Skoči na vsebino

Razpad sistema

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
55 odgovorov v temi
gusti4u
gusti4u

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 652
  • Avtomobil: Scenic + RT

Pomoje je bolj to, da če kar ne odgovoriš je vmes še 15 drugih stvari in ti enostavno pade ven zadeva

https://vecer.com/mo...mama---10322650

Sej ni čudno da gre vse v maloro

Veš koliko krat mame kličejo za vezavo Diplomske, Magistrske...naloge? Pa to je noro.
Jasno, da ji zanalašč postavim 2 vprašanji na katero vem da ne bo vedla odgovore....no, naj kar sine sam pokliče se bova sama dogovorila  ;)

:woohooKNJIGOVEZ:woohoo
Prikaži več možnosti

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 178
  • Avtomobil: B58 & Rade Končar

Uff že skoraj  standard v današnjih časih, da zraven 20 letnih mulcev hodijo mame na razgovore.. Jaz sem pri 15tih si sam iskal počitniško delo, dogovarjal za prakso pri obrtnikih itd. Še celo sam sem se vozil do njih z mopedom...  Moji starši niso vedeli kdo je moj šef, delodajalec itd..  So že pa takrat starši hodili otrokom iskat počitniško delo in prakso, pa je tega že 20 let nazaj.. No zdaj pa še službe..  To je pa vzgoja, moja hči ima 10 let in ima psa.. Zapeljem do trgovine (Mr. pet), počakam na pakrplacu ona pa šopingira.. Enkrat sem šel noter za njo ker jo dolgo ni bilo ven, pa si je na blagajni urejala kartico zvestobe..  :laugh  Isto tamali 6 let, je hotel neke dodatke za nintendo.. Sem mu poiskal trgovca, naprej pa sta se sama dogovorila..  Gremo v restavracijo, ketchup bi..  tamle je natakar/natakarica pa mu reci..  To so malenkosti, ki ful pomagajo otroku da ga ni sram in da postane samostojen. Pa na splošno gledam, nekateri mulci so totalno nekomunikativni.. Moraš prav "ponujat" besede da jim nekako steče pogovor v obliki kratkih odgovorov na tvoja vprašanja...  :napaka

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • gusti4u, bmw330cd, sash in 6 ostalim je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 944
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

Jaz ce vidim da mi pripelje na razgovor punco/zeno, se pomenim 5 min in se zahvalim za cas :)

Totalna neresnost.

Urejal MajoR, 08.12.2022, 12:20.

Objavljena slika
Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

mika2023
mika2023

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 307
  • Avtomobil: ML, CLK cabrio, 118d

Telekom je pred cca. 1 mesecem izklopil 3g omrežje. Ostali mu bodo kmalu sledili. (iz ust tehnika na A1 in Telemacha).

Torej plačuješ naročnino signal maš pa slabši kot leta 2010.

Ostane 2g,4g,5g.

4in 5g imata zelooo slabo probojnost v stavbe, zato vam telefon šalta na 2g ker edino ta vleče v železobetonskih stavbah.

2g omrežje je iz leta 1991. in nima prenosa podatkov morda 56K. (0,056 MB).

Isto je z vozili. Kupiš nov avto z 150 kojni za 40.000€. Tok jih je imel E46 leta 1999, edino tablice ni imel not.

Urejal mika2023, 08.12.2022, 12:39.

Prikaži več možnosti
    • Milan P in Bavarec fan uporabnikom je všeč to sporočilo

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 660
  • Avtomobil: sivo povprečje

No ja no, mal preveč drame (spet). 4G že vleče v stavbe, res pa nima dometa 3G (kar je glavni problem).

Telefon tle ni problem, specifične naprave s 3G-max modemi so.

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 750
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

Ne vem kam naj napišem sam skorajda ni drugega pridevnika kot je v naslove te tebe da bi opisal situacijo. Namreč naše ceste.

Danes sem ob 7h štartal iz Ajdovščine v LJ. 2h sem rabil gor. kar neke kolene brezvezne na AC sve je nekaj stalo za brez veze brez kakšnih nesreč ali kaj. NA AMZS ni bilo nič napisano kot samo zastoji. Ampak za nazaj ko sem se peljal V NG iz LJ. Bogi folk za še vedno v LJ. Pomojem če seštejem kolone je bilo za 60+km kolon. Tovornjakarji so stali od razcepa kozarje do cestninske Log. Potem do vrhnike predvidevam da tistih klasičnih 60km/h. Od Vrhnike do Unca kolona z mogoče 2x vmesno luknjo po 1km. Od Unca do Postojne OK. Od Postojne do Razdrtega spet kolona mogoče spet z 2x po 1km lufta. Ko si na Razdrtem pogledal gor v klanec proti obali vse v koloni. Dol v dolino proti NG vse v koloni do Ajdovščine. In kamjoni so še kar vozili. V Vipavi so policaji preusmerjali kamjone na regionalno cesto Ampak je bila zabita tudi tista. In to vse stoječa kolana... Mogoče iz LJ do Ajdovščine da ni bilo 10km kolone vse ostalo je stalo...

Nenormalno res.

Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti
    • sash je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 178
  • Avtomobil: B58 & Rade Končar

BC reprogramirat da pol manj kažejo, pa bo promet stekel.. Itak debate o avtomobilih še samo o €€€ tečejo.. Noben ne reče več, mater dobro potegne, se drži cesti.. samo: kulk ti žere?? Folk pa zija v tiste bc in cvika gas stisnet da se ne prestavilo na ekrančku iz 4.9 na 5.0.. bohnegaj 5.1...

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • -DIN- in mic70 uporabnikom je všeč to sporočilo

čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 448
  • Avtomobil: A6 2.0 TDI Ultra

Gužva je bila zaradi današnjih praznikov v ITA in AUT, kar pomeni da je tam danes prepoved za tovorna vozila in seveda se vse potem zabaše proti LJ in naprej proti MB.

As the darkness falls and Arabia calls, One man spreads his wings, as the battle begins
May the land lay claim on to Lawrence name, Seven pillars of wisdom lights the flame

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 632
  • Avtomobil: F11 530d

Švabi, Jodlarji in Makaronarji majo zdej neke praznike. Posledično zaprtje cest za tovorna vozila. 

Mene bolj zanima kdo oziroma katera brihta oziroma kateri samooklican logist pri špedicijah tega ne ve, da se tovornih vozil ne ustavi preden začnejo brest nekam kamor ne morejo... 

Pa dobro sej ni nič čudnega vse skupaj. Take kolone in zastoji so klasika za primorsko AC... Ni dneva več, da se ne bi vlačil do Ljubljane.... 

Danes moram na Brezovico po 13.00 uri... mi gre že zdaj na bruhanje, ko samo pomislim na cesto do tja... 

Zanimivo je tudi kako se ves ta promet razbije potem na kozarjah. Ker na štajerko, dolenjko in gorenjko ni nobenih zastojev in kolon več. Samo primorska AC je najbolj zjebana glede prometa... Primorka bi nujno rabila 3 in 4 pas...BOlj kot rabimo 2 tir, ki ga itak ne bo glede na vse mečkanje... Kitajci bi ta čas že viadukt okol sveta po ekvatorju postavili... 

1964 Ford mustang 289 V8, 2010 F11 530d

Vaša ideja, naš izziv...https://kristeh.si/ :)

Prikaži več možnosti
    • sash in mic70 uporabnikom je všeč to sporočilo

krtinovec
krtinovec

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 427
  • Avtomobil: e46, e60, f39, S1000R

Pri nas se to tudi že zgodilo.

I did not tell half of what I saw, for I knew I would not be believed. Marco Polo, on his deathbed in 1324

Prikaži več možnosti

čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik

Pri nas je enkrat študenta zadnjega letnika na razgovor za študentsko delo pripeljala mama in ga čakala pred firmo. Pa je imel izpit za avto in vse (je bil pogoj za delo). Saj če tako pogledam je dober kader zadnje čase kar res težko dobiti. Sploh mlajše od 30.

As the darkness falls and Arabia calls, One man spreads his wings, as the battle begins
May the land lay claim on to Lawrence name, Seven pillars of wisdom lights the flame

Prikaži več možnosti

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 762
  • Avtomobil: MB

Tasposobni imajo do 30 papirje za visokokvalificirana dela, podjetni pa vsaj na pol biznis furajo zase oz kar nekaj sub 30 fantov poznam, ki jim gre precej dobro na normirancih. To so pridni, sposobni s specifičnim znanjem, začeli pri 18ih kot vajenci, danes ne bo delal za nikogar verjemi.
Pridnega in sposobnega za 3 mesece poskusno za 850€ + malica ni več :)

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik

Se strinjam z napisanim. Mi smo iskali pred kratkim terenskega IT-jevca, plača začetna slabih 1300 neto + malica in prevoz, službeno vozilo in telefon. Dežurstva čez vikend dodatno plačana. Ni dela vsak vikend, ampak recimo da se vsake toliko kaj zgodi ravno v nedeljo dopoldan. Komaj smo dobili nekoga, zdaj je pri nas že pol leta, mislim, da ima okoli 1500-1600 neto zdaj, ker se je res izkazal v teh pol leta in rešil marsikateri problem že na daljavo. 
Jaz sem imel v prvi službi pol leta minimalno plačo, kasneje so mi dvignili za cca. 40%. Sem dal odpoved, šel na svoje za nekaj časa, imel svoj s.p. cca. 7 let, ga potem zaprl, ker me je zaposlila firma s katero sem sodeloval na dnevni ravni in so videli potencial v meni. 
Danes pa je veliko znanja, samo iskreno nihče se ne bi pri delu vsaj malo potrudil (razen tistih ki so šli na svoje), sem imel čez poletje letos sina od sodelavke na oddelku na praksi za fax, ja pa za vsak klik je spraševal če je OK...dejansko se največ lahko vsak nauči sam, sploh če ga kaj pos*rje, pač na napakah se človek še največ nauči.

Prikaži več možnosti
    • Veljo in Compact-3 uporabnikom je všeč to sporočilo

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 632
  • Avtomobil: F11 530d

Ni sam to. 

Tud večina podjetji je totalno brez kakršnekoli vizije za naslednjih 10, 20, 30 let... Vse se gleda samo iz danes na naslednji kvartal.. Nobenga ne briga kaj bo čez pol leta al pa čez 1 leto. 

Noben se ne vpraša "hej morda pa ta delavec lahko v letu do dveh firmi prinese ogromno, dejmo ga podpret in stimulirat"... Tega ni. To je pasalo že davno. 

Se spomnim iz prejšnje firme... Ko se je začel kovid in se je začel čez dobre pol leta supply chain dobesedno podirat... Že decembra ko so bla prva poročila iz kitajske kakšn fuk majo,  sem opozarjal vse nadrejene, da bomo mel fuk, ker ne bo tega ne bo tega ne bo tega... Ali lahko kupimo danes, pojebemo pač rezultat vrednosti zaloge malo znižamo obračanje zaloge in smo preskrbljeni za cca pol leta in pol lahko požiramo daljše dobavne roke....... NE...NE.....NE  vedno isti odgovor... "kaj te briga kaj bo čez pol leta, 1 leto,...ti nimaš pojma, mi to delamo že 30+ let vemo kako to laufa.... Dejmo še malo počakat, da vidmo kaj bo..." no in se je čakalo... čakalo.. čakalo... dokler ni ušlatalo... pol je pa panika... dej to zrihti, to pojači. NUJNO. ovo ono... mrš u kurac...Veste vi kurac moj kako to laufa...... Seveda so bremzali iz svoje koristi, ker na koncu si ti njim riti odnašal pa požiral slabe stvari, oni so se pa hvalili kako dobro majo situacijo pod nadzorom... Mrš... 

Gleda se samo iz danes na jutri in kolk bo nekdo na človeku prišparal pa sebi v žep stlačil... to je to... Pol se pa joka da ni kadra, ni znanja, ni tega, ni onega... Ja seveda ni... kdor je kolkor tolko sposoben od "mlajših (med 20 in 30)" je danes že na neki funkciji, ali pa fura svoj biznis, ali pa oboje...

Me zanima kolko ljudi je pripravljenih it delat nekam in nekaj pokazat in se izkazat, če ti firma že v osnovi nima neke dolgoročne strategije, vizije.... Samo nekej iz rok v usta pa kako bi, da ne bi... . 

In na žalost je takih podjetji največ... So izjeme... ni jih malo... polno jih je... ampak še vedno v primerjavi z ostalimi zelo malo... 

1964 Ford mustang 289 V8, 2010 F11 530d

Vaša ideja, naš izziv...https://kristeh.si/ :)

Prikaži več možnosti
    • mic70 in tomze uporabnikom je všeč to sporočilo

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 762
  • Avtomobil: MB

Se strinjam z napisanim. Mi smo iskali pred kratkim terenskega IT-jevca, plača začetna slabih 1300 neto + malica in prevoz, službeno vozilo in telefon. Dežurstva čez vikend dodatno plačana. Ni dela vsak vikend, ampak recimo da se vsake toliko kaj zgodi ravno v nedeljo dopoldan. Komaj smo dobili nekoga, zdaj je pri nas že pol leta, mislim, da ima okoli 1500-1600 neto zdaj, ker se je res izkazal v teh pol leta in rešil marsikateri problem že na daljavo. 

Sicer nevem na kakšnem nivoju mora imeti znanje oz ali so to basic diagnostike ali poznavanje kompleksnih omrežij in high end terminalov, ampak če je kolikortoliko basic, je plačo pošteno za pohvalit.  :ok Tako ima človek vsaj voljo do dela.

Prikaži več možnosti
    • čuvitar je všeč

YuGo
YuGo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 557
  • Avtomobil: BMW ...

Jaz ce vidim da mi pripelje na razgovor punco/zeno, se pomenim 5 min in se zahvalim za cas :)

Totalna neresnost.

S punco pride kdo na razgovor za službo ?  :jok  :-D

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 000

S punco pride kdo na razgovor za službo ?  :jok  :-D

Pride žena zraven preverit, da ni kake preveč dobre tajnice ali sodelavke...za vsak slučaj  :laugh

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon in DJ Falco uporabnikom je všeč to sporočilo

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 453
  • Avtomobil: BMW

Ni sam to. 

Tud večina podjetji je totalno brez kakršnekoli vizije za naslednjih 10, 20, 30 let... Vse se gleda samo iz danes na naslednji kvartal.. Nobenga ne briga kaj bo čez pol leta al pa čez 1 leto. 

Noben se ne vpraša "hej morda pa ta delavec lahko v letu do dveh firmi prinese ogromno, dejmo ga podpret in stimulirat"... Tega ni. To je pasalo že davno. 

V kaki braži in področju, pa delaš, ker težko je razumeti vse, če ne poznaš zakonitosti branže.  

Prikaži več možnosti

baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 028
  • Avtomobil: deux chevaux

Ni sam to. 

Se spomnim iz prejšnje firme... Ko se je začel kovid in se je začel čez dobre pol leta supply chain dobesedno podirat... Že decembra ko so bla prva poročila iz kitajske kakšn fuk majo,  sem opozarjal vse nadrejene, da bomo mel fuk, ker ne bo tega ne bo tega ne bo tega... Ali lahko kupimo danes, pojebemo pač rezultat vrednosti zaloge malo znižamo obračanje zaloge in smo preskrbljeni za cca pol leta in pol lahko požiramo daljše dobavne roke....... NE...NE.....NE  vedno isti odgovor... "kaj te briga kaj bo čez pol leta, 1 leto,...ti nimaš pojma, mi to delamo že 30+ let vemo kako to laufa.... Dejmo še malo počakat, da vidmo kaj bo..." no in se je čakalo... čakalo.. čakalo... dokler ni ušlatalo... pol je pa panika... dej to zrihti, to pojači. NUJNO. ovo ono... mrš u kurac...Veste vi kurac moj kako to laufa...... Seveda so bremzali iz svoje koristi, ker na koncu si ti njim riti odnašal pa požiral slabe stvari, oni so se pa hvalili kako dobro majo situacijo pod nadzorom... Mrš... 

Gleda se samo iz danes na jutri in kolk bo nekdo na človeku prišparal pa sebi v žep stlačil... to je to... Pol se pa joka da ni kadra, ni znanja, ni tega, ni onega... Ja seveda ni... kdor je kolkor tolko sposoben od "mlajših (med 20 in 30)" je danes že na neki funkciji, ali pa fura svoj biznis, ali pa oboje...

Me zanima kolko ljudi je pripravljenih it delat nekam in nekaj pokazat in se izkazat, če ti firma že v osnovi nima neke dolgoročne strategije, vizije.... Samo nekej iz rok v usta pa kako bi, da ne bi... . 

In na žalost je takih podjetji največ... So izjeme... ni jih malo... polno jih je... ampak še vedno v primerjavi z ostalimi zelo malo... 

Danes niti multikorporacije (npr. VW) nimajo vizije za 10 let

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46 128
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

V kaki braži in področju, pa delaš, ker težko je razumeti vse, če ne poznaš zakonitosti branže.  

Poznam njegovo bivšo firmo. delam za njih. So mal kavbojci.....

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.