Skoči na vsebino

Renault Trafic ali raje VW Multivan

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
81 odgovorov v temi
Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 382
  • Avtomobil: e39 520i

A tile motorji so dobri?

https://www.avto.net...=Renault Trafic

Takšnega smo imeli v firmi v kateri sem delal preko študentskega servisa. Večinoma sva ga vozila jaz in sodelavec, vozil se je tako na kratke relacije (po Lj) kot na dolge (nemčija, belgija...) in morm rečt, da je nama bil super. Dejansko se ga ni šparalo, teralo se je tudi mrzlega pa v 200.000 kokr je meu, nekih večjih problemov ni bilo. Je pa tudi dokaj lepo šel za 130 konjev pa poraba je bila za kombi smešno nizka. Je pa res, da je to en primerek, po enem pa ne moreš soditi :D

Urejal Aldo, 01.09.2022, 09:36.

Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 962
  • Avtomobil: E36 323i, T5 Multivan

Drugace glavne tezave da jaz vem iz glave so:
- visokotlacna. Ce ni bila menjana pride hitro do mesanja vode in olja. V katero smer, odvisno od srece (ponavadi voda v olje)

- hladilnik olja je imel serijsko napako, kjer je prislo do iztekanja olja v vodo

- ni jermena, direktno zobniski prenos, ce se niso redno menjali drocniki in ojnicni, je pozrlo odmicno gred

- ce je bil pregret, je glava pocena 100% (razna cipiranja to zelo pospesijo)

Urejal tomazic89, 01.09.2022, 09:37.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 518
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

- visokotlacna. Ce ni bila menjana pride hitro do mesanja vode in olja. V katero smer, odvisno od srece (ponavadi voda v olje)

- hladilnik olja je imel serijsko napako, kjer je prislo do iztekanja olja v vodo

- ni jermena, direktno zobniski prenos, ce se niso redno menjali drocniki in ojnicni, je pozrlo odmicno gred

A to pišeš za T5 2.5 TDI?

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

tomazic89
tomazic89

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 962
  • Avtomobil: E36 323i, T5 Multivan

A to pišeš za T5 2.5 TDI?

Ja. Se drugace strinjam z borut30. 2.5 TDI je vrhunski, ce je dobro vzdrzevan. Pravim samo, da bodi previden pri nakupu. Peljat na en servis na pregled ni neumna poteza.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Pismo, vsi tisti lepo Trafici LUX 2.0 so prodani. Tip ima oglase, kombijev pa ne. WTF???

Ostane torej un Mercedes, ki pa spet ne vem, kaj in kako. Pa Multivan. 

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 830
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Se strinjam z napisanim. Dodam še, da so imeli določeni letniki problem z polosovinami, ki jih je požrlo in so se kar naenkrat vrtele v prazno. Potem nekaj težav je bilo z vodnimi črpalkami, ki so rade puščale, ampak to je itak rak rana vseh v VAG Group. Se je zamenjala pri prvem velikem servisi in to je to. Največje težave so imeli z odm. gredjo. Veliko tudi zaradi neustreznega olja (ki mora biti nujno/obvezno 505.01), tukaj je bilo odlično olje oz je še Castrolovo 5w40 PD, razvito prav za te motorje, ki ne "razžira" odmične. Tega se drži oz se je držalo malo mehanikov, ki so veselo točili 504.00/507.00, cenejših proizvajalcev. Ne nasedajte tistim, ki pravijo, da je to olje zamenjalo PD olja. 

Vglavnem je pa zadeva takšna, da so v večini vsi stari T5 porihtani oz se je veliko stvari obnovilo prav zaradi teh otroških bolezni. Je pa tudi res nekaj, Multivani so bili veliko manj obremenjeni kot recimo Transporterji, sploh v podjetjih. Tam so jih "tiščali" ljudje brez občutka, mrzle, vroče itd.... In na podlagi tega so tudi prišli na slab glas te 2.5 Tdi motorji. 

Drugače pa je T5 narejen izjemno robustno, kar je tudi razvidno iz tega, da so praktično nespremenjenega prodajali 15 let. T6 je bila skoraj enaka osnova, le modificirana verzija. 2.5 TDI motorji pa so bili zlati motorji za vse, ki so jih vozili, sploh navor, zvok in občutek moči. Imeli pa so nekaj failov, kot vsaka naslednja verzija. 

Urejal Borut30, 01.09.2022, 10:43.

Prikaži več možnosti

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 491
  • Avtomobil: Audi S3

Hotel sem napisati da poglej za kakega SpaceTourerja ali Travelerja iz PSA skupine.. pa sem na avtonetu najdu cene za 5 let stare višje kot so bile cene lani ko smo jih zadnjič lahko naročili in par tisoč več kot so jih kupili 5 let nazaj.

noro :)

drugače pa edino nemčija

https://suchen.mobil...2554b8c&ref=srp

motor je super, pelje se presenetljivo dobro, poraba minimalna med 7 in 8

Prikaži več možnosti

MIHOLD
MIHOLD

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 274

Če že kupuješ starejši kombi, je to potem Mercedes W638 prva verzija narejen med letniki 2006 in 2010. Najbolj zanesljivo, kar lahko kupiš. Kasnejši imajo že OM651 motor, ki 

ima mnogo več težav.

Motor OM646, kjer je treba samo pravočasno menjavati podložke pod injektorji drugih resnih felerjev nima. Pogon zadaj, menjalniki dobri tako ročni kot avtomatiki.

2006-2010 pa zato, ker je že cela karoserija pocinkana in ne rjavi tako kot prvi modeli 2004-2006. Pelje se notri super, filing je nekje vmes med osebnim avtom in VW T5,

meni osebno neprimerljivo boljše kot T5 , ampak to je itak subjektivno.... 

2.5TDI PD(pumpe-düse) motor je pa taka loterija, da že v štartu glava peče. Če zadeve ne "odpreš" , ne boš videl stanja. Me zanima kateri prodajalec bo dovolil odpiranje....

Ko je enkrat zrihtan, sicer drži, da če se dosledno držiš vzdrževanja, bo dolgo delal....problem je če fašeš takega, ki ni bil deležen tega. Potem so cifre za popravila hardcore.

Prikaži več možnosti
    • yamasaki je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Pismo, vsi tisti lepo Trafici LUX 2.0 so prodani. Tip ima oglase, kombijev pa ne. WTF???

Ostane torej un Mercedes, ki pa spet ne vem, kaj in kako. Pa Multivan. 

kaj pa tale:

https://www.avto.net...cedes-Benz Vito

Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 681
  • Avtomobil: MB

Hahahaha ta je dobra, T5 je vrhunski pa napišejo polstrani preventivnih in kurativnih popravil  :crazy

Dober mehanik za vag mi je lepo povedal pred nakupom prvega kombiniranega...vse je okej samo bejži od transporterja.

2009 renault trafic 2.0d
Menjana sklopka, obnovljen štarter, obnovljen alternator, zamenjane zajle za ročno, ostalo potrošni material...310k prvi lastnik, temu se reče tank ne pa tistim jajcem zgoraj.

Prikaži več možnosti

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 564

Imam T5 2005 2.5TDI (178HP).

Par zadev, katere se je dobro zavedat:
- klop (trojcek) je tezka ko svina (beri preko 100kg), tako da imata 2 dedca kar dela. Toliko da ves, ce imas plan to dajati notri/ven.

- ce se mal "nasponas" pri nakupu, bos kombi hitro se enkrat placal, kot sem ga jaz. 4 conska avtomatska klima, s cevmi zadaj do prtljaznika, ko je vrag vzel je bilo proti 2k stroska. Jaz sem kupil zmahan motor, kar sem vedel, vendar nisem vedel, da dobrega za zamenjavo ni tolk lahko dobit kot sem mislil... sel sem v generalno obnovo z vsemi priteklinami 10k stroska (ampak je bil res se mal nastiman: glava 4x pocena, turibna v pizdi, visokotlacna na skrge, olje v hladilni in tako dalje). V glavnem, deli so dragi ko sto mater v teh cajtih.

Zdej ko je postiman, je res bomba in upam, da bo sluzil se dolgo. Je bilo pa kar stresno prvo leto lastnistva  :crazy.

Si takrat vzel dražjega "ohranjenega" iz oglasov al cenejšega?

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Hahahaha ta je dobra, T5 je vrhunski pa napišejo polstrani preventivnih in kurativnih popravil  :crazy

Dober mehanik za vag mi je lepo povedal pred nakupom prvega kombiniranega...vse je okej samo bejži od transporterja.

2009 renault trafic 2.0d
Menjana sklopka, obnovljen štarter, obnovljen alternator, zamenjane zajle za ročno, ostalo potrošni material...310k prvi lastnik, temu se reče tank ne pa tistim jajcem zgoraj.

Kot vsa tvoja skropucala si še sem prišel solit "pamet". Tvoj Trafic je tko tri svetlobna leta za T5. Po izvedbi, po kvaliteti, moči, prestižu, občutku vožnje in še čemu. BMW ima tudi nekaj felerjev, pa je še vedno nad VW, francozi in še kom. Le dinarčke moraš imeti, da si ga privoščiš in vzdržuješ. In takrat ti da ogromno. Če si pa polapismen in šparoven, potem seveda ni zate. Multivan je pa podobna zgodba. Jebi ga, tko pač je........ Če ga nimaš, ga kritiziraš.

Urejal Borut30, 01.09.2022, 11:53.

Prikaži več možnosti

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 378

A tile motorji so dobri?

https://www.avto.net...=Renault Trafic

Ne, pri nas je pri enem že v garanciji menjan komplet motor... pri ene 80k km...

Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik

Kot vsa tvoja skropucala si še sem prišel solit "pamet". Tvoj Trafic je tko tri svetlobna leta za T5. Po izvedbi, po kvaliteti, moči, prestižu, občutku vožnje in še čemu. BMW ima tudi nekaj felerjev, pa je še vedno nad VW, francozi in še kom. Le dinarčke moraš imeti, da si ga privoščiš in vzdržuješ. In takrat ti da ogromno. 

Spet kar nekaj v tri dni...
Mi kombije potrebujemo, da so na cesti, da delajo, ne da bom spet kot pri bmwjih študiral n forumov in izgubljal cele popoldneve časa in volje.
Ne bodi užaljen, ne trdim, da je trafic superioren pri vsemu. Primer je bil podan, za našega najstarejšega, zares hvaležen avto, kar za novejše serije ne bom trdil.
Problem imaš v sebi, ker si sveto prepričan, da imaš povsod prav. Spusti ego, preberi v miru še enkrat tvoja popravila potem pa govori kdo je zadaj o svetlobnih letih.
Pa še tale tvoja moč prestiž kvaliteta...2009 transporter je ista kanta kot ostali pa če si priznaš ali pa ne.

Pri novejših modelih pa so cvetke z adbluejem, radijem, amortizerji, tudi motorji menda niso več to to čeprav mi na srečo še nismo imeli strojeloma.

Urejal ace, 01.09.2022, 11:58.

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Hotel sem napisati da poglej za kakega SpaceTourerja ali Travelerja iz PSA skupine.. pa sem na avtonetu najdu cene za 5 let stare višje kot so bile cene lani ko smo jih zadnjič lahko naročili in par tisoč več kot so jih kupili 5 let nazaj.

noro :)

drugače pa edino nemčija

https://suchen.mobil...2554b8c&ref=srp

motor je super, pelje se presenetljivo dobro, poraba minimalna med 7 in 8

Tole sploh ni slab predlog. Težava je v temu, ker bi bil dobavljiv šele čez tri tedne, jaz pa rabim nujno kombi že v naslednjem tednu. Zdej pa imam problem, ker najraje bi Trafica LUX, sam jih ni, Transporterja pa se zdej mal bojim. Pismo, bo težko tole izbrat.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 295
  • Avtomobil: sivo povprečje

Najemi nekaj za naslednji teden pa si vzami čas za dober nakup, ne zdej z glavo skozi zid.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • soulfly, Octopus in dnjehen uporabnikom je všeč to sporočilo

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik

Spet kar nekaj v tri dni...
Mi kombije potrebujemo, da so na cesti, da delajo, ne da bom spet kot pri bmwjih študiral n forumov in izgubljal cele popoldneve časa in volje.
Ne bodi užaljen, ne trdim, da je trafic superioren pri vsemu. Primer je bil podan, za našega najstarejšega, zares hvaležen avto, kar za novejše serije ne bom trdil.
Problem imaš v sebi, ker si sveto prepričan, da imaš povsod prav. Spusti ego, preberi v miru še enkrat tvoja popravila potem pa govori kdo je zadaj o svetlobnih letih.
Pa še tale tvoja moč prestiž kvaliteta...2009 transporter je ista kanta kot ostali pa če si priznaš ali pa ne.

Pri novejših modelih pa so cvetke z adbluejem, radijem, amortizerji, tudi motorji menda niso več to to čeprav mi na srečo še nismo imeli strojeloma.

Če nisi zasledil, je govora o Multivanu  od prvega posta naprej....... Sicer pa sem prevozil milijon km s kombiji. Ko mi nekdo napiše, citiram; temu se reče tank ne pa tistim jajcem zgoraj. potem ne pričakuj drugačnega odgovora. Dva Trafica, dva Multivana, tri Transporterje, eden Vito in eden Viano....To sem vse imel oz imeli na firmi. Nekaj vem in nekaj znam. Če pa mi nekdo napiše, da so VW jajca in da je Renault tank, potem nimava kej več debatirati. Trafic ni slab, samo (ko je govora o Multivanu in o tem je govora) je tri stopnje nižje. Kokrkoli vzameš...... Pa pusti moj ego, govorim iz izkušenj in vseh, ki nekaj vedo o kombijih.

Prikaži več možnosti
    • fantastic five je všeč

ace
ace
  • Uporabnik

Multivan je seveda višje, to se pa strinjava - samo motorji in mehanika je še vedno ista?

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

Nixon ima prav. Bom nekaj najel za kak teden. Pol pa dalje. Resno mi je interesanten un Citroenček.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

V0RT3X
V0RT3X

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 564

Pa še mala vinjeta verjetno

Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.