Skoči na vsebino

Vpoklic 0013500300

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
98 odgovorov v temi
sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 295
  • Avtomobil: F31

zdravo,

morda ve kaj popravljajo pri vpoklicu 0013500300? Imam namreč aktiviran carplay, kupljen na ebayu, pa me zanima, če moram preden peljem na servis tole dat nazaj na tovarniške nastavite? Baje le v primeru, da nadgrajujejo EVO verzijo?

lp

Urejal sirotkaslo, 30.08.2022, 13:38.

Whenever you think your life, you job or anything else is pointless, just remember, there's a bloke in Germany putting indicators on BMW's :-D

Prikaži več možnosti

blazek33
blazek33
  • Uporabnik
  • Sporočil: 11
  • Avtomobil: 320 d xDrive

Živijo

Kakšen vpoklic pa je to---programiranje kontrolnih enot.

Ima pa vaše vozilo tehnični vpoklic za programiranje kontrolnih enot, delo plača BMW, programiranje pa lahko traja tudi do 2,5ure. V primeru, da je na vozilu manipulirana programska oprema (chip tunning, spremenjeni kodirni podatki, na črno odklenjena navigacija….) lahko pride do zapletov med programiranjem ali celo zaklepa določenih modulov. BMW v tem primeru ne krije dodatnih posegov in popravil.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 166
  • Avtomobil: BMW

Lahko , kaj več, za koga je vpoklic, ker na EVO in original Carplay, po zadnji nadgradnji junija letos  F15 - 2017 letnik, enostavno ne pridem več v Carplay, pred tem je pa šlo. 

Prikaži več možnosti

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik

Naj bi bilo spet nekaj zaradi EGR-a, kako to popravijo s SW nadgradnjo, mi pa ni jasno. Sem za vsak slučaj nardil povrnitev na tovarniške funkcije, da ne bo kakih problemov. 

Whenever you think your life, you job or anything else is pointless, just remember, there's a bloke in Germany putting indicators on BMW's :-D

Prikaži več možnosti

ALFAinBMW
ALFAinBMW

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 002
  • Avtomobil: E46 M3, E34 M5

Najverjetneje ti bodo povozili aktivacijo. Sploh če si kupil tisto aktivacijo preko USB. Na novem software-ju EVO-ta gre aktivirati carplay še samo preko OBD. Če boš rabil potem ponovno aktivacijo lahko jaz uredim. Tudi če se zaklene navi, se ne bat ker gre uredit.

Urejal ALFAinBMW, 31.08.2022, 08:01.

Prikaži več možnosti

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik

Ja, ni šlo več prek usbja, sem uredil prek enet kablarije. Hvala za ponujeno pomoč:)!

Bi kupil aktivacijo prek bmwja, če bi bila do nekih 50€, 400€ je pa K* cena, glede na to, da je vsa inštalacija z antenami vred že bila plačana.

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 490
  • Avtomobil: F31 320d, 1290 SDGT

No sam sem včeraj prejel obvestilo za vpoklic in sicr s kodo 0013510300(DDE) - Posodobitev programa krmilnikov. Se gre za enako zadevo? Je kdo že opravil poseg?

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik

Menda posodobijo programsko, traja kakšno urco, 2. Je pa zresetiralo tudi Evo. 

Urejal sirotkaslo, 09.09.2022, 06:41.

Prikaži več možnosti
    • nightmare je všeč

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Tako je, update naredijo. Dobil sem vprašanje o čipanem avtu, odklenjeni navigaciji,.... in dobil datum 3.10., da lahko pridem do nadomestnega vozila.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik

Jaz sem povrnil vse na tovarniške nastavitve, ta vikend si dam nazaj carplay in ostale zadeve. 

Prikaži več možnosti

nightmare
nightmare

BMW fanatik

• Uporabnik

Sam kodirane navi nimam, čipan ni ostalo pa dvomim, da igra vlogo. Bodo povozili pa potem sam povrnem in je.

Lp, Samo

Prikaži več možnosti

Machete
Machete

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 73
  • Avtomobil: F31 320d, 2016

Živ, jaz sem tudi dobil 'To vozilo je vključeno v tehnično akcijo Posodobitev programa krmilnikov'. 

Torej mi bo to povozilo lifetime FSC za navi?

Kaj drugega kot sklopljen start/stop pa niti nimam (+ delujoč video pri vožnji) kodirano. Hvala.

Prikaži več možnosti

miho1
miho1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 113
  • Avtomobil: Od žene

Jaz tudi dobil to za moj x3 30d 2019 letnik..

Pripete slike za predogled

• Screenshot_20220909-135829_My BMW.jpg

Urejal miho1, 09.09.2022, 12:59.

Prikaži več možnosti

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 209
  • Avtomobil: Bmw e91 320d, Bmw F31

Jaz sem tudi dobil pa imam mal dvome. Prvič imam čipanga in ogromno stvari sem si skodiral po svoje, drugič pa mal sumim da znajo dat kakšen bug notri da bo potem enkrat čisto po naključju prišlo do "okvare" ki bo lahko odpravljena samo na uradnem servisu seveda. Morate vedet avtomobilska industrija je boga, novih vozil ni in se jih malo dela, kdo še vozi na uradni servis, neki so se moral spomnit in se rešit trenutne zagate :) Zakaj bi pri mojem 6 let starem bmwju odkril "ključno" napako ki zahteva update, come on, res imajo ekipo tehnologov ki dnevno testirajo stare modele in iščejo napake ter jih zastonj odpravijo, dvomim.
Prikaži več možnosti
    • YUGONIGGA je všeč

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik

Naj bi blo neki v vezi EGR-a, jaz bi na tvojem mestu šel, te bemfe gorijo kot kresi. 

Prikaži več možnosti

audia4
audia4

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 209
  • Avtomobil: Bmw e91 320d, Bmw F31

Naj bi blo neki v vezi EGR-a, jaz bi na tvojem mestu šel, te bemfe gorijo kot kresi.

Hladilnik egr sem že imel vpoklic in sem tudi šel, ta "update" me pa neki ne prepriča...
Prikaži več možnosti

-T-
-T-

BMWslo.comoholik

• Uporabnik
  • Sporočil: 571
  • Avtomobil: F31 335 XD

Če dvomis v znamko je čas za drugo... sorry... :)

In ja ekipe skrbijo za stara jajca ker z njihovim delovajem in servisi sluzijo lepe denarce.

Oz pri nas recemo temu Servisni center kjer vsako reklamacijo razrezejo analizirjao in uporabimo znanje v prihodnjih razvojnih projektih.

Preprican sem, da se avto industrija uči na napakah bolj kot druge.

Urejal -T-, 13.09.2022, 09:26.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 166
  • Avtomobil: BMW

Se da, kje po WIN preveriti okoli vpoklica, oziroma X5 F15  2017   so noter ? 

Prikaži več možnosti

sirotkaslo
sirotkaslo
  • Uporabnik

https://www.bmw.si/s...XNpJmxuZz1zaQ==

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

pharaon
pharaon

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 162
  • Avtomobil: F34

Sam sem ta update že dal čez, opazil sem, da se je resetirala povprečna poraba na računalniku in pobrisane so bile bližnjice na gumbih 1-8 nad radiem.

Je pa ostala nastavitev glede Start-Stop na memory, tako da vsega niso update/resetirali...

Gre se za F34 320d 2017.

Me pa vseeno bega ena stvar, tisti, ki imate F30/31/34 podobnega letnika, ali lahko zaklenete avto, če niso vsa vrata zaprta?

Meni se zdi, da je bilo to onemogočeno, torej če nisem imel vseh 4 vrat zaprtih, nisem mogel zaklenit avta (99%), zdaj po tem updatu pa lahko zaklenem z odprtimi vrati.

Se mi je zadnjič zgodilo, da so celo noč vrata odprta ostala, avto pa zaklenjen. 

K sreči ni bilo dežja in nič.

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.