Skoči na vsebino

Budapest - Bamako: amaterski dobrodelni rally

* * * * * 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
72 odgovorov v temi
Maticb
Maticb
  • Uporabnik
  • Sporočil: 3 098
  • Avtomobil: F22 M240ix

Kaj bi pa šlo za en takle rally, recimo 3-4000€ z namenom da ga pustiš tam? Pa tudi ne specifično ta rally, sem že parkrat razmišljal, da bi šli na nek crazy road trip z takim avtom, da ga potem tam pustiš.

Tolko da ga gre preventivno poservisirat in naredi ~5000km v enem kosu brez da začne razpadat.

Silence is sometimes the best answer.

Prikaži več možnosti

_Tom_
_Tom_

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 007

Pa en servisni tovornjak za njim. To je en najbolj pokvarljivih avtov ever.

Ja, dokler je na blazinah, ko je enkrat na vzmeteh, ni tezav.

P.s.: je pri hisi ze skoraj deset let kot ‘delovna mula’
Prikaži več možnosti

dylan_dog
dylan_dog

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 151
  • Avtomobil: Audi A5 cabrio

Kaj bi pa šlo za en takle rally, recimo 3-4000€ z namenom da ga pustiš tam? Pa tudi ne specifično ta rally, sem že parkrat razmišljal, da bi šli na nek crazy road trip z takim avtom, da ga potem tam pustiš.

Tolko da ga gre preventivno poservisirat in naredi ~5000km v enem kosu brez da začne razpadat.

Jimny

Prikaži več možnosti
    • Maticb je všeč

srcnik
srcnik

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 380

Koliko dni pa traja? Koliko ur preživiš dnevno v avtu, koliko km/dan?

Me je spomnilo pred ene 10-15leti, ko sem se drajsal s dacio logan po maroku, od agadirja do marakeša, pa na jug čez hribe nazaj... Matr je blo zabavno :)

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 913
  • Avtomobil: mbajk, marprom in F87

Moj pogoj ko smo začel iskat je bil 4-pogon, atmosferc, old school motor brez preveč elektronike in vsaj reduktor ter dovolj velik za 3 potnike + prtljago… aja pa pod 2k€… ker budget skupaj z pripravo avta je bil 4k€ max… forester je bil dejansko najbolj kompatibiln… ostalo je bilo bodisi predrago al pa prekompleksni motorji - nisem želel npr turbo dizla ipd

Koliko dni pa traja? Koliko ur preživiš dnevno v avtu, koliko km/dan?

Me je spomnilo pred ene 10-15leti, ko sem se drajsal s dacio logan po maroku, od agadirja do marakeša, pa na jug čez hribe nazaj... Matr je blo zabavno :)

19dni vožnje, od tega cca 13dni vožnje od jutra do večera… ni dopust ampak rally :-D Etape so med 260km (kjer ni skor nič asfalta) do 600km… po evropi pa kot že omenjeno 3dni za slabe 3000km
Prikaži več možnosti
    • Maticb je všeč

ROLI-63
ROLI-63

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 85

Pa en servisni tovornjak za njim. To je en najbolj pokvarljivih avtov ever.

Ja to vsi pravijo potem pa pogledaš na internet pa majo vsi “Rangi” skor po 500k km prevozenih, čudno.

Urejal ROLI-63, 22.11.2022, 23:11.

Prikaži več možnosti

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Moj pogoj ko smo začel iskat je bil 4-pogon, atmosferc, old school motor brez preveč elektronike in vsaj reduktor ter dovolj velik za 3 potnike + prtljago… aja pa pod 2k€… ker budget skupaj z pripravo avta je bil 4k€ max… forester je bil dejansko najbolj kompatibiln… ostalo je bilo bodisi predrago al pa prekompleksni motorji - nisem želel npr turbo dizla ipd

Kaj pa recimo mehansko znanje, ker jaz sem daleč od mehanika, stvari bi že znal zamenjat, če bi imel navodila, samo problem je ponavadi diagnosticirat težavo. Se da najdit vse dol?

Prikaži več možnosti

antasi
antasi

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 577
  • Avtomobil: star Bmw

Kaj pa recimo mehansko znanje, ker jaz sem daleč od mehanika, stvari bi že znal zamenjat, če bi imel navodila, samo problem je ponavadi diagnosticirat težavo. Se da najdit vse dol?

Če bi imel s sabo mehanika in voznika, bi brez problema prevozil..
No, šalo na stran. Napisal si, kot da klasičen računalničar gre na pot okoli sveta s starim avtom.
Jasno, da moraš inprovizirati z popravili in to verjetno večkrat, saj niti ni časa, da bi iskal mehanike in dele. In ravno zato je avtor napisal, kakšen avto rabiš, če hoceš priti do cilja.
Z novim bmwjem v garanciji sigurno nebi, ker nima rezervne gume, kit pa ne drži..
Pa naj avtor prosim pripiše še kakšno zanimivo anektodo s popravili na poti.
Prikaži več možnosti
    • Propeler2000 je všeč

ace
ace
  • Uporabnik
  • Sporočil: 686
  • Avtomobil: MB

Poznam dva, ki sta šla s katro na tole avanturo. Porihtana, dodatno dvignjena, prtljažnik rezervnih delov in dva borda na strehi.
Pred odhodom ju je lokalni mehanik naučil pošraufati komplet avto, mislim, da sta imela sabo celo rezerven motor. Katra se ni dala, prišla na cilj praktično bp.
Prigod pa toliko, da ti jih razlagata 2 dni  :-D

Urejal ace, 23.11.2022, 07:40.

Prikaži več možnosti
    • PussyWagon je všeč

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 257
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Dodatni motor?? Ne razumem zakaj bi samo vozil ze v tako majhnem avtomobilu se en motor. Sej ni tako problematičen.
Prikaži več možnosti
    • žorž4x4 je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 11 815
  • Avtomobil: Tisto kar vozi sam Bog

Na kakšen način pa se kar pušča dol avte?

Kaj pa papirji?

:bmw V8  :bmw

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 905

Kaksni papirji :-)

Dobis kes pa avto pustis…
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 257
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Potem plačuješ cestnino celo življenje, ker je avto odjavljen. 

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik

Sicer mehanikov kot smetja, ponavadi te kdo pošlepa do prve vasi pa se tam lahko marsikaj reši. Fajn je če so vsaj neke osnove šraufanja - radzret, spucat, namazat, kable zvezat itd

Pri kakih novejših avtih te lahko reši, da veš katere varovalke ven potegnat ko elektronika postane problem... je bil en tak Jeep Wrangler... so ubil spredno polosovino, so še na drugi strani vzel ven in samo vse varovalke za elektroniko ki so bile povezane s tem pometal vn pa šli do cilja.

Na kakšen način pa se kar pušča dol avte?

Kaj pa papirji?

Obstaja neka opcija, da dobiš potrdilo o carinskem postopku uvoza v drugo državo...  mi bomo probal tole - itak je en let časa preden ti zakasirajo davek. Če ne pa pač prodaš avto kolegu/znancu/firmi, ki ni v sloveniji pa ni davka za odjavljen avto... :-D

Prikaži več možnosti

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Kaksni papirji :-)

Dobis kes pa avto pustis…

Pametnjakovič......

Obstaja neka opcija, da dobiš potrdilo o carinskem postopku uvoza v drugo državo...  mi bomo probal tole - itak je en let časa preden ti zakasirajo davek. Če ne pa pač prodaš avto kolegu/znancu/firmi, ki ni v sloveniji pa ni davka za odjavljen avto... :-D

Samo, da ne bo avto samo prepisan v SLO, ker drugače boš ti dobival dokler ni avto registriran.

Prikaži več možnosti

Nixxon
Nixxon

Tajnik BMW avto kluba Slo

• Globalni moderator
  • Sporočil: 63 337
  • Avtomobil: sivo povprečje

Eno podobno temo smo že imeli pred leti, ko je kolega od Austin Powersa šel na ta rally, mislim da isto s Subarujem. :-D 

Objavljena slika
Jože, počivaj v miru. Hvala za vse.
Prikaži več možnosti
    • Monaco je všeč

Maticb
Maticb
  • Uporabnik

Če bi imel s sabo mehanika in voznika, bi brez problema prevozil..
No, šalo na stran. Napisal si, kot da klasičen računalničar gre na pot okoli sveta s starim avtom.
Jasno, da moraš inprovizirati z popravili in to verjetno večkrat, saj niti ni časa, da bi iskal mehanike in dele. In ravno zato je avtor napisal, kakšen avto rabiš, če hoceš priti do cilja.
Z novim bmwjem v garanciji sigurno nebi, ker nima rezervne gume, kit pa ne drži..
Pa naj avtor prosim pripiše še kakšno zanimivo anektodo s popravili na poti.

Hehe :D

Ma sprašujem malo pač, itak sem planiral Maroko (čez italijo, francijo, španijo) z BMWjem (bi bila bolj ob obali, kjer so itak normalne ceste). Zaenkrat je plan da naredim ta M240 "3 kontinentski", čez gibraltar v afriko potem pa naslednjo leto čez turčijo v azijo hehe :D Kasneje pa mogoče sever norveške ali pa škotska. Sem čist not padu v roadtripe odkar sva šla letos dol proti grčiji (nekaj sem sanjal o tem da bi obvozil cel mediteran, samo je par problematičnih držav vmes hehe)

Če bi šel kam bolj južno ali na rally bi pa itak kupil shitbox  avto samo za ta namen. Pri mehanskih zadevah je pa tako, verjetno bi lahko naredil še engine swap (z pravim orodjem in dovolj časa/navodili), samo problem je da ne znam diagnosticirat zadev, ker zato pač rabiš izkušnje in znanje specifičnih modelov. Da veš kaj zamenjat in improvizirat. Tega pa seveda nimam skoraj nič. Ampak mi ni problem to nadomestit, če imajo tam dol neke normalne mehanike, da jih pač plačaš, zato sem vprašal :D

Urejal Maticb, 23.11.2022, 10:56.

Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik

Samo, da ne bo avto samo prepisan v SLO, ker drugače boš ti dobival dokler ni avto registriran.

Važno da je v slovenski evidenci nov lastnik... ni treba, da je avto tam registriran.

Prikaži več možnosti
    • PussyWagon je všeč

blackberet
blackberet

BMW fanatik

• Uporabnik

Važno da je v slovenski evidenci nov lastnik... ni treba, da je avto tam registriran.

Za prodajo v tujino ne vem.
V SLO to nepije vode.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 905

Jest sem prodal maximo enemu iz Libije, sva neki napisala na roke in je zrihtal tko da je avto odjavil, nisva bla nikol na amzs…
Prikaži več možnosti

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.