Skoči na vsebino

Razpad sistema

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
55 odgovorov v temi
čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 448
  • Avtomobil: A6 2.0 TDI Ultra

Sicer nevem na kakšnem nivoju mora imeti znanje oz ali so to basic diagnostike ali poznavanje kompleksnih omrežij in high end terminalov, ampak če je kolikortoliko basic, je plačo pošteno za pohvalit.  :ok Tako ima človek vsaj voljo do dela.

Se strinjam, plače so pri nas OK. Pač seveda moraš pokazati interes in tudi znanje, ampak če se izkažeš je tudi nagrada primerna temu. Drugače je pa delo na področju omrežij, recimo nekaj srednjega znanja do kdaj pa kdaj tudi malo bolj zapletenih sistemov, ampak itak sodelujemo še z ostalimi firmami. Za en sistem, ki ga mi samo nameščamo na terminale in vzdržujemo (nameščamo update) dostikrat pokličemo njihov support, ker je zadeva tako blesevo narejena, da se še oni lovijo kaj in kako. Saj potem v 99,9% primerih gre, samo vztrajati je potrebno :)

As the darkness falls and Arabia calls, One man spreads his wings, as the battle begins
May the land lay claim on to Lawrence name, Seven pillars of wisdom lights the flame

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 093
  • Avtomobil: Z3 1,8 roadster

Se strinjam z napisanim. Mi smo iskali pred kratkim terenskega IT-jevca, plača začetna slabih 1300 neto + malica in prevoz, službeno vozilo in telefon. Dežurstva čez vikend dodatno plačana. Ni dela vsak vikend, ampak recimo da se vsake toliko kaj zgodi ravno v nedeljo dopoldan. Komaj smo dobili nekoga, zdaj je pri nas že pol leta, mislim, da ima okoli 1500-1600 neto zdaj, ker se je res izkazal v teh pol leta in rešil marsikateri problem že na daljavo. 
Jaz sem imel v prvi službi pol leta minimalno plačo, kasneje so mi dvignili za cca. 40%. Sem dal odpoved, šel na svoje za nekaj časa, imel svoj s.p. cca. 7 let, ga potem zaprl, ker me je zaposlila firma s katero sem sodeloval na dnevni ravni in so videli potencial v meni. 
Danes pa je veliko znanja, samo iskreno nihče se ne bi pri delu vsaj malo potrudil (razen tistih ki so šli na svoje), sem imel čez poletje letos sina od sodelavke na oddelku na praksi za fax, ja pa za vsak klik je spraševal če je OK...dejansko se največ lahko vsak nauči sam, sploh če ga kaj pos*rje, pač na napakah se človek še največ nauči.

Se bojim, da bi bil danes rad vsak tadrug IT-jevec in računalničar. Čez par let se bo pa drek delal iz njih, kot se je iz trgovcev in ekonomskih tehnikov, ki jih je bilo kot peska.
Prikaži več možnosti

čuvitar
čuvitar
  • Uporabnik
  • Sporočil: 448
  • Avtomobil: A6 2.0 TDI Ultra

Glede na razvoj IT-ja se konkretno motiš. Dejansko je še vedno pomanjkanje programerjev in razvijalcev software-a. Sistemskih administratorjev je dovolj in večinoma se tak kader samo seli iz firme v firmo, seveda se najdejo tudi nove zaposlitve, ampak glede na vse in glede na to da smo na poti v digitalizacijo mislim, da ne bo pomanjkanja dela za IT sektor. Sicer pa je IT tak sektor da lahko delaš tudi na daljavo za tuje firme, kolega ki ima svojo firmo dela zadnjih 5 let izključno na daljavo samo za tujino: Poljska, Češka, Hrvaška, tam je pomanjkanje IT kadrov in se hitro najde delo. Vprašanje je samo za kakšen denar.

As the darkness falls and Arabia calls, One man spreads his wings, as the battle begins
May the land lay claim on to Lawrence name, Seven pillars of wisdom lights the flame

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 12 631
  • Avtomobil: F11 530d

V kaki braži in področju, pa delaš, ker težko je razumeti vse, če ne poznaš zakonitosti branže.  

Jaz sem v kovinski industriji industriji že od nekdaj...

Osebno sem mnenja, da sta samo aerospace in pa farmacija sposobni postavit neko trdno dolgoročno strategijo... Vse ostalo vključno z avtomobilsko je ratalo iz rok v usta... Če bo bo, če ne bo pa pač ne bo... Pa samo šparanje pa šparanje pa še enkrat šparanje... Samo na ljudeh in opremi v večjih firmah ni dobro šparat... še nikdar se ni obrestovalo....

Korporacije (spet kovinska, kjer sem dolgo bil na eni od vodilnih funkcij) so pa sploh totalno no comment.

Vsak privat lokalni malar po imenu Fikret zna boljše ocenit prihodnost in si postavit tako kratkoročne kot dolgoročne cilje, kot pa korporacije s stotine menegerji in raznoraznimi jebivetri, ki sploh vejo ne zakaj so tam....

Laufajo pa izključno samo zato, ker imajo možnost, da uspešne firme znotraj korporacije pokrivajo izgube tistih manj uspešnih, ki ne dosegajo "vizije" za tekoči kvartal......

Uf ko se spomnim kaj vse sem delal, da si prikrival izgube XY številu firm po korporaciji in to iz svojih plusov, ki si jih pridelal podjetju v katerem si bil zaposlen......Me kozlat prime ko samo pomislim....

Kakorkoli si nekomu omenil nekaj za več kot 6 mesecev naprej so se ti vsi malo manj kot režali... 

Urejal BMW4everafter, 10.12.2022, 14:24.

1964 Ford mustang 289 V8, 2010 F11 530d

Vaša ideja, naš izziv...https://kristeh.si/ :)

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Poznam njegovo bivšo firmo. delam za njih. So mal kavbojci.....

FIrma kot sama so sami kavbojci. :) Ma korporacija v ozadju so pa še kavbojci na kubik.... Američani kakopak....In ta njihova mentaliteta katero vsiljujejo svojim firmam po svetu je prav sick... uspeš pa samo, če se predaš, si ponižen in goltaš, kar se ti servira ne glede na to kaj pokažeš in daš od sebe...Pa večji hinavec ko si do drugih, raje te imajo tisti nad tabo. :) Jaz žal tak nisem in sem preponosen sam nase zato nisem kompatibilen s takim sistemom... jebiga :)

Sicer firma z 163 letno tradicijo (ustanovljena 1859) in izdelki se prodajajo pod več kot 40 znakmami po celem svetu katere izdeluje močno preko 350 podjetji po celem svetu.... 

Normalno, da je kaos... Korupcije je ohoho. Okoriščanja ohoho. izkoriščanja tudi ohoho... Noro u glavnem.

Jaz vedno vsakemu, ki jamra kako mu je hudo v kakšni slovenski še na pol socjalistični firmi povem, da naj gre probat v kako multinacjonalko delat...Pa bo videl kaj pomeni jebanje v zdrav mozak in raznorazni mobingi in podobno... Pa hitro zaključimo debato. 

Še zmerej niste rešili tistga? Al je že kej novga? Saj prou. Če plačajo je boljš, da traja... :) 

Urejal BMW4everafter, 10.12.2022, 14:37.

Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 453
  • Avtomobil: BMW

Jaz sem v kovinski industriji industriji že od nekdaj...

Osebno sem mnenja, da sta samo aerospace in pa farmacija sposobni postavit neko trdno dolgoročno strategijo... Vse ostalo vključno z avtomobilsko je ratalo iz rok v usta... Če bo bo, če ne bo pa pač ne bo... Pa samo šparanje pa šparanje pa še enkrat šparanje... Samo na ljudeh in opremi v večjih firmah ni dobro šparat... še nikdar se ni obrestovalo....

Korporacije (spet kovinska, kjer sem dolgo bil na eni od vodilnih funkcij) so pa sploh totalno no comment.

Vsak privat lokalni malar po imenu Fikret zna boljše ocenit prihodnost in si postavit tako kratkoročne kot dolgoročne cilje, kot pa korporacije s stotine menegerji in raznoraznimi jebivetri, ki sploh vejo ne zakaj so tam....

Laufajo pa izključno samo zato, ker imajo možnost, da uspešne firme znotraj korporacije pokrivajo izgube tistih manj uspešnih, ki ne dosegajo "vizije" za tekoči kvartal......

Uf ko se spomnim kaj vse sem delal, da si prikrival izgube XY številu firm po korporaciji in to iz svojih plusov, ki si jih pridelal podjetju v katerem si bil zaposlen......Me kozlat prime ko samo pomislim....

Kakorkoli si nekomu omenil nekaj za več kot 6 mesecev naprej so se ti vsi malo manj kot režali... 

Pa v Cerknici, sploh nisem vedel, da imate sedaj firmo Ebm Papst, ti so vizionarji, a delajo povsem enostavne ventilatorje, samo res take na najvišjem možnem nivoju, sem že delal z njimi, pojdi k njim, zaposlujejo 100 na uro, trenutno se dobesedno utapljajo v naročilih, delajo pa ventilatorje, ni, da ni, vendar samo top of top po kvaliteti......

Njihovi ventilatorji so znani, da delajo BP 24/24 tudi po 20 in več let ........ 

Je pa danes res, da za uspešno branžo vedno stoji unikum razvoja, ne pa stvari, kjer te čez noč lahko vsak kitajec skopira in dela namesto tebe.........

Urejal Mat xxl, 10.12.2022, 16:54.

Prikaži več možnosti
    • BMW4everafter je všeč

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Pa v Cerknici, sploh nisem vedel, da imate sedaj firmo Ebm Papst, ti so vizionarji, a delajo povsem enostavne ventilatorje, samo res take na najvišjem možnem nivoju, sem že delal z njimi, pojdi k njim, zaposlujejo 100 na uro, trenutno se dobesedno utapljajo v naročilih, delajo pa ventilatorje, ni, da ni, vendar samo top of top po kvaliteti......

Njihovi ventilatorji so znani, da delajo BP 24/24 tudi po 20 in več let ........ 

Je pa danes res, da za uspešno branžo vedno stoji unikum razvoja, ne pa stvari, kjer te čez noč lahko vsak kitajec skopira in dela namesto tebe.........

Zanimiva firma ja. Drugače ni to "od zdaj"... ta firma je tukaj že od leta 2002... 

Ni vse med in mleko tako kot si ti to predstavljaš... Meni se ne dopade. Prvo kot prvo je preveliko, preveč ljudi,... organizacija je tko kot povsod pri nas bolj "tako tako"... Ritolizništvo je pravilo namesto, da bi bila izjema.... Itd itd klasika pač....Vseeno firma na višjem nivoju kot ostala na pol socjalistična legla okoli...

Delavci so na minimalcih kot v vsaki taki firmi, tehnologi in takile majstri pa tam cca 1600€ bruto +-100€... kar spet ni nek uber presežek...

Firma ni v Cerknici, je v Podskrajniku en obrat in drugi obrat (štancarija) na Uncu. 

Zaposlovali so 100 na uro leta 2021 in do poletja 2022 tko kot vse firme po sloveniji. Danes tud tam ni lepo kar se naročil tiče. Tko kot nikjer ni lepo trenutno....

Drugače pa zaposlovalo se je 100 na uro tud zato, ker se švabu v švabariji ne splača več delat določenih stvari in so se linije selile dol (zdaj na Uncu).... seveda standard kot vse tovrstne fabrike... tukej vsi veseli, ker so dobili "posel", švabi pa še bolj veseli, ker so se rešili dotrajanih orodji in vsega tega kar je s tovrstno proizvodnjo povezano....

Švabi ne selijo fabrik za brezveze k nam in nižje na balkan, da bi nam usluge delali.... sem furajo zato, ker naš delavec stane 700€ na mesec, njihov pa verjetno 1400€ na mesec,... In je matematika čist preprosta... Po vrh vsega pa točno vejo, da smo super veseli vsega kar nam dajo pa naj bo magar samo lepo zapakiran drek...... :) 

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 46 127
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

FIrma kot sama so sami kavbojci. :) Ma korporacija v ozadju so pa še kavbojci na kubik.... Američani kakopak....In ta njihova mentaliteta katero vsiljujejo svojim firmam po svetu je prav sick... uspeš pa samo, če se predaš, si ponižen in goltaš, kar se ti servira ne glede na to kaj pokažeš in daš od sebe...Pa večji hinavec ko si do drugih, raje te imajo tisti nad tabo. :) Jaz žal tak nisem in sem preponosen sam nase zato nisem kompatibilen s takim sistemom... jebiga :)

Sicer firma z 163 letno tradicijo (ustanovljena 1859) in izdelki se prodajajo pod več kot 40 znakmami po celem svetu katere izdeluje močno preko 350 podjetji po celem svetu.... 

Normalno, da je kaos... Korupcije je ohoho. Okoriščanja ohoho. izkoriščanja tudi ohoho... Noro u glavnem.

Jaz vedno vsakemu, ki jamra kako mu je hudo v kakšni slovenski še na pol socjalistični firmi povem, da naj gre probat v kako multinacjonalko delat...Pa bo videl kaj pomeni jebanje v zdrav mozak in raznorazni mobingi in podobno... Pa hitro zaključimo debato. 

Še zmerej niste rešili tistga? Al je že kej novga? Saj prou. Če plačajo je boljš, da traja... :)

Ne boš verjel. Pravkar pridobili uporabno dovoljenje. Sam sem se sam za glavo držal, kako je vse narejeno. Smo s strokovnimi sodelavci to spravili skupaj, da je sedaj končno prišel ta tako čakan dokument.

Zdej pa pride ta lepše......skladišče zadaj......jao, jao,.....ima ludih posle rata.

ARHITEKT
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne boš verjel. Pravkar pridobili uporabno dovoljenje. Sam sem se sam za glavo držal, kako je vse narejeno. Smo s strokovnimi sodelavci to spravili skupaj, da je sedaj končno prišel ta tako čakan dokument.

Zdej pa pride ta lepše......skladišče zadaj......jao, jao,.....ima ludih posle rata.

Haha... roknroll. Tisto zadaj bo večji roknroll kot je blo to do zdaj :) 

Prikaži več možnosti

tomze
tomze

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 277
  • Avtomobil: bmw

Za kaj se gre :)
Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik

Zanimiva firma ja. Drugače ni to "od zdaj"... ta firma je tukaj že od leta 2002... 
Ni vse med in mleko tako kot si ti to predstavljaš... Meni se ne dopade. Prvo kot prvo je preveliko, preveč ljudi,... organizacija je tko kot povsod pri nas bolj "tako tako"... Ritolizništvo je pravilo namesto, da bi bila izjema.... Itd itd klasika pač....Vseeno firma na višjem nivoju kot ostala na pol socjalistična legla okoli...
Delavci so na minimalcih kot v vsaki taki firmi, tehnologi in takile majstri pa tam cca 1600€ bruto +-100€... kar spet ni nek uber presežek...
Firma ni v Cerknici, je v Podskrajniku en obrat in drugi obrat (štancarija) na Uncu. 
Zaposlovali so 100 na uro leta 2021 in do poletja 2022 tko kot vse firme po sloveniji. Danes tud tam ni lepo kar se naročil tiče. Tko kot nikjer ni lepo trenutno....

Drugače pa zaposlovalo se je 100 na uro tud zato, ker se švabu v švabariji ne splača več delat določenih stvari in so se linije selile dol (zdaj na Uncu).... seveda standard kot vse tovrstne fabrike... tukej vsi veseli, ker so dobili "posel", švabi pa še bolj veseli, ker so se rešili dotrajanih orodji in vsega tega kar je s tovrstno proizvodnjo povezano....
Švabi ne selijo fabrik za brezveze k nam in nižje na balkan, da bi nam usluge delali.... sem furajo zato, ker naš delavec stane 700€ na mesec, njihov pa verjetno 1400€ na mesec,... In je matematika čist preprosta... Po vrh vsega pa točno vejo, da smo super veseli vsega kar nam dajo pa naj bo magar samo lepo zapakiran drek...... :)

Nikjer ni idealno. Mogoče preveč dlakocepiš. Povsod so plusi in minusi. Še če imaš privat, ti pride včasih da si rečeš, da bi bilo bolje nekje na šihtu....
Prikaži več možnosti

Mat xxl
Mat xxl

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 13 453
  • Avtomobil: BMW

Ta firma EBM Papst, je v sredi novembra povedala, da do novega leta zaposlijo še 70 ljudi v letu 2023 pa vsaj 150 in to novo zaposlenih. 

Poznam vodilne iz Nemčije zadolžene za prodajo v vzhodni Evropi, sicer pa priznam, da do tega članka, ki sem ga v Financah zasledil sploh nisem vedel, da delajo pri nas. 

Urejal Mat xxl, 10.12.2022, 23:43.

Prikaži več možnosti

Seby
Seby

BMW fanatik

• Uporabnik

Ta firma EBM Papst, je v sredi novembra povedala, da do novega leta zaposlijo še 70 ljudi v letu 2023 pa vsaj 150 in to novo zaposlenih. 

Poznam vodilne iz Nemčije zadolžene za prodajo v vzhodni Evropi, sicer pa priznam, da do tega članka, ki sem ga v Financah zasledil sploh nisem vedel, da delajo pri nas.

Pa bodo našli kader v tistih koncih?
Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

BMK koga ti poznaš. 

Razpisov zunaj za 70 ljudi ni.  Razpisi so zunaj za 3 delovna mesta, katera itak niso neki baš perspektivna dolgoročno gledano. 

Če pa majo namen 2023 zaposlovat vsaj 150 ljudi je pa razlog ta, da jih do zdaj niso dovolj dobili.

Problem je da že ko so zalufavali na Unvu linije nove zadnje leto ni blo možno kadra dobit... logično... noben noče za minimalca v hrupno proizvodnjo delat... 

Ti misliš, da je ta firma ko nek "laboratorij" kjer je tišina pa se samo ventilatorčke sestavlja... jok brate. 

Pa bodo našli kader v tistih koncih?

Kadra je dovolj. Problem je, ker ni tko vse rožnato kot si Mat predstavlja pa še marsikdo drug in se folk menjuje ko gate... In to za nobeno firmo ni dobro... 

Res, da kar se pogojev in dela tiče je firma ena boljših v teh koncih. Ni pa to nič o čemer bi pisal domov in se hvalil... So razni kolektorji dosti boljša alternativa recimo...

Prikaži več možnosti

BMW4everafter
BMW4everafter

BMW fanatik

• Uporabnik

Nikjer ni idealno. Mogoče preveč dlakocepiš. Povsod so plusi in minusi. Še če imaš privat, ti pride včasih da si rečeš, da bi bilo bolje nekje na šihtu....

Ne niti ne dlakocepim....Sem precej preprost človek... 

Fora je, da sem ravno prav dal čez, da vem kaj hočem in kaj pričakujem od "službe"... če že moram hodit v službo....... Hkrati sem bil dovolj dolgo na managerski poziciji in v vlogi "delodjalca" svojim delavcem katerim sem moral na razgovorih svašta natvezit, da so na koncu sprejeli pogodbe... Dobesedno gadno, če sem iskren.....In žal je povsod isto... 

In posledično zdaj takoj vem, ko pridem na kak razgovor, a me hoče kadrovnik in bodoči "capo" scat peljat, al govori po pravici...

Seveda so povsod plusi in minusi..nikjer ni idealno....mislit, da bo nekje idealno je utopija... še privat ni idealno dostikrat....ampak kljub temu morajo plusi pretehtat minuse...drugače je to mrzla voda....še vedno pa so vse te velike fabrike pri nas narejene po istem kopitu in v vseh je situacija bolj ko ne popolnoma enaka. 

Urejal BMW4everafter, 11.12.2022, 10:56.

Prikaži več možnosti
    • mic70 je všeč

MajoR
MajoR

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 943
  • Avtomobil: E39 X2 = 14 Zyl.

S punco pride kdo na razgovor za službo ?  :jok  :-D

En me je prosil 2 meseca, daj gremo se pogovorit za delo, bos videl da sem vreden itd...ajde popustim, ceprav mi je ze nos govoril da nekaj ne stima. Sicer smo se nasli na kavi, ker je dec tam doma, kjer jaz hodim na morje in evo ti caka blontna sisata z njim na kavi :laugh Sem gs zaposlil, ni oddelal enega dne, pa sem ze ga moral odjavljat. 

Pride žena zraven preverit, da ni kake preveč dobre tajnice ali sodelavke...za vsak slučaj  :laugh

Ta drugi je bil moj znanec, ki mi je pred leti na podoben nacin pomagal, sem se hotel revanzirat. Ceprav z filozofi nimam dobrih izkusenj ajde pridi na razgovor, pripelje zraven punco. Sedaj nisem vedel sal se ona hoce zaposlit al on, vse jo je zanimalo posebej pa urna postavka :laugh Tudi ta nikoli ni nastopil na delovno mesto, o razlogih sem pa bil obvescen preko sms-a. Sem odgovoril ______, vsak potrebuje prijatelja kot si ti :)
Objavljena slika
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.