Skoči na vsebino

Cene rabljenih F10/F11 in G30/G31

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
160 odgovorov v temi
bel_špricar
bel_špricar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 19
  • Avtomobil: E91 318d LCI (2011)

Živjo,

Realno gledano, koliko so šle v zadnjem letu/dveh cene "gor" pri F10/F11 in G30/G31 peticah? Bi bil nakup F10/F11 do nekje 17k € ali pa G30/G31 do nekje 25k € metanje denarja stran? Mišljeno, da ima avto solidno opremo, idealno pod 150k km, max do nekje 180k (+ narejen velik servis, če ima že toliko).

Se splača čakati leto-dve, da cene padejo? Mislite, da sploh bodo? Namreč, delam cca 160km vsak dan (avtocesta), trenutno sem na E91 z 300k km, z navadnimi sedeži, ki že kar konkretno najedajo moj hrbet, poleg tega, da cel dan sedim v službi ...

Mnenja?

Prikaži več možnosti

baucek
baucek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 290
  • Avtomobil: K 1200 RS

Meni se zdi da so cene vsem rabljenim sle gor za 30%
Prikaži več možnosti

Guinness
Guinness

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 50

Jaz nameravam prodajati svojo G31, 530d verjetno v roku meseca ali dveh, je pa res, da upam da bom dobil malo čez 30k zanj.

Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 898
  • Avtomobil: F36 440i MPPSK

Jaz pa pravim takole, lahko vsi sanjarimo o visokih cenah v primeru če se zadeva proda. Imam ravno zanimiv primer v družini, oče prodaja motorno kolo, res top ohranjen, slovenski, malo kilometrov, nikoli poškodovan, veliko opreme, dejansko če kupuješ ta model je njegov takoj za vzet. No sprva ga je dober mesec dni nazaj prodajal za par 100€ več kot ga je kupil pred dvema letoma, itak prvi ko ga je prišel gledat, ga je pohvalil in ga bil pripravljen vzet.. Ja vseeno je fotru ponudil 200€ več kot je dal zanj 2 leti nazaj, foter bi sprejel ponudbo vendar se je zraven vmešal družinski član ki dela v avtoprodaji.. No, foter je moral zavrniti pošteno ponudbo in vztrajati na napihnjeni ceni.. Prodaja ga še danes in od takrat ga niti poklical ni nihče.. Foter pa zdaj jezen in se tolče po glavi zakaj ga ni prodal kupcu ko ga je imel. Tako da zdaj motor nabira prah v garaži, ima pa ceno visoko tako kot vsi ostali.  :crazy

Pa meni je vse jasno inflacija itd, da je vse dražje. Samo rabljeni avti se vozijo, izstrošujejo, so vsako leto starejši.. Razumem da če je prej izgubil ne vem 3k na leto bo zdaj 500-1000€, da bo pa več vreden pa je en velik bullshit in čredni nagon. Malo poglejte a net, proda se samo tisto kar ima nizko-dobro ceno, ostali pa držijo zaloge z cenami ki so trenutno na trgu.. 

Evo, koliko bi bila vredna moja zadeva? Jaz sem zanj lani dal 28k.. 

https://www.bmwslo.c...i-xd-by-gregas/

Trg..

https://www.avto.net...&subTIPSORT=ASC

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 689
  • Avtomobil: MB

Saj se bo usedlo, ne skrbet...tisti, ki pravi drugače, tolaži sam sebe.

Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 577
  • Avtomobil: E39 530dTA

Na zimo se bo poznalo, drugo leto cene dol.
Prikaži več možnosti

fergazer
fergazer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 434

Jaz pa pravim takole, lahko vsi sanjarimo o visokih cenah v primeru če se zadeva proda. Imam ravno zanimiv primer v družini, oče prodaja motorno kolo, res top ohranjen, slovenski, malo kilometrov, nikoli poškodovan, veliko opreme, dejansko če kupuješ ta model je njegov takoj za vzet. No sprva ga je dober mesec dni nazaj prodajal za par 100€ več kot ga je kupil pred dvema letoma, itak prvi ko ga je prišel gledat, ga je pohvalil in ga bil pripravljen vzet.. Ja vseeno je fotru ponudil 200€ več kot je dal zanj 2 leti nazaj, foter bi sprejel ponudbo vendar se je zraven vmešal družinski član ki dela v avtoprodaji.. No, foter je moral zavrniti pošteno ponudbo in vztrajati na napihnjeni ceni.. Prodaja ga še danes in od takrat ga niti poklical ni nihče.. Foter pa zdaj jezen in se tolče po glavi zakaj ga ni prodal kupcu ko ga je imel. Tako da zdaj motor nabira prah v garaži, ima pa ceno visoko tako kot vsi ostali.  :crazy

Tole se dostikrat zgodi pri nas pri prodaji neobičajnih rabljenih stvari, ne glede na ceno. Prvi resen kupec je velikokrat zlati kupec na tako malem trgu, razen če se prodaja star VW diesel ali pa enosobno stanovanje v centru mesta. 

Urejal fergazer, 22.08.2022, 18:34.

Prikaži več možnosti

bel_špricar
bel_špricar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 19
  • Avtomobil: E91 318d LCI (2011)

Hvala za feedback fantje. Če jaz prav razumem so se cene rabljenih avtomobilov zvišale v glavnem zaradi pomanjkanja ponudbe novih avtomobilov (premalo čipov, oslabljene dobavne verige, itd). Torej, teoretično, ko se stanje stabilizira, novi avti postanejo spet na voljo, bi morale stvari it nazaj na "normalo" ... ampak sem kar skeptičen glede tega.

Podobno, ko smo imeli pred leti "boom" pri cenah stanovanj, in smo/so vsi govorili, da bo balonček moral na neki točki vsaj malo spustiti, tega nismo doživeli, in je šlo vse še naprej gor ... ker pač ljudje kupujejo. Je pa res, da so bili krediti zadnjih nekaj let zelo zelo ugodni ... kar pa je zdaj (v zadnje pol leta) čisto obratno.

Kakšen konkreten razlog, zakaj bodo v času zime/naslednje leto šle cene dol? @ace @Davidf1

Nočem komplicirat, nočem pa tudi denarja "stran" metat. Če bo neka res dobra ponudba, za današnje čase, bom pač skočil v akcijo ... 

Prikaži več možnosti

Vibo
Vibo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 142
  • Avtomobil: Leon Cupra 280

Pomoje se bo zgodila predvsem ena stvar in sicer, da bo bolj optimizirana prodaja novih vozil. Torej, da trgovci nebojo jemali ogromnih kolicin na zalogo ampak bo proces od narocila do prevzema spet trajal tam do dva meseca. Torej nebo tistih ogromnih popustov na vozila iz zaloge.
Prikaži več možnosti

yamasaki
yamasaki

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 490

Pomoje se bo zgodila predvsem ena stvar in sicer, da bo bolj optimizirana prodaja novih vozil. Torej, da trgovci nebojo jemali ogromnih kolicin na zalogo ampak bo proces od narocila do prevzema spet trajal tam do dva meseca. Torej nebo tistih ogromnih popustov na vozila iz zaloge.

Narobe..

Gre v to smer, da bodo kupci naročevali direktno v tovarno preko dilerja.

To sicer res pomeni manj zaloge, manj stroškov za dilerja, hkrati pa bo tudi žal manj zaslužka.

To naj bi uvedel prvi MB, na podlagi tega pa bo tudi sigurno cca. 20-30% manj dilerjev na koncu pri vseh znamkah.

Kupio bmw umro od gladi.
Prikaži več možnosti

Vibo
Vibo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 142
  • Avtomobil: Leon Cupra 280

Ja saj nekaj takega sem jaz mel v mislih. Sem se pa narobe izrazil.
Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik
  • Sporočil: 225
  • Avtomobil: A6 3.0 BiTDI & A4 3.0 TDI

Narobe..

Gre v to smer, da bodo kupci naročevali direktno v tovarno preko dilerja.
To sicer res pomeni manj zaloge, manj stroškov za dilerja, hkrati pa bo tudi žal manj zaslužka.

To naj bi uvedel prvi MB, na podlagi tega pa bo tudi sigurno cca. 20-30% manj dilerjev na koncu pri vseh znamkah.

Res je…to je model, ki prihaja v modo - uvedli ga bodo pa čisto vsi. Pa še dilerjev ne bo več v takem številu, ampak bo šlo v veliki meri preko interneta, postopki bodo digitalizirani. Se pa sam sprašujem, kako bo tole peljalo… saj ne rečem, samo avto pa ja moraš videt, pa pošlatat v živo, da vidiš, če ti sede. Bolj bo šlo tudi v smeri ideje mobilnosti kot storitve, ne več kot tradicionalno lastninjenje. Ob tem se sicer izgublja pristnost veselja in entuziazma do vožnje in vozil samih - filtriranje emocij. In to mi kot avtomobilskemu navdušencu od malih nog še zdaleč ni všeč…
Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 512
  • Avtomobil: F11 Msport

Tole z G30 se tudi jaz ze 2 leti sprasujem kdaj kupiti. 540i M paket se je v DE v zacetku lanskega leta dalo dobiti ze za 32k. In s tem ko sem cakal, da bodo cene se malo padle se je spremenilo samo to, da imajo zdaj vozila za isto ceno 30-40k vec prevozenih in pa ponudba je nikakva.
Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik

Tudi jaz sem 2 leti gledal G30/31, sicer v prvi vrsti 530d potem 540d in i. Prej so bile cene za meni ustrezno max. 38k€, trenutno se je ta znesek povečal za 7-10k€. In tudi izbira je občutno manjša, se pa vseeno nekoliko odpira cenovno navzgor.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Tudi jaz sem 2 leti gledal G30/31, sicer v prvi vrsti 530d potem 540d in i. Prej so bile cene za meni ustrezno max. 38k€, trenutno se je ta znesek povečal za 7-10k€. In tudi izbira je občutno manjša, se pa vseeno nekoliko odpira cenovno navzgor.

G30/G31 se ne splača kupovat za 40k, se mi zdi da je za ta budget boljša opcija C8. 

https://www.avto.net...y=Audi A6 Avant

Edino kar mi je pri pri C8 in C7 absurd, so sedeži na heble in blago.. To pa ne morem verjet da še to obstaja v tem razredu-rangu..

Urejal Bavarec fan, 23.08.2022, 07:28.

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 044
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

G30/G31 se ne splača kupovat za 40k, se mi zdi da je za ta budget boljša opcija C8. 

Edino kar mi je pri pri C8 in C7 absurd, so sedeži na heble in blago.. To pa ne morem verjet da še to obstaja v tem razredu-rangu..

Že pri C6 je bila prava redkost električni pomik sedežev, E60 pa je že v osnovi imela delno električne ;)

Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 309
  • Avtomobil: creative technologie

Že pri C6 je bila prava redkost električni pomik sedežev, E60 pa je že v osnovi imela delno električne ;)

Ma sej, če si edini šofer vozila, dejansko to nima neke hude uporabnosti, je konec koncev skoraj vseeno, če bi zic bil fiksiran na svoj položaj :).

A v tem razredu je še opcija, kot jo, če se prav spomnem  je imela že pred leti honda legend, da pri izstopu in izstopu, se volan pomakne v skrajen položaj in tudi sedež se je pomaknil..., za čim lažji izstop/vstop v vozilo? Tisto pa zna biti marsikdaj uporabno  :-D .

Urejal Veljo, 23.08.2022, 07:33.

Prikaži več možnosti

snowlotus
snowlotus
  • Uporabnik

Ja, razmišljam isto. Ampak gledam samo naložene z opremo, pod 100kkm. Zdej sem z A6 C8 na 45-52k. G30 bi pa vzel do 40k, sam ni ponudbe. Par mesecev nazaj sem zgrešil 540d xDrive, črna + shadow line z belo notranjostjo. Sicer je bla Sport Line, za 40k z Adaptive Drive, ventilacijo sedežev, H/K, soft close, 4 consko klimo, head up…itd. 2019 letnik in 80.000km.
Prikaži več možnosti

fury
fury

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 430

G30/31 obvezno M optik da ga potem ko ga prodajaš lažje prodaš. Pa še avto je 10x lepši.
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik

Ma sej, če si edini šofer vozila, dejansko to nima neke hude uporabnosti, je konec koncev skoraj vseeno, če bi zic bil fiksiran na svoj položaj :).

A v tem razredu je še opcija, kot jo, če se prav spomnem  je imela že pred leti honda legend, da pri izstopu in izstopu, se volan pomakne v skrajen položaj in tudi sedež se je pomaknil..., za čim lažji izstop/vstop v vozilo? Tisto pa zna biti marsikdaj uporabno  :-D .

Ma tule kar se jaz družim z ljudmi ki vozijo te velike karavane, vsi iščejo/iščemo saj voznikov sedež z memory funkcijo. Ker ženske pri teh družinskih karavnih nonstop prestavljajo sedeže. 

Če se mene vpraša so g30/31 ful predrage, naslednje leto ko pride nov ven model bo tak bum cen da bo bo glava pekla..

Gledam že C8 dobiš za 35k, pa isto je z c7 ko folk sanja da je 5-6 let stara z 200k km še vredna 30k.. Počasi bo c7 dražja od C8..  :fight

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.