Skoči na vsebino

Čiščenje stanovanja, čistilni servisi in čistilke

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
135 odgovorov v temi
veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46 127
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Ne mi o čistilkah. Za stanovanje al hišo spucat jih ne dobiš sploh, ker so vse zasedene. Računajonpa 10 eur na uro. Vse na roke.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 985
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Ne mi o čistilkah. Za stanovanje al hišo spucat jih ne dobiš sploh, ker so vse zasedene. Računajonpa 10 eur na uro. Vse na roke.

Kaj ne poveš, jaz vem za eno ki dela za 7. Če rabiš, pokliči in ti bom dal kontakt.

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 226
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Kaj ne poveš, jaz vem za eno ki dela za 7. Če rabiš, pokliči in ti bom dal kontakt.

Počakajmo da še Joda pristavi lonček, sigurno pozna kako, ki dela pod 5 EUR z lastnimi čistili. :)

LP Tristan01
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 33 183
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

Počakajmo da še Joda pristavi lonček, sigurno pozna kako, ki dela pod 5 EUR z lastnimi čistili. :)
LP Tristan01

40€ za 1,5 urek8 delata dva ali 2 uri dela eden za 30€.
Svoja čistila.
To je čiščenje brez pospravljanja.
Tu se gre za kvaliteto in ne za kvantiteto.
Ne preveč umazana kopalnica (jerry bi rekel, da je čista kot v hotelu) potrebuje vsaj 3 ure čiščenja.
Antracit kamnito korito polno vodnega kamna in z sledmi odlaganja vroče posode čiščenje 1,5h cela kuhinja brez pečice 3 ure. Pečica do 1,5h odvisno od zasvinjanosti itd.

Tako, da ni ravno 5€

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • bmw330cd je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

10 EUR brez čistil. Še krpe mi je poračunala. Vedla pa se je, kot da je ta hujš direktor.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 535
  • Avtomobil: UFO

To je iz iste firme kot John Wicku pridejo pospravljat?
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti
    • gusti4u, mitja155, krtinovec in 2 ostalim je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 631
  • Avtomobil: F11 530d

Flet si pa ja sam posesaš pa prah obrišeš... 

1964 Ford mustang 289 V8, 2010 F11 530d

Vaša ideja, naš izziv...https://kristeh.si/ :)

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Kamnit lijak se premaže z mr.muscolo in pusti 15 minut. Spereš in še enkrat umiješ s čistilom za posodo... Se sija kot, da je ravnokar montiran... 

Za cca 100m2 flet ne rabiš več kot 2 ure, da se sija u nulo... Čistilni servisi so čisti nateg za katerega plačuje len folk, ki se jim ne da 1x na teden vzet 2 urci časa za pospravit lastno luknjo (brez zamere če sem koga užalil). 

Pečice se čistijo same ponavadi se samo saje ven obriše in steklo umije. Kopalnica vzame največ časa... cca 1 uro (12m2) in se sija, da lahko piješ vodo iz sekreta.... 

Razumem, da najameš čistilni servis za firmo in pisarne, skrete po firmi,... Za lastno luknjo pa ni šans... 

Lp

Prikaži več možnosti
    • gusti4u, jakeccc, bojan.u in 3 ostalim je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 394
  • Avtomobil: Bmw

10 EUR brez čistil. Še krpe mi je poračunala. Vedla pa se je, kot da je ta hujš direktor.

Z racunom al brez
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Za cca 100m2 flet ne rabiš več kot 2 ure, da se sija u nulo...
Lp

... nikdar in nikoli, pa se upam it stavit za bilo kaj.
Razen če imaš zelo nizek standard, kaj pomeni, da se sija u nulo.

Če avto pelješ v avtomatsko pralnico se za nekoga sija v nulo, drugi ga pa pelje na ročno čiščenje in pranje, kjer to traja dve uri in potem še 16 ur poliranja, pa za takega jaz še vedno nebi rekel, da je to flst od 100m2 ki se po dveh urah sija v nulo, ampak, da je samo čist toliko, da se ga da začeti čistiti....

... da boš lažje razumel... cca 10 minut ti vzame samo čiščenje umazanije med kuhalno ploščo in pultom... kje je pa še vse ostalo....samo pobrisati prah brez premikanja stvari na omarah in posesati stanovanje je najmanjši problem in ko to narediš, se čiščenje šeke zares začne...

lp

joda

Urejal joda, 19.10.2022, 09:17.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • jjjernej je všeč

gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 652
  • Avtomobil: Scenic + RT

Kamnit lijak se premaže z mr.muscolo in pusti 15 minut. Spereš in še enkrat umiješ s čistilom za posodo... Se sija kot, da je ravnokar montiran... 

Za cca 100m2 flet ne rabiš več kot 2 ure, da se sija u nulo... Čistilni servisi so čisti nateg za katerega plačuje len folk, ki se jim ne da 1x na teden vzet 2 urci časa za pospravit lastno luknjo (brez zamere če sem koga užalil). 

Pečice se čistijo same ponavadi se samo saje ven obriše in steklo umije. Kopalnica vzame največ časa... cca 1 uro (12m2) in se sija, da lahko piješ vodo iz sekreta.... 

Razumem, da najameš čistilni servis za firmo in pisarne, skrete po firmi,... Za lastno luknjo pa ni šans... 

Lp

to je, če si vsak teden vzameš čas. Če pa čistiš 1x mesečno, kot očitno nekateri, pa res ni dovolj

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

to je, če si vsak teden vzameš čas. Če pa čistiš 1x mesečno, kot očitno nekateri, pa res ni dovolj

... ali pa še več :)

... za granitno antracit korito pa nimaš kaj uporabljati Mmuscolo, to lahko fejkaš na bela in svetla korita, čeorav jazvtega nebi priporočal nobenemu, čisti se drugače.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik

To je bilo čiščenje po gradnji. Drugače ne najemam čistilk.
ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • tinydiamond je všeč

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 890
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Mi najemamo enkrat/dvakrat na mesec čistilko za cca 150 m2. 7€/uro, cca 3-4 ure dela, da je zadeva top počiščena. Imamo edino vikende čas, da bi stanovanje generalno spucali, pa raje tisti čas "uživamo" drugače. Vsak po svoje....

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... nikdar in nikoli, pa se upam it stavit za bilo kaj.
Razen če imaš zelo nizek standard, kaj pomeni, da se sija u nulo.

Če avto pelješ v avtomatsko pralnico se za nekoga sija v nulo, drugi ga pa pelje na ročno čiščenje in pranje, kjer to traja dve uri in potem še 16 ur poliranja, pa za takega jaz še vedno nebi rekel, da je to flst od 100m2 ki se po dveh urah sija v nulo, ampak, da je samo čist toliko, da se ga da začeti čistiti....

... da boš lažje razumel... cca 10 minut ti vzame samo čiščenje umazanije med kuhalno ploščo in pultom... kje je pa še vse ostalo....samo pobrisati prah brez premikanja stvari na omarah in posesati stanovanje je najmanjši problem in ko to narediš, se čiščenje šeke zares začne...

lp

joda

Seveda, če si prasec nasploh in ne čistiš sproti potem imaš valjda po 1 tednu ali 1 mesecu tolk zažrte svinjarije med ploščo kuhalno in pultom, da jaz tam sploh kuhat ne bi hotel več osebno....

A je težko po vsakem kuhanju obrisat ploščo, obrisat pult in usput z gobico še po špranju potegnit in imet vsak dan čisto? Vzame ti točno 2 minuti časa. 

Al ste ljudje taka praseta, da XY dni uporabljate in uporabljate, perete pa 1x na mesec? Zakaj pol jebenih gat ne nosiš enih in istih 2 tedna zapored... 1 teden tako, 2 teden jih pa okol obrneš... 3 tedn daš v pranje. A v školko tud cel tedn serješ brez da vodo potegneš in pol en šiht časa pucaš školjko? 

Glede prahu... no comment stari... Ne vem kok šare maš po omarah in policah ampak vseeno... Sesanje ti za 100m2 vzame 5 -10 minut, ker posesaš načeloma samo vogale, ki jih dnevno roomba ne posesa tako kot bi morala, ker jih ne doseže, ter tepih, ki ga roomba slabo posesa (če ga imaš) in pa kavč. . 

Še enkrat... Če za sabo redno pospravljaš ti čiščenje ne vzame prav nič časa.. Če pa si prasec pa pač ti itak ni pomoči.

Dostikrat že v firmi na šihtu po mizah sodelavcev ali delovnih mestih v proizvodnji vidiš kdo je prasec in kdo ima red in disciplino glede čistosti... 

Lp

Ja samo cmon... 1x mesečno čistit stanovanje? Kjer ješ, spiš in tko naprej? To je svinjak pol... Razn če si skos po svetu oziroma zdoma, pa si doma samo parkrat na mesec.....

Ljudem manjka red in disciplina glede čiščenja. Ko nekaj odrabiš se stvar počisti in pospravi.... Ko kuhaš in poješ kosilo, se mizo pospravi, posodo pomije in pult počisti. Ko serješ si obrišeš rit, spereš školjko z vodo in počistiš z metlico. 

Če pa to ne delaš redno pol pa verjame ja... da majo ljudje zažrto in zapečeno svinjarijo po kuhinjskih pultih... :)

Urejal BMW4everafter, 19.10.2022, 11:05.

Prikaži več možnosti
    • nejči je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... roombe ne smeš šteti zraven ker je na začetku nisi omenil... kuhalno pliščo vsaj jsz soucam vsaj 3x dnevno, ostali verjetno pač ne... med ploščo in pultom gobica nič ne pomaga ker ne očisti.... 100m2 za čiščenja tla 1x/teden vsaj 4 ure... sesanje, suho brisanje, mokro či#čenje, suho brisanje in na koncu zaščita...

Jaz bi rad spiznal to super fato za 7€/h pa da v 4 urah spuca 150m2 v nulo.
Bi jo rabil za čiščenje pri mami, potem ko bom jaz pirabil 20+ ur, da samo na priblhižno vzdržuje stanje.
Pa te ne zajebavam, čisto resno mislim...

Samo za eno navadno enokrilno okno rabiš od 10 minut naorej pa jih imaš v bajti sigurno več kot 12 in samo to je dobri 2 uru dela, kje je pa še vse ostalo...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 890
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Hay!

... roombe ne smeš šteti zraven ker je na začetku nisi omenil... kuhalno pliščo vsaj jsz soucam vsaj 3x dnevno, ostali verjetno pač ne... med ploščo in pultom gobica nič ne pomaga ker ne očisti.... 100m2 za čiščenja tla 1x/teden vsaj 4 ure... sesanje, suho brisanje, mokro či#čenje, suho brisanje in na koncu zaščita...

Bi jo rabil za čiščenje pri mami, potem ko bom jaz pirabil 20+ ur, da samo na priblhižno vzdržuje stanje.

Samo za eno navadno enokrilno okno rabiš od 10 minut naorej pa jih imaš v bajti sigurno več kot 12 in samo to je dobri 2 uru dela, kje je pa še vse ostalo...

lp

joda

Seveda spuca v nulo. Zakaj pa ne bi? A misliš, da smo svinjaki te 4 tedne in pustimo "fati" totalizem v hiši? Znamo tudi sesati, znamo pospraviti in ne boš verjel, tudi sekret školjko znamo spucati v tem času. Enkrat na mesec naredi taista fata generalno. In v 4-ih urah naredi izjemno dobro delo. Že več kot dve leti zadeva funkcionira. Kako je pri tebi, me niti najmanj ne zanima, al pa imate slabe "fate". Domače ali najemniške.

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

lp

joda

Roomba tud pomiva, če maš tak model. To je bila ena najboljših investicij v mojem življenju. Naslednja bo robotska kosilnica... :) Pa ne zarad lenobem ampak zato, ker enostavno ura ima 60minut, dan ima 24ur in teden 7dni... 

Ker v novem delu bajte obnavljamo parkete ta teden in mamo lih majstra ti dam za primerjavo.......

v cca 9 urah je včeraj majstr vse pripravil, zbrusil, spravil parket v level, polepil kar je odstopilo od betona, posesal, pomil in sčistil ves prah od brušenja, prvi sloj polakiral, ter pospravil in za sabo da ni bilo videt, da je sploh kdo kaj delal.... spil pir ali dva, popil kofe ali dva, šel na malico.....

Tako, da ne me jebat in ne mi nakladat, da se redno čiščeno stanovanje od 100m2, ki sploh nima 100m2 pohodne površine sesa in pomiva VSAJ 4 ure.

Ker kdor to dela, ali je vmes 3 ure na telefonu ali dela kaj drugega, ali si ga 3 ure drka, ali je prasec in dobesedno to dela samo enkrat na mesec, ali pa je megla taka, da je joj.

Če se ti dnevno zatika neki med pult pa kuhalno ploščo ti plošča slabo nalega na pult kar pomeni, da maš ali slabo plato, slab pult al pa slabo oboje.... 

Jaz med pultom in indukcijsko plato recimo sploh špranje nimam razen kolikor je radijusa na robu stekla to je morda 1mm in, če greš zdajle z olfa nožem spodaj ne boš potegnil ven ničesar.... 

P.S. 

Svaka ti čast, da maš čas VSAJ 3x na dan uporabljat kuhalno ploščo. Jaz tega privilegija nimam... nas forumašev je večina od 6 do 16 ali pa še kaj dlje v službah.... :) Jaz bi tud raje sesal svoje stanovanje 4h na dan, pomival eno okno pol ure na dan in vmes vsaj 3x kuhal kak prigrizek in si drkal kurac... oziroma bi drkal kurac in plačeval čistilko..... pa mi žal ni dano... jbg.

Ne razumet kot provokacijo... ker to ni namen... 

Urejal BMW4everafter, 19.10.2022, 13:30.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Seveda spuca v nulo. Zakaj pa ne bi? A misliš, da smo svinjaki te 4 tedne in pustimo "fati" totalizem v hiši? Znamo tudi sesati, znamo pospraviti in ne boš verjel, tudi sekret školjko znamo spucati v tem času. Enkrat na mesec naredi taista fata generalno. In v 4-ih urah naredi izjemno dobro delo. Že več kot dve leti zadeva funkcionira. Kako je pri tebi, me niti najmanj ne zanima, al pa imate slabe "fate". Domače ali najemniške.

... še enkrat, imama drugačni kriterij kaj je spucano v nulo.
Lahki v 4-ih urah dobro pibriše soucati v nulo pa ne more.
Če bi bila v Lj bi jaz takšno kot jo imaš ti rabil za mamo

Roomba tud pomiva, če maš tak model. To je bila ena najboljših investicij v mojem življenju. Naslednja bo robotska kosilnica... :) Pa ne zarad lenobem ampak zato, ker enostavno ura ima 60minut, dan ima 24ur in teden 7dni... 

Ker v novem delu bajte obnavljamo parkete ta teden in mamo lih majstra ti dam za primerjavo.......
v cca 9 urah je včeraj majstr vse pripravil, zbrusil, spravil parket v level, polepil kar je odstopilo od betona, posesal, pomil in sčistil ves prah od brušenja, prvi sloj polakiral, ter pospravil in za sabo da ni bilo videt, da je sploh kdo kaj delal.... spil pir ali dva, popil kofe ali dva, šel na malico.....

Tako, da ne me jebat in ne mi nakladat, da se redno čiščeno stanovanje od 100m2, ki sploh nima 100m2 pohodne površine sesa in pomiva VSAJ 4 ure.
Ker kdor to dela, ali je vmes 3 ure na telefonu ali dela kaj drugega, ali si ga 3 ure drka, ali je prasec in dobesedno to dela samo enkrat na mesec, ali pa je megla taka, da je joj.
Če se ti dnevno zatika neki med pult pa kuhalno ploščo ti plošča slabo nalega na pult kar pomeni, da maš ali slabo plato, slab pult al pa slabo oboje.... 
Jaz med pultom in indukcijsko plato recimo sploh špranje nimam razen kolikor je radijusa na robu stekla to je morda 1mm in, če greš zdajle z olfa nožem spodaj ne boš potegnil ven ničesar.... 

P.S. 
Svaka ti čast, da maš čas VSAJ 3x na dan uporabljat kuhalno ploščo. Jaz tega privilegija nimam... nas forumašev je večina od 6 do 16 ali pa še kaj dlje v službah.... :) Jaz bi tud raje sesal svoje stanovanje 4h na dan, pomival eno okno pol ure na dan in vmes vsaj 3x kuhal kak prigrizek in si drkal kurac... oziroma bi drkal kurac in plačeval čistilko..... pa mi žal ni dano... jbg.

Ne razumet kot provokacijo... ker to ni namen...

... seveda si mislil kot provokacijo, drugače tega nebi napusal :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

MihaSpec
MihaSpec
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 690
  • Avtomobil: Corolla

Zasedene so zato, ker nihče noče opravljati "umazanega" dela.

Otroke učite da morajo končati najmanj gimnazijo. Fakulteta je skoraj obvezna.

Na 3 letne poklicne šole se praviloma vpišejo samo otroci priseljencev.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.