Skoči na vsebino

Zdrava hrana in naše prehranjevalne navade

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
94 odgovorov v temi
voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 387
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Jest sm vegeterjanc že 34 let. Še sem živ, stay tuned. 

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • MG je všeč

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 233
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

ja, ampak "vege"-tarjanec, ki je "vegetables".

Vegetarjanec, ki ne je zelenjave, ne more biti vegetarjanec.

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 719
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Leta 2022 smo, lahko se identificira kot vegeterijanec :rofl
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, bmw330cd, TribesMan in 2 ostalim je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 33 183
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

kaksen obisk dohtarja za fizicne tezave (bruhanje) bi pomagal, da ves na cemu si. Glede ostalega pa je to tvoja psiha :) ce ti je kul, da si kot si, potem se ne sekiraj ;)

... a ti ješ konjske fige?... kaj pa hlevski gnoj?
Če ja ok, če ne zakaj ne?

Bolje, da ne...
P.S. Doručak a.k.a mesni narezek ješ?

... morda enkrat na 5 let, zakaj?

lp

joda

Saj naceloma mi je ful vseeno kaj jeste pri vas doma, ampak tole me pa zanima  :-D  Od cesa zivi vegetarijanec, ki ne je nobene zelenjave? :confused

Ok, ne je mesa od letos :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 233
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

... morda enkrat na 5 let, zakaj?

Kebab je v bistvu pečen doručak.

Mrzel kebab ima isti vonj kot konzerva doručka.

S tem, da je v kebabu še več svinjarije.

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 733
  • Avtomobil: /

Mater, sam dober je pa :mljask

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 485
  • Avtomobil: OOOO

Hay!

... a ti ješ konjske fige?... kaj pa hlevski gnoj?
Če ja ok, če ne zakaj ne?

Dobronamerno sem ti napisal. Ni normalno, da ti neka hrana izzove bruhanje in druge tezave.

Marsikdo je intoleranco na gluten (delno ali popolno), na mleko, agrume in tako dalje odkril pozno... 

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 739

Mene bi presenetilo kako kdorkoli lahko prezivi brez zelenjave. No ja, mogoce je to pac eden od razlogov zakaj je tolk ljudi bolanih pa obcutljivih pa ne vem kaj se. Ampak pustimo to...

Ce iz jedilnika umaknes se meso, pa res ne razumem kaj ti ostane?? Kot napisano zgoraj - jajca, mlecni izdelki in zitarice. Pa verjetno kak veggie burger iz kioska, s ful omake, mastna sojina pleskavica pa itak nima okusa na kakrsnokoli zelenjavo.

To zdaj ne ciljam direkt na tvojo hcerko, ampak a folk res ne steka kaksne posledica ima slaba prehrana? Pri 40ih se bodo pa vsi sprasevali zakaj jih naenkrat matra krvozilje, kako lahko nekoga povsem zdravega naenkrat rukne kap in kako brez razloga nekdo zboli za rakom.  :crazy

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Mater, sam dober je pa :mljask

ja ja, zacimbe so top. pa visek soli in mascobe :)

ps: ga mam rad tudi jst heheh

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Mene bi presenetilo kako kdorkoli lahko prezivi brez zelenjave. No ja, mogoce je to pac eden od razlogov zakaj je tolk ljudi bolanih pa obcutljivih pa ne vem kaj se. Ampak pustimo to...

Ce iz jedilnika umaknes se meso, pa res ne razumem kaj ti ostane?? Kot napisano zgoraj - jajca, mlecni izdelki in zitarice. Pa verjetno kak veggie burger iz kioska, s ful omake, mastna sojina pleskavica pa itak nima okusa na kakrsnokoli zelenjavo.

To zdaj ne ciljam direkt na tvojo hcerko, ampak a folk res ne steka kaksne posledica ima slaba prehrana? Pri 40ih se bodo pa vsi sprasevali zakaj jih naenkrat matra krvozilje, kako lahko nekoga povsem zdravega naenkrat rukne kap in kako brez razloga nekdo zboli za rakom.  :crazy

Ko sem za svojega otroka organiziral z zeno rojstnodnevno zabavo sem se zacel zavedati, zakaj smo do danes imeli samo 1x antibiotik in eno vnetje (secil)... 

Poleg premalo spanja otroci popijejo in pojejo toliko cukra, da je to nadomestilo osnovna zivila. Sladkor je tako kot rakija in vsa ostala hrana cisto normalna hrana, ce imamo normalno mero. Zal je industrija zaradi presezka cukra in poceni pridelave stvar zlorabila in dejansko ni vec artikla na policah, ki ga nebi imel. 

Kakorkoli, otroci ne jejo vec navadnih jogurtov, ne pijejo vode ali naravnih (neuprasenih, kisanih in cukranih) sokov, ne jejo vecizvornih surovin, ampak se utapljajo v sladkorju. Sem naredil eksperiment in skuhal nekaj res dobrega (niti ne tako zdravega - ne bom napisal namerno) in sele potem posregel cips in ostala suha slana jajca.. Hrane so se najedli in ko je prisla torta so komaj shajali. sladkarij se potem sploh niso dotaknili.. Torej niso otroci krivi. Ampak starsi, ki ne poskrbijo za osnovne surovine. In ker vedno znova poslusajo - cesa otrok nebi, ker se pac spara za prigrizke in sladkarije. Jst s tem nimam tezav, zahtevam pa da se obroki najprej pojejo in vse ostale p*zdarije niso nadomestek obrokov. ampak cesnja na tortici.

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

Itak da niso otroci krivi. Kot stars je tvoja naloga, da vztrajas na tem, da otrok je zdrave obroke, parkrat dnevno kuhano hrano s polnovrednimi sestavinami, tu pa tam pa zaradi mene sladoled pa cips pa smokije. 

Mi mamo vojno s hrano doma ze vseh 9 let :) Bucke, paradajz, paprika pa melancani se vedno ne grejo. Zato je pa solato, brokoli, cvetaco, bucke ki niso zelene barve, kolerabo, fizol, in podobne zadeve mulc sprejel in jih je. Vsakodnevno. 

Ce bi mu en dan prislo na pamet, da on ne bo vec jedel zelenjave, pa da bi veggie burger al pa zmrznjene panirane sirove palcke - tukaj ni demokracije ;)

Prikaži več možnosti
    • Jerch_ je všeč

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 387
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Tehnično gledano sem Vrterjanec. Tako me je od tašče mama klicala dokler je bila živa. Ker jem stvari iz vrta. :)

Mi je pa prvič ko sem bil tam spanirala sir na svinjski masti, ''da bo mel saj malo okusa''. :-D

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

filipo
filipo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 618
  • Avtomobil: F31

https://cibus.blog/2...agojen-na-meso/

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Dobronamerno sem ti napisal. Ni normalno, da ti neka hrana izzove bruhanje in druge tezave.

Marsikdo je intoleranco na gluten (delno ali popolno), na mleko, agrume in tako dalje odkril pozno...

zato sem te vorašal če ješ hlevsku gnoj? ima baje veliko hranilnih snovi.... verjetno bi bruhal, če bi ga probal? Zakaj? Kot prvo verjetno zato, ker bi ti nenormalno smrdel, in če bi ga lahko kljub temu probal bi se verjetno zadavil v bruhanju... da ne omenjam še izgleda....

... meni je že izgled rdeče pese v steklenem teglcu takšen da naredim obvoz, če jo vidim na krožniku se umsknem oar metrov stran, bog ne daj, da bi nekoga videl to jesti (verjetno bi bil pri tebi isti učinek, če bi videl nekoga jesti drek) da pridem slučajno tako blizu, da jo zavohah mi gre pa na bruhanhe in če se pravi čas ne umaknem bi zagotovo malo bruhnil, probati je pa nebi mogel... samo enkrat mislim, da še v oš ene dva milimetra, kljub temu, da mi je smrdela in sem si zamašil nos in orobal in takoj ko okusil plunil ven in si šel spurati usta ker mi je dvigovalo želodec in me sililimo na bruhanje.... podobno je z paradajsom in ostalimi 7.naštetimu szvarmi, samo, da v lažji obliki... sicer če bi jih pojedel bi ravno tako zaradi nagravžnega okusa in (ali) smrada teh živil bruhal.... no sem zadnhič probal pohano cvetačo in celi pijedel košček, dva ampak sem čez par sekund miral pljuvati ven ker se mi je gravžal okus...

... nw vem no, ta kebab od šipca so lepo natezani koščki mesa in tudi hladen nima niti pid razno omus pi doručku....

... hči že od malega ne je zelenjave, višek je bil v vrzcu ko je lahko pojedla en ali dva pereščka solate....

do ketos ko je jedla meso je itakbod mesa jedla samo piščanca, piščančje krokete inmlezo meso.... Ostalegga od mesa ne.
Uni vege betgeri so ji zanič, je samo tiste vege pohančke ki izgledajo kot piščančji... tudi jaz bi raje da je še kaj drugega.
Je pa dosti kosmičev z jogurtom.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

Sori, ampak ti si jo pa gledal in kupoval zmrznjene krokete? Da ubogo dete ne bo lacno...
Prikaži več možnosti
    • timej98 je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... za enkrat na mesec ne vudim težave, vetjetno tudi ti svojemu itroku, če ga imaš orivoščiš eno čokolado na mesec...

Resno, tisti med vami, ki ne razumete, da enim doličena hrani ni pivšeči ali jim celo smrdi in se jim gravža bi dal dvakrat na mesec, da mirate jesti konjske fige ali katerikoli drugi drek, da bi vam kapnilo...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Resno, tisti med vami, ki ne razumete, da enim doličena hrani ni pivšeči ali jim celo smrdi in se jim gravža bi dal dvakrat na mesec, da mirate jesti konjske fige ali katerikoli drugi drek, da bi vam kapnilo...

Kapnilo ni tebi bistvo. Govorimo o temeljni raznovrstni hrani. Ce kdo cesa ne je, pac ne je. to ni tezava. ce vecine stvari ne je, ki omogocajo vnos esencialnih dobrin, potem pac ne gre za konjske fige ampak psiho-zdravstveno tezavo.

Kdorkoli normalne surovine (hrano) z normalno pripravo zaradi lenobe, navade, psihicne potrebe menja za industrijsko predelano, oz jo nadomesti z vec cukra, soli, zacimb in dodatkov v obliki ojacevalcev, kislin, umetnih okusov  ter to opravicuje z izgovorom o gravzanju pac lahko v temi o nezdravi hrani traplja po ramenu somislece :)

Sicer pa jst bistveno veckrat kot dvakrat na mesec jem vse zgoraj nasteto. Ampak se tega zavedam. Pri tebi se pa ze pri jabolcnem soku ustavi. Ker smatras da pijes zdravega is stacune in si sele nedavno zvedel kaj pomeni, da je narejen iz zgoscenega soka. Ampak vazno, da se ti dobro pocutis in si v temo vmesal konjske fige ;)

Hay!

zato sem te vorašal če ješ hlevsku gnoj? ima baje veliko hranilnih snovi.... verjetno bi bruhal, če bi ga probal? Zakaj? Kot prvo verjetno zato, ker bi ti nenormalno smrdel, in če bi ga lahko kljub temu probal bi se verjetno zadavil v bruhanju... da ne omenjam še izgleda....

... meni je že izgled rdeče pese v steklenem teglcu takšen da naredim obvoz, če jo vidim na krožniku se umsknem oar metrov stran, bog ne daj, da bi nekoga videl to jesti (verjetno bi bil pri tebi isti učinek, če bi videl nekoga jesti drek) da pridem slučajno tako blizu, da jo zavohah mi gre pa na bruhanhe in če se pravi čas ne umaknem bi zagotovo malo bruhnil, probati je pa nebi mogel... samo enkrat mislim, da še v oš ene dva milimetra, kljub temu, da mi je smrdela in sem si zamašil nos in orobal in takoj ko okusil plunil ven in si šel spurati usta ker mi je dvigovalo želodec in me sililimo na bruhanje.... podobno je z paradajsom in ostalimi 7.naštetimu szvarmi, samo, da v lažji obliki... sicer če bi jih pojedel bi ravno tako zaradi nagravžnega okusa in (ali) smrada teh živil bruhal.... no sem zadnhič probal pohano cvetačo in celi pijedel košček, dva ampak sem čez par sekund miral pljuvati ven ker se mi je gravžal okus...

... nw vem no, ta kebab od šipca so lepo natezani koščki mesa in tudi hladen nima niti pid razno omus pi doručku....

... hči že od malega ne je zelenjave, višek je bil v vrzcu ko je lahko pojedla en ali dva pereščka solate....

do ketos ko je jedla meso je itakbod mesa jedla samo piščanca, piščančje krokete inmlezo meso.... Ostalegga od mesa ne.
Uni vege betgeri so ji zanič, je samo tiste vege pohančke ki izgledajo kot piščančji... tudi jaz bi raje da je še kaj drugega.
Je pa dosti kosmičev z jogurtom.

lp

joda

ce odstejes kosmice z jogurtom, ki niso kosilo... povej ali ji vi2 z zeno pripravljata vege pohancke? Dvomim. Pa ce to je 2x na mesec kaj pa sicer je 28x? Zelenjave ne, mesa ne.

PA to je kot bi Jerry-a poslusal... Rad jem obcasno kebab, vsec so mi zacimbe in okus. Ampak resnica je, da tam tako kot v Poli-ju pojes prakticno vec klavniskih odpadkov (kar se ne da prodati po razrezu kot osnovno surovino) kot pa pravega mesa :) 

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 776
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Nekateri bolje, da po eni strani obdržijo kaj zase....

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

anita_a
anita_a
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 561
  • Avtomobil: hitro kolo

Pri kebabu ne pozabiti na dodani sojo in pšenico.  :laugh

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

Hay!
... za enkrat na mesec ne vudim težave, vetjetno tudi ti svojemu itroku, če ga imaš orivoščiš eno čokolado na mesec...

Ceprav se je tem zadevam boljse kategoricno izogibat se strinjam - enkrat ali dvakrat na mesec to ni popolnoma noben problem.
Predvidevam, da ostalih 30 dni potem vseeno je "normalno" hrano?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.