Skoči na vsebino

Čiščenje stanovanja, čistilni servisi in čistilke

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
135 odgovorov v temi
joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 33 183
  • Avtomobil: BMW E30 MT1

Hay!

... evo en namig za vse ki čistite okna, pa vam je škoda sprobavati katero čistilo je boljše...

Sam sicer uporabljam samo stekex... do danes :)
Sicer bo stelex še vedno v uporabi za več stvari, tudi za okna, ampak ga bom probal nadomeščati z naslednjim "čistilom"

Za to mi je povedala hči, ker mama od njene sošolke tako čisti okna že dlje časa, jebi ga angleži :)

Naredite 4dcl črnega čaja, jaz z earl grey tea... po 10-h minutah odstranute čajno vrečko, ter dodajte precejen sok polovice izstisnjene limone. Počakajte, da se ohladi in ga nato nalijte v plstenko z brizgaljo.
Preizkušeno danes in je super, pa še lepo diši (pač stvar okusa)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • ily je všeč

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 453
  • Avtomobil: BMW

Bravo Joda, k biznisu priključiš še prodajo eko čistil , bo denar, kar skupaj letel  !   Kdaj štartaš ? 

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...ne bo šlo... eco čistila za čiščenje si večinoma naredim sam, poleg tega pa jih je še nekaj iz arzenala, ne pa vsi...

* stelex
* domestos
* beli dexal
* alverus
* pena za britje
* šampon za lase
* neko čistilo za kopalnjce iz Londona
* ECO čistilo, ki ga kupujem v Mariboru

.... in še ene 6-7 poleg njih....

... vse stvari prej preizkusim doma, da vidim, kaj je lažje za uporabo ob istem efektu in da ne eksperimentiram drugje....

Za vsa eco čistila, ki se lahko naredijo doma, bom pa vsake toliko povedal, kako sem bil z njimi zadovoljen in kako si jih lahko vsak pripravi sam doma.... itak je huduč v malenkostih, to je v pravem razmerju različnih sestavin...
...za primerjavo.... isti madež očistil z istim čistilom z različnim razmerjem.... sicer sta obe variantu očistili, ampak v hitrosti in matranju je bilo razmerje pa vsaj 1 proti 3....se pravi z pravim razmerjem več sestavim 3x lažje in hitreje očistim trdovraten madež, ki ga z standardnimi čistili ni dalo

lp

joda

Urejal joda, 13.11.2022, 00:54.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...evo srm spobal še doma, drugi pravijo, da je ok in da so zadovoljni....jaz sem zadovoljen 95%
...probajte sami pa povejte, če vam je ok.

Vedno ko se tuširam je ogledalo potem zarošeno, klasika.

Sem danes na hitro pobrisal ogledalo, počakal 5 minut da se posuši.
Potem sem dal na mikro krpo en navaden šampon, ne preveč in z njim očistil ogledalo. Pustil stati par minut in potem odstranil šampon z tistim brisalom, ki ga imate za tuš kabine.
Po tuširanju ogledalo ni bi zarošeno, mu je pa malo zmanjkalo, da bi bilo super.

lp

joda

Urejal joda, 27.11.2022, 00:22.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Joda spet resujes problem, namesto, da bi odpravil vzrok, ki je slabo prezracevanje kopalnice.
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... a bejž no... potem pa mi natedi iz štirne 10m bazen, pa da štirna ostane enaka...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 762
  • Avtomobil: MB

Če sem si prav zapomnil, so ogledalo "obrisali" z brivsko peno in se kasneje ni več rosilo po tuširanju.

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... jup, evo sem celo našel na yt :)

... za ostale stvari, ki so tudi v videu, pa se to lažje rešuje z drugimi pripomički...

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 609
  • Avtomobil: creative technologie

Če sem si prav zapomnil, so ogledalo "obrisali" z brivsko peno in se kasneje ni več rosilo po tuširanju.

Tudi za stekla v vozilu tole deluje.

Prikaži več možnosti

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 758
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

Hay!

...ne bo šlo... eco čistila za čiščenje si večinoma naredim sam, poleg tega pa jih je še nekaj iz arzenala, ne pa vsi...

* stelex
* domestos
* beli dexal
* alverus
* pena za britje
* šampon za lase
* neko čistilo za kopalnjce iz Londona
* ECO čistilo, ki ga kupujem v Mariboru

.... in še ene 6-7 poleg njih....

... vse stvari prej preizkusim doma, da vidim, kaj je lažje za uporabo ob istem efektu in da ne eksperimentiram drugje....

Za vsa eco čistila, ki se lahko naredijo doma, bom pa vsake toliko povedal, kako sem bil z njimi zadovoljen in kako si jih lahko vsak pripravi sam doma.... itak je huduč v malenkostih, to je v pravem razmerju različnih sestavin...
...za primerjavo.... isti madež očistil z istim čistilom z različnim razmerjem.... sicer sta obe variantu očistili, ampak v hitrosti in matranju je bilo razmerje pa vsaj 1 proti 3....se pravi z pravim razmerjem več sestavim 3x lažje in hitreje očistim trdovraten madež, ki ga z standardnimi čistili ni dalo

lp

joda

namesto Stelexa kupi v Muellerju SIDOLIN pa mi povej, če boš še Stelex uporabljal.

Prikaži več možnosti
    • joda je všeč

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

Tudi za stekla v vozilu tole deluje.

... je tako :)

Daj Joda, jaz te takoj vzamem, imam veliko za čistiti, pa avto, pa to, pa dobro plačam, takemu, ki ve, kako se dela......

Čistilke so ja...., ne bom nikoli pozabil, mi generalno čuisti eno stanovanje za oddajo in na tleh topli pod po čiščenju umazan, kao, to pa ne gre dol.......

Jaz gledam debelo, žena verjame, pa malo pošpricam Meglia na en del na tla, grem na kolena in ja umazano je bilo ene 4 kvadratne metre , v dveh minutah z ščetko za posodo povsem očistim 1 m2 , potem mi pa čistilka pribije, da ona pa ne gre na kolena ????

Sem ji plačal in se samo še zahvalil, za do sedanje več letno sodelovanje ......

Sem imel pa tudi primere tako orto mastno umazane kuhinje, da sem najprej poklical en servis so, kao, po mojih merilih očistili na pol, potem sem pa za njimi poklical še en servis, skupaj so porabili preko 30 ur, da je bila 15 m2 velika kuhinja spet na 99% čista, kot mora biti.

Zanimiva je bila tudi stelokeramična povsem zažgana nečiščena, najemnik plačal menjavo plošče, potem sem se jo pa za hec je lotil zelo na grobo z malarskim špohtelnom in ŠOK, v nekje pol ure sem jo popolnoma očistil, ker so bile vse narisane črte na steklokeramiki med stekli in ne natisnjene na steklu, in nekje po uri poliranja, je bila plošča, brez vsake rise, povsem čista.

... evo sem se prejšnji teden ravno nate spomnil in na to objavo :)

... enim je res težko iti na kolena... jaz se še vsedem na tla, ko čistim kuhinjo, ker drugače se cokla ne da komot očistiti, razen, da se ga odstrani in očisti tudi pod omarami, anpak to je dodatna storitev in se dodatbo plača....

No da se vrnem na tvojo objavo, ko si imel generalno čiščenje in ni hotela na kolena tako kot ne Saška.

Jaz mislim, da je tu problem predvsem v komunikaciji.
Eno je urna postavka za osnovno čiščenje, ali pa fiksna cena čiščenja na enoto.

Kot pravim sem bil prejšnji teden pri enem dedu in se je strinjal z urno postavko, hkrati pa je želel, da se v 3-urah očisti komplet stanovanje, cca 65m2.
Sem mu pivedal, da mora razumeti kaj je komplet in kakšna vrsta čiščenja.
Njegovo stanovanje se v 3 urah lahko samo pomije pi tleh in grobo prebriše prah in to je to.

Samo za čiščenje njegove pečice, korita v kuhinji, kuhalne plošče in steklene nape je potrebno vsaj uro in pol dela, kje je pa še vse ostalo, ampsk je še kar vztrajal da nhegovemu znancu pa čistilka vse spuca v nulo v 3 urah itd.
Je kar malo debelo pogledal, ko sem mu dejal, da pač to ne gre skozi in da pač nisem dovolj dobet za njegove zahteve in da je najbolje, da naj mu potem čisti čistilka od kolega in sva stvar hitro zaključila. Se je hitro videlo, da je komplikator in nima smisla, ker ne bo nikoli zadovoljen in še vse bi rad najraje v eni uri.

Ne vem kako si bil zmenjen z čistilko ampak eno je cena za osnovno čiščenje, vse ostalo se pa računa posebej.
Sicer imaš danes dovolj pripomočkov, da ni treba čistiti tsl na komenih, ampak če je kje nuja se pa to pač naredi.
Enako ne more biti recimo čiščenje pečice v urno pistavko ampak sr računa posebej, ravno tako okna itd.
Jaz sicer to dvoje vključim v urno postavko (odvisno od stranke in želja) ampak stranka zato tudi ve, da se bo določen dan čistili samo pečica, napa, kuhalna plošča in korito in nič drugega v uri in pol in v tem času uro in pol samo kopalnica
(delam v paru, ker dva v uri in pol naredita več kot en sam v treh)

Najbojša stranka je pa mlada družina, ki res skrbi za čistočo ampak želijo nekaj več in tam se res čisti vdetajle, ki jih niti sam pri sebi ne.
Vedno pred čiščenjem posesata, pospravita in zložita vse, tako, da je potem višji nivo čiščenja enostavnejši in lažji.

Tako, da vsi ki najemate ali servise ali privat čistilcr, se prej dobro pogovorite kaj želite, na kakšen način in kaj pričakujete, ter da veste kaj dobite za to kar plačate. Tudi mehanik ima drugačno ceno za polravili motorja kot pa za menjavo olja :)

@berni, bom poskusil v bodoče. Sicer stelex ne uporabljam samo za čiščenje stekla ampak za druge stvari, ravno tako, kot tudi za stekla v 80% drugo kot stelex.
@mat za indukcijo je bolje strgalo za vinjjete kot špohtl, ki lahko hitreje kaj poškoduje. Sicer pa se da vse to očistiti brez tega, samo malo dlje traja :)

Se ena izven... ženi vefno orsvim nsj pazi kako dela s posodo na indukciji, da jo nebi slučajno razbila, ker bi mi bilo mal škoda siemensa. Potem pa prejšnji teden izvem, da imam to krito v zavarovalni poliici za hišo :)
No ampak ženi tega nisem povedal...

Lp

joda

Urejal joda, 09.12.2022, 14:33.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • Mat xxl je všeč

berni
berni

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 758
  • Avtomobil: BMW 325i E92 M

@joda, ja Sidolin tudi jaz za skoraj vse uporabljam, saj veš že v filmu Grška poroka je tisti dedek pršil s "stelexom" vsepovsod. :)

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... nimam pojma, nisem gledal filma, ker soada v kategorijo glupih komedij, ki jih ne maram gledati...

Jaz skoraj za vse drugače uporabljam eco čistilo za brezvodno čiščenje in mi je super.

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik

Marko, pa kaj si čistilni servis odprl, daj malo predstavi, tudi sam, sem par dni nazaj kazal čistilkam, kakomse z paličkami za ušesa, stenska stikala čisti, pa so me debelo gledale, sicer ja sam nisem tak tip, da bi imel flatnali kuhinjo le za gledati, pa kazati prijateljem ali, kotnimajon v današnjih hišah dve kuhinje eno za kazati pa še eno za kuhati, tako, da ja imamo, kdaj malo razmetano samo ja v osnovi pa morajo biti zadeve v nulo piko pospravljene. 

Marko, daj povej , kaj pa kako okoli čiščenja,  glede tvojih vprašanj, pa ja šlo je za generalno čiščenje ob menjavi najemnika in tako je navadno dražje od rednega tedenskega čiščenja. 

Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

... vprašaj kaj konkretno te zanima in če bom vedel ti lahko odgovorim iz lastnih izkušenj ali pa izkušenj drugih, ampak za njihove ne morem garantirati, razen tiste, ki sem jih pitem tudi sam preigkusil in testiral.
Čistilni servisi so v večini, ne vsi fokusirani na čiščenje poslovnih prostorov, ker imajo tam stalne in visoke dohodke.
Večina jih ima ceno med 1,2-1,8€/m2 in to je osnovno čiščenje brez oken, steklenih površin itd. To se vse plača posebej.
Čiščrmje na domu pa od 10-18€/h.
Sem šel znancu pomagati čistit eno stanovanje za čistilnim servisom, ki je imel ceno 16€/h. V 4 urah (toliko je bila norma servisa za čiščenje) so mal posesali/pomedli in pobrisali prah, za čiščenje kopalnice in wc-ja bi morali pa dodatno plačati za kaj več kot samo prebrisati pipe in umivalnik. Pač osnovno čiščenje kot če pelješ avto v avtomatsko pralnico na avtostop.
Če pa želiš, da je avto dobro očiščen in spolira bo pa tudi trajalo malo dlje in tudi cena bo drugačna.
Vsaka stranka je invidium za sebe.
Če stdanka želi se seveda uporabljajo za čiščenje tudi ušesne palčke, zobotrebci, zobne nitke itd.
Ampak te stvari se posebej dogovoriš in plačaš.
No v glavnem tisto stanovanje je bilo očiščeno tako kot ga jaz doma v pol ure pred iz danes na jutri najavljenimi obiski, ki se vedno najavijo takrat ko nimaš plspravljeno/očiščeno skoraj nikoli pa takrat ko je :)

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

joda
joda

BMW fanatik

• Uporabnik

Hay!

...še malo o pripomočkih za čiščenje.
Vsaka izkušnja dobrodošla, jaz podajam svoje.

Danes o čiščenju tal. Preizkusil sem več različnih izdelkov in za suho brisanje/ponetanje prahu itd. mi zadovolji vse potrebe tale.

https://www.spar.si/...did-11/p/468271

... pa še đabe je na konkurenco ki ni nič boljša. Jaz sem ga kupil še po navadni ceni. Dejansko sesalca ne rabiš, razen za tepihe in tapisone. Idealen za pislovne prostore, veže itd. Doma še vedno raje sesam, ker je več nivojev, tepihov, pohištva itd. in imam za prah joger za mikro krpice ki je bistveno manjši in pri večjih in bolj umazanih površinah ne pride v poštev.

Potem je tu vileda spray max, mislim, da je nahcenejši tu kjer sem ga kupil.

https://www.shoppster.si/p/0690929

Za stanovanje je ok in prednost ker ga upirabljaš lahko na obeh straneh, za poslovne vsaj meni ne pride v poštev, ker je prehitro moker in umazan.

Razni močoti z vedri in tistim vrtenjem za sušenje so meni bolj kot ne samo za umetniški vtis, nekega konkretnega čiščenja pa ne.
Površi sko se vidi, da je bilo pobrisano...

To je eden med njimi, ki sem ga preizkusil...

https://www.merkur.s...turbo-mop-moco/

Potem so oa tu še navadni jogerji za mokro pomivanje.
Včasih je mi je bil najbokjši id vilede in so ga, ne vem zakaj nehali delati.
Vsi istali so si v glavnem vsi podobni z modro peno....

Stanejo od 8-35€ a vsi skupaj niso vredni pol q....

https://www.bauhaus....salec-do-120-cm

Daleč pred vsemi je

jeba je edino ker ne moreš naročiti posebej samo pene. Najbolj podoben mu je bil tisti od vilede samo je bil težji in oena je bila cca 5cm krajša.

Upam, da komu pide prav, hkrati pa bi bil vesel tudi ostalih izkušenj

lp

joda
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.