do krivice, obstaja v Avstriji Slovenski konzulat, kjer se lahko vsak pritoži in bodo rešili njemu v prid.

še en banalni primer:

- sem prebivalec recimo Bosne in se peljem čez 5 držav, ali si moram v Sloveniji folije potrgat iz sprednjih šip ker so zatemnjene, dvignit avto na 11 cm višine od tal v Avstriji, v Nemčiji pa morajo avtu štimat plini? Poleg tega najbrž da je potrebno si pred prehodom vsake države potegnit iz interneta zakonike in pregledat avto vsakič ko prečkaš mejo ali ustreza ali pa kličeš vleko do naslednje meje?

V vsaki drugi državi kot je Slovenija SI GOST.

To je kot razmišljanje Noleta ko pride v Avstralijo. Jaz sem gost ne može nam niko ništa. V IT je obvezna zimska oprema do 15.4 v SLO do 15.3. Če nimaš v IT zimske opreme 14.4 dobiš kazen pa čeprav v SLO ni zimske opreme že 1 mesec. Čist simpl.

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • gade in zok uporabnikom je všeč to sporočilo

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 523
  • Avtomobil: LEPO

Se ne furam z đizlom v de. Tja grem z elektro bencinskim kateri je fin izziv za tehničarje ker se jim sanja ne za kaj se gre. :)

In zakaj bi bil tvoj hybrid izziv za tehničarje? Če se tebi ne sanja še ne pomeni, da se tudi njim ne.

Urejal RRoman, 18.01.2022, 11:31.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 957
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

V Slo še stanje števca ne znajo prepisat v sistem ne pa da bi dejansko tehnično stanje vozila pregledali. Znajo gledat če ročna prime pa če lučka nad tablico sveti. Tu pa verjemi da vejo za kaj se gre, pa tudi policaji, obstajajo Tuning Polizei ki kontrolirajo samo predelave. Na km vidi kaj ni ok na avtu.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Spidovski
Spidovski
  • Uporabnik
  • Sporočil: 178
  • Avtomobil: E46 330xd , E39 530dT

Je kar je :)
Egr-ja nisem jas belndirav avto se je pac tak kupil.
Za fedre se pa res ze od poletja spravlam homologirat hah
Kaj je pa kolega delav da so se ga tako lotli pa drzali tam 2uri pa nevem..
Avto ni neki vpadljiv zdaj na zimskem setu no mogoce zaradi tmnih prednjih stekel ampak so pisane..
Bom javil kaksna je kazen ko dobim papirje glavno da imam avto nazaj :)
Aja pa se eno vprasanje.. a ce nimas teh loput v kolektorju tudi lahko vidijo z merjenjem plinov? :)

Urejal Spidovski, 18.01.2022, 11:52.

Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 032
  • Avtomobil: VW Passat CC

Je kar je :)
Egr-ja nisem jas belndirav avto se je pac tak kupil.
Za fedre se pa res ze od poletja spravlam homologirat hah
Kaj je pa kolega delav da so se ga tako lotli pa drzali tam 2uri pa nevem..
Avto ni neki vpadljiv zdaj na zimskem setu no mogoce zaradi tmnih prednjih stekel ampak so pisane..
Bom javil kaksna je kazen ko dobim papirje glavno da imam avto nazaj :)
Aja pa se eno vprasanje.. a ce nimas teh loput v kolektorju tudi lahko vidijo z merjenjem plinov? :)

ja pa sej kazen dobi voznik ne lastnik ali? ti si lah lastnik avta in ga imaš na parkingu nehomologiranega,..če pa gre na cesto pa odgovarja voznik pomoje.

Urejal Zmago, 18.01.2022, 11:53.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Gre bmw papa, imel znižanega z EG certifikatom kjer ni potreben vpis, je pa potrebno peljat na Tüv da preverijo če je pravilno vgrajeno in znižano znotraj dovoljenega. Zaseženo :) Vmes pa en motor nateral mimo njih pa takoj en za njim :)

Urejal airmike, 18.01.2022, 12:05.

Prikaži več možnosti

Spidovski
Spidovski
  • Uporabnik

ja pa sej kazen dobi voznik ne lastnik ali? ti si lah lastnik avta in ga imaš na parkingu nehomologiranega,..če pa gre na cesto pa odgovarja voznik pomoje.

Pac kazen bom js placu ker ni on nc kriv ce sm mo js dal “ne izpraven” avto :)

Gre bmw papa, imel znižanega z EG certifikatom kjer ni potreben vpis, je pa potrebno peljat na Tüv da preverijo če je pravilno vgrajeno in znižano znotraj dovoljenega. Zaseženo :) Vmes pa en motor nateral mimo njih pa takoj en za njim :)

https://www.youtube....h?v=tqO72fAlfCE

Se doro da pri nas ne komplicirajo tk ko tti avstrijci nori :D
A vidijo ce nimas loput v kolektorju?

Urejal Spidovski, 18.01.2022, 12:18.

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 925
  • Avtomobil: v srcu e39

Pac kazen bom js placu ker ni on nc kriv ce sm mo js dal “ne izpraven” avto :)
Se doro da pri nas ne komplicirajo tk ko tti avstrijci nori :D
A vidijo ce nimas loput v kolektorju?

Voznikova dolznost je da z neizpravnim vozilom ne gres na cesto
Prikaži več možnosti

eleksis
eleksis

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 502

Ma ko jih je** ped**, nimajo kaj bolj pametnega za delat.

Kot je croma napisal...v tujini si gost. In avto registiran v Slo mora ustrezat Slo pravilom (ne pravilom držav celega sveta). Naj svoje ljudi drkajo, če jim paše. Jaz bi se zigurno pritožil, tacajt pa v Slo zaprosiš za duplikat prometne in nove tablice, pa se voziš naprej. Al pa vrži v dele.

Urejal eleksis, 18.01.2022, 12:27.

Prikaži več možnosti
    • TIN, Cuore Sportivo in Zelenc uporabnikom je všeč to sporočilo

Spidovski
Spidovski
  • Uporabnik

Voznikova dolznost je da z neizpravnim vozilom ne gres na cesto

Js na avto z blendiranem egr-ju in ne pisanimi vzmeti ne gledam kot neizpraven :) uradno gledano pa seveda je ja.
Pac nebom z tem avtom hodu vec v avstrijo hah

Kot je croma napisal...v tujini si gost. In avto registiran v Slo mora ustrezat Slo pravilom (ne pravilom držav celega sveta). Naj svoje ljudi drkajo, če jim paše. Jaz bi se zigurno pritožil, tacajt pa v Slo zaprosiš za duplikat prometne in nove tablice, pa se voziš naprej.

Res bi lahko kaj bol pametnega delali ja ..
Ma bom pocakal da dobim papirje iz avstrije.
Se mi ne mudi ker imam vec avtov :)
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Kot je croma napisal...v tujini si gost. In avto registiran v Slo mora ustrezat Slo pravilom (ne pravilom držav celega sveta). Naj svoje ljudi drkajo, če jim paše. Jaz bi se zigurno pritožil, tacajt pa v Slo zaprosiš za duplikat prometne in nove tablice, pa se voziš naprej. Al pa vrži v dele.

Če je imel EGR off in nehomologirane vzmeti potem tudi slovenskim pravilom ni ustrezal. Ne vem kje je tu nejasnost.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 640
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Problem egr in teh eko stvari ni samo tehnična neizpravnost. Delikt spada pod utajo davkov. Ja, res!

Zakaj? Ker avtomobil s temi egr in podobnimi sranji  dosega izpuste, na katere je potem različno obdavčen. Z odstranitvijo smatrajo, da jim dolguješ davek. In tu je največji problem, če se pravilno spravijo nate.

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl, timej98 in Spidovski uporabnikom je všeč to sporočilo

Spidovski
Spidovski
  • Uporabnik

Problem egr in teh eko stvari ni samo tehnična neizpravnost. Delikt spada pod utajo davkov. Ja, res!
Zakaj? Ker avtomobil s temi egr in podobnimi sranji dosega izpuste, na katere je potem različno obdavčen. Z odstranitvijo smatrajo, da jim dolguješ davek. In tu je največji problem, če se pravilno spravijo nate.

To sem tudi ze nekje slisal. Ampak js ne placujem avstrji davka ane

Urejal Spidovski, 18.01.2022, 12:56.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 640
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

To sem tudi ze nekje slisal. Ampak js ne placujem avstrji davka ane

Še ne :) ,  je pa pač lahko temu primerna kazen,

Urejal berni, 18.01.2022, 12:58.

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Zdaj ga boš :rofl
Prikaži več možnosti

Spidovski
Spidovski
  • Uporabnik

Zdaj ga boš :rofl

Jim bom ze neki nezaj ustimal da bomo na istem xD
Prikaži več možnosti

Matej85
Matej85
  • Uporabnik
  • Sporočil: 262

A pr nas pa kao niso natančni, pa kazni mamo sigurno višje kot severni sosedi... mene so zadnjič v okolici Vrhnike ustavli z lučkam, pregledal vse sam nič ne bodo našli, ker mam pomojem vse pošlihtan, pa me nekaj o drogah zališeval in alkoholu in to dopoldne. Tud v Kranju so me ustavli je pogledal prvo pomoč, folijo mam gor.

Urejal Matej85, 18.01.2022, 13:12.

Prikaži več možnosti

Zmago
Zmago

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 032
  • Avtomobil: VW Passat CC

A pr nas pa kao niso natančni, pa kazni mamo sigurno višje kot severni sosedi... mene so zadnjič v okolici Vrhnike ustavli z lučkam, pregledal vse sam nič ne bodo našli, ker mam pomojem vse pošlihtan, pa me nekaj o drogah zališeval in alkoholu in to dopoldne. Tud v Kranju so me ustavli je pogledal prvo pomoč, folijo mam gor.

So natančni pri nas, niso pa pretirano picajzlasti, če ne lajaš nazaj te spusti BP drugače pa išče dokler kaj ne najde.

Sem imel podoben primer, ko sem imel neizpraven avto (auspuh je počil in dol visel, prdelo ko 100 mater) in sem se vozil do konca tedna ko sem imel servis.

Me ustavi, mu vse razložim in pravi da bo avto odstranil iz prometa ter odredil izredni tehnični pregled,....vpraša kolega kako to gre in un samo skomigne z rameni. Nekaj tuhtata in in listata po eni bukli (si milsim da ne ve dobro kaj naj sploh naredi), potem pride nazaj in me vpraša kje sem doma. Čist blizu 2 km.

OK pravi, če se strinjate bomo tako naredili: avto takoj odpeljete domov in dobite kazen za pas.

Rečem seveda, adijo in hvala Si ne predstavljam tega v AUT ?!

Urejal Zmago, 18.01.2022, 13:24.

Bolje biti bogat in mlad kot pa star in reven.
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 175
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

In zakaj bi bil tvoj hybrid izziv za tehničarje? Če se tebi ne sanja še ne pomeni, da se tudi njim ne.

LOL. Na tehničnem pregledu je vedno kot da sem ufo prpelu, sanja ampak sanja se jim ne za kaj se gre, motorja ne zna noben pržgt kaj šele karkoli več od tega.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • Nos je všeč

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 439

Js sm že razmišlu da bi dal EGR nazaj not, da neha smrdet :) je prejšnji lastnik vse vn pobral.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.