Skoči na vsebino

Čiščenje stanovanja, čistilni servisi in čistilke

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
135 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 33 183
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

upam samo, da bo ohranil tiste cene s katerimi se hvali - 6eur na uro ce se ne motim :) bomo v vrsti stali, da nam lenuhom pocisti hehe
potem bi tema tekla na temo krize ne pa ciscenja :)

... kje sem jaz omenjal da čistim za 6€/h mi prosim pokaži.
Hvala.

@mat, vem kako se očisti RF korito, ampak jaz nisem pristaš MM. tako, da to očistim z drugimi sredstvi.

lp

joda

Urejal joda, 20.10.2022, 15:21.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

@Nix a lahko odoreš novo temo o čiščenju in podobnem in prestaviš vse poste kar se tega tiče tja, da ne smetamo te, pa se bo pitem debada nafaljevala tam, če bo interes.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 690
  • Avtomobil: star Bmw

Tema je pa: joda in čiščenje za 6 eur.Desničarjem in Janši ne puca.
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... kje si ti spet janšo našel?
Bože sačuvaj...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 453
  • Avtomobil: BMW

Evo novo temo JODAFATA  .....    

Joda, probaj enkrat z MM boš šokiran , nad učinkovitostjo, seveda pa dobre stvari niso ekološke, to je pa res.  

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... moje so ekološke in lahko rečem, da je tudi lepše kot po MM.
Je pa težko govoriti na pamet, ket kot verjetno veš imaš več vrst in kvalitet inoxa in ena so manj druga bolj zahtevna za čiščenje in vzdrževanje in kar se odnese na enih, ni nujno, da se enako dobro tudi na drugih.
Ok, pri novih koritih ni panike, ko pa so enkrat stara id 5-20 let se pa opazi razlika.

...pri imenu si bil blizu po črkah, pri pomenu pa ne..

Joda family je pravo ime :)

lp

joda

Urejal joda, 21.10.2022, 00:29.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 631
  • Avtomobil: F11 530d

Joda, pa "majkemi"  ZAKAJ NE ODPREŠ ČISTILNEGA SERVISA ???  Si, kot praviš brez poseln, jaz te takoj naročim za čiščenje.

Sicer s 5 euri na uro, mislim, da ne boš preživel, samo za vrhunsko storitev so danes tarife 12 - 15 eur / uro.  

Sicer pa RF korito imaš še boljši sistem za staro umazano.   Poliješ z Mr. Muscolo, odmaševalec odtokov, zdrgneš z krtačo, bo, kot iz trgovine. 

Nato pa z eno kremo od Blancota narediš novo zaščito.  

Joda, daj torej razveseli nas in nam ponudi te storitve, resno mislim, ker ja, tako, kot ti navajaš, tudi jaz sam najbolje, kaj naredim, pa tudi če pokažeš ljudem delajo, večinoma po liniji najmanjšega odpora.  

To sem mu že jaz povedal pa se norca dela in pametuje kako se ne da fleta v 15 minutah posesat pa 1 metra pulta kuhinje v manj kot 1 uri pomit. noro

Hay!

... moje so ekološke in lahko rečem, da je tudi lepše kot po MM.
Je pa težko govoriti na pamet, ket kot verjetno veš imaš več vrst in kvalitet inoxa in ena so manj druga bolj zahtevna za čiščenje in vzdrževanje in kar se odnese na enih, ni nujno, da se enako dobro tudi na drugih.
Ok, pri novih koritih ni panike, ko pa so enkrat stara id 5-20 let se pa opazi razlika.

...pri imenu si bil blizu po črkah, pri pomenu pa ne..

Joda family je pravo ime :)

lp

joda

Inox se da zlo na hitro tudi lepo spolirat do ponovnega sijaja ne glede na to kolk je star.... samo povem... Ker ful delam z inoxom.... 

Urejal BMW4everafter, 21.10.2022, 05:45.

1964 Ford mustang 289 V8, 2010 F11 530d

Vaša ideja, naš izziv...https://kristeh.si/ :)

Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Hay! ... prej ni bilo časa, bom odgovoril sedaj bolj natančno....
... za 100m2 morda tudi manj kot 3-4 ure, odvisno koliko ima kdo umazano in kakšna je površina?
Za beljen in oljen parket več kot za lakiranega, ploščice podobno.... najlažje je čistiti plastična tla, to je laminat in vinil, za tisto pa res ne rabiš veliko, se strinjam, še tolikobolj, če so tla gola in nikher v stanovanhmju ni tepihov, miz, omaric in ostale dekoracije ki je po navadi na tleh.
Za parket in ploščice je treba najprej vse dibro posesati, odmakniti stole, mize, tepihe (ki jih je tudi treba med tem dobro posesati).
Ko je vse posesano vse prebrišeš z jigerjem z mikro krpico za prah (tudi pid postlami, omarami itd. če ne dosežeš pač oremakneš tako omare kot kaj drugega.
Ko imaš ti narejeno prebrišeš tla z ustreznim mokrim čistilom. Oljen parket najbolje z osmo primernim čistilom, keramiko z čistilom za keramiko.
Ko se tla po čiščenju posušijo vse še enkrat z čisto suho krpico za prah.
To vse govorim za 1xtedensko čiščenje.
Špranjo med ploščo in pultom jaz čistim z zobotrebcen.
Kuhalna plošča se 5x/dan uporablja samo za kuhanje kave, kaj šele kaj drugega, a al jo kuha žena al pa jaz.
Čiščenje oken je ravno tako pojem za sebe.
Okno da izgleda čisto se ga kahko hitro očisti v 10-minutah, ampak to ni čisto okno. Stekli je čisto, ampsk to je pa tudi vse. Če ičistiš tudi vse okvirje znotraj in zunaj, vse reže v okvirju (določene se čisti z vatiraranimi palčkami, zobotrebcem in majhnim čopičem) ter da je očiščeno in oremazano tudi tesnilo, sorry ne gre hitreje če hočeš, da je okno soucano v NULO kot pravi, se mi zdi da Borut.
Evo danes je žena porabila dobrih 40 minut za eno manjše belo plastično okno, za katerega bi marsikdo rekel, da je bilo toliko umazano, da ga očistiš v nulo v 5.minutah....
...za lažjo primerjavo...
Za ta del kuhinje se je porabilo dobre pol ure, da je bilo očiščeno v nulo brez omaric znotraj...
attachicon.gifIMG_20221019_151849.jpg
... za tole omaro bom danes porabil vsaj eno uro, da bo čista po mojih kriteriji....
attachicon.gifIMG_20221019_174559.jpg
lp
joda

Joda, resnično me zanima, kaj naredi žena, ko pride domov iz službe in stanovanje ni očiščeno?
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 394
  • Avtomobil: Bmw

Joda, resnično me zanima, kaj naredi žena, ko pride domov iz službe in stanovanje ni očiščeno?

Vzame bič, pa spanky spanky
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 890
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Vzame bič, pa spanky spanky

Pomojem "strap on" in gasa po.....siromaku :-)

Urejal Borut30, 21.10.2022, 07:30.

Prikaži več možnosti
    • Eddy, branevrankar in MihaSpec uporabnikom je všeč to sporočilo

sash
sash

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 535
  • Avtomobil: UFO

Verjetno ga tera po stanovanju ko zastavnik v JNA ko pride na pregled redarstva.
The Truth is Out There
Prikaži več možnosti

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 394
  • Avtomobil: Bmw

Tovariš Joda je uvijek najbolji... kad spava :ok2
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti
    • 525iX je všeč

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46 127
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Joda, kolk računaš na uro.....

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 485
  • Avtomobil: OOOO

... kje sem jaz omenjal da čistim za 6€/h mi prosim pokaži.
Hvala.

sem karikiral, ker se ne spomnem koliko tocno si omenjal - vem samo da je bila cifra od oka 2x nizja kot da moja mama vcasih in sem se ze takrat nasmejal. kot pri soku iz praha, citronske kisline in malo cukra. a kilaza jabolk za narest sok po ceni kot si jo omenil je drazja od soka. kje je potem se predelava in pakiranje :)  ampak vazno, da si ti zadovoljen.. pa seveda, da se to prestavi stran od teme o krizi..

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 277
  • Avtomobil: bmw

Edino na bmw forumu tema o kumarcah pride na pogovor o rezervni gumi
Prikaži več možnosti
    • gusti4u je všeč

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik

Ja, če je pa naš dvorni norček Joda začel.
Pa saj nekaj pa mora delat, če že v službo ne hodi in ga žena preživlja, mora nekaj delat, da ne teži nonstop ljudem z nekimi popusti.
Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 747
  • Avtomobil: new age e39

To sem mu že jaz povedal pa se norca dela in pametuje kako se ne da fleta v 15 minutah posesat pa 1 metra pulta kuhinje v manj kot 1 uri pomit. noro

Inox se da zlo na hitro tudi lepo spolirat do ponovnega sijaja ne glede na to kolk je star.... samo povem... Ker ful delam z inoxom....

Se nikol se ni flet tolk hitr spucal kot takrat ko dec caka bejbo ki pride na fuk. :ok2

To kar vedno, samo brez vazelina :laugh
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter, Jerch_ in jastreb uporabnikom je všeč to sporočilo

Miholl
Miholl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 223
  • Avtomobil: 523i

Kamnit lijak se premaže z mr.muscolo in pusti 15 minut. Spereš in še enkrat umiješ s čistilom za posodo... Se sija kot, da je ravnokar montiran... 
Za cca 100m2 flet ne rabiš več kot 2 ure, da se sija u nulo... Čistilni servisi so čisti nateg za katerega plačuje len folk, ki se jim ne da 1x na teden vzet 2 urci časa za pospravit lastno luknjo (brez zamere če sem koga užalil). 

Pečice se čistijo same ponavadi se samo saje ven obriše in steklo umije. Kopalnica vzame največ časa... cca 1 uro (12m2) in se sija, da lahko piješ vodo iz sekreta.... 

Razumem, da najameš čistilni servis za firmo in pisarne, skrete po firmi,... Za lastno luknjo pa ni šans... 
Lp

Mi bi te najel, pa ce bi loh predavanja drzal kako kvalitetno ocistit 100m2 flet. Pa pomoje bos razprodan do penzije.

Ok mal resnosti, nase punce rabta 2 okol 30-40min za 70-80m2 apartma, pa je to ful gas in dnevno cisceno, pa se zmerej ni to “u nulo”
.... c u o r e s p o r t i v o ....
Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

mitja155
mitja155

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 560
  • Avtomobil: Audi S3

to prepucavanje je brezveze. Resnično. Poznam kar nekaj različnih ljudi, ki na čistočo gledajo vsak iz svojega kota. Ene pač ne zmoti vsak prstni odtis, drugi imajo doma tako da bi lahko jedli iz katerekoli stvari. Če mi je kaj žal po ločitvi je to, da bi danes brez problema plačeval čistilko, tako kot so jo imeli naši sosedje. S tem da je tam znaimivo, da imata oba več kot preveč časa, pa se ne sekirajo preveč. Pač plačajo da 1x na teden pride in potegne z gobico vse.

Osebno pa mislim da je zelo malo takih ki pa živijo v svinjaku. Pa ko je bila ravno tema še o roombi.. zame v stanovanju je bila top varianta. Pri kolegici v hiši pa ji ne pride prav, ker so trije štuki in potem to pomeni samo da je treba vse prestavljat. Al pa tri kupit. No če bi jaz tam živel bi sigurno kupil eno. Že zaradi kužata.

Ampak spet. Vsakemu svoje.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... lahko ga posesaš in pomiješ pult tako kot praviš.... nikoli nisem rekel, da se ga ne da....

Skuha kosilo

Joda, kolk računaš na uro.....

stanovanja, ki se oddajajo aka abnb se po navadi računajo na enoto (vsak prostor svoja enota) za tista v katerih se pa živi pa je stvar dogovora. Za takšne ki želijo imeti očiščeno u nulo na BMW4ever način obstaja malo morje fat in servisov in v ta segment in nivo se ne spuščam.

Mi bi te najel, pa ce bi loh predavanja drzal kako kvalitetno ocistit 100m2 flet. Pa pomoje bos razprodan do penzije.
Ok mal resnosti, nase punce rabta 2 okol 30-40min za 70-80m2 apartma, pa je to ful gas in dnevno cisceno, pa se zmerej ni to “u nulo”

Prva pametna.
Pa treba je vedeti, da večina cleaner-jev dela napako, ker misli, da čisti za stranke (posebej to pride do izraza pri apartnajih ki se čistijo tudi do 2x tedensko)
Čisti zase in ne za naročnika.
Čiščenje apartmajev se v večini plača na enoto in je fiksno, razen v redkih primerih, ko so bile v apartmaju svinje in ne potrebno več dela.

In ko tisti, ki izvaja čiščenje prvič zelo dobro ali pa v nulo spuca apartma (apartma se po navadi čisti do dve uri vsaj 2x tedensko) za to porabi 5,6 ali več ur bo naslednjič porabil za tako čiščenje 1h kljub enakemu plačilu. Enota se po navadi računa od 15€ naprej.
Tako, da prvič in recimo drugič si v minusu, potem ne več.

lp

joda

Urejal joda, 21.10.2022, 11:25.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.