Skoči na vsebino

Nov trend vozil brez meglenk

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
66 odgovorov v temi
panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 239
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Jst sem se na testni vožnji nove Toyote Corolle s prodajalcem, skor zabil v stoječ avto v BTCju. Tako, da zanesljivi te radarski ravno niso. Za LED luči sem opazil pri nižjem razredu, da ne svetijo dovolj široko bližje avtu. Ponoči v serpetinah, roba cestišča ne vidiš. Zato bi jaz dal meglenke, ali corner light pod obvezno.
Lp

Probaj ACC pri drugem proizvajalcu ;) Skoraj pri vseh deluje drugače.
Ko sem še imel E61, sem šel na testno vožnjo z Jeep Compass-om od očeta (takoj ko ga je kupil). Prvi večji ovinek na Pohorju sem skoraj padel v grabo.
Zato ker ACC pri Jeepu ne prilagodi sam hitrosti glede na ovinek. E61 iz leta 2005 je to znala prilagoditi, Jeep letnik 2019 pa ne. Verjamem da tudi nova Corrola nima te opcije.
To bi morali proizvajalci stopiti skupaj in narediti da te opcije delujejo enako. Je kar nevarno, ko se vsedeš iz ene znamke vozila v drugo.
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 776
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Za meglo je drugac radarski tempomat zakon, prakticno se ne mores zabit…

Se ti pa nekdo drug nafuka zadaj.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

BMW-Marko
BMW-Marko

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 539
  • Avtomobil: F36 435d

Imam matrične LED žaromete in LED meglenke. Ob prižigu meglenk na cesti dobesedno ni razlike. 

Prikaži več možnosti

jonzi1488
jonzi1488

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 257
  • Avtomobil: e46 330i

Dolgo nazaj sem bral neki test meglenk na različnih vozilih. V glavnem, rezultati nikakvi, razen pri nekem mercedesu je bil neki učinek. In to takrat, ko so bile zasenčene še halogenke, verjetno. Danes v dobi LED-a in laserja bi bili pa rezultati še slabši.
Jaz pri svojem vidim, da v primerjavi z led, svetijo rumeno, da je kar malo smešno vse skupaj.

Se spomnim tega testa,kakih 20 let nazaj...samo pri  G klasi so bile učinkovite.

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 776
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Koristijo ti kaj samo take meglenke. Ostalo je kurc vse skp.

Pripete slike za predogled

• Es7v1WO7DoIwL22ei3p_XGTagkWlEqI0MMuysGWHnwM.jpg

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti
    • fergazer je všeč

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 095
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Koristijo ti kaj samo take meglenke. Ostalo je kurc vse skp.

To so špiclampe.
Prikaži več možnosti

Egon
Egon
  • Uporabnik
  • Sporočil: 407
  • Avtomobil: e92, Ford EDGE

Ma to so reflektorji z stadiona :)
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 559
  • Avtomobil: BMW ...

Eni pišete, da vam svetloba od meglenk 2 metra koristi za divjad.

In kaj lahko storite, če šele 2 metra pred avtom vidite divjad?

Meglenke spredaj so neuporabne od začetka vgradnje xenona.
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 084
  • Avtomobil: :(

Un k je to napisal na prejšnji strani ima meglo pomojem bolj znotraj, kot zunaj. Poleg avta pa so mu tudi izpit starši kupili. :) Je pa res da po objavljeni sliki celotne razsvetljave še vedno z izjavami slepi še bolj sebe, kot z lučmi druge.

Urejal HiM, 29.10.2022, 10:36.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

primitivnež
primitivnež

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 536

Jaz se pa strinjam z ukinitvijo meglenk ravo zaradi tega, ker je folk totalno retardiran in nima več nobenega kompasa, kdaj te zadeve uporabljati (seveda je par svetlih izjem, ampak vas ubije statistika meglenkarskih fucktardov). Folk se vozi s 100km/h z meglenkam, ker je malce rose v zraku. Za moje pojme sprednje meglenke rabiš šele, ko niti več 30 na uro ne moreš peljati zaradi goste megle. Tako pa se meglenkam lahko reče tude deženke, ker ljudje komaj čakajo v džju da stisnejo en gumb na armaturi čeprou jim ne pomaga niti 1%, ampak tok da se kurčijo je očitno dovolj in da motijo ostale udeležence v prometu jim je pa super.

Druga klasa pacientov je, ko ne ugasnejo zadnje meglenke, ko vidijo da je že vozilo za njimi. In imaš lep red glow v kabini če se ne umakneš nazaj, če pa blendaš pa jim IQ od 30 točk ne dovoli ugotoviti, da slepijo vozilo za seboj. Naredit da zadnje lampe skoz svetijo pa bo že to dovolj za varnost, ostali pacienti ki se ponoči vozijo samo z meglenkami in ugasnjenimi zadnjimi lučmi pa po hitrem postopku dati na javni prevoz in čestitko v obliki formularja za 1000€ kazni ker niso sposobni biti normalni v prometu. 

Urejal primitivnež, 29.10.2022, 11:36.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 095
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Jaz se pa strinjam z ukinitvijo meglenk ravo zaradi tega, ker je folk totalno retardiran in nima več nobenega kompasa, kdaj te zadeve uporabljati (seveda je par svetlih izjem, ampak vas ubije statistika meglenkarskih fucktardov). Folk se vozi s 100km/h z meglenkam, ker je malce rose v zraku. Za moje pojme sprednje meglenke rabiš šele, ko niti več 30 na uro ne moreš peljati zaradi goste megle. Tako pa se meglenkam lahko reče tude deženke, ker ljudje komaj čakajo v džju da stisnejo en gumb na armaturi čeprou jim ne pomaga niti 1%, ampak tok da se kurčijo je očitno dovolj in da motijo ostale udeležence v prometu jim je pa super.

Druga klasa pacientov je, ko ne ugasnejo zadnje meglenke, ko vidijo da je že vozilo za njimi. In imaš lep red glow v kabini če se ne umakneš nazaj, če pa blendaš pa jim IQ od 30 točk ne dovoli ugotoviti, da slepijo vozilo za seboj. Naredit da zadnje lampe skoz svetijo pa bo že to dovolj za varnost, ostali pacienti ki se ponoči vozijo samo z meglenkami in ugasnjenimi zadnjimi lučmi pa po hitrem postopku dati na javni prevoz in čestitko v obliki formularja za 1000€ kazni ker niso sposobni biti normalni v prometu.

Po naši zakonodaji največjo nevarnost v prometu povzročajo vozniki, ki so za 10 km/h prehitri in napačno parkirana vozila. Najraje in najlažje lovijo te omenjene. Vse ostale bedake pa pustijo na miru, vključno s kolesarji, ki v popolni temi vozijo brez luči.
Prikaži več možnosti
    • MG, YUGONIGGA in timej98 uporabnikom je všeč to sporočilo

neicheq
neicheq

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 737
  • Avtomobil: /

Prvic sem se am vzel kako delujejo mercedesove multibeam led luci. Pri hitrostih do 30-40 prizge dodatne corner luci, ki pokrijejo prakticno cel vidni kot, podobno kot meglenke. Ampak jih potem ugasne, tudi ce ni nikogar nasproti.

V tem primeru matricnih bi bile meglenke odvec, vseeno se je pa lepse peljat, ce bi ostale prizgane. Navadne skrajnih tock sploh ne pokrijejo, te pa vsaj 20 stopinj na vsako stran vec.
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

Prvic sem se am vzel kako delujejo mercedesove multibeam led luci. Pri hitrostih do 30-40 prizge dodatne corner luci, ki pokrijejo prakticno cel vidni kot, podobno kot meglenke. Ampak jih potem ugasne, tudi ce ni nikogar nasproti.
V tem primeru matricnih bi bile meglenke odvec, vseeno se je pa lepse peljat, ce bi ostale prizgane. Navadne skrajnih tock sploh ne pokrijejo, te pa vsaj 20 stopinj na vsako stran vec.

Čemu pa rabiš skrajne smeri levo in desno in še to par metrov od avta?
Prikaži več možnosti

dolenc--
dolenc--

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 135
  • Avtomobil: VW

Čemu pa rabiš skrajne smeri levo in desno in še to par metrov od avta?

V serpetinah, sploh v hribih, ravno v tem času, ko je temno oz. z gosto meglo. Na Pežoju imam LED, pa sem nazadnje v hudem zavoju jašek povozil. Če bi doma vzel Golfa7, se to verjetno ne bi zgodil, ker ima corner light. :/
Prikaži več možnosti

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik

V serpetinah, sploh v hribih, ravno v tem času, ko je temno oz. z gosto meglo. Na Pežoju imam LED, pa sem nazadnje v hudem zavoju jašek povozil. Če bi doma vzel Golfa7, se to verjetno ne bi zgodil, ker ima corner light. :/

Govora je o meglenkah...
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 458
  • Avtomobil: BMW

Če imaš zadnje geeracije LED luči BMW po 2015 ali laser luči, ne rabiš meglenk, moja X5 F15 ima, tam kjer so meglenke projekciske luči, prepoznajo se po nekih kvadratkih v lučeh, kot na mojem avatarju, klasika so pa klasične meglenke in to v kombinaciji projekcijskih luči in "night visona" dela čudeže tudi pri dolgih lučeh, ki so večino časa vključene, pa vendar avto sam prepreči, da nasproti vozečih ne slepi, saj tam izklopi del luči, ki bi koga zaslepila, zanimivi sistemi, sedaj z laserjem, so pa po 2020 samo še, krepko napredovali, tako, da verjemite, čez 10 let bodo mladci rekli, ata, kaj naj bi bile meglenke, daj razloži, ker tega ne bo  več......., ne bo potrebe. 

Prikaži več možnosti

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 387
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Mah to so bučke, ne vem kolk se po megli kaj vozite ampak tlele blizu je dostkrat taka megla da 2m pred avtom ne vidiš in je problem vozit ko poznaš cesto, da bi lažje miže vozil. In pri vseh avtomobilih do sedaj ko sem prižgal meglenke so se bolje videli rob ceste in črta. Pač skozi meglo nobena svetloba ne laser ne svetleči rudolfov nos ne prodre in zato je edina smiselna rešitev luči prestaviti nižje da je med cesto in lučjo manj razdalje in prostora kjer bi se lahko nahajala megla.

Back to basics, svetloba kerakol + megla =
no trabajo hoy señor.

Urejal voith, 30.10.2022, 21:57.

You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

branevrankar
branevrankar

Tischlermeister

• Uporabnik
  • Sporočil: 17 398
  • Avtomobil: Bmw

Mene je kaksen teden nazaj rešila meglenka. Sicer mi gre sistem na k..., ker se leva in desna meglenka prižigata glede na ovinek, in prvih nekaj dni, ko sem kupil nov kombi sem bil cist paf, ker sem mislil da je nekaj narobe s kombijem. (Jbg, pri 20+ starih bmwjih tega ni).

V glavnem, peljem v desni ovinek, in prižge se desna meglenka, ki je osvetlila srno, ki je tekla proti cesti. Sem se uspel varno ustavit, da je nisem zbil. Se mi je pa druga zabila v bok stoječega kombija :skrbast
Arbeit und disziplin::cool
Prikaži več možnosti

panki_86
panki_86
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 239
  • Avtomobil: G20 M340i xDrive

Včeraj sem imel zanimivo izkušno z meglo na poti. Začelo se je ob treh zjutraj v Mariboru pa končalo ob 9ih zjutraj na srbski meji Batrovci. Torej cca 400km vožnje po megli. Hrvati so imeli celo avtocesto omejeno na 80km/h zaradi megle (pa sem mislil da avstrijci pretiravajo z njihovim IG-L).
Vidljivost z laserskimi luči je bila zadovoljiva, vse črte sem normlano videl.
DAP (Driving Assist Pro) je normalno prepoznal vozne pasove in razdaljo, tako da je avto lahko sam vozil :)
Radar ni imel nobenih težav s prepoznavanjem avstrijskih in nemških vozil, ki so se vozila s prednjimi dnevnimi luči po omejitvah.
Edino kar sem si moral izklopiti opcijo aSLA (samodejno prilagajanje hitrosti), ker nisem vozil po omejitvah...
Sploh nisem pogrešal meglenk.
Prikaži več možnosti

Lebn47
Lebn47
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 207
  • Avtomobil: 330 xi

A mislite da tisti kateri ves čas vozijo z meglenkami le te ugasnejo ko je megla da bolje vidijo?
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.