Skoči na vsebino

Dostava = rak rana spletnih trgovin

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
52 odgovorov v temi
baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 956
  • Avtomobil: deux chevaux

Spletne trgovine so postale sedanjost, to je jasno.

Ampak logistika (dostava) pa je postala bolj grozna od najbolj grozne.

1) naročiš v trgovini (tujina), plačaš (paypal, kartica...)

2) čez par dni pokliče dostavljalec (brez predhodnega obvestila), da je pri tebi doma, s paketom

3) jasno, tebe ni doma (firma, služba... nihče ni doma 24/7)

4) sledijo klici in lovljenje kombija z dostavo. Ena ura breveznega skakanja, kot kura v kurniku

5) na koncu te dostavljalec napizdi, zakaj nisi čakal doma... 

Itak je dobil svoje nazaj, ampak sorry, tega mi res ni treba,.

Po opravljenih zadnjih nekaj nakupih imam v vseh primerih ZELO SLABE izkušnje z dostavo.

Vem, da si lahko naročim dostavo drugam, ampak POGOSTO tega NE ŽELIM.

Zaključek:

- online shop = IZJEMA raje še vedno prakticiram osebni nakup

Spletne trgovine so OK, ampak dostava je,večinoma 100 let za opicami.

Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 382
  • Avtomobil: e39 520i

Zadnjič sem čakal na paket z autodoca preko dpdja.

Zjutri vidim, da je out for delivery in potem popoldne, da je uspešno dostavljen...

Nobenega klica in nič nisem dobil. Kličem dpd in pravijo, da so paket uspešno dostavili, pa rečem da pač ne, ker živim sam in nisem bil doma. No potem ko sem šel v skladišče, pa lovim jaz okoli njihovega dostavljalca pridemo do tega, da je retard paket pustil, kar pod stopnicami v bloku...

O tem pa seveda me noben ni obvestil niti sem jaz to dovolil.. Nato ga dobim na telefon in reče, da se mu je spraznila baterija ter me ni mogel priklicati in ker me ni bilo doma je kar tam pustil paket. Pa ga vprašam kdo mu je to dovolil in je njegov odgovor "če ti ni všeč pa ti bom naslednjič pustil na petrolu pa se sam šetaj"...
Tako, da sej niso problem spletne trgovine ampak te hitre pošte, ki zaposlujejo neodgovorne debilne lenuhe in nič drugega

Prikaži več možnosti

RobertH
RobertH

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 766

Čaki…najbrž si kupil najcenejšo varianto nekega proizvoda. Da se cena ne dvigne preveč, ti uporabijo najcenejši transport. 

Mogoče se dobi bolj korektne dostavljavce… zna pa biti, da niso najcenejši…

Prikaži več možnosti

iKst
iKst

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 583

Meni v 95% primerih dostavijo povsem ustrezno. Pri nakupu tako ali tako dobiš potrdilo in tracking številko, takoj, ko je zadeva dejansko poslana. Vse večje dostavne službe obveščajo o dostavi dan prej in isti dan po SMSih in mailih.

Ne rečem, da kdaj ni kakšne manjše težave, ampak načeloma imam dobre izkušnje.

V fizičnih trgovinah praktično ne kupujem (razen hrane). Ne vidim razloga.

wLJVSAz.jpg

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 623
  • Avtomobil: Becikl

Zato pa si dostavo narocis na šiht.

Pa ni vec problemov.

Govorim seveda za stvari ki jih lahko v avto spravis.

Ker vem da se bo najdu zdej en pameten k je bazen online narocil pa ga ni bilo doma ali kaj podobnega.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti
    • Bavarec fan in Jerch_ uporabnikom je všeč to sporočilo

baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik

Ne. Redna ponudba priznane EU blagovne znamke. 

Dostava od njih = UPS. Naročil pred 2 dnevi. 

Dostava v SLO = katastrofa.

Prikaži več možnosti

Aldo
Aldo
  • Uporabnik
  • Sporočil: 382
  • Avtomobil: e39 520i

Meni v 95% primerih dostavijo povsem ustrezno. Pri nakupu tako ali tako dobiš potrdilo in tracking številko, takoj, ko je zadeva dejansko poslana. Vse večje dostavne službe obveščajo o dostavi dan prej in isti dan po SMSih in mailih.

Ne rečem, da kdaj ni kakšne manjše težave, ampak načeloma imam dobre izkušnje.

V fizičnih trgovinah praktično ne kupujem (razen hrane). Ne vidim razloga.

Enako tudi jaz imam v večini primerov dobre izkušnje. Z dpdjem sem dobil že ogromno paketov in včasih ko nam je dostavljal en bosanc v Novem mestu je blo super. Če ti ni uspelo en dan prej preusmeriti na petrol si se zmenil z njim, da ti odpelje na petrol ali pa celo ene 2x mi je pripeljal na drug naslov pred delavnico.

Samo to kar je nazadnje ta retard naredil, da je paket z cca 250e vrednimi deli notr kar pustil nekje in nobenga obvestil je pa... Dejansko isto kot, da bi ti pustil na sred ulice paket še posebaj pa na dolenjskem, kjer brazilci samo gledajo kaj bodo ukradli...

Prikaži več možnosti

baufix1969
baufix1969

BMW fanatik

• Uporabnik

Rešitev = naročanje po povzetju.

Če ne dostavijo kakor je treba (pa res ni moj namen podjebavati dostavljalca) pa naj vrnejo paket od koder so ga prejeli. 

Bo hitro konec zabave. 

BTW, še tole dodam:

če je bil dostavljalec prijazen, počakal minutko ali dve, sem mu z veseljem primaknil par EUR ali več.

Ampak ne, eni so se očitno rodili kot kreteni, in žal imajo mladih več, kot je treba.

Prikaži več možnosti
    • -DIN- je všeč

Bavarec fan
Bavarec fan

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 859
  • Avtomobil: F36 440i MPPSK

Zato pa si dostavo narocis na šiht.

Pa ni vec problemov.

Govorim seveda za stvari ki jih lahko v avto spravis.

Ker vem da se bo najdu zdej en pameten k je bazen online narocil pa ga ni bilo doma ali kaj podobnega.

Jaz imam v spletnih trgovinah naslov vpisan kar od službe.. Tako da..  :ok

If clothes make the man, then the engine definitely makes the car. By Larry Webster (Car and Driver)
Prikaži več možnosti
    • akibu je všeč

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 982
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

Rešitev = naročanje po povzetju.

Če ne dostavijo kakor je treba (pa res ni moj namen podjebavati dostavljalca) pa naj vrnejo paket od koder so ga prejeli. 

Bo hitro konec zabave. 

BTW, še tole dodam:

če je bil dostavljalec prijazen, počakal minutko ali dve, sem mu z veseljem primaknil par EUR ali več.

Ampak ne, eni so se očitno rodili kot kreteni, in žal imajo mladih več, kot je treba.

Že 100x predebatirana tema... Paketne službe so specializirane za dostave podjetjem. Temu primerno so tudi (ne)organizirane. Sedaj so vsi zavohali dodaten biznis v dostavi paketov za fizične stranke, kjer pa smo še daleč od dobrega servisa. Večina dostavljalcev je sicer korektnih in znajo pravočasno poklicati stranko in se zmeniti kako robo dostaviti če te ni doma... So pa seveda izjeme ki pokvarijo izkušnjo do konca. 

Počasi se bodo morale dostavne službe organizirati in odpreti prevzemna mesta za tiste, ki nočemo dostave v službo in se ne strinjamo, da naši paketi ležijo povsod kjer padejo iz dostavnega kombija... 

LP Tristan01

Prikaži več možnosti

_T_O_M_O_
_T_O_M_O_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 7 623
  • Avtomobil: Becikl

Ne bom pozabil ko sem sam imel dostavo s kombijem tam kjer je bil vcasih slovenijales v vizmarjih ce se ne motim.

Kakorkoli pred mano e dostavljalec, pozabil sem cigav.

Ustavi berlingota, stopi ven ored bajto pogkeda naslov, poskenira in potem VRZE!!! paket s ceste cez ograjo pred vhod stranki!!

Ne morem pozabit.

Ene dva dni nazaj sem na fbju videl posnetek ko so tipu dostavili festool kapex, cirkular za cirka 1500 eur.

Un stopi z berlingota prime paket pride do ograje pred hiso...in fukne cez. Mati mila.

Tko da ja jaz si vse na siht narocim ker drugace pitaj boga kaj vse se zgodi.

Urejal _T_O_M_O_, 17.11.2022, 16:17.

sasasasa.jpg    Smrt feminizmu, svoboda zdravi pameti. 

Prikaži več možnosti

-DIN-
-DIN-

Staro uporabniško ime: boogie

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 557
  • Avtomobil: VW

Najbolj primitivni so GLS, da ne omenjam kako se v prometu obnasajo, ko zmer pred vhod rukne svojo garo, ker ma on dostavo.... Podn od odnosa.
Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 592
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Jaz nimam problemov. Izbereš kam ti prinese paket (največkrat paketomat ali lokalni Petrol) in je to vse.
Če ne pa pusti doma. Itak je vse pod kameram in alarmom.

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

dd1307
dd1307

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 778
  • Avtomobil: F10 3.0d

Problem je organizacija dela v podjetju, voznik logično, da ne bo klicni center v kombiju med vožnjo. To bi moral delati nekdo drug, ki očitno ne. Voznikom itak dol visi, meni je štiri tisoč eur vredno paletko pustil tudi že pri sosedu kar tako :) čakam še, da jo drugič pusti pred vrati, slika in gre
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 727

Sej das v paketomat pa pol dvignes ko mas cas. Jest mu sicer recem da naj kar pod stopnicami pusti pred bajto, se nikol ni nic zmanjkalo. Tko da jest sem pa zadovoljen. Manj casa porabim kot ce se z avtom drenjam do trgovine pa nazaj kupit:
Prikaži več možnosti
    • Nos in Jerch_ uporabnikom je všeč to sporočilo

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 462
  • Avtomobil: Ni €€€

Meni so zmanjkale gume izpred hiše.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

Jerch_
Jerch_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 841
  • Avtomobil: OOOO

Sej das v paketomat pa pol dvignes ko mas cas. Jest mu sicer recem da naj kar pod stopnicami pusti pred bajto, se nikol ni nic zmanjkalo. Tko da jest sem pa zadovoljen. Manj casa porabim kot ce se z avtom drenjam do trgovine pa nazaj kupit:

Tle pri meni postar (od vsej logisticnih podjetij) - poklice pred prihodom. ce te ni, vseeno pozvoni (po vrsti tebi, potem pa sosedom). Cim nekdo odpre vrata not, vrze paket not in slika ter zapre za sabo. Podpis je od korone vazen samo se za sodne pozive in davcna jajca. Meni je to top, ker vrata vedno nekdo odpre v bloku. Glede hise sem pa slisal da, ce lahko pod streho odlozijo isto naredijo. Morebitno krajo bi pa itak zavarovalnica pokrila do neke vrednosti..

Prikaži več možnosti

Nos
Nos

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 592
  • Avtomobil: Saab, Honda, Ford

Meni so zmanjkale gume izpred hiše.

Jeba. Maš vsaj kej pod kamero?

AHOEjZi.jpg Turning unacceptable GM platforms into beautiful Swedish Machinery

Prikaži več možnosti

tristan01
tristan01

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 982
  • Avtomobil: F31 318dTA (2013)

V kateri paketomat naj mi dostavijo dva do tri take pakete? Mimogrede ena taka škatla tehta med 15 in 20kg.

IMG_20221117_173238.jpg

Eno je ko dobiš nov Rolex za v zbirko, drugo pa so paketi potrebščin,ki jih naročamo nekateri.

LP Tristan01
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

e34td
e34td

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 462
  • Avtomobil: Ni €€€

Jeba. Maš vsaj kej pod kamero?

Kamere mam,sam niso še montirane. Sem klical na Dpd, pa so mi dali samo številko dostavljalca, ki mi je rekel,da jih je pustil med hišo pa med kombijem. Sem rekel,da mogoče že, da jih je,samo ko sem jaz prišel jih ni bilo. Je pa hiša na samem,pa cesta zravn, po kateri se pelje vse sorta patronov. No,potem je bilo pa enega pisanja. Od obljube doatavljalca,da mi bo druge prinesel,... Potem se je razrešilo,sem dobil glih ta teden. Puščajo pa vse, niti ne pokliče ko prinese. Sicer prqvi,da pokliče,sam da se nejavim. Jest pa skos telefon pr seb. Nabijajo. Sami podpiaujejo. Me pa zdej pokliče. Sm učeri en paket dobil,pa sem dal zanalašč z odkupom. In mi dpd šenka še kapco,kao v opravičilo. Pa me doatavljalec začne prepričevat,da kaj bom s tako grdo kapco. Sm rekel ti kr na petrolu vse skp pust.
A truly rich man is one whose children run into his arms when his hands are empty.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.