Skoči na vsebino

Nakup Lexusa IS 250 za sina

* * * * - 1 glasov

• Prijavi se za objavo odgovora
498 odgovorov v temi
Jerry
Jerry
  • Uporabnik
  • Sporočil: 78 985
  • Avtomobil: 530iA, 330Ci, 635CSI

Tale je videti pa res lep, po moji oceni 99,9% realni kilometri, boljšega boš težko našel:

https://www.autoscou..._search-results

Slike na autoscout so tak kot da jih ni... Zakaj pa misliš da je bila potrebna menjava motorja pri 180kkm?

Motor dobiš za 200 eur, to sploh ni važno, važen je pleh. Kaj si mislil s tistim da so slike na autoscout tak kot da jih ni?

Resnica o globalnem segrevanju: https://demokracija....r-matjaza-lice/

Prikaži več možnosti
    • peropapero je všeč

jjjernej
jjjernej

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 4 136

Ker je brainstorming. Mazda b2500 samo je dizel. Pickup 4x4 itak zaklene pogone in je na asfaltu neuporaben, stare mt gume gor pa drifta kot za šalo. Placa za opremo kokr češ, na keson še umazan bajk vrže in se odpelje k nazaj k ljubici.

https://www.avto.net...ay=Mazda B-2500
Prikaži več možnosti
    • kristijan123 je všeč

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 739

Ni slaba ideja!
Prikaži več možnosti

airmike
airmike

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 6 719
  • Avtomobil: Suzuki Swift Sport

Tale je videti pa res lep, po moji oceni 99,9% realni kilometri, boljšega boš težko našel:

https://www.autoscou..._search-results

Motor dobiš za 200 eur, to sploh ni važno, važen je pleh. Kaj si mislil s tistim da so slike na autoscout tak kot da jih ni?

Ločljivost je tak slaba da nobenih detajlov ne vidiš...
Make cars fun, not fast! Tatsuru Ichishima
Prikaži več možnosti

peropapero
peropapero

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 263

https://www.index.hr...a=1669659365069

great minds discuss ideas; average minds discuss events; small minds discuss people.

Prikaži več možnosti

damirkos1
damirkos1

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 21 747
  • Avtomobil: new age e39

A je pogoj samo ena NCAP zvezdica al ma lahko dve?
Prikaži več možnosti
    • _T_O_M_O_ je všeč

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 000

Ni slaba ideja!

Kaj pa če se dogovorita, da on da to kar ima, ti mu pa dodaš zraven za recimo kaj takega, pa on prevzame stroške vzdrževanja:

https://www.avto.net...lay=Ford Ranger

Pa ga boš še ti lahko uporabljal kdaj in oba tamala bo preživel brez problema in mirno boš spal, ko se bosta vozila okoli.

Jaz bi vsekakor nekaj takšnega vzel za svojega otroka.

Urejal bmw330cd, 29.11.2022, 08:28.

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Veljo
Veljo

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 9 609
  • Avtomobil: creative technologie

napovem, da se ne bo kupil voz za 5k€ ..nakup bo bližje 40k€.  :ok2

Prikaži več možnosti

bmw330cd
bmw330cd

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 10 000

Saj je logicno, namesto, da mu denar stoji na banki in zgublja, od tamalega avto za 5 jurjev pa bo vec na servisu kot v uporabi, pa sredi noči ga bo klical, da je nekje obstal z njim itd... ne bo se dalo njemu s tem ukvarjat.
Vzgojni moment za otroka se kje drugje išče, če si v njegovem finančnem položaju.

lpm

“Will it be a good investment?” We shouldn’t care: the greatest cars were built for a purpose and it wasn’t to be collectible. Only time will tell but I envy the lucky buyers who just get in and drive it without fussing about mileage or stone chips: they’re the people you want to sit next to at dinner!

Prikaži več možnosti
    • Nixxon je všeč

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Ločljivost je tak slaba da nobenih detajlov ne vidiš...

Če so te slike zate preslabe, potem tudi če bi stal zraven nebi nič videl. Vidi se dovolj za odločitev da je avto za vzet, bi pa seveda prred nakupom prosil prodajalca še za par dodatnih slik, ampak to moje ocene ne spremeni.

Prikaži več možnosti

RRoman
RRoman

Začetnik

• Uporabnik
  • Sporočil: 5 043
  • Avtomobil: LEPO

Itak...za 5K niso sposobni kupit avto, ki bi zdržal 2x2-3 leta.

Življenje je risanje brez radirke!

Prikaži več možnosti

Donki kong
Donki kong
  • Uporabnik
  • Sporočil: 4 937

Nekateri tukaj ste malo izgubili stik z realnostjo oz se bo treba mal na realna tla spustiti. Veliko ljudi nima avta za 5k€, kaj sele za 1. Avto… pravtako smo in ste vsi preziveli, malo pameti in srece pa preguras lahko mlada leta zelo lepo :)

Drugace se strinjam in podpiram, da ce se lahko se pomagam, ampak v neki zdravi meri… ce mu kupis sedaj avto za 40k€ si ga zajebu, ker ne bo nikoli vec zadovoljen… vidim pri sebi najbolj vesel sem bil ko sem kupil f11, mater kako sem glancal in se veselil tega avta, sedaj pol toliko ne uzivam….

enostavno lazje ko si nekaj kupis manj se ukvarjas s to zadevo, no ali pa so se mi prioritete spremenile ker imam toliko dela na firmi…
Prikaži več možnosti
    • Jerry, gusti4u, soulfly in 3 ostalim je všeč

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 251
  • Avtomobil: FiST

Škoda da je od uporabnika j4n3k 118i avtomatik. Rwd, ne rjavijo, mal novejši, pa fajn se pelajo te enke. Tisto bi bil top avto za njega, pa še zamenjano ima vse kar gre narobe z N43.

Al pa mu daš 4000€ pa za 1k nardiš manual swap :laugh

Prikaži več možnosti

the_one
the_one

Novinec

• Uporabnik
  • Sporočil: 3 740

no ja, ce doma stoji in nabira prah x7, potem moras biti res prekleto strog do sebe, da se namesto tega vsedes v staro pregnito b2500 :)

Glede na to, da denar ni faktor, je bolj verjeten scenarij, da tamau kupi nek fun-car (ki se ga bo verjetno navelical cez 2 meseca, ko bo videl, da to ni ravno tako romanticno kot se slisi in je s tem en kup dela), za izlete pa uporablja avto, ki je itak ze doma.

Pa tudi faktor varnosti ni za podcenjevat... Ce ma tamau crash z x7, potem bo po vsej verjetnosti prisel domov s taxijem. Ce ma crash z neko staro gajbo iz 90ih, potem so sanse ze bolj 50-50 :/

Prikaži več možnosti

dnjehen
dnjehen
  • Uporabnik
  • Sporočil: 2 251
  • Avtomobil: FiST

https://www.bmwslo.c...2007-e87-118ia/

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

Nekateri tukaj ste malo izgubili stik z realnostjo oz se bo treba mal na realna tla spustiti. Veliko ljudi nima avta za 5k€, kaj sele za 1. Avto… pravtako smo in ste vsi preziveli, malo pameti in srece pa preguras lahko mlada leta zelo lepo :)

Drugace se strinjam in podpiram, da ce se lahko se pomagam, ampak v neki zdravi meri… ce mu kupis sedaj avto za 40k€ si ga zajebu, ker ne bo nikoli vec zadovoljen… vidim pri sebi najbolj vesel sem bil ko sem kupil f11, mater kako sem glancal in se veselil tega avta, sedaj pol toliko ne uzivam….

enostavno lazje ko si nekaj kupis manj se ukvarjas s to zadevo, no ali pa so se mi prioritete spremenile ker imam toliko dela na firmi…

Tako je. Jaz sem si za prvi avto kupil Ford Consul, ki je bil tako gnil da voznikovih vrat sploh odpret nisem mogel (cela fleha pločevine je odstopila), sem lezel noter skozi desna vrata, vžgat mi ga je uspelo samo enkrat, potem je crknil, ampak tiste pol ure ko je delal in sem se vozil okoli bloka, sem bil najsrečnejši človek na planetu. Na njem sem se naučil kaj je to rja in kako avto pred nakupom pregledat, tako da je bil naslednji nakup že neprimerno boljši, to je bil Pižo 504TI 2.0 automatic, z njim sem potem prevozil dosti kilometrov kljub temu da sem bil še brez izpita in imam na njega zelo lepe spomine. Izkušnja ki jo otrok doživi s svojo prvo kanto je nenadomestljiva, prav tako tudi občutek da si si nekaj kupil sam s svojim lastnim denarjem, pa je lahko to dobesedno kup dreka ali pa kup rje, sploh nima veze. Kar se mene tiče bom poskrbel samo za to da bo moj mulc kupil za prvi avto eno veliko garo, da bo vsaj kolikor toliko varen, k sreči s tem nimam problemov ker so mu všeč velike kante tako kot meni, majhnih jajc ne jebe pet posto. E39 je v ta namen idealen, kak star pickup kot naprimer omenjena Mazda se mi zdi pa tudi dobra izbira.

Prikaži več možnosti

Borut30
Borut30

BMW ljubitelj

• Uporabnik
  • Sporočil: 2 890
  • Avtomobil: francoz, nemec, čeh

Ne vem kako zdej razmišljajo mulci, samo v mojih časih je bilo tako, da smo bili mladeniči pri 18-stih že čisto odrasli in samostojni in smo si želeli kupiti svoj avto, z svojim denarjem. In takšnega, ki si ga sami želimo!  Tako si pokazal tudi domačim, da si se osamosvojil. Moj oče je bil izjemno ponosen na to.... No moj prvi avto je bil Hrošč 73 letnik, to je bilo leta 97. Da bi kdaj zahteval od fotra, da mi da za avto...ni šans. Tudi oče ni nikoli namignil, da bi mi kupil avto. S tem je pokazal, da je potrebno za določene stvari "garati" in prevzeti odgovornost....

Meni je bila tudi poanta, da nisem imel najboljšega avta in sem začel pri dnu, kar se motorizacije tiče. Prepotrebne izkušnje za naprej. Slabe bremze, anemičen motor, težko upravljanje itd... Pa sem bil še vseeno najhitrejši na cesti. Po klancu navzdol. No drugi avto je bil tri leta kasneje odličen Polo 1.6 8V. Avto za vikat! 

Tko da Leon, sin ti je dovolj star, da si sam najde avto(mogoče v pogovoru oz posvetom s teboj), ki ga želi imeti za določen budget, ne pa da to ti iščen na BMW Forumu......

Prikaži več možnosti

Jerry
Jerry
  • Uporabnik

no ja, ce doma stoji in nabira prah x7, potem moras biti res prekleto strog do sebe, da se namesto tega vsedes v staro pregnito b2500 :)

Glede na to, da denar ni faktor, je bolj verjeten scenarij, da tamau kupi nek fun-car (ki se ga bo verjetno navelical cez 2 meseca, ko bo videl, da to ni ravno tako romanticno kot se slisi in je s tem en kup dela), za izlete pa uporablja avto, ki je itak ze doma.

Pa tudi faktor varnosti ni za podcenjevat... Ce ma tamau crash z x7, potem bo po vsej verjetnosti prisel domov s taxijem. Ce ma crash z neko staro gajbo iz 90ih, potem so sanse ze bolj 50-50 :/

Ja itak, najboljše da ga doma kar za radiator priklene, da ne bo slučajno stopil na ulico in mu bo kaj padlo na glavo. Najboljše da mu kupi ruski tank, ubil se bo pa ko mu bo spodrsnilo na domačem stopnišču, tako kot tisti plezalec Tomo Česen ali kaj je že bil, preplezal pol sveta in se potem polomil na gradbišču domače bajte.

Prikaži več možnosti

leonT
leonT

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 28 739

Sej to je ideja. Itak hoce vse sam, jest sam mal tezim zraven ker mi je zanimivo. Avta tle itak ne bom najdel, sam debatiramo pa lahko ane
Prikaži več možnosti

Kirn
Kirn

BMW fanatik

• Uporabnik
  • Sporočil: 1 947
  • Avtomobil: mbajk, marprom in F87

Saj je logicno, namesto, da mu denar stoji na banki in zgublja, od tamalega avto za 5 jurjev pa bo vec na servisu kot v uporabi, pa sredi noči ga bo klical, da je nekje obstal z njim itd... ne bo se dalo njemu s tem ukvarjat.
Vzgojni moment za otroka se kje drugje išče, če si v njegovem finančnem položaju.

lpm

IMHO je nakup avta, vzdrževanje avta in nakup nepremičnine najslabša stvar kar lahko starš naredi otroku - me ni treba linčat samo moje mnenje. Pri nas se vozi stara E46 coupe 330ci med tem ko familija fura porše ali MB G AMG... zame je to top vzgoja in znak, da če tamal pri 18tih ne vzame tvojga keša in si hoče svoj avto kupit in vzdrževat popolnoma sam, si definitivno nekaj pri vzgoji naredil prav.

Urejal Kirn, 29.11.2022, 09:24.

Prikaži več možnosti
    • Jerry, tristan01 in Topo uporabnikom je všeč to sporočilo

-->
BMWslo je zasebna spletna stran in ni v povezavi s podjetjem BMW AG.
Obiščite uradno stran BMW Slovenija.
BMW je registrirana blagovna znamka podjetja BMW AG.
BMWslo.com © 2001-2018. Vse pravice pridržane.