Skoči na vsebino

Bosch BMW oznake?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
16 odgovorov v temi
Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 273
  • Avtomobil: BMW x

Mogoče kdo pozna oznake na sliki - koliko je to staro?

DP Bosch F30.jpg

Don't drive faster than your angel can fly...¯\_(ツ)_/¯

Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 957
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

12.05.07?

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

12.05.07?

Sem tudi jaz mislil ... ampak je ta VT pumpa montirana v F30 316d letnik 2013 - prevoženih 400 kkm ...

... po debatah na tem forumu to ne bi smelo toliko vzdržat ...

Prikaži več možnosti

BMW_V10
BMW_V10

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 754
  • Avtomobil: E46 316i, E60 530iA FL

7.5.2012?
Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

7.5.2012?

Najbolj verjetno ... tudi jaz fajle v compu poimenujem z datumom in imenom - tako lahko dam  Sort by Name ali Date in se postavijo tako, da jih hitro najdem ... današnji fajl bi poimenoval npr.  20220623 blabla.doc

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 513
  • Avtomobil: BMW

Zanimivo  moj današnji bi bil pa 240622

Urejal Mat xxl, 24.06.2022, 02:07.

Prikaži več možnosti

Andy04
Andy04

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 474
  • Avtomobil: avtomatik

06.10.2021?

LP A.

:nono Trau keinem, der nicht trinkt. :nono

Član KOS
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 335

95% sem zihr da je YYMMDD

torej 07. maj 2012

Kar pa ne pomeni, da ima pumpa prevozenih 400k. Lahko da je original crknil in so jo zamenjali z drugo rabljeno podobne starosti, a z manj km.  

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

...

Kar pa ne pomeni, da ima pumpa prevozenih 400k. Lahko da je original crknil in so jo zamenjali z drugo rabljeno podobne starosti, a z manj km.  

Avto je prišel k hiši, ko je imel 120 kkm. Misliš, da če bi ta pumpa nekomu šla malo čez 100 kkm (kar naredil štalo po motorju, rezervoarju, vodih nafte, injektorjih, itd., in je škode za par k€) bi nekdo dal potem noter kar rabljeno pumpo ker se ni iz velikega stroška nič naučil?

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 335

Avto je prišel k hiši, ko je imel 120 kkm. Misliš, da če bi ta pumpa nekomu šla malo čez 100 kkm (kar naredil štalo po motorju, rezervoarju, vodih nafte, injektorjih, itd., in je škode za par k€) bi nekdo dal potem noter kar rabljeno pumpo ker se ni iz velikega stroška nič naučil?

Ce bi avto zrihtal in prodal naprej, potem mozno ;)

Sicer pa ocitno 100% ves, da zadnjih 280k km pumpa ni bila menjana. Ce zdrzi 280k, potem lahko zdrzi tudi 400k  :-D

Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

...

Sicer pa ocitno 100% ves, da zadnjih 280k km pumpa ni bila menjana. Ce zdrzi 280k, potem lahko zdrzi tudi 400k  :-D

Ja, 100% vem, da 280kkm ni bila menjana, ker je avto ves ta čas pri hiši :cool

Ampak po mnenju nekaterih naj ne bi vzdržala niti toliko ...  :-D

Saj tudi v E46 naj ne bi benz pumpa vzdržala več kot 250kkm jaz pa jo imam že 22 let in 370kkm ...

Očitno redne menjave olja in filtrov ter skoraj nikoli izpraznjen rezervoar do lučke nekaj pomaga :ok2

Urejal Iztok Z., 24.06.2022, 10:05.

Prikaži več možnosti
    • Donki kong je všeč

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 646

Ja, 100% vem, da 280kkm ni bila menjana, ker je avto ves ta čas pri hiši :cool

Ampak po mnenju nekaterih naj ne bi vzdržala niti toliko ... :-D

Saj tudi v E46 naj ne bi benz pumpa vzdržala več kot 250kkm jaz pa jo imam že 22 let in 370kkm ...

Očitno redne menjave olja in filtrov ter skoraj nikoli izpraznjen rezervoar do lučke nekaj pomaga :ok2

Sej te pumpe niso spet tok rizicne, ce lepo ravnas z avtom. Kot si napisal ce nevozis na hlapih in redno menjas filter goriva je zivljenska doba daljsa…

Urejal Donki kong, 24.06.2022, 10:32.

Prikaži več možnosti
    • Iztok Z. je všeč

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 702
  • Avtomobil: E30/4, E46/3

Vprašanje, če je sploh kaj na tej nalepki datum. Kdo bi vedel. A novejši BMW-ji nimajo več na skoraj vsakem delu odtisnjenega tistega krogca s številkami in puščico, ki kaže mesec in leto proizvodnje?

Drugače pa, če nek del rad odpoveduje, ni nujno da bo tudi na tvojem avtu. Pred leti, ko sem svojo E46 kupoval in dal pregledat Schumiju, mi je rekel da bencin pump na teh modelih niti ne menjava veliko, da so kar vzdržljive. Meni je šla par mesecev nazaj. Ne vem točnih kilometrov. Verjetno pri okoli 310k, če so pravi. Je pa res, da tudi sam nisem nikoli vozil z manj kot 1/4 tanka (no morda ene trikrat). Schumi me je še zajebaval, ko sem k njemu vozil, da imam pokvarjen kazalec za gorivo, ker E46 nihčen ne tanka za več kot 20€. Potem so pa slabe pumpe krive. Včeraj sem ugotovil, da je končno nekaj zluftano pri volanski letvi. Pri 328K. Tudi zdržala kar dolgo. Pa še to krivim mehanika, ki mi je nazadnje menjal končnike. Jih je tako pritegnil, da sem moral z macolo tolčt, da sem odvil notranje končnike z letve. Sem tako potihoma računal na to, da za letev ne bo ravno zdravo. Ampak drugače ni šlo. Releji v GM modulu so tudi še vedno OK. Mi je pa Schumi že pri nakupu rekel, da se te servo pumpe rade polomijo. Servo olja nisem menjal še nikoli, ker je Schumi rekel, naj počakam da polomi, pa bom potem rajši sveže olje dal. Pa še kar dela in je od takrat že 130k prevoženih. Zloglasnega ježka tudi še nisem menjal. Sicer za tega nisem prepričan, da ga ni že kateri izmed prejšnjih lastnikov. Zdaj bo pa udaril Murphy, bo še to vse crknilo v naslednjem tednu. Bo spet zanimivo poletje.  :serviser

Urejal loty1825, 24.06.2022, 22:00.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Zadnja leta z E46 skoraj nimam težav ker se manj vozim ... mi pa zadnji mesec nekaj škriplje v močnejši vročini ob obračanju volana - niso ležaji amortizerjev ker je zvok samo v kabini prav v armaturi ... kot škripajoči panti starih hišnih vrat ... :-D

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 702
  • Avtomobil: E30/4, E46/3

Sej te pumpe niso spet tok rizicne, ce lepo ravnas z avtom. Kot si napisal ce nevozis na hlapih in redno menjas filter goriva je zivljenska doba daljsa…

Na E46 je predpisan interval za filter goriva 100k. Svojega sem po točno 100k iz firbca odprl. Pri demontaži je iz obeh koncev ven tekel na oko čist bencin. 

20210702 140553

Ni ravno nov, je umazan, ampak ni pa nekih velikih delcev, pa da bi bil kaj zabit in kakšna garež noter nabrana. Naj vsak sam oceni, ali je vredno filter menjavat ali ne. 100k je sicer veliko km in je to zelo majhen strošek, tako da zakaj ga ne bi. Samo po moje tudi, če ga ne bi, ne zmanjša toliko pretoka, da bi pumpa kaj posebej trpela.

Ob nakupu je imel avto 189k na števcu, pa je bil noter še original filter in je pumpa vseeno zdržala 300+k.

Tudi, ko sem svetil v tank skozi pokrov bencin pumpe, ni neke svinjarije noter. Deluje čisto. Ni pri nas tako umazano gorivo, kot bi si kdo mislil.

Zadnja leta z E46 skoraj nimam težav ker se manj vozim ... mi pa zadnji mesec nekaj škriplje v močnejši vročini ob obračanju volana - niso ležaji amortizerjev ker je zvok samo v kabini prav v armaturi ... kot škripajoči panti starih hišnih vrat ... :-D

Verjetno ležaj na volanskem drogu?

Urejal loty1825, 24.06.2022, 22:16.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

Iztok Z.
Iztok Z.

BMW fanatik

• Uporabnik

Verjetno ležaj na volanskem drogu?

Kateri?

Je že kdo imel tak primer, da je cvililo pri obračanju volana le nad 40°C v kabini, drugače pa BP?

Prikaži več možnosti

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 293
  • Avtomobil: e61 525dT

Tudi pri meni škriplje volan ob daljši vožnji oz. višjih temperaturah. Še čuti tudi v rokah.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.