Skoči na vsebino

Zdrava hrana in naše prehranjevalne navade

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
94 odgovorov v temi
Svetnik
Svetnik

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 729
  • Avtomobil: Samo stare pregnite kante

Nije baš tako...svaki dan je svježe meso...samo najbolje za stranku  :evillaugh ...pa kljub vsemu grajanju lavfajo 100 na uro kebabarne in lepo služijo eure  :ok  ...očitno je dobro 

Če bi se vsak zase brigal,bi imel za celo življenje dela :evillaugh  ....pa itak mora bit najmanj 3.0 , 6 zyl.... :skrbast

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 485
  • Avtomobil: OOOO

Dobro Leon je pozabil, da tisto meso, ki mu rok iztece operejo z amoniakom in ga “reciklirajo” ;) pa ce se ne gre, ga dajo drugic v predelovalni obrat, ki ga skupaj z zacimbami lepo zamrzne v obilo kebaba in to je potem tretjic na tegu ponujeno meso ;)
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 740

A je res potrebna diskusija o tem ce je kebab meso zdravo ali ne? :)

Tud ce vzames najboljsi kebab (dejansko so razlike v kvaliteti), bo to se vedno 10x vecji srot kot najcenejsi zrezki v eurospinu, ki so na akciji, ker bo kmal potekel rok trajanja.
Kebab je najcenejs meso, ki ga ne mores vec porabit drugace, ogromno dodatkov, mast v vseh oblikah, pa lepo zapakirano v folijo pa zmrznjeno.

Men je drugac po okusu dober. Dürüm, piscancji, vsa zelenjava, fajn pekoc, pa brez omak. Mam enga turka kjer je res dobr, z lustom ga jem vsake tolk...

Urejal the_one, 02.10.2022, 17:20.

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Meni je odlicen, zacimbe in zapecenost naredi svoje. Ne jem ga sicer pogosto, ampak nimam absolutno nobenih predsodkov govoriti kaj je v tem mesu, ker tocno vem iz kje je 90% kebabov - ne bos verjel - 2 dobaviteja iz DE zalagata vse to in na zalost tudi vem kdo je najvecji odjemalec klavniskih odpadkov ter kako jih izkoristi :)

Je to kaj slabega, ce se o tem pogovarjamo? Brezmadeznih ni. Kogar je pac sram naj preskoci temo ;)
Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

To sm ze slisu, da je ful mal razlicnih dobaviteljev po celi Evropi. Pol je fora v pripravi, skladiscenju, al pa ne vem cem. Ker razlika v okusu definitivno je :)

Ampak to definitivno ni vec debata za to temo :)

Prikaži več možnosti

ilegalec
ilegalec

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 301

Sam sem imel enake predstave o kebab mesu, da je notri "boljše da neveš kaj", ampak sem bil zelo prijetno presenečn, ko sem enkrat cel kebab razstavil.

Za nek piknik sem imel idejo, da bi pekel kebab in sem kupil cel zamrznjen 7-kilski piščančji kebab na palici od proizvajalca, ki zalaga večino kebabarjev po Sloveniji. Ker nisem dobil palice za vrtet, sem se odločil cel kebab razstavit in spečt meso posebej.

Nisem mogel verjet. Cel kebab je bil sestavljen samo iz izkoščičenih beder s kožo, ki so bila zložena eno na drugo. NIČ čudnega. Samo bedra, brez kosti. Tako da te zgodbice o 6% mesa lahko da veljajo za kakšne druge kebabe.

Res, da je meso polhno začimb, predvsem vegete, ampak kar se mesa tiče je bilo samo to. Ta proizvajalec ima na svoji strani sicer tudi napisane katere so te začimbe.

Kar se govejega kebaba tiče pa nevem.

Prikaži več možnosti

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 427
  • Avtomobil: e46, e60, f39, S1000R

Pravi kebab je iz svežega mesa in ne iz zamrznjenega. 

Urejal krtinovec, 02.10.2022, 19:25.

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 739
  • Avtomobil: Becikl

Ja piscancji se mi zdi vseeno boljsi. Medtem ko goveji izgkeda kot neka pasta ki jo rezes, pr piscancjemu je vidt kose.

Pa saj ce pomislis kak je cena govedina pa piscancjega mesa....ceba kebaba pa ista. Ni logike.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik

Tocno v tem je point te cele diskusije o "zdravi hrani" ;)

Pecena piscancja bedra so lahko ful zdrava hrana, ali pa totalen junk food. 

• Ce vzames ceneno meso iz masovne produkcije, po moznosti takega, ki je tocno na roku ali pa preko njega, ga zalijes z mascobo, zacimbami in "zacimbami", nato pa peces dokler nimas za dve zajemalki hrustljavih delckov, to je junk.
  • Ce vzames svezega piscanca iz preverjene reje, ki ni bil futran z antibiotiki in rasnimi hormoni, ga pripravis s kakovostnim oljem, "pravimi" zacimbami in pripravis doma v pecici, bo pa to povsem nekaj drugega. 

V obeh primerih drzi, da jes piscancja bedra. Je pa toliko drugih faktorjev vmes, da en kebab z doma pripravljenim pecenim piscancem nima popolnoma nobene veze ;)

BTW, obcudujem zgornji post - da je nekdo imel jajca "razdreti" surov kebab in meso potem na "klasicen" nacin ponuditi gostom. Jaz ne vem ce bi mi to ratalo  :ok  :blackeye

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 739

Pri novih porhih je problem ker so prehitri in prevec pod kontrolo. In je vozit 150 po magistralki brez veze ker se nic ne dogaja. Ce mas en bolj zluftan avto se mas pa pri 90 na isti cesti lahko ze zelo lustno…
Prikaži več možnosti
    • Jerry in sash uporabnikom je všeč to sporočilo

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 719
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Pri novih porhih je problem ker so prehitri in prevec pod kontrolo. In je vozit 150 po magistralki brez veze ker se nic ne dogaja. Ce mas en bolj zluftan avto se mas pa pri 90 na isti cesti lahko ze zelo lustno…

In to ma veze z kebabom kje? :rofl
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti
    • Borut30 je všeč

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 609
  • Avtomobil: creative technologie

:laugh

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 985
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Je to kaj slabega, ce se o tem pogovarjamo? 

Ni, dokler ne napišeš da se gojene perjadi nebi dotaknil niti pod razno, kebab pa ješ brez problema. Ker so zanj žrtvovale svoje življenje samo domače na kmetiji skrbno futrane putke in je to najboljše meso, ane? Itak :)

:umruodsmeha

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

Ni, dokler ne napišeš da se gojene perjadi nebi dotaknil niti pod razno, kebab pa ješ brez problema. Ker so zanj žrtvovale svoje življenje samo domače na kmetiji skrbno futrane putke in je to najboljše meso, ane? Itak :)

:umruodsmeha

Za vecino vnosa v svoje telo poskrbim, da je tako kot mora bit, manjsinski del pa tudi jst pojem sranja in se pred tem ne skrivam oz se mi je o tem cisto enostavno pogovarjat ;)

Vecina si junk sicer drugace razlaga in ga mogoce je v vecini. Meni je to popolnoma vseeno, sem pa preprican, da vsak premore dovolj znanja, da loci plevel od zrna ;)

Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik

In to ma veze z kebabom kje? :rofl

Seveda ma. Ce bi bril zdrav z zdravimi zacimbami... nebi bil tako zanimiv kebab :)

Al pa je enega res slabega pojedel, pa malo klobasal po napacni temi ;)

Prikaži več možnosti
    • airmike je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.