Skoči na vsebino

Nov trend vozil brez meglenk

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
66 odgovorov v temi
Egon
Egon
  • Uporabnik
  • Sporočil: 394
  • Avtomobil: e92, Ford EDGE

Mene zanima,ali je še koga zmotila,da veliko novih vozil in tudi višjega cenovnega ranga,nima sprednjih meglenk?niti pod opcijo opreme itd.

Mene to že estetsko moti,pa tudi uporabnost trpi ker parx na leto pa pridejo praw.

Ok tu nisem mislil vozila iz m oddelka ali RS pri audiju in amgijeh,tam ni ker so ponavadi hladilniki,hlajenja itd.
Prikaži več možnosti

tejkoc
tejkoc

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 508
  • Avtomobil: F11 Msport

Delam z avti vsakodnevno pa se nisem videl avta, ki bi imel originalne sprednje meglenke konkretno uporabne v gosti megli. Dejansko gre bolj za estetski videz.
Prikaži več možnosti
    • e-masteR-39 je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 372
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Mogoče zato ker so novejši žarometi tako izpopolnjeni da ne rabijo več pomoči meglenk, čeprav mene osebno to tudi moti. 

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti

x-driver
x-driver

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 24 167
  • Avtomobil: e39 530iA, APN4

Point meglenk je običajno bil poseben snop svetlobe in nizka pozicija na odbijaču, da so svetile pod meglo, če se je dalo, in s tem niso slepile voznika, ki jih je uporabljal. Glavne luči ti v megli ali snežnem metežu naredijo svetlobni zid tik pred avtom in ne vidiš mimo.

Prikaži več možnosti
    • branevrankar, tejkoc in jonzi1488 uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Point meglenk je običajno bil poseben snop svetlobe in nizka pozicija na odbijaču, da so svetile pod meglo, če se je dalo, in s tem niso slepile voznika, ki jih je uporabljal. Glavne luči ti v megli ali snežnem metežu naredijo svetlobni zid tik pred avtom in ne vidiš mimo.

Tako je, pa da ne omenjam raznih robnikov, sten in drugih ovir pri parkiranju, ki so jih perfektno osvetlile od spodaj. Meni so bile najbolj všeč tiste, ki so se samodejno prižgale ob nizkih hitrostih pri manevriranju, na mercedesu W211 sem imel take. To je v bistvu stvar, ki jo pri E60 (in drugih starejših modelih bavarcev - ne vem pa kako je z novejšimi) še najbolj pogrešam.

Prikaži več možnosti

Egon
Egon
  • Uporabnik

Meni osebno je to velik fail da jih počasi izločajo iz enačbe.
Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Meni osebno je to velik fail da jih počasi izločajo iz enačbe.

Marsikaj je pri novih avtomobilih fail, meglenke so samo vrh ledene gore.

Prikaži več možnosti
    • jonzi1488 in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 055
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Meglenke so dokaj koristne v megli.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

Egon
Egon
  • Uporabnik

Meglenke so dokaj koristne v megli.

Seveda so,lažje vozit ko je slaba vidljivost in si bolj viden. Skratka varnost trpi če jih ni.

A za budale ki jih prekomerno uporabljajo oz uporabljajo takrat ko ni pogojev za to,pa bi opalu kazen najmanj 1k. To so drugi pacienti. Ma za normalen folk je to še kako dobrodošlo pomagalo.
Prikaži več možnosti
    • primitivnež in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

fergazer
fergazer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 421

Ravno zdaj, ko se je ponoči spet začela redna megla na cesti, opažam, da že z dobrim 4300K xenonom ne opazim bistvene razlike, ko prižgem meglenke. Razni matrix LED in laserji so pa itak še veliko močnejši od xenona.

Tako, da mi te tovarniške meglenke ne koristijo. Če bi bile dosti močnejše, se jih pa ne bi branil.

Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 016
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Jaz jih tudi ne pogrešam. Na vseh avtih pred G20 sem jih imel, pa sem jih najbolj uporabljal po magistralnih poteh (ko ni bilo drugih vozil na cesti) za osvetlitev okolice (zaradi divjadi).
Zdaj na G20 jih nimam (tudi ni opcije, ker je M performance vozilo), pa jih sploh ne pogrešam.
Laserski žarometi s temi bočnimi lučmi dosti bolj osvetlijo okolico, kot meglenke pri npr. E61. Pa ne rabim nič ugašati, ker samo prilagaja snop žarometov (samodejno senčenje vozil), glede na druga vozila.
Pri vožnji ko je megla, pa je tudi ok.
Mislim da so meglenke pri današnjih naprednih žarometih totalno odveč...
Prikaži več možnosti

tudjstgamam
tudjstgamam

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 841
  • Avtomobil: G31 530D

zadnje bi pa z zakonom prepovedal

Prikaži več možnosti

ginek
ginek

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 019

zadnje bi pa z zakonom prepovedal

Zadnje meglenke? Zame bolj uporabne kot sprednje. Na avtocesti ob megli, bi jih moral AI obvezno prižgat. Čez Senožeče je parkrat letno taka megla da pelješ lahko 40km/h in takrat so zadnje nepogrešljive, da te ne nabije kakšna budala ki vozi na slepo.

Prikaži več možnosti
    • Cdriver, Borut30 in jonzi1488 uporabnikom je všeč to sporočilo

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 563
  • Avtomobil: VW

Kolkr jih folk zna uporabljat, je boljs, da jih ni :)
Prikaži več možnosti
    • Nixxon, Vocko, Martini Racing in 3 ostalim je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 772

Za meglo je drugac radarski tempomat zakon, prakticno se ne mores zabit…
Prikaži več možnosti
    • Jerch_, panki_86 in snowlotus uporabnikom je všeč to sporočilo

Odpad_nik
Odpad_nik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 355
  • Avtomobil: M2 CS, GR Yaris

Zadnje meglenke so mogoče pravilno uporabljene v 5% primerov. V preostalih primerih so prižgane čisto naključno, po možnosti, ko že ni več niti najmanj megle, ker jih je šofer pozabil ugasnit. Na blemdanje se seveda ne odzovejo, ker pojma nimajo, kaj je problem.

Prednjih meglenk nisem meu že na par avtih (ker so tam imeli hladilnike), jih pa zanimivo ima Yaris, pri čemer pa dvomim, da sem jih že kdaj prižgal al pa da jih je žena prižgala  :laugh

Prikaži več možnosti

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 509
  • Avtomobil: /

To, da ni meglenk zaradi dobrih luč, pač ne drži. Volvo ima vrhunske matrične, pa ima spodaj dodatno še LED meglenke.

Gre zgolj za zmanjšanje stroškov, ker niso obvezne. Megle pokrijejo spodnji rob in širino bistveno bolj, kot vse osnovne luči. Js jih v temi velikokrat uporabljam kljub LED lučem, dejansko pokrije tiste skrajne kote, če bi kakšna divjad priletela. Pa pozimi, če je sneg.

Urejal neicheq, 28.10.2022, 07:26.

Prikaži več možnosti
    • voith je všeč

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 016
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

To, da ni meglenk zaradi dobrih luč, pač ne drži. Volvo ima vrhunske matrične, pa ima spodaj dodatno še LED meglenke.

Gre zgolj za zmanjšanje stroškov, ker niso obvezne. Megle pokrijejo spodnji rob in širino bistveno bolj, kot vse osnovne luči. Js jih v temi velikokrat uporabljam kljub LED lučem, dejansko pokrije tiste skrajne kote, če bi kakšna divjad priletela. Pa pozimi, če je sneg.

Odvisno od modela vozila in od opreme.
Pri meni naprimer ta luč bolj sveti na stran, kot pa meglenke, ki sem jih imel na drugih avtomobilih.

7C851D6D-7665-4C1D-ADDC-241262ECD95E.jpeg

Pa tudi na službenih vozilih z LED meglenkami ne opazim toliko svetlobe na straneh.
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 031
  • Avtomobil: :(

Odkar so meglenke LED in v modri barvi je itak, kot da jih nebi bilo. V vsakem primeru pa jih ljudje prekomerno uporabljajo. Dovoljene so samo kadar je vidljivost manjša od 50m in hkrati tudi hitrost takrat ne sme presegat 50kmh.Kdo se tega drži? Jaz sem jih vklopil 2x v 5 letih. Pa še 3x, da sem brezglavca pred mano opozoril, da ne rabi imeti zadnje meglenke, če je nekdo za njim.

Urejal HiM, 28.10.2022, 08:03.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti
    • SHAdOW in primitivnež uporabnikom je všeč to sporočilo

tratnika
tratnika

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 391
  • Avtomobil: e61 525dT

Mah, jaz meglenk ne bom in ne pogrešam. Funkcije nobene razen te, da je bil voznik opažen

Prikaži več možnosti
    • Compact-3 je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.