Skoči na vsebino

2016 F36 440i xD "by Gregas"

* * * - - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
259 odgovorov v temi
Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 897
  • Avtomobil: F36 440i MPPSK

Takole nekako, se ga pa navadiš. Ko sem pa šel gledat avto in ko je bivši lastnik zagnal motor... Je bil avto v moji glavi prodan.   :laugh  :fight

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • MajoR, Donki kong in panki_86 uporabnikom je všeč to sporočilo

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 829

Takole nekako, se ga pa navadiš. Ko sem pa šel gledat avto in ko je bivši lastnik zagnal motor... Je bil avto v moji glavi prodan.   :laugh  :fight

https://youtu.be/q08ibJ99nOI

Sem nagruntal… jaz sem imel na najtisji nastavljen izpuh. Dans sm ga pa pred cold startom dal na najglasnej mozno s testerjem in zdej je tko k se zagre :-D
Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 038
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Na teh tanov g serijah so vse zafukal s tem jebenim opfjem. Ni vec ropotanja ni vec pokanja vseen ce elektricnga vzameš…

Pri 2019 in 2020 modelih ni tak slab zvok.
Priponka  trim.83F51E8D-4B23-442B-93C2-5DF7B9A2CF8C.MOV   7,28MB   60 Število prenosov
Pri 2021 in 2022 mildhybridih so ga utišali.
Moj je vse stock, še zračni filter je originalen.
M340i ima samo notranji ASD, zunanjega ni, tako da ni umetni zvok.
Sem kodiral 1x notranji ASD off, pa se nič ne sliši, dokler ne odpreš okna. Očitno ta dvojna akustična stekla pripomorejo k zvočni izolaciji, pa že tak je G serija boljše izolirana kot F serija (je bil poudarek na tem v reklami).
Mene je motilo da se znotraj nič ne sliši, tako da sem si vklopil nazaj notranji ASD ;)
Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

XSIDE
XSIDE

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 126
  • Avtomobil: F36 420i

Na teh tanov g serijah so vse zafukal s tem jebenim opfjem. Ni vec ropotanja ni vec pokanja vseen ce elektricnga vzameš…

Kaj pa vem. Občasno vozim G26 M440i GC in na sport+ prav lepo ropota in poka kljub OPFu (brez bi seveda še bolj), je pa res, da je neverjetno dobro izolirana, tako da v kabino ne pride prav dosti tega zvoka in potem predvajajo dodatno preko zvočnikov.... Kar se porabe tiče, so pa res neverjetni. Sem bil v zadnjem času parkrat na obali s to 440ko, pa sem imel kljub hitrejši vožnji manjšo porabo, kot danes s svojo 420i. Pri bolj umerjeni vožnji pa tanovim pomaga še mild hybrid in je poraba spet enaka ali manjša kot na starem 2.0.

Sem bil pa danes na BMW eventu, kjer se je uglavnem vrtelo okrog elektrike (iX, i4 in predstavitev i7), pa nas je bila večina še najbolj navdušena nad M4 Comp xDrive (Cabrio), se ga je prav lepo slišalo, še takrat ko smo bili v drugih (električnih) avtomobilih :)

Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Kaj pa vem. Občasno vozim G26 M440i GC in na sport+ prav lepo ropota in poka kljub OPFu (brez bi seveda še bolj), je pa res, da je neverjetno dobro izolirana, tako da v kabino ne pride prav dosti tega zvoka in potem predvajajo dodatno preko zvočnikov.... Kar se porabe tiče, so pa res neverjetni. Sem bil v zadnjem času parkrat na obali s to 440ko, pa sem imel kljub hitrejši vožnji manjšo porabo, kot danes s svojo 420i. Pri bolj umerjeni vožnji pa tanovim pomaga še mild hybrid in je poraba spet enaka ali manjša kot na starem 2.0.

Sem bil pa danes na BMW eventu, kjer se je uglavnem vrtelo okrog elektrike (iX, i4 in predstavitev i7), pa nas je bila večina še najbolj navdušena nad M4 Comp xDrive (Cabrio), se ga je prav lepo slišalo, še takrat ko smo bili v drugih (električnih) avtomobilih :)

Ta mild hybrid ti ne pomaga pri porabi, ampak je samo za lažje delovanje start-stop sistema in zmanjšanje emisij na papirju. To je to pri x40i motorjih ;)

Pri mild hybridih nimaš gumba za izklop start/stop opcije. Ne vem pa če so zdaj uspeli rešiti izklop preko kodiranja (včasih ni šlo).

Prikaži več možnosti

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 024
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

A ne pomaga tudi pri pospesevanju?

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Po testih ni videti, da pomaga kaj. Tudi logično ni, je zelo mali 48V akumulator v motornem prostoru (pred vetrobranom na sovoznikovi strani).

Če pogledaš 330e, ali pa 530e sta hybrida z večjimi baterijami, pa imata samo 10s boost.

Lahko da se motim o tem, samo še nisem videl da bi bil mild hybrid hitrejši pri M340i ;)

Marsikdo beži od njih, pa so letniki 2019/2020 bolj iskani, sploh za tuning.

Urejal panki_86, 15.05.2022, 08:01.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

@XSIDE a si bil na eventu v Portorožu. Meni se ni poklapalo, ker sem imel (še imam) poln vikend vsega. :)

Jaz če sem merkal bivšega f30 sem imel smešno porabo. Pa seveda če ni bilo mestne vožnje. Drugače pa pri touaregu imam na touchu start/stop "gumb", torej ga lahko izklopim. Na 7/2019 ni več možno izklopit sistema, pač mislim programsko da bi sistem vedno ostal na off. Je poskušal MTL pa ni šlo. :(

Za tanove BMW mild hibride pa poznam zadevo, ni niti opcije da bi izklopil sistem. Torej če hočeš ali pa ne, bo on ugasnil ko se mu bo zazdelo da je prav tako. :)
If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Sicer brezveze o porabi, ampak v petek (pa je bil kar velikrat podn gas :-D ) meni osebno se zdi smesno za 430hp

@XSIDE a si bil na eventu v Portorožu. Meni se ni poklapalo, ker sem imel (še imam) poln vikend vsega. :)
Jaz če sem merkal bivšega f30 sem imel smešno porabo. Pa seveda če ni bilo mestne vožnje. Drugače pa pri touaregu imam na touchu start/stop "gumb", torej ga lahko izklopim. Na 7/2019 ni več možno izklopit sistema, pač mislim programsko da bi sistem vedno ostal na off. Je poskušal MTL pa ni šlo. :(
Za tanove BMW mild hibride pa poznam zadevo, ni niti opcije da bi izklopil sistem. Torej če hočeš ali pa ne, bo on ugasnil ko se mu bo zazdelo da je prav tako. :)

Na novi G31 540d v sport mode ne ugasa motorja…

Pripete slike za predogled

• F5E1C1DA-211A-45A3-8CAC-9653FAB0BD6A.jpeg
Prikaži več možnosti

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 014
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530GT

Sicer brezveze o porabi, ampak v petek (pa je bil kar velikrat podn gas :-D ) meni osebno se zdi smesno za 430hp

Donki kaj točno ti sedaj imaš (430hp) ? :)
Prikaži več možnosti
    • panki_86 je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

V Sport, Sport+ in Sport Individual načinih ne dela Start/Stop sistem pri nobenem ;)

Samo res, kaj si zdaj nabavil?

Oprosti Bavarec fan, ker ti smetimo temo  :napaka

Urejal panki_86, 15.05.2022, 08:17.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Je bavarec fan objavil na prejsni strani… :)

Pripete slike za predogled

• A7C7D0DC-A744-4E23-B9C5-7F379DC4F023.jpeg
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Bavaria fan, _skyline_ in 11 ostalim je všeč

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 014
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530GT

Sploh nisem pogruntal :) čestitam, mater same stroje imate :)
Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Na bencinarja si šel  :laugh  Čestitke, pa varno vožnjo!

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

simply
simply

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 692
  • Avtomobil: BMW

Po testih ni videti, da pomaga kaj. Tudi logično ni, je zelo mali 48V akumulator v motornem prostoru (pred vetrobranom na sovoznikovi strani).

Če pogledaš 330e, ali pa 530e sta hybrida z večjimi baterijami, pa imata samo 10s boost.

Lahko da se motim o tem, samo še nisem videl da bi bil mild hybrid hitrejši pri M340i ;)

Marsikdo beži od njih, pa so letniki 2019/2020 bolj iskani, sploh za tuning.

Ali ta akumulator že omogoča ohlajanje vozila z AC pred vžigom ali je to omejeno samo na e modele?

Srečno vožnjo.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik

Hvala :)
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik

Ali ta akumulator že omogoča ohlajanje vozila z AC pred vžigom ali je to omejeno samo na e modele?

Mislim da ne. Nima neke posebne funkcije, je pa zelo drag.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako je M4 je Donki Konga, sva se peljala in je razlika očitna, ne samo da je avto hitrejši, največja razlika je v trakciji.. Pri M-u se skoz dogaja, pri 40ixd pa nobene drame in zabave. :) Sem pa zelo vesel zanj da je nabavil zadevo, avto je top, naj mu služi in da ostane cel.

20220513_115034.jpg

Edino zvok motorja oz. izpuha, jaz imam občutek da se F3x B58 z m performance izpuhom bolj dere kot pa stock m4?
Prikaži več možnosti

Bawaria10
Bawaria10
  • Uporabnik
  • Sporočil: 110

Ti sta spredaj m2 bi lepo zraven pasala  :cool

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan je všeč

XSIDE
XSIDE

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 126
  • Avtomobil: F36 420i

Ta mild hybrid ti ne pomaga pri porabi, ampak je samo za lažje delovanje start-stop sistema in zmanjšanje emisij na papirju. To je to pri x40i motorjih ;)

Pri mild hybridih nimaš gumba za izklop start/stop opcije. Ne vem pa če so zdaj uspeli rešiti izklop preko kodiranja (včasih ni šlo).

Ma ja, težko rečt, ker bi rabil identičen avto z in brez, da bi lahko primerjal. Ampak glede na to, da pri jajcanju po mestu večkrat motor ugasne še preden se ustaviš (ali pa med jadranjem celo pri višji hitrosti), regenerira energijo pri zaviranju in potem pomaga pri speljevanju (pa tudi med normalno vožnjo je vsaj po tem kar prikazuje videti, da večkrat polni in potem pomaga pri pospeševanju, ne samo pri full gasu), bi rekel, da se nekaj mora poznat (pa tudi poraba je po občutku za tak režim relativno dobra). Jasno pa to niso neke ogromne razlike. Očitno pa dovolj, da na normnih krogih prišparajo nekaj deci in posledično CO2... Je pa zanimivo, ker je tudi AutoTopNL pri testu M440i omenjal, da se pozna na porabi napram njihovi M340i, ki še ni mild hybrid. Kolikor vem, se ugašanja res ne da izklopit (razen, da daš na Sport), ker je del hibridnega delovanja (bi moral "nategnit" hibridni sistem, da ne ugaša), tako da gumba za ASS za razliko od 30i recimo sploh ni.

Tako je, je bilo kar fletno :)  Si pa rabil malo sreče, da si prišel v željene avtomobile, ker nismo vsi vsega vozili. V naši skupini recimo ni bilo i4, je bila pa M4 (poleg iXov)  :mljask Sicer me matra da bi probal i4ko, ampak bo že še kakšna prilika.. 

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.