Skoči na vsebino

Cep expanzije 140 vs 200

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
7 odgovorov v temi
2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 824
  • Avtomobil: Bmw E46

Torej, cep expanzije na e46 318i, ki laufa na 105 stopinjskem termostatu. Trenutno ga moram menjati in sem malo skepticen kaj dati. Po vseh forumih pisejo uporabniki, da dajejo vsi 1.4 bara cepe namesto 2 in zadeva spila brez problema. Pa je temu res tako? Vecinoma so to 6 cylinder masine ki nimajo 105 stopinjskega termostata, 318i pa laufa na 104 stopinje. Zato me zanima ali je kdo ze poskusil in kaksen je efekt? Rad bi znizal pritisk v hladilnem sistemu, vendar nebi rad da mi izpod pokrovcka sprica hladilna tekocina, v primeru da pokrov odpre ventil.
Prikaži več možnosti

AsdAsd
AsdAsd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 266
  • Avtomobil: E46 320i

Visji je pritisk, kasneje bo voda zavrela, z razlogom je gor 2bar čep.
Prikaži več možnosti

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik

To mi je jasno..ampak zakaj potem vsi tlacijo gor 1.4 oz. Modificirane 1.2 ter trdijo, da je vec kot dovolj in da so inzenerji pri BMW zafrknili s tem cepom. Le sprasujem...dosedaj nisem imel problemov z 2barskim, sedaj ko je za menjat sem pa pomislil tudi na to opcijo.
Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 882
  • Avtomobil: E30/4, E46/3

Čep ni regulator tlaka. Je samo varnostni ventil, ki spusti v primeru, da ti zakuha, zato da ne bi počil kakšen del hladilnega sistema. Čep nima nič z utsvarjanjem tlaka. Tlak bo v sistemu takšen, kot ga ustvari vodna pumpa in molekule v hladilni tekočini. In bo v normalnih pogojih manjši kot vrednost na čepu. Z drugim čepom ne bo tlak sam po sebi nič nižji. Samo čep bo spustil pri nižjem tlaku. Ampak to je kot zasilna zavora, ni mišljeno, da voziš tako, da ti stalno tlak pri čepu ven uhaja in se na ta način regulira.

Zakaj devajo 1.4bar, ne vem. Vprašaj njih. Ne vem morda se je izkazalo, da v praksi tudi pri 1.4, če je vse OK s hladilnim sistemom, čep ne spušča. Pa dajo rajši nižjega, da bolj obvaruje krhke dele hladilenga sistema. Meni je recimo počila enkrat ekspanzijska posoda, namesto da bi čep prej spustil. Če bi imel 1.4 bar morda bi, pa bi ostala posoda cela. Ali pa sem imel samo defekten čep. Jaz sem ga takrat za vsak primer dal novega skupaj s posodo. Ampak 2 bar, kot je bil original.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik

Kateri proizvajalec zamaska je pa original? Zdaj sem vzel meyle pa nisem bil zadovoljen ker je stiskalo manikote, ko se je avto ohladil.
Prikaži več možnosti

AsdAsd
AsdAsd
  • Uporabnik
  • Sporočil: 266
  • Avtomobil: E46 320i

Jaz sem na Selmarju dve leti nazaj vzel originalnega in sem dal 20€, takda nevem zakaj bi sploh neoriginalne gledal

Urejal AsdAsd, 29.06.2022, 08:52.

Prikaži več možnosti

loty1825
loty1825

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 882
  • Avtomobil: E30/4, E46/3

Sam imam Meyle, pa ni nobenih težav z njim. Bil je pa menda ravno enih 5€. Bil rajši imel original za 20€, ampak sem moral vzet takrat kar so imeli na zalogi v najbližji avto trgovini, da sem lahko popravil ob cesti. Tudi posoda je na žalost Topran. Pa še ni bila veliko cenejša, kot bi bil original.

Nič ni težko, kar se mora, vendar ni nič treba, če se noče, vendar na koncu se vse da, če res hoče. :cool
Prikaži več možnosti

2shae
2shae

BMW fanatik

• Uporabnik

Sprasujem zato, ker original mi vrze ven Behr Hella. Sem pa danes segrel avto fajn in ko se ustavis in sklopis avto je slisat kot da minimalno pusca pritisk pod pokrovckom ce das uho nad pokrovcek. Sledi vode sicer ni.To mora, da izenaci tlak ali..?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.