Skoči na vsebino

K: E39/E46 - M54

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
49 odgovorov v temi
maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 790
  • Avtomobil: V8

Pobi raj mu povejte da dans ni vec bmw bencinarja najman izpod 2k, ni e36, e39, sploh pq e60, ne mu tle o konektorjih.

Priporoca se clio, pol pa dalje. No ja, jerry bi biu za e38 v12. :laugh
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 126
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Pa naj kupi, bojo vsaj tehnične teme spet na forumu :)

Urejal airmike, 28.06.2022, 18:25.

Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 790
  • Avtomobil: V8

Pa naj kupi, bojo vsaj tehnične teme spet na forumu :)

Teh neu vec, tle je se slabs ko na med.over.
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Teh neu vec, tle je se slabs ko na med.over.

Eno lepo nemško pesmico sem slišal danes: "nismo mi krivi da je tak, mi smo krivi če bo tak ostalo"

Prikaži več možnosti

m4697j
m4697j
  • Uporabnik
  • Sporočil: 8

Hvala za podatke glede stroškov in pa linke na ebayu.

Sem se sprijaznil, da bo treba zvišati budget na 2k€, če ne celo kaj več. Bo treba narediti malo nadur heh :P

Najlepša hvala vsem za pomoč! Izvedel sem veliko novega, očitno pa me čaka še veliko prebiranja tem po forumu. 

Prikaži več možnosti
    • Zelenc je všeč

Zelenc
Zelenc
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 979
  • Avtomobil: Z4

Hvala za podatke glede stroškov in pa linke na ebayu.
Sem se sprijaznil, da bo treba zvišati budget na 2k€, če ne celo kaj več. Bo treba narediti malo nadur heh :P
Najlepša hvala vsem za pomoč! Izvedel sem veliko novega, očitno pa me čaka še veliko prebiranja tem po forumu.

Točno tako in ko ti bo neko vozilo všeč za nakup, vzemi seboj poznavalca teh vozil, da ti ne bo kasneje žal, če se naserješ. :(
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik

Točno tako in ko ti bo neko vozilo všeč za nakup, vzemi seboj poznavalca teh vozil, da ti ne bo kasneje žal, če se naserješ. :(

No ja, konc koncev je to 20 let stara E46, če ni pregnita pa če vžge je to to za 2k. Za to ni treba nekega strokovnjaka.

Prikaži več možnosti

XIN
XIN

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 149
  • Avtomobil: letnik dvatisoč

U mater, sem presenečen. Že dolgo nisem gledal, in na a-netu samo en 6-valjni E46 do 2 jurja!

Svoj čas jih je bilo pa kot listja in trave. Aha, konec je obdobja poceni E46.

Bo treba zvišat budžet, ali pa se načakati... no, mogoče je na fb marketplace kaj bolje?

Mogoče celo v kaki grupi vprašaš, če je kdo naveličal svojih problemov :laugh

Kot je že bilo omenjeno, je po mojem 323i oz M52B25 dober kompromis med zmogljivostjo, zanesljivostjo in stroški.

Navadno ne pije olja, poraba je lahko izven mesta tudi pod 8L, vseeno pa ni tako anemična kot 320i M52.

Je pa tako, da je stroškov res vsaj jurja na leto. Pri 20+ let starih avtih je marsikaj za poštimat, sploh pri pocenih primerkih. Lahko da bodo vozni, ampak to ni to. Ali polovica stvari ne dela, ali ne gre kot je treba, ali pa je rja vsepovsod.

Če si kje iz Lj ali okolice, ti lahko pomagam pri kakšnem ogledu. Za občutek greš pa lahko pogledat tudi kakšno 316 ali 318, da dobiš malo reference glede izgleda, zavor, handlinga.

Čeprav žal drži tudi to:

No ja, konc koncev je to 20 let stara E46, če ni pregnita pa če vžge je to to za 2k. Za to ni treba nekega strokovnjaka.

jst guvurim tku de me ldje zastuopjo! . . . 2014: če boš izzivu - jih boš fasu!
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 831
  • Avtomobil: E30/4, E46/3

Ja bolj, pa da ni bila kdaj kritično razbita.

U mater, sem presenečen. Že dolgo nisem gledal, in na a-netu samo en 6-valjni E46 do 2 jurja!

Svoj čas jih je bilo pa kot listja in trave. Aha, konec je obdobja poceni E46.

Trenutno so tudi razmere na trgu takšne, da so vsi avti dražji. In novi in rabljeni, pa inflacija je huda. Je pa res, da so E46 že v tisti fazi, ko dobrim gredo cene v nebo, slabe gredo pa v dele za flikat tadobre.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 676
  • Avtomobil: E39 M5, E24, E28, E30

Kakorkoli obrneš, je vseeno kakšen budget si zastaviš, ker pri teh primerkih do 5k€ imej nekaj k€ na strani za poštimati. Tudi če daš 10k€, to ne pomeni, da teh nekaj k€ rezerve ne boš rabil dokaj kmalu...zadeve so dotrajane in lahko odletijo kadarkoli. Seveda pa če imaš srečo se boš brez dodatnega vložka lahko fural nekaj let, le malo sreče rabiš  :laugh .

Absolutno..

Edino... Z nobeno E39 na svetu se ne bo vec nihce vozil brez vlozka niti eno leto kaj sele vec :)
Sploh ce se ma namen za dnevno rabo uporabljat kar pomeno vsaj 20k na leto...
To velja za prakticno vsak tolk star avto, ki ni ravno mestni malcek. Ni tu E39 nic posebnega glede tega.. Vedno je treba met rezervo.
Prikaži več možnosti
    • Veljo in Davidf1 uporabnikom je všeč to sporočilo

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik

Najlepša hvala za vse zelo podrobno podane opise in nasvete! Očitno je potrebno iskati manj zarjavel/bolj ohranjen avtomobil, pa tudi če ni tehnično izpraven.
Omejitev na M54 motorje je odpadla, tako da iščem tudi starejše modele. :D

Naj povem, da sem inspiracijo za nakup dobil zaradi M539 Restorations, ki vam zagotovo ni nepoznan ;). Imam veliko interesa spoznavati mehaniko avtomobila, delo mi zagotovo ne bo odveč. Edino, kar me najbolj skrbi (zaradi prebranega heh), je denar. 
Trenutno sem namreč še študent, tako da nimam ravno neomejene količine €€€. Iz prebranega razbiram, da bo potrebno imeti čez leto še nekaj našparanega za "nepredvidene" okvare, zato me zanima okvirna vsota denarja, ki jo avto potrebuje, da bo sploh vozen; s tem mislim na zavarovanje, registracijo, rezervne dele. Bil bi izredno hvaležen za to informacijo (lahko tudi na zs). Sem bolj "ziheraške" narave, tako da ne mislim iti brezglavo v nakup, na koncu bi mi pa avto stal zaradi financ. Raje čez leto še malo prišparam in kupim E60 ;).

Glede testerja; bi lahko kdo prilimal link do ok kitajske zadeve? Na internetu jih kar mrgoli.

Z E60 bos na 2x slabsem ne na boljsem... Nasplosno bolj zakompliciran avto z istimi starostnimi problemi.
Pri vsem je glavno to, da se zavedas, da kupujes avto, ki ima pol molijona ali pa milijom km (brez pretiravanja)
Veliko E39 je milijom obrnilo ze 10 let nazaj..

Po zavarovanju in cestnini najboljse da vprasas kakega zavarovalnega agenta ker zavarovanje ni isto ce si star 20 let ali pa 50 let..
Spet odvisno koliko mas popusta, kaj zavarujes itd..

Jaz sem 10 let nazaj za studentski avto imel 3 leta rocno E39 540i :)
Pa ze takrat so potrebovali vlozke, ceprav je vecina bla po plehu lepih in je bla rja redkejsa kot danes :) ..
Danes ti iz lastnih izkusenj povem, da vlozek rabi vsaka E39 tako tista za jurja kot tudi kaksna M5 za 30k..
Da se par osnovnih stvari na podvozju pomenja, zavore, malo nekaj mehanike, en konkreten servis pa kakeg gume itd.. Pa si na visjem vlozku kot pa mas zastavljeno nakupno ceno :)
E39 za vzdrzevat NI poceni avto.

Govorim iz izkusenj preko 60 komadov E39tk od 520d do M5.. Vse motorne razlicice sem mel.
Pa se cca 30 komadov je med temi leti slo v dele.

Na kratko povzetek. Danes ti je v prvi vrsti pomemben pleh.. Mehansko se vse da uredit :)
Kako krasto bo vsak mel. Pomembno je da ni totalno pregnita skoljka.
Kaka vrata in haubo lahko easy zamenjas.. Podni je pa fajn ce so zdravi.
Prikaži več možnosti
    • Veljo, Nixxon in wini uporabnikom je všeč to sporočilo

perobmw
perobmw

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 282
  • Avtomobil: --------:)

Točno to..pleh je pomemben.. Za
The M3 Coupe. You’ll never look back!
Get In, Sit Down, Shut Up, Hold On! M3 goes on!!
Prikaži več možnosti

j4n3k
j4n3k

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 535
  • Avtomobil: Bmw e38 740i

Pred pol leta sem kupoval nadomestni avto za buđet tam 1500.... Pozabi na dobrote, e39 in e46 za tak denar se sicer še premikajo, ampak je to tudi vse.

Preprosto so v tem rangu tako zdelani da se več ne splača, razen če re rabiš avto za par mesecev in da je tehnični pregled narejen, ker ga drugače ne boš naredil.

Na koncu sem dvignil buđet, pa še vedno me čaka, kr precej za postorit.

Lp

Prikaži več možnosti
    • _BuLLet_ je všeč

m4697j
m4697j
  • Uporabnik

Po prebranem očitno E60ka iz preventivnih razlogov odpade. Tudi če prihranim več denarja. Ga raje investiram v preventivne servise :P.
Zaradi vaših nasvetov sem se odločil iskati tudi M52 mašine, za 2.5l+ motor pa se mi že sama registracija zdi krepko previsoka. Očitno je 323i res kompromis oz. ima dobro zmogljivosto/ceno.
Z nakupom se mi ne mudi, ker že imam francoskega 1.6 mlinčka, poleg tega pa zaradi prebranega raje prihranim več za boljše ohranjen avto, zato bom zaenkrat glede budgeta ostal na spodnji meji in upal, da se najde kak soliden primerek. Le kdo ve...mogoče pa se mi nasmehne sreča hehe ;).

Urejal m4697j, 29.06.2022, 21:47.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam si lastim 320i že vrsto let in roko na srce, je premalo živahna, ima sicer zvok in karakter vrstnega 6-valjnika, ampak je daleč od kakšnega dirkalnika. 323i res stane zavarovanje/registracija enako kot 320i, samo so na ta račun že tudi v osnovi dražji, ker so bolj zaželeni. Ponavadi za razliko v ceni nekaj let 320i registriraš, je pa res, da je še vedno počasna. Pa izbira 323i je ponavadi precej manjša.

Drugače tale se hvali z E39 školjko brez rje, je pa fajn obtolčen, pa avtomtik je. Ne vem, če ti to ustreza, jaz avtomatikov ne maram. Pa še tastar M52 motor z enojnim vanosom je. Je pa poceni.

https://www.avto.net...y=BMW serija 5:

Tale 320i naj bi bila brez rje. Na števcu samo 170K. Če je vse res, mora bit z njo kaj drugega hudo narobe, da jo tako nizko ceni. Če ni bi bila prodana že. Je pa res, da jo prodaja kot projekt, tako da najbrž je veliko dela na njej. Ampak, če je školjka res dobra in bi se rad učil šruafat, kaj češ lepšega.. https://www.avto.net...y=BMW serija 3:

Seveda to, če prodajalca ne bluzita in je kar piše glede rje v oglasih res, kar vidiš ob ogledu.

Drugo je pa že precej izven tvojega budgeta. Če bi imel denar, bi tale znala bit kar solidna 323i. https://www.avto.net...y=BMW serija 3:

Če se ne motim, gre za tale avto z že nekaj znane zogodovine na forumu in izgleda, da se mu ni tako slabo godilo. https://www.bmwslo.c...muzina/?hl=323i

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

m4697j
m4697j
  • Uporabnik

Najlepša hvala za linke.

Avtomatika ne bi vozil, so ročni vedno bolj zabavni ;).

Bom mogoče šel na ogled katerega izmed zadnjih 2 vozil, da vsaj dobim občutek za kupovanje E46.

Prikaži več možnosti

m4697j
m4697j
  • Uporabnik

Je kdo šel pogledat tole E46ko?

https://www.avto.net...y=BMW serija 3:

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik

Te ti namenoma nisem prilepil, ker mi izgleda, kot da ima kraste na zadnjih blatnikih. Same kraste sicer niso problem, če je samo to. Ampak, če ima rjo, je verjetno nima samo tam. Če ti ni predaleč, pa lahko greš pogledat, če ne drugega malo za občutek. Lahko, da tudi slika vara, ker te slike na avto.netu so kvalitete na ravni časov Marije Terezije, pa se težko podrobnosti iz njih vidi.

Prikaži več možnosti

m4697j
m4697j
  • Uporabnik

Boljše slike so na fbju, sem našel oglas.

https://www.facebook...09118140749992/

Ljutomer je zame "celo Slovenijo" stran (prihajam namreč z Gorenjske), zato raje vprašam. 

Prikaži več možnosti

_BuLLet_
_BuLLet_

BMW fanatik

• Uporabnik

V Sloveniji nic ni dalec..

Za ta denar je to to..
Povrh je pa se klasicne lepe barvbe kombinacije, crn, bez notranjostjo in lesom.
Tole mas ze sreco, da se je soloh kak nasel. Reg je ugodna, cena je ok..
Jaz bi ga vsaj pogledat sel na tvojem mestu..

Te ti namenoma nisem prilepil, ker mi izgleda, kot da ima kraste na zadnjih blatnikih. Same kraste sicer niso problem, če je samo to. Ampak, če ima rjo, je verjetno nima samo tam. Če ti ni predaleč, pa lahko greš pogledat, če ne drugega malo za občutek. Lahko, da tudi slika vara, ker te slike na avto.netu so kvalitete na ravni časov Marije Terezije, pa se težko podrobnosti iz njih vidi.

Za dobra 2k lahko ma kar nekak krastic :) Se drazji majo kako kratso.
Brezmadezne avte za ta budget ni mozno iskat..
Avta brez rje niti za 5k ne bo nasel.. Bodo samo bolj ali manj rjavi :)
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.