Skoči na vsebino

Velikost strešnega kovčka

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
13 odgovorov v temi
seal07
seal07

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 176
  • Avtomobil: 320

Na vas se obračam z vprašanjem o velikosti strešnega kovčka za avto X3.

Gledam spodnja modela znamke thule. Razlika je v dolžini (20 CM) IN 50 litrih

Motion XT XL dimenzije: 215 x 91.5 x 44cm 500 litrov

Motion XT L dimenzije: 195 x 89 x 44 cm 450 litrov

Ali kdo vozi strešni kovček in mi lahko pove ali je XL preveč velik za streho X3 in se prtljažna vrata ne odpirajo.

Hvala, LP

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 20 163
  • Avtomobil: new age e39

Jst mam xt xl. Prtljazna vrata se seveda normalno odprejo je pa to reeeees velika kista tudi za a6. Na x3 bo res hecno zgledalo. Ker tudi na a6 mal zamizim ko grem v avto.

Grejo pa not smucke za celo familijo, pancerji od vseh, celade, palce, cunje od otrok in se kaj.
Prikaži več možnosti
    • seal07 je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 762

Nikoli ni prevelik kovcek. Med samo voznjo razlike ne bos cutil nobene, bos pa pri velikem imel dosti vec manevrskega prostora. Od smuck naprej. Do spoznanja, da velik izgleda samo od zunaj. Ko ga hoces zapret moras pa zaradi aerodinamicne oblike vse dat lezat, pancarji, igrace,..in kar naenkrat ga zmanjka. Meni pride prav za voznjo stvari, ki mi jih je skoda vlaciti po avtu, colni, napihljive igrace, kamp oprema od peska, mokre cunje...
Ne vem. Jaz nisem se noben avto gledal in komentiral kako je prevelik kovcek za njegovo streho
Prikaži več možnosti

Plavi
Plavi

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 009
  • Avtomobil: F10

Js mam Xt L pa je ravno prav velik,ker z vecjim bi ze dovoljeno maso presegel.
Je pa res, da smucke daljse od 185 ne gredo noter,ce slucajno furas dolge.
Količina pameti na svetu je konstanta. Število ljudi na svetu pa se povečuje. A. E.
Prikaži več možnosti

J9320
J9320
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 122
  • Avtomobil: E91 LCI

Širši kovček bo lepše sedel na avto, sicer nevem zakaj so tako visoki. Moj packline je 215 dolgi, visok 33 in širok 88cm pa je 450 L. Samo je mogoče malo predolgi za e91, prtljažnik se mi odpira, ampak spredaj mogoče kakšnih 10cm predolgi, ker malo vibrira, verjetno se vrtinči zrak ko se odbije od vetrobranskega stekla. Nameščeno imam tako, da je prvi nosilec pri B stebričku, zadnji pa malo za C stebričkom. Sem razmišljal, da bi jo premaknil malo naprej, da se sprednji konec vpikne bolj dol, bi mogoče bolje prenesla vrtinčenje.  Vizualno pa ne zgleda prevelika, ravno zato, ker je široka in zapolnil celo streho. 

Glede na to koliko je nižji me preseneča, da je isti volumen. Spravim pa tudi v 450L ogromno robe. V kovček ponavadi spakiram večina kamp opreme (šotor, tende, blazina, kabli, kuhinja, podlaga za šotor, posteljnina, ...), torbo s SUP-om in še kakšen plato piva zapolnim po luknjah. V prtlažniku mi ostane samo potovalka, hladilnik, miza na dnu, košara s posodo in kuhinjskimi rečmi,... 

Prikaži več možnosti

XSIDE
XSIDE

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 126
  • Avtomobil: F36 420i

Pri teh dimenzijah nimaš kaj skrbet, če rabiš, pač vzameš večjega in nardiš kak kompromis pri montaži in odpiranju. Jaz imam na 4GC (F36) surfbox dimenzij 265×72×38 cm (620l) - torej pol metra daljši od XL Thuleta, ker je eden redkih, ki mi dimenzijsko ustreza za vozit surf opremo (predvsem dovolj dolg, da mi gredo not jambori, dovolj širok za loke ampak spet ne preširok, da lahko zraven truge na strehi vozim še deske, ...). Pri prejšnem avtu (A4 limuzina) zaradi limuzinskega zadka ni bilo problema z odpiranjem prtljažnika, pri Gran Coupeju sem moral precej omejit, do kje se odpre, ampak zame še vedno sprejemljiv kompromis, glede na to, kaj in kako spravim not, takrat ko rabim :) 

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 152
  • Avtomobil: F34

XSIDE, imaš mogoče kakšno sliko kako ta surfbox izgleda na tvojem avtu? Predvsem stranski profil me zanima...

Pri teh dimenzijah nimaš kaj skrbet, če rabiš, pač vzameš večjega in nardiš kak kompromis pri montaži in odpiranju. Jaz imam na 4GC (F36) surfbox dimenzij 265×72×38 cm (620l) - torej pol metra daljši od XL Thuleta, ker je eden redkih, ki mi dimenzijsko ustreza za vozit surf opremo (predvsem dovolj dolg, da mi gredo not jambori, dovolj širok za loke ampak spet ne preširok, da lahko zraven truge na strehi vozim še deske, ...). Pri prejšnem avtu (A4 limuzina) zaradi limuzinskega zadka ni bilo problema z odpiranjem prtljažnika, pri Gran Coupeju sem moral precej omejit, do kje se odpre, ampak zame še vedno sprejemljiv kompromis, glede na to, kaj in kako spravim not, takrat ko rabim :)

Prikaži več možnosti

DomenG
DomenG

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 303

Ima kdo kovček Nordrive (wihcar jih prodaja...). So kaj "vredni" ? Sicer le pol cene napram thule...

Prikaži več možnosti

seal07
seal07

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 176
  • Avtomobil: 320

Hvala za vse odgovore. Ste mi pomagali do lažje odločitve z plusi in minusi. Kupil pa sem za Thule Motion XT L dimenzije: 195 x 89 x 44 cm 450 litrov. Po 14 dnevnem kampiranju 4 članov lahko povem, da zadostuje potrebam. Je pa res več, kot imaš prostora več voziš.

Hvala in LP

Prikaži več možnosti

timej98
timej98

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 936
  • Avtomobil: v srcu e39

Širši kovček bo lepše sedel na avto, sicer nevem zakaj so tako visoki. Moj packline je 215 dolgi, visok 33 in širok 88cm pa je 450 L. Samo je mogoče malo predolgi za e91, prtljažnik se mi odpira, ampak spredaj mogoče kakšnih 10cm predolgi, ker malo vibrira, verjetno se vrtinči zrak ko se odbije od vetrobranskega stekla. Nameščeno imam tako, da je prvi nosilec pri B stebričku, zadnji pa malo za C stebričkom. Sem razmišljal, da bi jo premaknil malo naprej, da se sprednji konec vpikne bolj dol, bi mogoče bolje prenesla vrtinčenje.  Vizualno pa ne zgleda prevelika, ravno zato, ker je široka in zapolnil celo streho. 
Glede na to koliko je nižji me preseneča, da je isti volumen. Spravim pa tudi v 450L ogromno robe. V kovček ponavadi spakiram večina kamp opreme (šotor, tende, blazina, kabli, kuhinja, podlaga za šotor, posteljnina, ...), torbo s SUP-om in še kakšen plato piva zapolnim po luknjah. V prtlažniku mi ostane samo potovalka, hladilnik, miza na dnu, košara s posodo in kuhinjskimi rečmi,...

Probaj kontra obrnit kovcek, se pravi debelejsi del naprej… dosti bolj optimalna oblika, se prodajajo ze “narobe obrnjeni kovcki” prav za elektricarje, razlika v dometu je opazna, prav tako kolicina zvoka
Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 26 816
  • Avtomobil: E39 530dTA

Ja malo bi morali ta debelejši del še dodelat, da pride do neke kapljične oblike, spodaj pa ravno s kakšnimi kanali in prečke čimbolj na streho, torej kovček proti strehi. Mislite, da se jih razvija v vetrovnikih, ali pač malo na pamet?

Prikaži več možnosti

XSIDE
XSIDE

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 126
  • Avtomobil: F36 420i

XSIDE, imaš mogoče kakšno sliko kako ta surfbox izgleda na tvojem avtu? Predvsem stranski profil me zanima...

Prav iz profila trenutno nimam nič pametnega, tole je najbilžje:

IMG_7588.jpeg  IMG_7594.jpeg  IMG_7649.jpeg  IMG_7669.jpeg

Prikaži več možnosti

Cdriver
Cdriver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 931
  • Avtomobil: Japonski eksot

Ja malo bi morali ta debelejši del še dodelat, da pride do neke kapljične oblike, spodaj pa ravno s kakšnimi kanali in prečke čimbolj na streho, torej kovček proti strehi. Mislite, da se jih razvija v vetrovnikih, ali pač malo na pamet?

Packline ima moznost da gredo precke skozi kovcek, da je kovcek prakticno na strehi, ne pa da je vmes 15cm lufta.

https://www.facebook...8950159/?type=3

Urejal Cdriver, 19.07.2022, 20:44.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 222
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Ima kdo kovček Nordrive (wihcar jih prodaja...). So kaj "vredni" ? Sicer le pol cene napram thule...

Sodelavc ga ima že par let. Kovček ko kovček. Vržeš gor in vržeš not ter gasa.
Js sem Italijana vzel. Menabo. Izgleda kot karbonski na hitro.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.