Skoči na vsebino

Poceni avto za vsak dan in občasne obiske dirkališča

- - - - -

• Prijavi se za objavo odgovora
159 odgovorov v temi
Blink182
Blink182

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 554
  • Avtomobil: AR 166

Malo me mika, da bi si privoščil nek avto za "zraven", s katerim bi lahko recimo parkrat na leto odšel na Grobnik, ali pa Krško če je kak event,... sicer pa bi ga imel tako za zraven, za bližnje opravke, za posodit kakšni stranki,...
Nimam izkušenj z dirkališči, še nikoli nisem bil, čeprav sem navdušen nad avti, ovinkastimi cestami,... tako da mislim da bi bil zame to pravi način sproščanja.

Največji problem je verjetno v tem kakšen budget sem pripravljen nameniti za tak avto, to je tam 5-7k eur... pa seveda da se gre za nek avto, ki ga ni potrebno skoz nekaj "šravfat",... da nekako lahko brez hudih stroškov in vložkov z njim uživam na dirkališču (ne gre se mi za to da sem tam glavni car, ampak da se sprostim in ob tem ne oviram ostalih :) ), sicer pa je uporaben tudi vsakodnevno oz. za recimo 5-10k km letno.

Najbolj razmišljam o Twingo RS, se mi zdi tak zanimiv avto, nekih hudih stroškov ne pričakujem, dobijo pa se za cca. 6k eur. Mogoče me tu še najbolj skrbi da je to enostavno prešvoh avto za na Grobnik in da bi z njim delal "gužvo" po dirkališču. Mogoče kakšno mnenje?

Seveda pa me zanima če ima kdo kakšno drugo idejo? Clio RS presega 10k eu kar mi je preveč... mogoče Mini cooper S? Ali pa Alfa GT 2.2. JTS?

PoliGlob poliranje in nega vozil
Prikaži več možnosti
    • jocker je všeč

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 036
  • Avtomobil: :(

Za Raceland MX5. Za Grobnik pa nisem ziher, a bi si upal z NBjko. :-D Sam še zbiram pogum.
Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 584
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Twingo bo kul za raceland ali lendavo, za grobnik pa malo prešvoh. Računaj tudi da bo treba avtu dat kake ploščice, zavorno tekočino, gume tak da vkalkuliraj v budget to...
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

e60va
e60va
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 377

Jaz sem na Grobniku vozil Twingo Cup in je nepremičnina, bremzaš samo na koncu obeh ravnin, ostalo je praktično podn gas.

Polovico budgeta bi jaz na tvojem mestu namenil dodelavam. Računaj jurja za dodaten komplet felteb s semislicki, jurja gewinde, jurja obsežen servis, jurja proper sedež, da se ne drajsaš po stolu v ovinkih, potem se pa že lahko pelješ.
Prikaži več možnosti
    • Blink182 in airmike uporabnikom je všeč to sporočilo

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 592
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

5-7 jurjev ni dosti izbire. Kaj pa po letih pride v poštev?
ARHITEKT
Prikaži več možnosti

Fleko
Fleko

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 258
  • Avtomobil: e28, T5, 1.8T, D5,...

Clio 172/182?
Prikaži več možnosti
    • PussyWagon je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 456
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Največji problem je verjetno v tem kakšen budget sem pripravljen nameniti za tak avto, to je tam 5-7k eur... pa seveda da se gre za nek avto, ki ga ni potrebno skoz nekaj "šravfat",... da nekako lahko brez hudih stroškov in vložkov z njim uživam na dirkališču (ne gre se mi za to da sem tam glavni car, ampak da se sprostim in ob tem ne oviram ostalih :) ), sicer pa je uporaben tudi vsakodnevno oz. za recimo 5-10k km letno.

Tu sploh ni kaj razmišljat, vzemi E46 320i in ga swapaj na M54B30. Avto te pride 2 jurja, motor 1500, to je 3500 eur, ostalo porabiš za predelavo in obnovo (mogoče zmontiraš še špero) in imaš fantastičen avto za progo in za vsak dan. E46 je eden od zadnjih RWD strojev ki so lahki in poceni, M54B30 je pa v budget razredu absolutno brez konkurence, za tak denar ni nikjer niti približno tako dobrega motorja. Z njim boš lahko na dirkališču vozil ne samo na čas ampak boš tudi driftal, kar s FWD ne moreš. V avto se boš tako zaljubil, da bo zelo verjetno postal kar tvoj prvi avto, vsaj jaz sem se. Jaz sem preizkusil res že vse živo kar obstaja in sem na koncu pristal na M54B30 (E46) in N52B30 (E60), to so najboljši motorji ki jih dobiš dobesedno za drobiž. V8 so dandanes močno precenjeni, R6 3.0 ni dosti slabši in je za na pisto še bolj primeren, izkoristi priložnost dokler se še dobijo poceni, ker prav dolgo se ne bojo, en dan jih bo zmanjkalo in bojo šle cene samo še strmo navzgor  :ok

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti
    • Blink182 je všeč

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 072
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Budget avto obisk dirkališča.

shutterstock-576995740.jpg
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 27 916

En dan grobnika te pride 250-300 za stezo, en komplet gum, ene bremze, gorivo za 500 kilometrov. To je skor jurja tud ce mas poceni avto.…

Tko da ce mas 7 jurjev je brez veze se matrat s tem. Bos sel 5x letno na grobnik pa bos se tok zmetal za stroske sam za dirkanje…
Prikaži več možnosti
    • 525iX je všeč

voith
voith

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 14 072
  • Avtomobil: ˘Ô≈ôﺣ

Tud kerakol jajca da se jih saj lrbližn v raceworthy stanje spravi je ohoho dinarčkov.
You can't treat a car like a human being; a car needs love. ” – Walter Röhrl
Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

En dan grobnika te pride 250-300 za stezo, en komplet gum, ene bremze, gorivo za 500 kilometrov. To je skor jurja tud ce mas poceni avto.…

Tko da ce mas 7 jurjev je brez veze se matrat s tem. Bos sel 5x letno na grobnik pa bos se tok zmetal za stroske sam za dirkanje…

Gre pa enkrat ali dvakrat letno, pa kaj, važno je da takrat uživa. Jaz sem samo dvakrat v lajfu vozil na stezi (Mobikrog) in sem se takrat tako naužival da imam še zdaj lepe spomine, me sploh ne boli tudi če ne vidim piste nikoli več.

Prikaži več možnosti
    • Blink182 in PussyWagon uporabnikom je všeč to sporočilo

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 915

Tud kerakol jajca da se jih saj lrbližn v raceworthy stanje spravi je ohoho dinarčkov.

Točno to...pustit ta denar v šparovcu, pa parkrat letno nekaj rentati za stezo. Do Avta ima GR Yarisa po zelo dobri ceni, all inclusive na grobniku...mislim, da manj kot 1000 eur/dan. Bencin, gume, ploščice, prevoz avta tja, steza plačana...samo prideš in voziš.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • Veljo in Nixxon uporabnikom je všeč to sporočilo

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ah kje pa, daj no, zdaj pa že pretiravaš. Saj je lepo napisal da bi se šel malo igrat, ne rabi nobenega resnega dirkalnika. Jaz sem šel na Mobikrog z E30 325i, ki sem jo kupil en mesec prej in je bilo vse kar sem moral naredit da sem "spravil avto v raceworthy stanje" to, da sem pogledal če sta olje in hladilna tekočina na maksimumu. Pa dva kompleta gum na feltnah sem vzel s sabo in to je bilo to. Avto sem potem prodal še za par 100 eur več kot sem ga kupil, edini strošek ki sem ga imel z dirkanjem je bil bencin do Mobikroga, prijavnina in par 10 eur (ali so bili takrat še tolarji, ker je od tega že kar dolgo) za vulkanizerja, da mi je snel zlizane/raztrgane gume s platišč. To je vse. Avto je zdržal vsa mučenja brez problema, s tem da nisem vozil turistično ampak na polno, po koncu ciljne ravnine sem avto spravil v slide tako da sem iz četrte prestave zabil v tretjo, zadnji gumi sta blokirali in potem gas do podna in pošrek čez ovinek. En zadnji par gum je na grobem asfaltu Mobikroga zdržal točno 2,5 do 4 kroge. Neprecenljivo! E46 pač ni E30 in bo zahtevala malo več priprav, vseeno pa kaj dosti več spet ne, za smešen denar se da izdelat vrhunski budget dirkalnik. 7 jurjev je polna kapa za tak projekt, šlo bi tudi za 5 brez problema. Eni pozabljate da to ni resno dirkanje ampak zabava, če gre folk na pisto z VW Caddyem, ne vem zakaj nebi šel nekdo z E46, v bistvu bi se lahko zabaval že z 2.0 ali 2.2 motorjem, s 3.0 bo pa sploh noro ;) Btw, moja E30 je bila brez špere in se je dalo čisto spodobno driftat, zadek je bil v ovinku malo bolj vesel in sem parkrat letel s proge (strokovnjaki so sicer rekli da je to zato ker baje ne znam vozit, jaz bi te iste strokovnjake sicer enkrat ob priliki povabil driftat z E30 brez špere in brez servo volana, pa da vidimo kako bi zvozili 30 krogov brez izleta v pesek), je bilo pa po drugi strani še bolj zabavno in poučno.

Prikaži več možnosti
    • Blink182 je všeč

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 486
  • Avtomobil: new age e39

Točno to...pustit ta denar v šparovcu, pa parkrat letno nekaj rentati za stezo. Do Avta ima GR Yarisa po zelo dobri ceni, all inclusive na grobniku...mislim, da manj kot 1000 eur/dan. Bencin, gume, ploščice, prevoz avta tja, steza plačana...samo prideš in voziš.

To al pa Clio cup. Za 7k bo ze neka minutaza. Problem je edino da bi on mel avto se za stranki posodit.

Stvari ki ne grejo najbolj skupaj ampak vseeno. Podpiram idejo :ok
Prikaži več možnosti
    • Nixxon in Blink182 uporabnikom je všeč to sporočilo

Blink182
Blink182

Licence To Sell

• Uporabnik
  • Sporočil: 554
  • Avtomobil: AR 166

Ne gre se za to, da potem ne bi imel za servisiranje in track day... to mi je jasno, ampak ja to greš 2x letno. Zato tudi iščem avto ki ga lahko tudi sicer "ponucam" malo za track day, malo za svoj užitek na kaki cesti, malo za "firmo",... in s tega razloga tudi ne bi dajal 10+k eur za avto, ker potem ti ga je spet škoda,...

e46 mogoče res ni slaba izbira, ampak verjetno na koncu dražja kot nek Twingo kar se tiče vzdrževanja? Sploh se bojim večje količine nekih sprotnih stroškov oz. manjših problemov zaradi starosti,...

Za grobnik potem treba gledati vsaj blizu 200KM? Ker to da cel čas tišiš gas res ni zabavno :)

Kako pa je kaj z Racelandom in Lendavo, ne spremljam veliko, včasih vem da je bilo veliko Track day-ev, sedaj ma imam občutek da je to zamrlo, se še kaj dogaja za avtomobiliste?

PoliGlob poliranje in nega vozil
Prikaži več možnosti

HiM
HiM

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 036
  • Avtomobil: :(

Ne gre se za to, da potem ne bi imel za servisiranje in track day... to mi je jasno, ampak ja to greš 2x letno. Zato tudi iščem avto ki ga lahko tudi sicer "ponucam" malo za track day, malo za svoj užitek na kaki cesti, malo za "firmo",... in s tega razloga tudi ne bi dajal 10+k eur za avto, ker potem ti ga je spet škoda,...
e46 mogoče res ni slaba izbira, ampak verjetno na koncu dražja kot nek Twingo kar se tiče vzdrževanja? Sploh se bojim večje količine nekih sprotnih stroškov oz. manjših problemov zaradi starosti,...
Za grobnik potem treba gledati vsaj blizu 200KM? Ker to da cel čas tišiš gas res ni zabavno :)
Kako pa je kaj z Racelandom in Lendavo, ne spremljam veliko, včasih vem da je bilo veliko Track day-ev, sedaj ma imam občutek da je to zamrlo, se še kaj dogaja za avtomobiliste?

Lendava dogaja na polno, kolikor je meni jasno. Raceland pa tisti grozen pukelj na začetku štartno ciljne ne vem če so že popravili in res grdo zabije.

Drugače pa resno, kaj je z MX5 narobe, si razmišljal? :)

Urejal HiM, 21.11.2022, 00:28.

Objavljena slika
Član KOS
Prikaži več možnosti

fergazer
fergazer

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 434

Malo me mika, da bi si privoščil nek avto za "zraven", s katerim bi lahko recimo parkrat na leto odšel na Grobnik, ali pa Krško če je kak event,... sicer pa bi ga imel tako za zraven, za bližnje opravke, za posodit kakšni stranki,...
Nimam izkušenj z dirkališči, še nikoli nisem bil, čeprav sem navdušen nad avti, ovinkastimi cestami,... tako da mislim da bi bil zame to pravi način sproščanja.

Najbolj razmišljam o Twingo RS, se mi zdi tak zanimiv avto, nekih hudih stroškov ne pričakujem, dobijo pa se za cca. 6k eur. Mogoče me tu še najbolj skrbi da je to enostavno prešvoh avto za na Grobnik in da bi z njim delal "gužvo" po dirkališču. Mogoče kakšno mnenje?

Seveda pa me zanima če ima kdo kakšno drugo idejo? Clio RS presega 10k eu kar mi je preveč... mogoče Mini cooper S? Ali pa Alfa GT 2.2. JTS?

Mini in Alfa bosta pretežka. če imaš lažji avto je veliko bolj zabaven na progah ter neprimerno manj gum in zavor se skuri. Twingo je žal prešvoh.

Sam bi dal malo več in kupil kakšno 160 konjsko MX-5, ali pa nekaj v tem smislu

https://www.avto.net...ay=Renault Clio

Če ni razsut, je pa tole za 5k tudi super ideja,

https://www.avto.net...lay=Honda Civic , špera in 220 konjev se sliši super

Prikaži več možnosti

veloce
veloce

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 45 592
  • Avtomobil: Alfa 159 TI

Kaj pa MIto QV? Zelo agilen avtek, pa tudi izredno hiter.

https://www.autoscou..._search-results

ARHITEKT
Prikaži več možnosti
    • Blink182 in Nos uporabnikom je všeč to sporočilo

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: Za iz točke A v točko B

Moj glas gre za starega Minija S

Je kot gokart.

Če ti je premalo moči, ga popedenaš na zavidljivo konjažo ;)

KAVS Motorsport je imel zanimiv projekt…

Urejal Silvershadow, 21.11.2022, 06:43.

Prikaži več možnosti
    • veloce in Blink182 uporabnikom je všeč to sporočilo

Silvershadow
Silvershadow
  • Uporabnik
  • Sporočil: 1 582
  • Avtomobil: Za iz točke A v točko B

Prikaži več možnosti
    • veloce je všeč

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.