Skoči na vsebino

Budapest - Bamako: amaterski dobrodelni rally

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
72 odgovorov v temi
leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 905

Aha se pravi mas off road kot opcijo ne pa kot edino pot?
Prikaži več možnosti

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 547
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

z x5 prve generacije gres dol da si v stilu bmw forum pa to.
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 914

z x5 prve generacije gres dol da si v stilu bmw forum pa to.

E39, potem pa dolgo nič  :ok2

Pomenjat fedre, manšete, ležaje, pa gas. Edino dizel/bencin je še vprašanje..potem pa spodaj pustiti. 

Čeprav, ko sem gledal, kakšne cene imajo E39, pa da daš še ene 3 jurje na njo...ne vem, če ne bi za 9-10k raje Gerchyevo vzel, pa jo nazaj pripeljal  :confused Samo cinšpule v prtlažnik, pa roof top tent na streho in gas.

lp,m

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • Underdog je všeč

Underdog
Underdog
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 023

E39, potem pa dolgo nič  :ok2

Pomenjat fedre, manšete, ležaje, pa gas. Edino dizel/bencin je še vprašanje..potem pa spodaj pustiti. 

Čeprav, ko sem gledal, kakšne cene imajo E39, pa da daš še ene 3 jurje na njo...ne vem, če ne bi za 9-10k raje Gerchyevo vzel, pa jo nazaj pripeljal  :confused Samo cinšpule v prtlažnik, pa roof top tent na streho in gas.

lp,m

Plan je dober ima pa dve pomankljivosti, ni Karavan (ampak jebi ga, podarjenemu konju se ne gleda v zobe ;) ), pa verjetno se @Gerchy raje odpove vseh okoncin kot e39, ceprav, ce mu obljubimo da bo skor taka nazaj prisla kot je sla, pa da bomo vestno pisali in racunali porabo, ter seveda natancen opis obrabe gum, potem MOGOCE ampak res MOGOCE se imamo kaksne sanse :) :) :)

P.S. Nisem preprican, da nam nebi raje zene zaupal, ker tam ima realne moznosti, da mu jo nazaj pripeljemo  :ok2

Urejal Underdog, 19.11.2022, 21:33.

Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 257
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

E30 xi vzamemo :)

@Kirn pomembno vprasanje - kaksen je priporočljiv doseg avtomobila?
Prikaži več možnosti
    • Propeler2000 je všeč

etore
etore

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 8 547
  • Avtomobil: F30 335i F15 X5 30D

kolk pa je vseh km v eno stran?
Če je ravno ni zabavno...
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 913
  • Avtomobil: mbajk, marprom in F87

Onroad opcija obstaja 100% ja, samo definicija ceste pri nas in Gvineji je čist nekaj drugega npr. Pa kak odročen kamp je treba spustit v tem primeru

X5 prve generacije je celo bila ena letos :)

Kar se range-a tiče bi jaz rekel nekje 700km je polna kapa za mirno pot. Kake offroad V8 zverine si videl s kantam 3x20L na strehi… pa še to je bilo edino čez Mavretanijo pomembno.

V eno smer je cca 9000km, nazaj malenkost majn če se gre po najkrajši poti.

Drugače smo spoznali dva irca, nabavla LR discovery na odpadu za 400£, popravila par malenkosti, šla na pot iz Irske do Budimpešte, potem celo pot do Sierre Leon in na dan ko smo mi šli na letalo sta ona dva štartala z avtom nazaj proti Irski. Vse skupaj cca 25-30kkm… :-D

Romuna z Dacio iz 90tih sta prav tako šla nazaj z avtom - sta pa prejela posebno nagrado “Never give up” ki se podeljuje avtom ki “komaj” pridejo dol :-D
Prikaži več možnosti
    • Andrej-h je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 914

Plan je dober ima pa dve pomankljivosti, ni Karavan (ampak jebi ga, podarjenemu konju se ne gleda v zobe ;) ), pa verjetno se @Gerchy raje odpove vseh okoncin kot e39, ceprav, ce mu obljubimo da bo skor taka nazaj prisla kot je sla, pa da bomo vestno pisali in racunali porabo, ter seveda natancen opis obrabe gum, potem MOGOCE ampak res MOGOCE se imamo kaksne sanse :) :) :)

P.S. Nisem preprican, da nam nebi raje zene zaupal, ker tam ima realne moznosti, da mu jo nazaj pripeljemo  :ok2

Gerchy nam da raje kaj drugega novejšega iz garaže + ženo zraven, da bo kuhala, kot pa da proda E39 za tak namen  :ok2

Kaj pa kakšen T4 kombi?  Zanesljivi, z deli ne bi smel biti problem, pa še spiš lahko noter?

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti

gerchy
gerchy

License for everything!

• Globalni moderator
  • Sporočil: 11 471
  • Avtomobil: z dost' dinamike!

Mislim, saj pohvalno, da ste mnenja, da bi E39 zdržal vse te podvige (in jih tudi bi!), ampak kje ste zdaj našli mene in moj lep avto?! :skrbast

S Teslo pojdite! AWD, garancija. 500 KM, zračno podvozje. Na streho pa sončne celice. :laugh

cana.png

Prikaži več možnosti
    • Nixxon, soulfly, Cale in 2 ostalim je všeč

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 062
  • Avtomobil: silver arrow & topless...

@bmw330cd ti si resno za? Nujno kava! Avto čaka v delavnici že kar nekaj časa, lift kit izdelan na pol (sem planiral letos, pa so se družinske zadeve malo zapletle, pa Vinko ni več resen in če si zainteresiran :ok2 ....)

Mislim, saj pohvalno, da ste mnenja, da bi E39 zdržal vse te podvige (in jih tudi bi!), ampak kje ste zdaj našli mene in moj lep avto?! :skrbast

S Teslo pojdite! AWD, garancija. 500 KM, zračno podvozje. Na streho pa sončne celice. :laugh

Hrvat, lastnik enega hrvaškega elektro distrbuterja je 2020 šel s Teslo X. Pot je bila polna zapletov, od tega da je cela vas ostala brez elektrike, da so iskali malo boljše hotele... Ampak drobni tisk je pa bil, da je bila spremljevalno vozilo Dacia Dokker, ki je imela zadaj huge agregat, max kar so spravili not z dodatnim rezervoarjem za gorivo 

Onroad opcija obstaja 100% ja, samo definicija ceste pri nas in Gvineji je čist nekaj drugega npr. Pa kak odročen kamp je treba spustit v tem primeru

Za avto tipa Forester, koliko gre po 4x4 routah? Sipine znajo bit kar izziv, pa verjetno road clearance v zadnjih etapah? Adventure 4x4 lahko tudi preskočiš kako 4x4 routo, če kje ni avto primeren?

V eno smer je cca 9000km, nazaj malenkost majn če se gre po najkrajši poti.

Koliko je bil skupni strošek (brez tistih 3500 za avto)? To mislim stroški našteti na začetku, gorivo, stroški popravil, prenočišč, karta nazaj... pač vse skupaj. Cca 10k?

Kaj pa kakšen T4 kombi?  Zanesljivi, z deli ne bi smel biti problem, pa še spiš lahko noter?

Jaz sem razmišljal o kakem Mitsubishi L300 4x4, samo so hudičevo dragi in redki postali.

Smo ga imeli. Podvozje in pogoni od Pajerota, zgoraj pa kombi. Je kar hecno zgledalo ko si se po gozdni vlaki pripeljal na vrh kakega hriba s kombijem :ok2

Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 151
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Hyundai H1 4x4..., terenski kombi. Moj kolegaga prodaja tam letnik  2002 se mi zdi.

2,5 diesel. povišan, z roll bari.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

Hyundai H1 4x4..., terenski kombi. Moj kolegaga prodaja tam letnik  2002 se mi zdi.
2,5 diesel. povišan, z roll bari.

no saj tudi tile so 20 let stari po 9k eur...
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik

T4 je pomojem kr dobra izbira.

Za avto tipa Forester, koliko gre po 4x4 routah? Sipine znajo bit kar izziv, pa verjetno road clearance v zadnjih etapah? Adventure 4x4 lahko tudi preskočiš kako 4x4 routo, če kje ni avto primeren?

Koliko je bil skupni strošek (brez tistih 3500 za avto)? To mislim stroški našteti na začetku, gorivo, stroški popravil, prenočišč, karta nazaj... pač vse skupaj. Cca 10k?

Forester je ok za recimo 80% offroada, tahude celodnevne sipine in kak odsek v Gvineji je recimo preveč hardcore.

Skupni strošek je težko tkole čez palec ocenit, 10k€ bi znalo držat... je pa ful odvisno, lahko polovico noči preživiš v hotelih pa boš samo za prenočišča dal 1,5k€... lahko ješ vsak dan v restavraciji ali pa kuhaš vsak večer ali pa maš za vsak dan MRE. Lahko si neseš najcenej iz decathlona camping opremo dol pa jo pustiš dol ali pa drago camping opremo na koncu pelješ domov. Lahko letiš z Air Senegal Freetown-Barcelona in Ryanair v benetke za 400€ ali pa 800€ za Freetown-Ljubljana.

Nas je na način kampiranje z decathlon camping opremo in večino hrane s seboj, avto s porabo 11l  in nizkocenovne letalske karte prišlo čez palec nekje 10k€ za 3 osebe. Res pa da je tale ocena malo nehvaležna, ker so lahko tu not tudi razna obvezna cepljenja, kakšna kamping oprema, ki je na koncu nismo potrebovali itd.

Prikaži več možnosti
    • Underdog je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 098
  • Avtomobil: F22 M240ix

Zgleda zanimivo, celo punca je zaineteresirana, do 2024 si zrihtam kak shitbox in ga dam mehaniku za preventivo pa lahko greva.

Razen če misliš da je xDrive na M240 dovolj? :laugh

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

_Tom_
_Tom_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 007

Se en na waiting listi…se malo in naredimo forum karavano ;).
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik

Drugače če komu ne zlaufa pridet not prek waiting liste, spremljajte fb... kake pol leta pred odhodom so kr pogoste prodaje...

Zgleda zanimivo, celo punca je zaineteresirana, do 2024 si zrihtam kak shitbox in ga dam mehaniku za preventivo pa lahko greva.

Razen če misliš da je xDrive na M240 dovolj? :laugh

Za shitbox mogoče še boljša tale zadeva: http://mongolrally2022.com/

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 098
  • Avtomobil: F22 M240ix

No, mislil sem pač shitbox v smislu Subaru Forester za 3k :D

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

Monaco
Monaco

BMW fanatik

• Uporabnik

T4 je pomojem kr dobra izbira.

Forester je ok za recimo 80% offroada, tahude celodnevne sipine in kak odsek v Gvineji je recimo preveč hardcore.
Skupni strošek je težko tkole čez palec ocenit, 10k€ bi znalo držat... je pa ful odvisno, lahko polovico noči preživiš v hotelih pa boš samo za prenočišča dal 1,5k€... lahko ješ vsak dan v restavraciji ali pa kuhaš vsak večer ali pa maš za vsak dan MRE. Lahko si neseš najcenej iz decathlona camping opremo dol pa jo pustiš dol ali pa drago camping opremo na koncu pelješ domov. Lahko letiš z Air Senegal Freetown-Barcelona in Ryanair v benetke za 400€ ali pa 800€ za Freetown-Ljubljana.
Nas je na način kampiranje z decathlon camping opremo in večino hrane s seboj, avto s porabo 11l  in nizkocenovne letalske karte prišlo čez palec nekje 10k€ za 3 osebe. Res pa da je tale ocena malo nehvaležna, ker so lahko tu not tudi razna obvezna cepljenja, kakšna kamping oprema, ki je na koncu nismo potrebovali itd.

No pač realno tudi če sta dva, dosti pod 10k ne moreš priti skozi, kolikor sem se pogovarjal z različnimi...

Modela s Teslo pa je prišlo 25k :ok2
Prikaži več možnosti

_Tom_
_Tom_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 007

Plan je s takim….

Pripete slike za predogled

• 6EF43DDC-7907-44F8-BABE-3463D93AA0DE.jpeg
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 905

Pa en servisni tovornjak za njim. To je en najbolj pokvarljivih avtov ever.
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.