Skoči na vsebino

Renault Trafic ali raje VW Multivan

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
81 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 516
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Moram nujno nabavit en kombi. Uporabljalo se ga bo za vse, za pohajat (ne kampiranje) kot enodnevne izlete ali pa prevažanje razne šare, predvsem pohištva, gradbenega materiala,....

Izbiram med tema dvema. Kilometri pri Multivanu vem, da niso problem, če je vzdrževan. Imamo Transporterja in pol milijona mu ne dela težav. Gre ko tank, sam je fotr tolk navezan nanj, da mi je dopi...... in si moram nabavit svojega. 

Torej mnenja.....cene pa so itak :crazy  Sam kaj čem. Renault mi je lepši in je novejši, sam vem pa, da je Multivan pravi tank. Ga imamo že dolgo in je neuničljiv.

https://www.avto.net...swagen Multivan

https://www.avto.net...=Renault Trafic

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 861
  • Avtomobil: F36 440i MPPSK

Kaj pa tole? https://www.avto.net...cedes-Benz Vito

Slučajno sem gledal včeraj, ko me en forumaš draži nekaj z nekim avtom.. Pa bi moral imeti potem nekaj kar bi bilo uporabno.. Nima veze..  :fight

Urejal Bavarec fan, 01.09.2022, 06:15.

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimiv, sam malo kratek se mi zdi. Noter mora nujno stranica ali dno postelje. Teh prevažam kar nekaj. 

Oziroma zdej sem pogledal. Isto kot Multivan je dolg noter. Uf, to je za pogledat.

Kako pa j z rjo pri Vitotih? Stari vem da so rjaveli kot piksne.

In kako je s temi CDI motorji?

Urejal veloce, 01.09.2022, 06:30.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 722
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

FoRD Custom ? Se vozi in sedi kot osebni.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Tole?

Nekam poceni za letnik? A te pregradne stene so snemljive?

https://www.avto.net... Transit Custom

Urejal veloce, 01.09.2022, 06:42.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 564

No ja, za te 2.5tdi pri T5 je dosti napisanega, ni lih neki biser.

Sicer pa lol cene ja :crazy

Prikaži več možnosti

Davidf1
Davidf1

BMW Račna Team

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 517
  • Avtomobil: E39 530dTA

Jaz bi Multivana. Ga pa tudi prodaja en moj znanc, ce te zanima. Mogoce je celo na AN.
Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 509
  • Avtomobil: /

Transit se pelje dobro, ampak še bolj pomembno je, da izgleda dobro. Večino časa ga itak gledaš, kako parkiran stoji na servisu :)

Do 130 jurjev kilometrov je dvakrat odletel alternator, težava s klimo, DPF-om, menjane šobe, menjana motorna elektronika, vmes hodil 3 mesece iz enega servisa na drugega, ker nihče ni znal pojasnit cukanja.

Urejal neicheq, 01.09.2022, 07:28.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 830
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Multivan in dolgo nič. Prevozil vse živo od Trafica, Vito-ta... Mogoče je zanimiv Vivano. Trafic je soliden, pa vendar daleč od kvalitet Multivana, mogoče ima Trafic spredaj nekako bolj udobne sedeže, pa še to je relativno. Jaz imam 2004 T5 in ga ne zamenjam za nič na svetu. 2.5 TDI, ki slovi po "veliko razprav" je pravi tank. Če so bili poštimani tisti rizični elementi(gred, črpalka, polosovina), potem je večen. Če pogledamo novejše Multivane z 2.0 Tdi motorji, se mi zdijo le ti korak nazaj. Tudi problemi so z njimi, sploh z Biturbo motorji. 

SIcer pa so cene absurdne, to se strinjam. Pred 4-imi leti sem kupil Multivana 2004 letnik za 11600€, pa so se vsi po glavi tolkli. Danes mi zanjga ponujajo 14k€. 

Če bi pa kupoval novejšega, bi se pa zihr obrnil na Citroen, Peugeot skupino... Za soliden denar dobiš zelo soliden avto

Prikaži več možnosti
    • fantastic five je všeč

hammanM5
hammanM5

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 998
  • Avtomobil: Bmw 330d, 530GT

Moram nujno nabavit en kombi. Uporabljalo se ga bo za vse, za pohajat (ne kampiranje) kot enodnevne izlete ali pa prevažanje razne šare, predvsem pohištva, gradbenega materiala,....

Izbiram med tema dvema. Kilometri pri Multivanu vem, da niso problem, če je vzdrževan. Imamo Transporterja in pol milijona mu ne dela težav. Gre ko tank, sam je fotr tolk navezan nanj, da mi je dopi...... in si moram nabavit svojega. 

Torej mnenja.....cene pa so itak :crazy  Sam kaj čem. Renault mi je lepši in je novejši, sam vem pa, da je Multivan pravi tank. Ga imamo že dolgo in je neuničljiv.

https://www.avto.net...swagen Multivan

Veloce 2.0 tdi 140km imajo probleme z glavo motorja. Vem za dva primera v ožjem krogu (passat cc in golf plus). Med 230 in 250tkm oba sta odpirana.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Sej jaz gledam 2.5 TDI 5 cilindrov. 2.0 so novejši in cene v nebo......

Torej Ford ne? Na koncu bom pristal očitno na Multivanu.

Mogoče še tale? A te pregradne stene se dajo sneti?

https://www.avto.net... Transit Custom

Urejal veloce, 01.09.2022, 08:32.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 881

To je najbolj nehvaležno kupovati. Ker na koncu ni malo denarja 14, 15k eur za 12,14 let star avto z veliko kilometri, s katerim boš zagotovo zmeraj imel neke probleme. Jaz bi mogoče iskal Multivana t5 facelift, 2.0tdi 140hp in ročni menjalnik, bo najmanj težav in potencialnih stroškov. 2.0 bitdi so problematični, prav tako če vzameš DSG in se je vlačila prikolica, bo pri teh kilometrih veselica. 

Po drugi strani Ford za 20k eur 2016 letnik, daš 6k eur zraven, avto je izven garancije in spet lahko, da bo jama brez dna.  Se mi zdi, da bo na dolgi rok ceneje in manj stresno, da potem namesto 15k za starega Multivana ali 20k za 2016 Forda,  daš 25-30k za novega Trafica, z garancijo in ga voziš brez skrbi za potencialne stroške. Če crkne kaj, enostavno daš na servis, menjajo v garanciji, dobiš nadomestnega za ta čas in te ne skrbi. 

Razumem, da kupiš avto za 5,6, 7k eur in pač pričakuješ da bo zmeraj nekaj za šraufati, pa to vzameš v zakup...pri 15, 20k eur bi pa jaz osebno raje dal še nekaj zraven in vzel kaj novega, pa magari razred nižje...

lp,m

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 295
  • Avtomobil: sivo povprečje

A nima pa ravno forumaš z novim Trafficom stalno probleme?

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Novi Trafici so po 37-40 jurjev.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 176

A nima pa ravno forumaš z novim Trafficom stalno probleme?

ce mislis Braneta on ima Masterja.

great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

A tile motorji so dobri?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 830
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

To je najbolj nehvaležno kupovati. Ker na koncu ni malo denarja 14, 15k eur za 12,14 let star avto z veliko kilometri, s katerim boš zagotovo zmeraj imel neke probleme. Jaz bi mogoče iskal Multivana t5 facelift, 2.0tdi 140hp in ročni menjalnik, bo najmanj težav in potencialnih stroškov. 2.0 bitdi so problematični, prav tako če vzameš DSG in se je vlačila prikolica, bo pri teh kilometrih veselica. 

Po drugi strani Ford za 20k eur 2016 letnik, daš 6k eur zraven, avto je izven garancije in spet lahko, da bo jama brez dna.  Se mi zdi, da bo na dolgi rok ceneje in manj stresno, da potem namesto 15k za starega Multivana ali 20k za 2016 Forda,  daš 25-30k za novega Trafica, z garancijo in ga voziš brez skrbi za potencialne stroške. Če crkne kaj, enostavno daš na servis, menjajo v garanciji, dobiš nadomestnega za ta čas in te ne skrbi. 

Razumem, da kupiš avto za 5,6, 7k eur in pač pričakuješ da bo zmeraj nekaj za šraufati, pa to vzameš v zakup...pri 15, 20k eur bi pa jaz osebno raje dal še nekaj zraven in vzel kaj novega, pa magari razred nižje...

lp,m

Trafica(novega) ne dobiš pod 30k€ nikjer. Plus to, da je to že več kot 2x kratnik cene, ki jo ponuja forumaš. T5 2.5 T5, ki je obnovljen....je večen. Se pa strinjam, tudi 2.0Tdi 140Km ročni je zelo soliden, so pa spet cene 20k€+, za letnik 2010 naprej. Trafici pa so najboljši tisti od 2008 do 2014 z 2.0 dci motorji. Razen injektorjev in pa sklopke ni težav z njimi. Te novejši 1.6 z biturbo motorji, to je totalen kolaps. No vsaj meni, sploh pa za vleko kakšne prikolice....

Mogoče pozabljamo Jumpy-je, Scudo, Experte....tam okoli 2010-2014 letnike z PSA 2.0 motorji. Odlični avti za sorazmerno ugodno ceno. Je pa res, da se jih danes prodaja zelo malo in če se že, gredo hitro v promet. 

Urejal Borut30, 01.09.2022, 09:08.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 295
  • Avtomobil: sivo povprečje

Moj oče je pred parimi tedni prodajal Experta, kupil kot projekt samoizdelave avtodoma, pa je potem obupal zaradi časa in motivacije. Zadeva je bila prodana v enem dnevu, klicev sem še jaz dobil ogromno (oglas je bil pod mojim profilom), prodal ga je pa dražje kot ga je kupil pol leta nazaj.

ce mislis Braneta on ima Masterja.

Ja njega sem mislil. Pardon, se vidi da se ne spoznam na kombije.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Trafica(novega) ne dobiš pod 30k€ nikjer. Plus to, da je to že več kot 2x kratnik cene, ki jo ponuja forumaš. T5 2.5 T5, ki je obnovljen....je večen. Se pa strinjam, tudi 2.0Tdi 140Km ročni je zelo soliden, so pa spet cene 20k€+, za letnik 2010 naprej. Trafici pa so najboljši tisti od 2008 do 2014 z 2.0 dci motorji. Razen injektorjev in pa sklopke ni težav z njimi. Te novejši 1.6 z biturbo motorji, to je totalen kolaps. No vsaj meni, sploh pa za vleko kakšne prikolice....

Mogoče pozabljamo Jumpy-je, Scudo, Experte....tam okoli 2010-2014 letnike z PSA 2.0 motorji. Odlični avti za sorazmerno ugodno ceno. Je pa res, da se jih danes prodaja zelo malo in če se že, gredo hitro v promet. 

Borut, a lahko kaj več poveš o težavah 2.5 TDI motorja in na kaj pazit, ko kupujem? Hvala.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 960
  • Avtomobil: E36 323i, T5 Multivan

Imam T5 2005 2.5TDI (178HP).

Par zadev, katere se je dobro zavedat:
- klop (trojcek) je tezka ko svina (beri preko 100kg), tako da imata 2 dedca kar dela. Toliko da ves, ce imas plan to dajati notri/ven.

- ce se mal "nasponas" pri nakupu, bos kombi hitro se enkrat placal, kot sem ga jaz. 4 conska avtomatska klima, s cevmi zadaj do prtljaznika, ko je vrag vzel je bilo proti 2k stroska. Jaz sem kupil zmahan motor, kar sem vedel, vendar nisem vedel, da dobrega za zamenjavo ni tolk lahko dobit kot sem mislil... sel sem v generalno obnovo z vsemi priteklinami 10k stroska (ampak je bil res se mal nastiman: glava 4x pocena, turibna v pizdi, visokotlacna na skrge, olje v hladilni in tako dalje). V glavnem, deli so dragi ko sto mater v teh cajtih.

Zdej ko je postiman, je res bomba in upam, da bo sluzil se dolgo. Je bilo pa kar stresno prvo leto lastnistva  :crazy.

Prikaži več možnosti
    • soulfly je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.