Skoči na vsebino

Kam investirate v teh časih?

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
80 odgovorov v temi
Jahreswagen
Jahreswagen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 28

Hej družba, zanima me, kam investirate v teh časih oz. kam nameravate investirati v bližnji prihodnosti.

Sam investiram približno 1.500€ - 2.000€ / mesec v indeksne sklade, večinoma gre za indeksne sklade, ki pokrivajo ameriški ali svetovni trg.

Do marca sem investiral tudi v kriptovalute, ampak ker sem v kripto dal prevelik % mojega premoženja, sem trenutno glede kriptovalut na pavzi, da se bolj racionalno razporedi. V nepremičnine zaenkrat ne mislim vlagati, ker je vse prenapihnjeno, hkrati si s tem kupim dodatno delo, kar pa v tej fazi ne potrebujem. Tudi specifične delnice in različne opcije / scalping / day trading me trenutno ne zanimajo.

Ostalo, kar mi ostane, zaenkrat puščam na bančnem računu in čakam na različne priložnosti, ko recesija res "vseka". Mogoče bi nekateri rekli, da je to narobe, ker mi denar na banki požere inflacija (trenutno imam na banki 55% celotnega premoženja).

Za takšen način investiranja sem se odločil, ker imam na voljo še ogromno let za akumulacijo sredstev (star sem 22).

Kakšne pa so vaše strategije?

Urejal Jahreswagen, 22.07.2022, 16:21.

Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 031
  • Avtomobil: :(

Kje pa je najbolj enostavno kupovati indeksne sklade? Sem že večkrat razmišljal, da bibse kar trga držal, pa recimo Revolut tega ne ponuja.

Kam investirati žal nimam nasveta. :)
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

maus111
maus111

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 794
  • Avtomobil: V8

Jaz investiram v 2 poročene, ostane mi skoraj vse, razen 10 do 20eu za gorivo...ostane mi skoraj vse, plus bonusi, hrana, pijaca, darila, itd...

Star sem 32 let.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 541
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

zlato
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Jahreswagen
Jahreswagen
  • Uporabnik

Kje pa je najbolj enostavno kupovati indeksne sklade? Sem že večkrat razmišljal, da bibse kar trga držal, pa recimo Revolut tega ne ponuja.
Kam investirati žal nimam nasveta. :)

Najcenejsa varianta je Interactive Brokers. Ilirika je okej, ampak je za vsak posel (nakup / prodajo) 30€ strosek posla, torej se splaca le ce bos kupoval enkrat na leto npr in pozabis na ta strosek, ti pa oni potem uredijo vse glede davkov.

Na interactive brokers pa moras potem poskrbeti sam za prijavo prodaje vrednostnih papirjev (od tega potem placas davek na kapitalski dobicek), ampak indekse verjetno se dolgo ne bos prodajal
Prikaži več možnosti

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 963

V brazilke za novega ronalda je rekel un pr hostar. :D
Prikaži več možnosti

magic man
magic man

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 232
  • Avtomobil: Božje vozilo in e60

V brazilke za novega ronalda je rekel un pr hostar. :D

:ok :-D

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 055
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Jest investiram v pufe.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • 525iX, veloce in Compact-3 uporabnikom je všeč to sporočilo

Compact-3
Compact-3

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 992
  • Avtomobil: Mk4 anti Greta

Jest investiram v pufe.

:rofl
Prikaži več možnosti

fergazer
fergazer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 421

Jahreswagen težko ti je odgovorit, ker si z miselnostjo na zelo pravi poti  :ok

Glede denarja sem enakega mnenja, tudi če 10% letno požre inflacija, je visoka verjetnost, da bo ta likvidnost v naslednjih dveh letih zelo priročna. 

Če imaš možnost menjave z manj rubeškim tečajem kot ga nudijo naše banke, ima smisel nekaj denarja dat v švicarske franke, ker imajo dosti nižjo inflacijo.

Z delnicami se zaradi 27.5% davka na dobiček pri nas nikakor ne splača spuščat v kratkoročno trejdanje, dolgoročen nakup indeksov je pa itak najboljši recept za investiranje 

v pokojnino.

Nepremičnine so, razen če si sam iz te branže, večinoma nelikvidna in relativno na delnice malo donosna, past. Tiste v katerih živiš si ima smisel lastit, ostale le izjemoma.

Sam imam namen kupovat BTC in ETH, če prideta blizu in nižje polovici trenutne USD vrednosti.

Daleč najboljša investicija je pa še vedno bila in bo, v lastno znanje in zdravje ter kvalitetna doživetja  :)

Urejal fergazer, 23.07.2022, 00:48.

Prikaži več možnosti
    • MajoR je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 517
  • Avtomobil: E39 530dTA

Pri 22 ketih imas 2000 EUR viska na mesec :-D kaksne imas sploh stroske?
Prikaži več možnosti
    • ponco in magic man uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW_BUSINESS
BMW_BUSINESS

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 108
  • Avtomobil: BMW e60

Jahreswagen težko ti je odgovorit, ker si z miselnostjo na zelo pravi poti  :ok

Glede denarja sem enakega mnenja, tudi če 10% letno požre inflacija, je visoka verjetnost, da bo ta likvidnost v naslednjih dveh letih zelo priročna. 
Če imaš možnost menjave z manj rubeškim tečajem kot ga nudijo naše banke, ima smisel nekaj denarja dat v švicarske franke, ker imajo dosti nižjo inflacijo.

Z delnicami se zaradi 27.5% davka na dobiček pri nas nikakor ne splača spuščat v kratkoročno trejdanje, dolgoročen nakup indeksov je pa itak najboljši recept za investiranje 
v pokojnino.

Nepremičnine so, razen če si sam iz te branže, večinoma nelikvidna in relativno na delnice malo donosna, past. Tiste v katerih živiš si ima smisel lastit, ostale le izjemoma.

Sam imam namen kupovat BTC in ETH, če prideta blizu in nižje polovici trenutne USD vrednosti.

Daleč najboljša investicija je pa še vedno bila in bo, v lastno znanje in zdravje ter kvalitetna doživetja  :)

Se strinjam z večino napisanega, razen glede nepremičnin. Če kupiš manjše stanovanje v Ljubljani ali drugem večjem mestu, kjer bo v srednjeročni prihodnosti študiral kdo od potomcev, je to investicijsko gledano odlična naložba. Sprotnih stroškov imaš relativno malo, naložba je na dolgi rok zelo stabilna in bo zagotovo ohranila vrednost, medtem pa še nekaj zaslužis z najemninami.

Osebno zagovarjam zelo podoben pristop, kot si napisal, vendar v drugačnem vrstnem redu :) Najprej lastna hiša oziroma streha nad glavo, potem lastni užitki in doživetja, potem še dodatno stanovanje in nato ostalo kar si naštel. Vse pod pogojem, da na mesečni ravni še vedno ostane dovolj prihrankov in si ne znižuješ kvalitete življenja pri sebi.
Počasi in v stabilne investicije najprej.
Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

Jahreswagen
Jahreswagen
  • Uporabnik

Pri 22 ketih imas 2000 EUR viska na mesec :-D kaksne imas sploh stroske?

Okoli 700-800€. Prihodki pa so tam nekje 5.500€ / mesec

Se strinjam z večino napisanega, razen glede nepremičnin. Če kupiš manjše stanovanje v Ljubljani ali drugem večjem mestu, kjer bo v srednjeročni prihodnosti študiral kdo od potomcev, je to investicijsko gledano odlična naložba. Sprotnih stroškov imaš relativno malo, naložba je na dolgi rok zelo stabilna in bo zagotovo ohranila vrednost, medtem pa še nekaj zaslužis z najemninami.

Osebno zagovarjam zelo podoben pristop, kot si napisal, vendar v drugačnem vrstnem redu :) Najprej lastna hiša oziroma streha nad glavo, potem lastni užitki in doživetja, potem še dodatno stanovanje in nato ostalo kar si naštel. Vse pod pogojem, da na mesečni ravni še vedno ostane dovolj prihrankov in si ne znižuješ kvalitete življenja pri sebi.
Počasi in v stabilne investicije najprej.

Nepremičnine same po sebi bodo vedno dobra naložba, a se mi zdi da ne v tem času, ko je vse tako nesramno prenapihnjeno. Bo treba počakat še kakšno leto da pade dol in potem razmislit o nakupu nečesa takega. Konec koncev imamo na zemlji omejeno prostora za gradnjo, ljudje pa bodo vedno rabili streho na glavo. 

Strinjam se s tem zadnjim delom, edino ne bi glih gledal za vsak cent v tej fazi ko nekdo varčuje za hišo npr., vseeno si je treba vedno privoščit nekaj zase, pa tudi če je to eno kratko potovanje / oddih, da se malo odklopiš od vsega drugega. Vse v ravnovesju :)

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 516
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Po moje trenutno kripto in zlato. Za nepremičnine je lansko leto odpeljal vlak. Najde se še kaj na dražbah. Sicer ne za preprodajo, ampak za najem. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 055
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Kaj pa delaš za 5.5k na mesec?
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Jahreswagen
Jahreswagen
  • Uporabnik

Kaj pa delaš za 5.5k na mesec?

Online biznis

Prikaži več možnosti

žorž4x4
žorž4x4

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 576
  • Avtomobil: bmw m3

Po moje trenutno kripto in zlato. Za nepremičnine je lansko leto odpeljal vlak. Najde se še kaj na dražbah. Sicer ne za preprodajo, ampak za najem. 

kripto v teh razmirah?? zakaj?, po kakšni logiki? niti strokovnjaki ne vejo kaj bi se lahko zgodilo s kripto v krizi,

Prikaži več možnosti

Jahreswagen
Jahreswagen
  • Uporabnik

kripto v teh razmirah?? zakaj?, po kakšni logiki? niti strokovnjaki ne vejo kaj bi se lahko zgodilo s kripto v krizi,

V kripto se vedno da kvečjemu to, kar lahko pozabiš. To je nekje med 5-10% po mnenju večine finančno razgledanih. Glede kriptovalut je veliko utopičnih idej kot so npr. prevzem sveta v roku nekaj let in svetovna decentralizacija, prej bo prišlo do vojne zaradi tega, ker banke in države ne bodo mirno gledale, kako gredo v pogubo, če kripto svetu uspe rešit vse obstoječe večje probleme. Je pa fajn met nekaj procentov not da mogoče vzameš ven ko iz 10k zraste na 100k, če bo.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 32 958
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... še vedno v poceni nepremičnine na dolgi rok...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 516
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Ko pada kupuješ selektivno. Seveda v razumljivih količinah. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.